מה זה WebRTC? איך זה עובד ולמה זה טוב?

כמה זמן אנו משתמשים באינטרנט? במשך עשור או שניים? לאמיתו של דבר, ייתכן שחלקם השתמשו בו עוד לפני כן.

אנו גולשים באינטרנט לצורך ביצוע עסקים, ביצוע עסקאות מקוונות, שימוש במדיה חברתית, צפייה בזרמים חיים וכו ‘. חוץ מזה אנו משתמשים באינטרנט גם לצ’אט שמע ווידיאו בזמן אמת באמצעות שירותים כמו Skype, WhatsApp וכדומה..

ללא קשר לכמה זמן אנו משתמשים בטכנולוגיות אלה, אנו אף פעם לא לוקחים רגע להבין מדוע הטכנולוגיה נחוצה או כיצד היא עובדת, אלא אם כן נתקל בבעיה שמאלצת אותנו לחפור עמוק וללמוד עליה יותר..

img

כך, מה זה WebRTC? אכן זו אחת השאלות (או הבעיות) שמטרידות לרוב את הרשתות, במיוחד כשמדובר במשתמשי VPN.

המשך לקרוא כדי ללמוד על מה הטכנולוגיה עוסקת, כיצד היא עובדת ואילו היבטים שלה צריכים משתמשי VPN להיות מודעים אליהם.

מה זה WebRTC?

WebRTC מייצג תקשורת באינטרנט בזמן אמת. כפי שהשם מרמז, מדובר בטכנולוגיה המאפשרת לתקשר בין עמיתים לדפדפנים או למכשירים. התקשורת יכולה להיות בכל צורה שהיא, כלומר שיתוף נתונים או שיחת טקסט ווידאו בזמן אמת.

פן חשוב אחד ההופך את הטכנולוגיה לפופולארית הוא תכונת השליטה העצמית שלה. במילים אחרות, זה לא דורש תוספים, הרחבות או תוספים שנוספו כדי לחבר בין שני עמיתים ולאפשר תקשורת בזמן אמת. למעשה, אינך צריך להוריד את WebRTC. מה שנדרש רק זה HTML5, JavaScript או API כדי לעבוד בדפדפן.

במילים פשוטות, WebRTC מאפשר ליישומי אינטרנט להריץ תכונות כמו:

  • שיתוף קבצים
  • שיחת ועידה בוידאו
  • שיתוף מסך
  • שידור וכו ‘.

איך WebRTC התחיל?

WebRTC התחיל כפרויקט קוד פתוח בשנת 2011 על ידי גוגל, ומאז הטכנולוגיה התפתחה בצורה משמעותית.

מכיוון ש- WebRTC הוא פרויקט קוד פתוח, הוא חופשי לשימוש לחלוטין ומפתחים מכל רחבי העולם משתמשים בממשק ה- API של WebRTC כדי לבנות אפליקציות אינטרנט שונות. למעשה, הדפדפנים החינמיים הפופולריים ביותר כמו כרום ופיירפוקס כוללים טכנולוגיית WebRTC מובנית.

כעת, WebRTC נחשב כאמצעי תקשורת סטנדרטי בזמן אמת על ידי כוח המשימה להנדסת אינטרנט (IETF) וכן על ידי World Wide Web Consortium (W3C)..

מה הופך את WebRTC לטכנולוגיה פופולרית?

לפני כניסת טכנולוגיית WebRTC, המשתמשים נאלצו לבזבז את זמנם בהתקנה ושימוש של תוספים של צד שלישי. יתרה מזאת, מפתחים נאלצו לפרוס C / C ++ (שפת תכנות) הדורשת זמן ומשאבים עקב מחזורי פיתוח בלתי נגמרים.

WebRTC גורם לכל הבעיות של המשתמשים, כמו גם המפתחים, להיעלם לתמיד. כל מה שאתה צריך כדי להפעיל את הטכנולוגיות המאפשרות WebRTC הוא ממשק API או WebRTC API של JavaScript.

מלבד ממשקי ה- API WebRTC מובנה בדפדפנים פופולריים שונים כמו Google Chrome, Mozilla Firefox וכו ‘. כמו כן, חשוב לציין כי WebRTC אינו מוגבל לדפדפני אינטרנט, אלא שהטכנולוגיה מתרחבת גם למערכת ההפעלה הניידת. לדוגמה, תוכל להשתמש ב- WebRTC באנדרואיד.

הטכנולוגיה למעשה מאפשרת למשתמשים לגשת למיקרופון המצלמה של המכשיר כך שהם יוכלו ליהנות מתקשורת בזמן אמת. עכשיו אולי תוהה …

כיצד עובד WebRTC?

מכיוון ש- WebRTC מאפשר תקשורת בזמן אמת או שיתוף נתונים, הוא מחייב את ה- IP המקומי בפועל של נקודת הקצה כדי להתחבר. כדי לתקשר עם הדפדפן האחר, הטכנולוגיה זקוקה ל- RTCPeerConnection. לאחר מכן הטכנולוגיה עוברת פרוטוקול Session Description (SDP).

