פרוטוקולי אבטחת WiFi – ההבדל בין WEP ו- WPA


פרוטוקולי אבטחת WiFi – ההבדל בין WEP ו- WPA

פרוטוקולי אבטחת WiFi כמו WEP ו- WPA2 מונעים גישה לא מורשית לרשת שלך מצדדים שלישיים ומצפינים את הנתונים הפרטיים שלך.


WEP (Wired Equivalent Privacy), כפי שהשם מרמז, נבנה כדי לספק את אותה רמת אבטחה כמו רשתות קוויות ואושרה כאבטחת WiFi בסוף שנות ה90-

לעומת זאת, WPA (WiFi Protected Access) היה שיפור זמני של WEP, אך אומץ נרחב לאחר 2003..

img

קפוץ אל…

מהו פרוטוקול WiFi אבטחה?

פרוטוקולי WiFi אבטחה הם תקני ההצפנה כמו WEP, WPA, WPA2 ו WPA3, כל אחד מהם הוא שדרוג של הקודם. תקן אבטחת ה- WiFi הראשון (WEP) אושר בשנת 1990 ל הגנת רשת אלחוטית. מטרתה הייתה לשרת באותה רמה של אבטחה כרשתות קוויות.

מהם סוגי אבטחת ה- WiFi השונים?

מאז המצאת ה- WiFi בשנות התשעים, רשתות אלחוטיות השתמשו במספר פרוטוקולי אבטחה שונים. כל תקן חדש סיפק אבטחה רבה יותר, וכל אחד מהם הבטיח שיהיה קל יותר להגדיר את התצורה מאלו שקודם לכן. אולם כולם שומרים על כמה פגיעויות הטמונות.

בנוסף, ככל ששוחרר כל פרוטוקול חדש, שודרגו כמה מערכות וחלקן לא. כתוצאה מכך, כיום ישנם מספר פרוטוקולי אבטחה שונים. חלקם מספקים רמת הגנה די טובה, ואילו חלקם לא.

ישנם כיום שלושה פרוטוקולי אבטחה עיקריים – WEP, WPA ו- WPA2 – ואחד שעדיין לא ייפתח, WPA3. בואו נסתכל מקרוב על כל אחת מהן.

WEP: פרטיות קווית שוויון

פרטיות קווית שוויונית (WEP) היה המיינסטרים הראשון תקן אבטחת WiFi, והיא אושרה לשימוש עוד בשנת 1999. למרות ששמו היה אמור להציע אותה רמת אבטחה כמו רשתות קוויות, היא לא עשתה זאת. מספר בעיות אבטחה נמצאו במהירות, ולמרות ניסיונות רבים לתקן אותם, תקן זה ננטש על ידי Wi-Fi Alliance ב 2004.

WPA: Acccess Protected WiFi

הגישה המוגנת באמצעות WiFi (WPA) פרוטוקול פותח בשנת 2003 כתחליף ישיר ל- WEP. זה הגביר את האבטחה באמצעות זוג מפתחות אבטחה: א מפתח משותף מראש (PSK), המכונה לרוב WPA Personal, וה- פרוטוקול טוהר המידות הזמני (או TKIP) להצפנה. אם כי WPA ייצג משמעותי שדרוג דרך WEP, זה גם תוכנן כך שניתן יהיה לגלגל אותו על פני החומרה המזדקנת (והפגיעה) המיועדת ל- WEP. המשמעות היא שהיא ירשה כמה מפגיעות האבטחה הידועות של המערכת הקודמת.

WPA2: WiFi Protected Acccess II

WPA2 פותח בשנת 2004 כפרוטוקול האבטחה הראשון באמת מאז המצאת ה- WiFi. ההתקדמות העיקרית שעשתה WPA2 הייתה השימוש במערכת ההצפנה המתקדמת (AES), מערכת המשמשת את ממשלת ארה”ב להצפנת מידע Top Secret. נכון לעכשיו, WPA2 בשילוב עם AES מייצג את רמת האבטחה הגבוהה ביותר המשמשת בדרך כלל ברשתות WiFi ביתיות, אם כי נותרו מספר פגיעויות אבטחה ידועות אפילו במערכת זו..

