כיצד פועלת זיהוי פנים

האם אי פעם חשבת למה כולם עוקבים אחר נתוני הפנים שלך? ממכס שדה תעופה לסמארטפונים, כל ישות צוברת את פרטי הפנים שלך. הודות לטכנולוגיית זיהוי פנים, הידועה גם בשם FRT, נתוני פנים הם המבוקשים ביותר כיום.
זה לא סוד שבמשך השנים זיהוי הפנים עבר מלהיות סוג גאוני של מערכות אבטחה מתקדמות ביותר בסרטים לקיימים סביבנו ונחת בידינו היום..

מהי הכרת פנים?

בהגדרה, זיהוי פנים הוא יישום תוכנה ביומטרי המתקדם מספיק בכדי לזהות או לאמת ייחודיות של אדם על ידי השוואה וניתוח של דפוסים על בסיס קווי המתאר של הפנים של האדם..
כדי לפשט, לבני אדם יש דפוס פנים ייחודי. תוכנת זיהוי הפנים מסוגלת לנתח את תווי הפנים שלך ולאחסן אותם במסד נתונים מסיבי. לאחר מכן הוא סורק את פניך כדי להתאים את המידע שלך מהמאגר שהוקם כדי לזהות מי אתה.
חברות רבות קופצות על העגלה לזיהוי פנים מכיוון שהתעשייה צפויה לגדול ל -10.15 מיליארד דולר עד 2025. אפל עושה שימוש מצוין בטכנולוגיית זיהוי הפנים עד כדי כך שהסירו את סורק טביעות האצבע המהודק שלה לחלוטין..
ענקיות הטכנולוגיה מהמרות על זיהוי פנים כטכנולוגיה המשבשת שמפשטת פעילויות יום-יומיות כגון תשלום עבור מכולת, דלק ואחרים על ידי סריקת הפנים בלבד.
כמו בכל מוצר טכנולוגי, חלקם דוחפים לשימוש מוגבר בטכנולוגיית זיהוי פנים בעוד שדוברי הפרטיות והביטחון מביאים בספק את חששות הפרטיות והביטחון של טכנולוגיה זו..

תווי פנים

יישום זיהוי פנים

הטכנולוגיה מיושמת בכמה אופנים בחברה שלנו. חלק מהטלפונים כבר משתמשים בזיהוי פנים כדי להעניק גישה, וחלק ממשלות כמו סין וארה”ב משתמשות בזיהוי פנים במאגרי מידע כמו רישיונות נהיגה מסיבות שונות ומגוונות.
יש לנו גם אפליקציות למדיה חברתית ובנו תוכנה לזיהוי פנים שמשתמשות בזיהוי פנים כמו סנאפצ’ט ומזהה פנים. עכשיו, יש הבדל גדול בין זיהוי פנים לזיהוי פנים. בעזרת זיהוי פנים, מכשיר היה אומר “כן, זה הפנים שלי”, ועם זיהוי פנים, המחשב אומר “כן, זה הפנים שלך!”
היכולת הזו לאשר זהות היא משהו שהמוח שלנו מגלה די מהר כשאנחנו צעירים. ובכל זאת, זו בעיה די מורכבת עבור מחשבים. אז בואו נצלול לעומק את זיהוי הפנים ואת המדע כיצד הוא עובד.

זיהוי פנים

כיצד פועלת זיהוי פנים?

הפונקציות הכלליות של הטכנולוגיה הן כדלקמן:

 • שלב 1: זיהוי פנים

  כשחושבים על פנים אנושיות, אתה חושב על מערכת די בסיסית של תווי פנים. לפנים יש עיניים, אף ופה. אבל, יש יותר פנים מאשר רק את התכונות האלה. פנים נבדלים בהרבה גורמים כמו רוחב האף, המרחק בין העיניים, צורת וגודל הפה וכן הלאה.

