פרטיות באינטרנט

קבל את זכותך להישאר פרטית באינטרנט!

מהי פרטיות באינטרנט

פרטיות באינטרנט, המכונה גם פרטיות מקוונת, הינה זכות אנושית בסיסית. במילים פשוטות, הכוונה לפרטיות האישית שאנשים זכאים לה כאשר הם מספקים, מציגים או מאחסנים מידע הנוגע לעצמם דרך האינטרנט.

לחברות, ממשלות והאקרים יש אינטרס אישי במידע האישי שלך, מה שהופך אותו לחשוב יותר מתמיד לשמור על פרטיות האינטרנט שלך. זה יכול להיות כרוך בנתונים שמזהים אותך באופן אישי או נתונים שאינם מזהים אותך באופן אישי.

ללא פרטיות באינטרנט, ניתן לאסוף ולנצל את הפעילויות המקוונות שלך, היסטוריית הגלישה, שאילתות החיפוש, התקשורת והעסקאות וכו ‘, ללא אישור מצד צדדים שלישיים. עצור זאת כעת והרחיב את ההגנה על הפרטיות שלך באמצעות PureVPN!

כאשר “פרטיות” הפכה לדאגה באינטרנט?

תשליך את דעתך לפני עשור לערך. היה אכפת לך מהנתונים האישיים שלך, מהטביעת הרגל הדיגיטלית שאתה משאיר, או מי יכול לראות את הפוסטים שלך במדיה החברתית? כנראה שלא, אף על פי שהייתם אותם דברים ברשת.

עם זאת, הפרטיות הפכה לדאגה עצומה בשנים האחרונות ככל שרואים יותר ויותר רשתות על ידי ממשלות, תאגידים, רשויות אכיפת החוק וכן זחלי סייבר לטובת האינטרסים הסמויים שלהם. אינך יכול להשתמש באינטרנט בימינו בלי שהפעילות המקוונת שלך נצפית ותוקלטה על ידי סנופרים; זו הסיבה שההגנה על הפרטיות שלך כל כך חשובה.

היסטוריה

 • 2009
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2015
 • 2017
 • 2018
 • 2019

2009

הפרת פרטיות של Hotmail

משתמשי Hotmail הומלצו לשנות את הסיסמאות שלהם עקב הפרת פרטיות לאחר שמיקרוסופט גילתה את פרסום שמות המשתמש והסיסמאות עבור יותר מ- 10,000 חשבונות Windows Live Hotmail באתר צד שלישי. האירוע היה תוצאה של מתקפת פישינג ככל הנראה, שהטעה את משתמשי הוטמייל לחשוף את פרטיהם.

2011

מעקב אחר מיקום של אפל

שני חוקרי אבטחה מצאו שקובץ לא מוצפן שמאוחסן במכשירי iPhone, iPad ו- iPod Touch שמר על נתוני מיקום המשתמשים מאז 12 חודשים. ג’ובס הדגיש כי אפל לא עוקבת אחר אף אחד וזה נובע משגיאת תכנות. עם זאת, מאוחר יותר מיקרוסופט וגוגל הודו כי הם אוספים גם נתוני מיקום.

2012

גוגל מפרה את פרטיות המשתמשים

גוגל נקנסה ב -22.5 מיליון דולר לאחר שהפרה את הסדר הפרטיות שלה ב -2011 מול נציבות הסחר הפדרלית (FTC). סוכנות הרגולציה גררה את ענקית החיפוש לבית המשפט בשל התעלמות מההגדרות של משתמשי אפל בדפדפן הספארי כדי שיוכלו לאסוף מידע באמצעות קובצי cookie כדי למקד אותם באמצעות מודעות.

2013

יאהו הפרות נתונים

בשנת 2016 חשפה יאהו כי היא נפלה קורבן לשתי הפרות נתונים משמעותיות עוד בשנת 2013 וב 2014. ההפרה הראשונה השפיעה על יותר מ -500 מיליון חשבונות משתמשים, ואילו ההפרה השנייה השפיעה על יותר ממיליארד חשבונות משתמשים. בהמשך אישרה יאהו בשנת 2017 כי כל 3 מיליארד חשבונות המשתמש הושפעו, מה שהפך אותה לפרצת הנתונים הגדולה ביותר בהיסטוריה.