WPA3: WiFi Protected Acccess III

בשנת 2018, ה- WiFi Alliance הודיעה על פרסום תקן חדש, WPA3, זה יחליף בהדרגה את WPA2. פרוטוקול חדש זה טרם אומץ באופן נרחב, אך מבטיח שיפורים משמעותיים ביחס למערכות קודמות. כבר מייצרים מכשירים התואמים לתקן החדש.

עדכון: כמעט לא חלפה שנה מאז השקת WPA3, וכבר נחשפו מספר פגיעויות אבטחה של WiFi, מה שעלול לאפשר לתוקפים לגנוב סיסמאות Wi-Fi. פרוטוקול האבטחה של ה- Wi-Fi הבא נסמך שפירית, לחיצת יד משופרת שמטרתה להגן מפני התקפות מילון לא מקוון.

עם זאת, חוקרי ביטחון אייל רונן ו מתי וונהוף גילו חולשות ב- WPA3-Personal המאפשרות לתוקף לאחזר ולשחזר סיסמאות של רשתות Wi-Fi על ידי ניצול לרעה של זיכרון מטמון או דליפות מבוססות תזמון צדדי. עבודת המחקר, תחת הכותרת DragonBlood, מפרטת שני סוגים של פגמים בעיצוב בפרוטוקול WPA3.

הראשונה קשורה להתקפות שדרוג לאחור, ואילו השנייה מובילה לדליפות צד-ערוציות. מכיוון ש- WPA2 נמצא בשימוש נרחב על ידי מיליארדי מכשירים ברחבי העולם, האימוץ האוניברסלי של WPA3 צפוי להימשך זמן מה. מכיוון שכך, מרבית הרשתות יתמכו בחיבורי WPA3 ו- WPA2 דרך “מצב המעבר” של WPA3..

ניתן למנף את מצב המעבר לביצוע פיגועי שדרוג לאחור על ידי הגדרת נקודת גישה סוררת שתומכת רק בפרוטוקול WPA2, מה שמאלץ התקני WPA3 להתחבר ללחיצת היד הלא-בטוחה של WPA2.

החוקרים גם מצאו כי שתי ההתקפות הצדדיות נגד שיטת קידוד הסיסמה של Dragonfly מאפשרות לתוקפים להשיג סיסמאות Wi-Fi באמצעות ביצוע התקפת חלוקת סיסמאות..

WEP לעומת WPA לעומת WPA2: איזה פרוטוקול WiFi הוא המאובטח ביותר?

כשמדובר באבטחה, רשתות WiFi תמיד יהיו פחות מאובטחות מאשר רשתות קוויות. ברשת קווית נתונים נשלחים באמצעות כבל פיזי, וזה מקשה מאוד על האזנה לתעבורת רשת. רשתות WiFi שונות. על ידי תכנון הם משדרים נתונים על שטח נרחב, ועל כן כל אחד המאזין לתפוס את הרשת יכול לתפוס את תעבורת הרשת.

כל פרוטוקולי האבטחה המודרניים ב- WiFi משתמשים אפוא בשתי טכניקות עיקריות: פרוטוקולי אימות המזהים מכונות המבקשים להתחבר לרשת; והצפנה, מה שמבטיח שאם תוקף מקשיב לתנועת רשת הוא לא יוכל לגשת לנתונים חשובים.

האופן שבו שלושת פרוטוקולי האבטחה העיקריים של WiFi מיישמים כלים אלה שונה, אם כי:

WEPWPAWPA2

מטרההפיכת רשתות WiFi לאבטחה כמו רשתות קוויות (זה לא עבד!)הטמעת תקני IEEE802.1 li על חומרת WEPהטמעה מלאה של תקני IEEE802.1 li באמצעות חומרה חדשה
פרטיות מידע
(הצפנה)
הכי צופן 4 (RC4)פרוטוקול טוהר המידות הזמני (TKIP)CCMP ו- AES
אימותWEP-Open ו- WEP-SharedWPA-PSK ו- WPA-EnterpriseWPA-Personal ו- WPA-Enterprise
שלמות נתוניםCRC-32קוד שלמות הודעהקוד אימות הודעת חסימת קודוק (CBC-MAC)
ניהול מפתחלא מסופקלחיצת יד 4-כיווניתלחיצת יד 4-כיוונית
תאימות חומרהכל החומרהכל החומרהכרטיסי ממשק ישנים אינם נתמכים (רק חדשים יותר מ -2006)
פגיעויותפגיעים מאוד: רגישים להתקפות צ’ופצ’ופ, פיצול ו- DoSעדיף, אך עדיין פגיע: התקפות צ’ופצ’ופ, פיצול, WPA-PSK ו- DoSהפחות פגיעים, אם כי עדיין רגישים להתקפות DoS
תצורהקל לתצורהקשה יותר להגדירקל להגדיר את WPA-Personal, ופחות WPA-Enterprise
הגנה מפני התקפה מחדשאין הגנהמונה רצף להגנה על משחק חוזרמספר 48 נתונים / מספר חבילה מגן מפני התקפות משחק חוזר

