למד כיצד לאבטח רשת ביתית

עם התפתחות התקופה המודרנית, כך גם הצרכים המקוונים שלנו. ההתקדמות המוגברת בטכנולוגיה עלתה סיבוכים רבים. אבטחת רשת ביתית היא דאגה להתרחק מהאקרים המחפשים תמיד אחר רשתות פגיעות ולא מוגנות. התחל לאבטח את הרשת שלך על ידי שינוי תחילה של ה- SSID, מה שמקשה על הרעים לזהות את הנתב שלך.

כיצד לאבטח רשת ביתית?

כשזה מגיע ל אבטחת רשת ביתית, ישנם שני נושאים שאתה צריך להתמודד איתם.

ראשית, עליך לשלוט במי שיכול להגיע לרשת שלך. אז בפעם הבאה שיש לכם מבקרים, נסו להגביל את שיתוף הסיסמה שלא לצורך.

הבעיה השנייה היא טביעת הרגל של האות. אם אנשים מחוץ לבית שלך יכולים להרים אות מהנתב שלך ויודעים את הסיסמה, הם יכולים לגנוב את כל הנתונים שלך ולקצור את כל הסיסמאות השמורות.

לכן אתה יכול לנקוט את אמצעי הזהירות הבאים:

שנה את ה- SSID שלך

כל רשת מזוהה בשם שנקרא SSID. מכיוון שיצרני הנתבים מייצרים את אותן ההגדרות עבור כל פריט, קו מוצרים אחד שהם מספקים ומתקינים לעיתים קרובות את אותה תוכנת ניהול, מה שמקל על החיים להאקרים.

לכן, וודא שאתה משנה את ה- SSID כך שהוא לא יסגיר את מותג הנתב או את מספר הדגם. דברים שכדאי להיזהר מהם אינם לכלול את שמכם, כתובתכם או מספר הטלפון שלכם, אל תשתמשו במידע אישי בכותרת או יעורר האקרים עם אתגרים. רק שמור על תפלות.

ssid

שנה את אישורי מנהל ברירת המחדל שלך

ניתן לגשת בקלות למסוף הנתב דרך כל מכשיר המחובר לרשת. מרבית היצרנים מקימים את חשבונות המנהלים בנתבים עם שם משתמש וסיסמא זהים באותו קו מוצרים.

ברגע שהם יתפרצו לקונסולה שלכם, זה יעניק להם שליטה על תצורת הרשת שתיתן להם גישה לשינוי הסיסמה ותנעל אתכם מחוץ לרשת שלכם. לכן, שנה את הסיסמה של חשבון הניהול לשילוב אקראי של אותיות ומספרים באורך של עד 12 תווים.

ssid

השתמש בסיסמאות חזקות

כשאתה גר עם משפחה ויש לך חברים ומבקרים שמגיעים כל הזמן, זה יכול להיות מאתגר לומר לא לשיתוף סיסמאות כל הזמן.

לכן, וודאו שהסיסמה מסובכת וקשה מספיק שמקשה על אנשים לשתף אותה. הפוך את הסיסמה שלך לרצף אקראי של אותיות, מספרים ותווים מיוחדים עם שילוב של אותיות קטנות וקטנות. זה מקשה על אנשים לזכור את הסדר הנכון גם אם הם זוכרים את השילוב.

הגנת סיסמא

השבת גישה מרחוק

המסוף של הנתב, שהוא החלק המרכזי, צריך להיות נגיש רק מהתקנים המחוברים לרשת. אך הנתבים מגיעים עם הגדרה המאפשרת גישה מרחוק, מה שאומר שכל אחד יכול לגשת למסוף דרך האינטרנט ממקום אחר. לכן, וודא שהאפשרות כבויה.

גישה מרחוק

עדכן את התוכנה שלך

באופן כללי, על יצרן הנתב לעדכן את הקושחה בשער שלך באופן אוטומטי. עם זאת, כיצד עליכם לשנות את סיסמת ה- Wi-Fi באופן חודשי, עליכם לבדוק באופן קבוע אם יש עדכונים.