2015

המנון הפרת נתונים רפואיים

ההמנון דיווח כי התקפת סייבר חשפה את המידע האישי של עד 78.8 מיליון לקוחות נוכחים ובעבר. מחקירה בפריסה ארצית עולה כי הפרת הנתונים הופסקה על ידי ממשלה זרה, והיא התרחשה שנה לפני שהוכרז כאשר משתמש בחברת בת Anthem לחץ על קישור דיוג במייל..

2017

המלאך הבוכי של CIA

WikiLeaks חשפה את הכלי “Angel Weeping” שהיה מסוגל לרגל בטלוויזיות החכמות של סמסונג כמו גם במכשירים אחרים המחוברים לאינטרנט ולהעביר את המידע בחזרה ל- CIA. שמו של המנצל מגיע מתוכנית המדע המדעי הפופולרית דוקטור הו, שם המלאכים זזים או תוקפים רק כשאתה מפנה את מבטך.

2018

אדאר (UIDAI)

1 מיליארד + קורבנות חוו הפרת נתונים מאסיבית כאשר אדאחר, פורטל ממשלת הודו לאחסון מידע על תושביו ומידע ביומטרי חוו דליפה. ההפרה נתנה לכל אחד גישה להשיג מידע מאתר Aadhaar. נחשפו נתונים הכוללים שמות, כתובות אימייל וכתובות פיזיות, מספרי טלפון ותמונות.

2019

אימות

מנכ”ל החברה אנדרו מרטין אמר כי ארבעת מסדי הנתונים שנחשפו פגעו בנתונים של יותר משני מיליארד אנשים והשפיעו על 763 מיליון משתמשים. כדי להחמיר את המצב, 3 ממאגרי המידע הכילו נתוני משתמש נוספים כמו ציוני האשראי שלהם, ריבית, סכום המשכנתא האישי, מיילים הקשורים לפרופילי המדיה החברתית שלהם בפייסבוק, אינסטגרם ולינקדאין..

סוגיות פרטיות נפוצות באינטרנט

מעקב באינטרנט

פרופיל קבצי Cookie יחד עם טכניקות מעקב אחרות משמשות חברות לאיסוף מידע על הרגלי הגלישה והאינטרסים שלך על פני אתרים מרובים כדי להראות לך פרסומות הרלוונטיות עבורך..

מעקב ממשלתי

יש ממשלות שמרגלות אחר אזרחיהן כדי לעקוב אחר פעילויותיהן ודיבורן ברשת. טכנולוגיות מעקב ושיתופי פעולה של ספקי שירותים מאפשרות להם לעקוב אחר כל דבר, החל מהיסטוריית הגלישה שלהם ועד עסקאות בנקאיות.

גניבת זהות

בשנת 2017 בלבד, 17 מיליון איש בארצות הברית נפלו קורבן לגניבת זהות! על ידי שימוש בשילוב של תוכנות זדוניות, דיוג, ריגול ותוכנות ריגול, האקרים יכולים בקלות לגנוב את הנתונים האישיים שלך ולעשות פעילויות לא חוקיות.

שערוריות הפרטיות הגדולות ביותר באינטרנט

קיימברידג ‘אנליטיקה

עד 87 מיליון משתמשי פייסבוק נחשפו הנתונים שלהם לקיימברידג ‘אנליטיקה, חברת ניתוח הנתונים שעזרה בבחירת הנשיא דונלד טראמפ. בתגובה, פייסבוק עברה בדיקה עצומה מצד הרגולטורים והמחוקקים בבריטניה ובארה”ב. הגילוי דרבן גם את תנועת #DeleteFacebook שהובילה למשתמשים רבים למחוק את חשבונותיהם.

דליפת AOL חיפוש נתונים

בשנת 2006 פרסמה AOL יומני חיפוש מפורטים של 650,000 משתמשיה למטרות מחקר. בעוד זהויותיהם הוסתרו, שאילתות החיפוש חשפו מידע פרטי שניתן לקשר לאדם ולהשתמש בהן כדי לזהות אותו. למעשה, הניו יורק טיימס הצליח למצוא אדם על ידי התייחסות צולבת לרשומות החיפוש האנונימיות עם רשימות ספר הטלפונים.