מבלי להיכנס לפרטים המסובכים של כל מערכת, פירוש הדבר הוא שפרוטוקולי אבטחה שונים של WiFi מציעים רמות הגנה שונות. כל פרוטוקול חדש שיפר את האבטחה ביחס לאלה שקדמו לפנים, ולכן הדירוג הבסיסי מהטוב ביותר לרע מכל שיטות האבטחה המודרניות של WiFi הזמינות בנתבים מודרניים (אחרי 2006) הוא כזה:

 • WPA2 + AES
 • WPA + AES
 • WPA + TKIP / AES (TKIP קיים כשיטת fallback)
 • WPA + TKIP
 • WEP
 • רשת פתוחה (ללא אבטחה)

8 דרכים לאבטח את רשת ה- Wi-Fi שלך

ישנם כמה צעדים פשוטים שאתה יכול לנקוט כדי להפוך את הרשת האלחוטית שלך לבטוחה יותר, בין אם אתה עובד בסביבה עסקית או פשוט מחפש לשפר את האבטחה של הרשת הביתית שלך..

העבר את הנתב שלך למיקום מאובטח פיזית

בין כל הדיבורים על תוכניות הצפנה ופרוטוקולי מפתח, קל להתעלם מהיבט די בסיסי של אבטחת WiFi: המיקום הפיזי של הנתב שלכם.

אם אתה עובד עם רשת ביתית, פירוש הדבר להיות מודע לכמה מאותות ה- WiFi שלך ‘דולף’ מהבית שלך. אם השכן שלך יכול להרים את אות ה- WiFi שלך, ברחוב בחוץ או אפילו בבר למטה, אתה פותח את עצמך להתקפות. באופן אידיאלי, עליכם למקם את הנתב שלכם במקום שתוכלו לקבל איתות טוב בכל מקום שתזדקקו לו, ואף אחד אחר לא יכול.

בסביבה עסקית, האבטחה הפיזית של הנתב חשובה עוד יותר. ניתן להציג וקטורי התקפה על ידי פעולה פשוטה של ​​מישהו הלוחץ על כפתור האיפוס בנתב שלך. עליך לשמור את הנתב האלחוטי בארון נעול או במשרד, ואפילו לחשוב על מערכות מעקב וידאו אשר יאפשרו לך לפקח על הגישה אליו.

שנה את פרטי כניסת נתב ברירת המחדל

האם אתה יודע מה סיסמת הניהול עבור הנתב שלך? אם לא, זה כנראה זה שאליו הגיע הנתב, וזה ככל הנראה ‘מנהל’ או ‘סיסמה’. כולם אמורים לשנות את הסיסמה הזו כאשר הם מקימים לראשונה את הנתב שלהם, אבל כמעט אף אחד לא עושה זאת.

התהליך לשינוי הסיסמה בנתב שלך יהיה תלוי במותג ובדגם של החומרה שלך, אך אינו קשה. חיפוש מהיר בגוגל אחר דגם הנתב שלך יספק לך הוראות כיצד לעשות זאת.

בעת בחירת סיסמא ושם משתמש חדש, עליך לשים לב להנחיות הכלליות לבחירת סיסמאות חזקות: הסיסמה החדשה שלך צריכה להיות באורך של 15 תווים לפחות, ולכלול תערובת של אותיות, מספרים ותווים מיוחדים. עליך גם לשנות את הגדרות שם המשתמש והסיסמה שלך על בסיס קבוע. קבע תזכורת לשינוי הסיסמה בכל רבעון. רק וודא שאתה אומר למשפחה שלך כי שינית את הסיסמה לפני שהם באים ומתלוננים ש”אינטרנט מקולקל “!