לאחר שתעשה זאת להרגל, גם אם יש עדכונים שלא הותקנו, תוכל לבדוק ולעדכן באופן קבוע בעצמך.

עדכון תוכנה

אפשר תכונות אורח

אם הנתב שלך כולל תכונה אורח, וודא שהמבקרים שלך ישתמשו בו. רשת אורחים מאפשרת למבקרים לגשת לחיבור האינטרנט שלך מבלי לספק להם את סיסמת ה- Wi-Fi שלך, תוך הגבלת מידע רשת נגיש.

תכונת אורח

קבל חומת אש של רשת

בדרך כלל, כל נתב Wi-Fi מגיע עם חומת אש מובנית. רוב הסיכויים הם שלא הפעלת אותו. דפדף בהגדרות המסוף כדי לראות אם אתה יכול למצוא אותה, וברגע שתעשה זאת, הפעל את זה.

חומת אש

חיזוק הצפנת Wi-Fi

ישנם כלים חינמיים הזמינים באינטרנט אשר פורצים בקלות פריצות להצפנת Wi-Fi חלשות, אשר יאפשרו לתוקף ליירט, לראות ולשנות את הפעילות המקוונת שלכם..

כל Wi-Fi מגיע עם שלושה סוגים של מערכות הגנה: פרטיות קווית (WEP), Wi-Fi Protected Access (WPA) ו- Wi-Fi Protected Access 2 (WPA 2). מבין כל אלה, WPA 2 הוא זה שעליך להשתמש בו.

אך הדבר אינו מאובטח כמו WPA2 AES. גרסה זו משתמשת בהצפנת AES כדי להגן על השידור, ושיטת ההצפנה בלתי אפשרית לפיצוח.

*פתק: לא כל המכשירים תומכים ב- WPA2 מכיוון שהיא אינה זמינה באופן נרחב. במקרה זה, אתה יכול להשתמש ב- VPN עבור WiFi המקנה לחיבור שלך שכבת הצפנה נוספת.

הצפנה

מהי רשת ביתית?

רשת ביתית היא קבוצת מכשירים (כגון מחשב, מערכת משחק, מדפסות והתקנים ניידים) המחוברים לאינטרנט זה לזה.

ניתן לחבר אותו בשתי דרכים: א רשת חוטית המשמש לחיבור מדפסות וסורקים או א רשת אלחוטית המחבר מכשירים כמו טאבלטים ומובייל ללא חוטים.

מדוע לאבטח רשת ביתית?

במקרה של רשת קווית, קשה לאף אחד לפרוץ למערכת שלך. אך בעידן המודרני כיום, כולם משתמשים ב- Wi-Fi כדי לחבר את כל המכשירים שלהם לאינטרנט.

לעתים קרובות כשאנשים באים אליהם הם מבקשים סיסמה לגישה ל- Wi-Fi שלך. בסופו של דבר, אנשים מכירים את הסיסמה שלך ומשתמשים בה כדי להתחבר לנתב ה- Wi-Fi שלך בכל מקום שהם נמצאים בקרבת מקום שכן, בניגוד לרשתות פיזיות, מערכות Wi-Fi יכולות להתרחב מעבר לקירות בבית שלך..

ברגע שהסיסמה לגישה יוצאת בעולם, אין זה פשוט לשלוט מי יכול לגשת לרשת הביתית שלך. גם אם מישהו לא מכיר את סיסמת ה- Wi-Fi שלך אבל מכיר אותך מספיק טוב, הוא יכול לפרוץ למערכת ולעקוף את הסיסמה שלך, ובכך לתת גישה לכל המכשירים המחוברים לאותו Wi-Fi..

ברגע שהם נמצאים, האקרים יכולים להשתמש בזה כדי לרגל אחריכם דרך האינטרנט, להשתמש בהיסטוריית הדפדפן בכדי לגנוב את פרטי כרטיסי האשראי שלכם, להערים אתכם בהתקנת תוכנה מזיקה של תוכנות זדוניות או אפילו להפנות אתכם לדפים לא רצויים לתעודות שלכם..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me