אבטחת WiFi ציבורית


אבטחת WiFi ציבורית

כמעט 65.44 מיליון אנשים בארצות הברית משתמשים באינטרנט Wi-Fi ציבורי. חילופי נתונים או מידע דרך רשת wifi ציבורית יכולים ליירט על ידי צד שלישי בקלות. משתמשים רבים מסכנים ללא ידיעתם ​​את ביטחונם כאשר הם משתפים את המידע האישי שלהם דרך האינטרנט.


אנשים משתמשים ברשתות WiFi על בסיס קבוע כדי לבצע קניות באינטרנט, לבצע שיחות וידיאו ולבצע העברות כספים על שם כמה. אם המכשיר שלהם לא מוגן, המידע שלהם פגיע לאיומי אבטחה.

אבטחה ציבורית-wifi

כמה מאובטח WiFi ציבורי?

עם למעלה מ 350 מיליון נקודות חמות ציבוריות Wi-Fi זמינות ברחבי העולם, אנשים מסכנים את המידע האישי שלהם מכיוון שרשתות אלחוטיות ציבוריות אינן בטוחות בהשוואה לרשת ביתית המפעילה בדרך כלל WPA2.

WPA2, הוא תקן Wi-Fi המחייב את הגנת הרשת באמצעות סיסמה. זהו אמצעי אבטחה שאולי לא קיים ברשת אלחוטית בה היית משתמש בבית קפה אקראי.

יתר על כן, WiFi ציבורי פגום מטבעו מכיוון שאינם מודעים למי שמקים את נקודת הגישה. היו מקרים בהם התוקפים הקימו אננס WiFi שאילץ את המשתמשים להתחבר לרשת מזויפת שנראית לגיטימית.

לכן, ראשית לא מומלץ להשתמש ברשת לא מאובטחת. האפשרות הטובה יותר תהיה להשתמש בסמארטפון משלך כנקודה חמה. במקרה שאינך נושא את המכשיר שלך, תוכל להגביל או לבטל איומים פוטנציאליים באמצעות הצעדים המוזכרים להלן.

אבטחת WiFi ציבורית – טיפים לבטיחות

img

הגדר אימות דו-גורמי (2FA)

אימות דו-גורמי הוא שלב אימות נוסף המונע גישה לא מורשית לחשבונות המקוונים שלך, גם אם האישורים שלך נגנבו באמצעות WiFi פתוח. לכן כדאי לאפשר זאת בכל מקום אפשרי. ברוב פריסות ה- 2FA תתבקש לאשר את זהותך על ידי הזנת קוד מיוחד שנשלח לטלפון שלך באמצעות הודעת טקסט.

img

הגבל את שיתוף הקבצים ב- AirDrop

כאשר אתה משתמש ברשת אלחוטית ציבורית, עליך לבטל את כל התכונות המאפשרות שיתוף קבצים במחשב הנייד או הטלפון החכם שלך. הסיבה לכך היא שהיא מאפשרת לזרים ברשת זו לגשת לקבצים שלך בקלות ופותחת עבורם דלתות לשתול תוכנות זדוניות או ריגול במכשיר שלך, תוך סיכון המידע האישי שלך..

אמצעי בטיחות נוספים: לפני שאתה מתחבר לאינטרנט אלחוטי ציבורי ואחריו

כיצד לאתר רשת WiFi נוכלת?

קח בחשבון את הסימנים הבאים כדי שתוכל לזהות רשת WiFi סומכת בכל פעם שאתה נתקל באחד מהם:

1

SSID שלא כונה

אם אתה מתחבר לרשת אלחוטית ציבורית ידועה ומבחין כי ה- SSID שלה שונה במקצת ממה שהיה קודם, יכול מאוד להיות שזו נקודה חמה WiFi נוכלת.

2

HTTP

בדוק אם לכתובות האתר שאתה מבקר יש כתובת HTTPS. אם לא, פירוש הדבר שהאקרים יכולים לגשת לנתונים המשודרים שלך.

3

מהירות אינטרנט איטית

האם אתה חווה חיבור איטי יחסית? הסבר מחדש על הספוט של Hotspot WiFi הסוררת עשוי להיות הסיבה העיקרית לכך.

4

קל מדי לחיבור

הרשתות האלחוטיות הציבוריות הלגיטימיות ביותר מכוונות את המשתמשים מייד לדף התנאים שלהם. אם תשיג מיד קישוריות לאינטרנט, ככל הנראה אתה מחובר לנקודת גישה סוררת WiFi.