שנה את שם הרשת

בדומה לסיסמאות הגנריות ושמות המשתמש שלהם, רוב הנתבים האלחוטיים מגיעים עם מזהי הגדרת שירות גנריים (SSID), וזה השם שמזהה את רשת ה- WiFi שלך. בדרך כלל, אלה הם משהו כמו ‘Linksys’ או ‘Netgear3060’, שנותנים לך מידע על היוצר והמודל של הנתב שלך. זה נהדר במהלך ההתקנה הראשונית, מכיוון שהוא מאפשר לך למצוא את הנתב החדש שלך.

הבעיה היא ששמות אלה גם מעניקים לכל מי שיכול לאסוף את האות האלחוטי שלך מידע מידע שימושי מאוד: היוצר והמודל של הנתב שלך. תאמינו או לא, ישנן רשימות מקוונות המפרטות את פגיעויות החומרה והתוכנה של כמעט כל נתב שם בחוץ, כך שתוקף פוטנציאלי יכול במהירות למצוא את הדרך הטובה ביותר לפגוע ברשת שלכם..

זו בעיה מסוימת אם לא שינית את פרטי הכניסה המוגדרים כברירת מחדל בנתב שלך (ראה לעיל), מכיוון שתוקף יכול פשוט להיכנס לנתב שלך כמנהל, ולגרום הרס.

עדכן את הקושחה והתוכנה שלך

כולנו יודעים שעלינו לשמור על התוכנה שלנו מעודכנת בכדי להגביל את פגיעויות האבטחה, אך רבים מאיתנו אינם עושים זאת. זה כפול עבור התוכנה והקושחה בנתב שלך. אם מעולם לא עדכנת את קושחת הנתב שלך לפני כן, אתה לא לבד. בסקר שנערך בשנת 2014 בקרב אנשי IT (!) ועובדים העובדים מרחוק, שנערכה על ידי חברת האבטחה Tripwire, רק 32% אמרו שהם יודעים לעדכן את הנתבים שלהם באמצעות הקושחה האחרונה..

חלק מהסיבה לכך היא שבניגוד למערכת ההפעלה שלכם, נתבים רבים לא יזכירו לכם מעת לעת לבדוק עדכוני אבטחה ולהורידם. ככל הנראה תצטרך לבדוק את אלה בעצמך, אז קבע תזכורת לעשות זאת כל כמה חודשים, ולשנות את הסיסמאות שלך כשאתה בעניין.

עדכוני קושחה חשובים במיוחד מכיוון שקושחת היא הקוד הבסיסי ביותר המשמש את הנתב שלך. נקודות תורפה חדשות בקושחת נתב WiFi מזוהות כל הזמן, ועם גישה לרמת הקושחה של הנתב שלך אין סוף לאובלה שתוקף יכול לגרום.

בדרך כלל, עדכוני קושחה משוחררים כדי לתקן פגיעויות אבטחה ספציפיות, והם יתקנו בעצמך לאחר שתוריד אותם. זה הופך אותם לצעד פשוט באבטחת הרשת האלחוטית שלך.

השתמש ב- WPA2

עליך להשתמש בפרוטוקול הרשת האלחוטית המאובטח ביותר שאתה יכול, ולרוב האנשים זה יהיה WPA2 בשילוב AES.

לרוב הנתבים המודרניים יש אפשרות להריץ כמה סוגים שונים של פרוטוקול אבטחה WiFi, על מנת להפוך אותם לתאימים למגוון רחב ככל האפשר של חומרה. משמעות הדבר היא שהנתב שלך עשוי להיות מוגדר לשימוש בפרוטוקול מיושן מחוץ לתיבה.

הבדיקה באמצעות פרוטוקול שהנתב שלך משתמשת היא די קלה: פשוט חפש הוראות באופן מקוון, התחבר לנתב ותוכל לראות (ולשנות) את ההגדרות. אם אתה מגלה שהנתב שלך משתמש ב- WEP, עליך לשנות זאת מייד. WPA עדיף, אך לרמת האבטחה הגבוהה ביותר עליך להשתמש WPA2 ו- AES.

אם אתה משתמש בנתב ישן, יכול להיות שהוא אינו תואם ל- WPA2, או עם AES. אם זה המקרה, עומדות בפניך מספר אפשרויות. ראשית, עליך לבדוק אם יש שדרוג קושחה שיאפשר לנתב שלך להשתמש ב- WPA: מכיוון ש- WPA תוכנן להיות תואם לנתבי WEP ישנים, לרבים יש כעת פונקציונליות זו..