איך עובד webrtc - -

עם זאת, בגלל מעורבותה של חומת אש או מעבר NAT (תרגום כתובת רשת), שני העמיתים אינם יכולים לראות את ה- IP המקומי של זה כדי להתחבר. כאן STUN (Session Traversal Utilities for NAT) / TURN (Traversal באמצעות ממסרים סביב NAT) עוזרים לעמיתים להתחבר.

למי משמש WebRTC?

ישנם מספר רב של מקרי שימוש ב- WebRTC שיכולים לנוע בין תקשורת שמע או וידאו פשוטה לשיתוף קבצים או אפילו שיתוף מסך וכו ‘..

WebRTC מאפשר למשתמשים לתקשר זה עם זה דרך דפדפן האינטרנט שלהם (כגון שימוש בסקייפ או WhatsApp), מבלי להתקין תוסף או תוסף נוסף..

מכיוון שהטכנולוגיה מספקת את תכונת האינטראקציה החיה בין הדפדפנים, יכולת כזו יכולה לשמש את תמיכת הלקוחות כך שתוכל לענות על שאלות בזמן אמת..

למען האמת, ישנם מספר רב של שירותים המשתמשים בטכנולוגיית WebRTC כמודל עסקי, המציעים שירותי תקשורת חיה מבוססי דפדפן למשתמשים ברחבי העולם..

WebRTC אינו מוגבל לתקשורת מקוונת, אך הטכנולוגיה מרחיבה את השימוש בו אפילו לשיתוף קבצים כמו גם לשיתוף מסך.

הוא WebRTC מאובטח?

אז אתה אולי תוהה האם “האם WebRTC מאובטח?”. כן, WebRTC מאובטח שכן הוא משתמש בהצפנה מקצה לקצה. כתוצאה מכך אף גורם שלישי לא יכול להיכנס לראות את הנתונים שלך. אבל אם אתה משתמש ב- VPN, החדשות הרעות הן ש- WebRTC עלול להדליף את כתובת ה- I.P שלך.

מה דליפת WebRTC ומדוע משתמשי VPN צריכים לחשוש ממנה?

בעוד ש- WebRTC מציע יתרונות רבים, דליפת WebRTC היא תקלה שמשפיעה על דפדפני Firefox ו- Chrome במערכת Windows. לפיכך, אם משתמש עומד מאחורי VPN וה- VPN אינו מוגן מפני דליפות WebRTC, ייתכן שהתקלות ידליפו את כתובת ה- IP האמיתית של המשתמש. למעשה, תוכלו לבדוק בקלות אם הדפדפן שלכם מדליף את כתובת ה- IP שלכם או לא.

ראשים למעלה! ייתכן שהדפדפן שלך מדליף את כתובת ה- IP שלך לחץ כאן לדעת יותר.

אם הודלפת כתובת ה- IP האמיתית, המשתמש ייחשף למעקב ממשלתי, ניטור ספק שירותי אינטרנט, האקרים או פושעי רשת אחרים..

משתמשים משתמשים ב- VPN כדי לא רק לעקוף תוכן שאינו זמין באזור, אלא גם כדי לאבטח את הנתונים המקוונים שלהם, דבר אפשרי באמצעות פרוטוקולי ההצפנה של VPN. מכאן ש- VPN לא רק מספק למשתמשים אנונימיות אלא גם אבטחה מקוונת מלאה.

הסיבה לכך היא שמשתמשים מנסים למצוא דרכים למנוע דליפת WebRTC.

כיצד להימנע מדליפת WebRTC?

מכיוון שדליפת WebRTC מהווה דאגה רצינית עבור משתמשי VPN, חשוב שהטיפול יטופל מייד. למרבה המזל, ישנם אמצעי מניעה דרכם תוכלו לבטל דליפת WebRTC בפיירפוקס כמו גם בדפדפן כרום.

 למד כיצד למנוע דליפות WebRTC בדפדפני Firefox ו- Chrome.

מכיוון שהטכנולוגיה לא מיושמת בכל דפדפני האינטרנט הנפוצים, יתכן שמשתמשים יצטרכו לדבוק באמצעים שאינם WebRTC כדי לתקשר עם יקיריהם..

בלי קשר, עבור משתמשי VPN, דליפת WebRTC עשויה לתרגם לבעיות ענק וזו הסיבה שנדרש לנקוט בצעדים הנדרשים כדי למנוע את הדליפה..

רוצה לתבוע מחדש את פרטיותך המקוונת? מומלץ לבדוק את המדריכים שלהלן:

no-log-img

PureVPN מוסמך ללא יומן!

מדיניות ה- No-Log של PureVPN אושרה על ידי אחד מבקרי החשבון העצמאיים המובילים בארה”ב. לא רק PureVPN הוא המהיר ביותר, אלא גם ספק VPN מאומת ללא-יומן!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me