חוקי פרטיות באינטרנט ברחבי העולם

 • חוקי גרמניה
 • חוקים בקנדה
 • חוקים באוסטרליה
 • חוקים בטורקיה
 • חוקים בסין
 • חוקים ברוסיה

פרטים

חוק שמירת נתונים, שנחקק בשנת 2015, קובע כי על כל הטלסקואים והספקים הציבוריים לאחסן הן רשומות פרטי שיחה (כולל מספרי טלפון, חותמות זמן של שיחות טלפון והודעות טקסט, ותוכן שיחות וטקסטים) וכן מטא נתונים כמו כתובות IP, מספרי יציאה וכו ‘לתקופה של 10 שבועות.

פרטים

בקנדה אין כיום חוקים המבקשים מספקי שירותי האינטרנט לרשום ולשמור את נתוני הלקוחות והם חייבים לקבל את הסכמתך לפני שתשתף את הנתונים שלך עם צדדים שלישיים. עם זאת, החששות גוברים ככל שממשלת קנדה וממשלות הפרובינציה ממשיכות במאמציה לחוקק חקיקה העלולה לרסן את פרטיות האינטרנט.

פרטים

חוק שמירת הנתונים באוסטרליה משנת 2015 מחייב ספקי שירותי אינטרנט וחברות טלקומוניקציה לפקח ולהקליט מטא נתונים של דוא”ל, טלפוניה ואינטרנט של לקוחותיהם במשך שנתיים. זה גם מקל על אכיפת החוק והמודיעין לגשת לרשומות אלה לטובת הביטחון הלאומי.

פרטים

ההגנה על נתונים אישיים הועברה בשנת 2016 והיא חלה על אזרחים טורקים (הן בבית והן בחו”ל) וכן על אזרחים זרים השוהים במדינה. היא מאפשרת למדינה לאסוף מגוון רחב של מידע אישי ביותר, כולל נתונים חזותיים, מספרי ביטוח לאומי, פרטי תעודות זהות, רשומות קוליות ועוד. טורקיה ידועה גם בזכות חוקי הצנזורה הידועים לשמצה!

פרטים

ממשלת סין הפעילה טכנולוגיות מעקב כדי לעקוב אחר 1.4 מיליארד אזרחיהן. משימוש בזיהוי פנים לשם ולייקרנים משובחים, לאילוץ אנשים להוריד יישומים שיכולים לגשת לסרטונים ותמונותיהם, סין הופכת למצב מעקב אימתני. חברות טק נדרשות גם לפקח ולנהל שיחות לתקופה של שישה חודשים.

פרטים

חוק הנתונים “האח הגדול” החדש ברוסיה, המהווה חלק מחבילת חקיקה שנויה במחלוקת המכונה “חוקי ירוביה”, מאלץ את חברות האינטרנט והמובייל לרשום את פעילות הצ’אט של לקוחותיהן, הודעות טקסט ושיחות טלפון למשך שישה חודשים לפחות ולספק זה לסוכנויות הביון הרוסיות על פי בקשה.

כיצד להגן על פרטיותך באינטרנט?

עם רשת גלובלית של 2000+ שרתי VPN ב 141+ מדינות, PureVPN מגן על פרטיות האינטרנט שלך על ידי החלפת כתובת ה- IP האמיתית שלך באחת מ -300,000 ה- IP המשותף שלה מרחבי העולם. כל הנתונים שלך מאובטחים גם מקצה לקצה באמצעות קידוד AES 256 סיביות כדי להבטיח שאף עיניים סקרניות לא יכולות לראות מה אתה עושה באינטרנט. יתר על כן, שכבת האוזון הבלתי ניתנת לשבירה שלנו מיועדת לשמור עליכם מוגנים מפני איום בכל עת!

קבל PureVPN

בסיס ידע בנושא פרטיות באינטרנט

מהי פרטיות באינטרנט & למה זה חשוב כל כך בשנת 2019?

12 דברים שאתה צריך לדעת על פרטיות באינטרנט

טיפים לחינוך ילדים בנושא פרטיות ואבטחה באינטרנט

מהן עוגיות אינטרנט וכיצד הן פולשות לפרטיותך?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me