אם אינך מוצא שדרוג קושחה, הגיע הזמן להתחיל לחשוב על שדרוג החומרה שלך. זה לא צריך להיות אפשרות יקרה – ספקי שירותי אינטרנט רבים יספקו לך נתב חדש בעלות מינימלית, או אפילו בחינם – והוא בהחלט זול יותר מההשלכות של הרשת שלך נפרצת!

כבה את WPS

למרות ש- WPA2 מאובטח בהרבה מהפרוטוקולים שבאו לפניו, הוא שומר על מספר פגיעויות אבטחה ספציפיות שעליך להיות מודע להן. חלקם נגרמים כתוצאה מתכונה של WPA2 שתוכננה להקל על הגדרת הרשת האלחוטית שלך: WPS.

הגדרת WiFi מוגן (WPS) פירושה שחיבור מכשיר לרשת ה- WiFi שלך בפעם הראשונה קל כמו לחיצה על כפתור. אם אתה חושב שזה נשמע כמו פגם ביטחוני, אתה צודק. אם תשאיר את WPS מופעל, כל מי שיכול לגשת פיזית לנתב יכול להשיג דריסת רגל ברשת שלך.

כיבוי WPS די קל: התחבר לנתב שלך כמשתמש מנהל ועליך לראות אפשרות להשבית אותו. אם אתה צריך לחבר מכונה נוספת לרשת שלך, אתה יכול להפעיל אותה בקצרה, כמובן, רק וודא שתכבה אותה שוב כשתסיים.!

הגבל או השבת DHCP

אם אתה מחפש עוד יותר אבטחה, עליך לשקול לבטל את שרת DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol) בו הנתב שלך משתמש. מערכת זו מקצה באופן אוטומטי כתובות IP לכל מכשיר המחובר לנתב שלך, ומאפשרת להתקנים נוספים להתחבר לרשת האלחוטית שלך בקלות. הבעיה היא שזה ייתן לכל מי שמחובר לרשת שלך כתובת IP, כולל מישהו שמבקש להשיג גישה לא מורשית.

יש שתי גישות בהן תוכלו לנקוט כדי להילחם בפגיעות פוטנציאלית זו. הראשון הוא להגביל את טווח ה- DHCP בו הנתב שלך משתמש, שיש לו השפעה של הגבלת מספר המכונות שהוא יכול להתחבר אליו. הגישה השנייה היא להשבית את DHCP לחלוטין. משמעות הדבר שתצטרך להקצות לכל מכשיר ידנית כתובת IP בכל פעם שהיא מתחברת לרשת שלך.

אם גישות אלה מתאימות לרשת שלך תלוי באופן השימוש בה. אם בדרך כלל אתה מחבר וחובר מחדש מספר מכשירים לנתב שלך, זה יכול להיות זמן רב להקצות ידנית לכל IP כתובת ידנית. מצד שני, אם מספר המכשירים שאתה רוצה לחבר מוגבל וצפוי, השבתת DHCP נותנת לך שליטה רבה על מי מחובר לרשת שלך.

איזה סוג של פרוטוקול אבטחה אלחוטי הוא הטוב ביותר עבור Wi-Fi?

נקודת המפתח כאן היא זו: הגדרת ה- WiFi המאובטחת ביותר שיכולה להיות לך היום היא WPA2 בשילוב AES. עם זאת, לא תמיד ניתן יהיה להשתמש בתקן זה.

יכול להיות, למשל, שהחומרה שלך אינה תומכת WPA2 או AES. זו בעיה שניתן להתגבר עליה על ידי שדרוג החומרה שלך. זה אולי נשמע כמו אפשרות יקרה, אך רוב ספקי שירותי האינטרנט יספקו לכם נתב משודרג בחינם אם שלכם מיושן. זה חשוב במיוחד אם הנתב שלך עתיק ותומך ב- WEP. אם זה המקרה, זבל אותו וקבל אחד חדש.

החיסרון היחיד בשימוש ב- WPA2 ו- AES הוא שההצפנה בדרגה צבאית שהיא משתמשת בה יכולה לפעמים להאט את הקשר שלך. עם זאת, סוגיה זו משפיעה בעיקר על נתבים ישנים ששוחררו לפני WPA2, ותומכים רק ב- WPA2 באמצעות שדרוג קושחה. כל נתב מודרני לא יסבול מבעיה זו.

