מה זה האקר לבן כובעים? ההבדל בין האקרים לבנים, אפורים ושחורים

כל ההאקרים נתפסים כעבריין או גרוע שגונב כסף. אנו תופסים את כל זה מכלי התקשורת המיינסטרים שבהם אנו רואים שההאקרים מעורבים בגניבת נתונים, כסף הרוויח קשה של אנשים, מכשירי פריצה ומערכות הגורמות לטרור סייבר. אם כי, המציאות שונה. פריצה היא חוקית כאשר היא נעשית באישור הבעלים במכשירים, מערכות או רשתות. זהו נוהג מוכר כלל עולמי בו חברות וסוכנויות ממשלתיות שוכרים האקרים כדי לפרוץ את המערכות שלהם בכדי לעזור להם לזהות מהם הפרצות במערכות שלהם ולתקן אותם.

האקר כובעים לבן

מה הם האקרים לבנים?

לא לכל ההאקרים יש כוונה לגרום נזק למשתמשים רגילים. המונח האקר, כאשר משתמשים בו בדרך כלל, מוגדר כמי שיש לו התלבטות לבצע פעולות סייבר-פליליות כדי לפגוע בפרטיותו של מישהו ולפשר על הנתונים שלו..

אבל, האקר יכול להיות כל אחד, ללא קשר לכוונותיו, המשתמשים במחקרים ובפרקטיקות שלהם בכדי לבצע אסטרטגיות פריצה ולעקוף שכבות אבטחה של הרשת או מערכת המחשבים שלך..

פריצה עצמה אינה חוקית אלא אם היא מתבצעת באופן לא אתי בניגוד לחוקים והתקנות תוך הפרת קוד ההתנהגות. סוכנויות ממשלתיות וחברות רבות שוכרות האקרים לאבטחת המערכות והרשתות שלהם.

יתר על כן, לא לכולם יש את הידע של עולם הסייבר שבו שאלה כלשהי מהו האקר כובעים לבן? או במה מעורב פריצה של כובע לבן? הן רק חלק מהשאלות הסקרניות בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים?

האקרים מסווגים על פי שלוש שכבות “כובעי שחור”, “לבן” ו”אפור “. כל מונח הוא עם תרבות מערבית, שחור יוצר תחושה שלילית, לבן מבטיח שלווה ואפור שהוא תערובת של אמצעי פריצה אתיים וגם לא אתיים. עם זאת, שני גורמים עיקריים קובעים את סוג של האקר אתם מתמודדים עם, כוונותיהם והאם הם פועלים לפי חוקי החברה או לא.

האקרים כובעים שחורים

כמו כל ההאקרים שם בחוץ, כובע שחור משתמש במיומנותם והידע הרחב שלהם כדי לחדור לכל מערכת או רשת עם המטרה העיקרית לגישה לנתונים רגישים, תוך עקיפת פרוטוקולי אבטחה. חלק מהאקרים לכובעים שחורים עושים זאת רק בשביל הכיף, בעוד שחלקם עשויים לשבור פרוטוקולי אבטחה בניסיון להשיג רווח כספי כלשהו ולגרום נזק למשתמשים רגילים..

כובעים שחורים אלה יכולים לנוע בין הזרקת תסריטים זדוניים בתוכנה וכלה בהאקרים מומחים שמטרתם לגנוב מידע, במיוחד מידע פיננסי, אישי ואישורי כניסה..

לא רק שהם שואפים לגנוב נתונים אלא גם לשנות ולהשמיד אותם. הגנה על עצמך מפני כובעים שחורים היא הכרחית מאוד בעידן הטכני בו אנו חיים, ולכן יש לנקוט אמצעי נגד שכדי להבטיח שלא תשאיר את עצמך שקוף לכל העולם..

לדוגמה, אי שיתוף נתונים רגישים בשום רשת כמו דוחות כספיים, הסרת Exif או מטא נתונים מהתמונות שלך ודברים רבים אחרים הנוגעים אבטחת כובע שחור.

האקרים כובעים לבנים

מושלם האקר כובע לבן יהיה מישהו שמשתמש בכישוריהם כדי להשיג מידע באמצעים אתיים. האקר כובעים לבן ניתן להעסיק חברות על ידי מומחי אבטחת סייבר המנסים לבצע פריצות לאיתור פערים שלא התמלאו בכל מערכת או רשת..

האקרים כובעים לבנים משתמשים באותה זרימת תהליכים של האקרים כובעים שחורים, אך ההבדל העיקרי הוא שהם מבקשים את רשות הבעלים, מה שהופך את זה לחוקי לחלוטין. האקר כובעים לבן מבצעת בדיקות עט, מבצעת הערכות פגיעות עבור חברות לזיהוי נזילות ברשתות ומבטיחה את מיצוב מבנה האבטחה של החברה. יש אפילו קורסים, מודולי הדרכה והסמכות הכרוכות בפריצה אתית.

האקרים כובעים אפורים

תמיד אין שני צדדים של הדף, אבל לפעמים יש גם אזורים אפורים. האקר כובעים אפור הוא מי שיחפש חולשות במערכת מבלי לשאול את הבעלים. אם הבעיה תימצא, הוא ידווח לבעלים אך לפעמים יבקש ויתור קטן לפני שיבצע לתיקון.

אבל אם הבעלים מכחיש את הבקשה, הוא חושף את הניצול המקוון לאחרים כדי לנצל, במיוחד, את האקרים של כובעים שחורים. צורה זו של פריצה עדיין אינה חוקית מכיוון שההאקר לא ביקש אישור מהבעלים לפני שניסה להתקפה על המערכת. האקרים מסוג זה אינם בעלי כוונות רעות, הם רק מחפשים לברר פגיעויות במערכת ולהרוויח קצת מזומנים נוספים או פשוט למטרותיהם..

המילה האקר, אפילו אם מדברים על זה מתארת ​​קונוטציה שלילית מאוד, חשוב לזכור שלא כל ההאקרים נעשים באותה צורה. אם כובעים לבנים לא עבדו שם כדי למצוא חולשה ולהפסיק התקפות אבטחת רשת, אז היו מעורבים הרבה פשעי סייבר, מנצלים פגיעויות ואיסוף מידע רגיש ביותר ומשאיר משתמשים כמעט פתוחים לכל העולם.

האקרים אתיים?

האקר מוסרי או האקרים אתיים, המכונים גם האקר כובע לבן, הם אותם אנשים שמדגישים פגיעויות אבטחה באמצעות בדיקות חדירה. בדיקת חדירה היא ניסיון להעלות את הפגיעויות במערכת. אנשים אלה בתחום אבטחת המידע מקפידים על טכניקות הבדיקה שלהם ועושים זאת כדי לשפר את נוף האבטחה הכולל של המערכת.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me