5

הודעות שגיאה

אם דפדפן האינטרנט שלך מתחיל להציג הודעות שגיאה או שהאפליקציות שלך מפסיקות לפעול, יתכן שאתה משתמש ברשת WiFi סוררת.

איומים גדולים הקשורים לרשתות ציבוריות

 • אננס WiFi
 • אדם במתקפה אמצעית
 • נקודות חמות WiFi נוכלות
 • גניבת עוגיות
 • תולעי מחשב
 • מריחה במנות

אננס WiFi

אננס WiFi

אננס Wi-Fi הוא מכשיר רב עוצמה המסוגל לבצע התקפות רשת מורכבות. בעיקרון, הוא סורק מזהי ערכות שירות (SSID) המשודרים על ידי מכשירים ואז משדר מחדש את אותם SSIDים כך שניתן יהיה להערים על התקנים לחשוב שמדובר בנקודת גישה Wi-Fi לגיטימית..

הגנה על המכשיר שלך מפני התקפות מסוג זה יכולה להיות מאתגרת מאוד, אלא אם כן תצייד את עצמך ב- VPN אמין – זה יגן על כל התקשורת שלך מקצה לקצה באמצעות הצפנה מהשורה הראשונה..

אדם במתקפה אמצעית

אדם במתקפה אמצעית

התקפות איש-אמצע הן אחד הסיכונים הגדולים ביותר של שימוש ברשתות אלחוטיות ציבוריות. במילים פשוטות, מדובר בפושעי סייבר הממצאים עצמם באופן דיסקרטי בין הקורבן לאתר המבוקש.

לאחר שהצליחו להשיג שליטה על הקשר, לתוקפים יש את היכולת ליירט ולשנות את כל התקשורת שלך ו / או אפילו להפנות את עסקאות כרטיס האשראי או כרטיס החיוב שלהם לחשבונות שלהם..

נקודות חמות WiFi נוכלות

נקודות חמות WiFi נוכלות

בכל פעם שאתה מתחבר לאינטרנט אלחוטי ציבורי בבית קפה או מסעדה, דאג לשאול את בעל הרשת לגבי השם הנכון. חוץ מזה, לא תרצו להתחבר לנקודה חמה של Wi-Fi שהוקמה על ידי האקר שובב.

רשתות אלה נועדו לחקות נקודות חמות לגיטימיות המסופקות על ידי עסקים סמוכים וברגע שמישהו מתחבר אליהם, הרעים מסוגלים לגנוב מידע רגיש ואפילו להפנות אותם לאתר אינטרנט נגוע..

גניבת עוגיות

גניבת עוגיות

סוגים מסוימים של עוגיות אינטרנט אינן מזיקות ומאפשרות לאתרים לשמור על כניסה, לזכור אילו פריטים שממת בעגלת הקניות שלך ולהתאים אישית את המידע המוצג לך, ​​בין דברים אחרים.

עם זאת, האקר מנוסה טכנולוגי יכול לגנוב את העוגיות שלך ולהתחזות לך באתרים מבלי שאף ידע על אישורי הכניסה שלך. זה יאפשר להם לגשת לכל סוגי המידע, כגון הודעות מיידיות, דוא”ל וכו ‘.

תולעי מחשב

תולעי מחשב

תולעים דומות למקבילות הנגיף שלהם במובנים רבים, אך הן שונות זו מזו בהיבט עיקרי אחד. בשונה מוירוסים, שצריכים להיות מחוברים לתוכנית, תולעים יכולות להתפשט במכשיר שלך מבלי שתצטרך להוריד קובץ נגוע.

לכן, אם רשת ה- Wi-Fi הציבורית שאליה אתם מחוברים חסרים אמצעי אבטחה מתאימים, אתם נמצאים בסיכון של זיהום הרסני שיכול לא רק לפגוע במידע האישי שלכם אלא גם להרוס את המכשיר שלכם..

מריחה במנות

מריחה במנות

מכיוון שרוב רשתות ה- Wi-Fi הציבוריות פתוחות ואינן מציעות הצפנה כלשהי, לא נדרש מאמץ רב עבור פושעי הסייבר לפקח על כל תעבורת האינטרנט המועברת אל המכשיר שלך וממנו..

על ידי שימוש במריח מנות, שהן תוכניות הלוכדות ומועברות העברות נתונים ברשת, התוקפים יכולים לקרוא את כל התקשורת הלא מוצפנת ולתפוס מידע רגיש כמו פרטי כרטיס האשראי שלך..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map