בעיה גדולה יותר היא שכולנו נאלצים להשתמש בחיבורי WiFi ציבוריים מעת לעת, ובמקרים מסוימים רמת האבטחה המוצעת עליהם היא ירודה. הגישה הטובה ביותר היא אפוא להיות מודעים לרמת האבטחה המוצעת ברשתות שאליהם אתם מתחברים, ולהימנע משליחת סיסמאות (או מידע חשוב אחר) ברשתות מאובטחות היטב..

את כל זה ניתן לסכם בטבלה הבאה:

הצפנה StandardSummary איך זה עובד האם עלי להשתמש בזה?
WEPתקן אבטחה ראשון 802.11: קל לפריצה.משתמש בקידוד RC4.לא
WPAתקן ביניים לטיפול בפגמי אבטחה גדולים ב- WEP.משתמש בקידוד RC4, אך מוסיף מפתחות ארוכים יותר (256 סיביות).רק אם WPA2 אינו זמין
WPA2תקן נוכחי. עם חומרה מודרנית ההצפנה המוגברת אינה משפיעה על הביצועים.מחליף קידוד RC4 באמצעות CCMP ו- AES לצורך אימות והצפנה חזקים יותר.כן

שאלות נפוצות

כיצד אגלה איזה סוג הגדרות אבטחה Wi-Fi יש לנתב האלחוטי שלי?

הידע הוא כוח, ולכן גילוי איזה פרוטוקול אבטחת Wi-Fi בו אתה משתמש הוא הצעד הראשון בהגנה על עצמך.

ישנן כמה דרכים שתוכלו לעשות זאת. הקלה ביותר היא להשתמש בסמארטפון שלך:

 • פתח את אפליקציית ההגדרות במכשיר הנייד שלך.
 • גש להגדרות חיבור ה- Wi-Fi.
 • מצא את הרשת האלחוטית שלך ברשימת הרשתות הזמינות.
 • הקש על שם הרשת או על כפתור המידע כדי להעלות את תצורת הרשת.
 • בדוק את סוג האבטחה בתצורת הרשת.

אם אתה נמצא במחשב נייד או מחשב שולחני, משיכת הגדרות הרשת בדרך כלל תאפשר לך לראות גם את פרוטוקול האבטחה של Wi-Fi בו אתה משתמש..

אם זה לא, חפש בגוגל את המותג והדגם של הנתב שלך, ועליך למצוא הוראות כיצד להתחבר להגדרות שלו, שם תוכל לראות (ולשנות) את הפרוטוקול שאתה חדש באמצעות.

הידיעה כיצד לעשות זאת נחוצה גם כדי לשנות את הגדרות ברירת המחדל של הנתב שלך, המהווה חלק חשוב בשמירה על אבטחת הרשת שלך, ולכן עליך לדעת כיצד להתחבר לנתב שלך בכל מקרה!

הוא מאובטח יותר מ- 4 גרם מ- Wi-Fi?

באופן כללי כן.

תשובה טובה יותר תהיה שזה תלוי ברשת ה- Wi-Fi. ה- 4G שלך (או דור שלישי, או כל מה שהטלפון החכם שלך משתמש בו לנתונים ניידים) מאובטח מכיוון שאתה האדם היחיד המשתמש בחיבור זה. אף אחד אחר לא יכול לגשת למידע שאתה שולח באמצעות חיבור זה, אלא אם הם משתמשים בטכניקות מתוחכמות מאוד.

אותו עיקרון חל על רשתות Wi-Fi. אם אתה האדם היחיד שמשתמש למשל ברשת הביתית שלך וזה מוגדר בצורה מאובטחת (עיין במדריך שלנו למעלה), החיבור שלך יהיה די מאובטח.

לעולם אל תשלח אף פעם מידע אישי, כולל סיסמאות או פרטי בנק, דרך רשת Wi-Fi ציבורית. רבות מהרשתות הללו משתמשות בפרוטוקולי אבטחה לקויים, אך גם אלה הטוענים שהם מאובטחים פגיעים מטבעם בגלל מספר האנשים המשתמשים בהם פעם אחת..

להלן מדריך נוסף בנושא רשתות WiFi:

 • אבטחת רשת ביתית
 • אבטחה של נקודה חמה
 • אבטחת WiFi ציבורית
 • איומי WiFi
 • יש פגיעות בכל רשתות ה- WiFi
 • Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map