 • שלב 2: ניתוח פנים

  כמה טכנולוגיות לזיהוי פנים בוחנות עד 80 גורמים על הפנים כדי לעזור בזיהוי תכונות ייחודיות ובסופו של דבר זהויות. תכונות אלה די מפורטות, תוך התבוננות בדברים כמו עומק ארובות העיניים, גובה עצמות הלחיים וצורת קו הלסת. כמובן, עם מספר גורמים מורכבים שיש למדוד, יכולים להיווצר כמה סיבוכים.

 • שלב 3: סוגיות הזדקנות

  למשל, פניהם של אותם אנשים שמזדקנים. אין ספק שככל שאנו מתבגרים אנו נראים אחרת. כדי לעקוף את זה, מחשבים למדו אילו תכונות נוטות להשתנות יחסית ללא קשר לגילאים ואנחנו מסתכלים מקרוב על התכונות האלה.
  אבל גם אם לא היינו מזדקנים, עדיין היו סיבוכים יומיומיים. חשבו על זה, מה קורה אם מחשב מנסה לנתח את הפנים ואתם לא מסתכלים על החיישן או המצלמה שלו בדיוק באותה זווית בכל פעם?
  זה משהו שבני אדם נתקלים בו מדי יום, אך לעולם אין להם בעיה איתו. עם זאת, במחשבים זה יכול להוות מכשול מסובך קשה באיתור פנים ובזיהויו. אז מהנדסים מצאו כמה טכניקות שונות לעקיפת מערכות זיהוי פנים אלה.

 • שלב 4: דו ממדי לתלת מימד

  הרבה טלפונים המשתמשים בזיהוי פנים יבקשו ממך להזיז את הפנים שלך כשאתה מגדיר את מערכת זיהוי הפנים כדי לדעת איך אתה נראה מזוויות שונות.
  מערכות אחרות לזיהוי פנים משתמשות בטכנולוגיות דו-ממדיות לתלת-ממד כדי למפות תמונה דו-ממדית של הפנים שלך על גבי מודל דו-מימדי כדי לחשב כיצד תיראה מזוויות שונות. מחשבים מודדים את הגורמים הללו עד לקנה מידה קטן יותר ממילימטר כדי ליצור טביעת פנים / תמונה, שכפי שהשם חל, היא טביעת אצבע אך עבור הפנים שלך.

מגבלות של מערכות זיהוי פנים

כמו בכל טכנולוגיה אחרת, גם מערכות זיהוי פנים עומדות בפני מכשולים. הנה כמה מהמגבלות:

 • ניצול של כוח
  מדינות עם מעט מאוד חופש אישי אינן יכולות לראות ממשלות או גורמים אחרים שעושים שימוש לרעה בכוחם באמצעות הטכנולוגיה כראות עיניהם. משמעות הדבר היא שסוכנויות יכולות לרגל אחרי אזרחיהן ולסמן אותן עבור ההודעות שלהן, עם מי אתה מתקשר וכו ‘.
 • האשמות שגויות
  רשויות אכיפת החוק משתמשות במערכות זיהוי פנים כדי להילחם בפשע על ידי מעקב אחר עבריינים באמצעות טלוויזיה במעגל סגור. המשמעות היא שהם יכולים לפקח כמעט על כולם, בכל שעה ביום, ולעקוב אחריהם בכל מקום.
 • אפליה גזעית
  תוכנה וטכנולוגיה לזיהוי פנים עלולים להסלים את הסיכון להטיה גזעית. לאחרונה צפו דוחות, שמדגישים כי זיהוי פנים אינו יעיל לאיתור אנשים מצבעים ונשים.

איך עובד זיהוי פנים?

דאגות פרטיות לגבי זיהוי פנים

 • דאגות בנושא פרטיות
  פרטיות הנתונים תמיד הייתה דאגה, והכרת הפנים מחמירה אותה. הנתונים שנאספו על ידי טכנולוגיית זיהוי פנים כוללים מיליארדי תמונות של פרצופים וקבצי וידאו. זה ממשיך לאחסן את המיקום בו נאספו הנתונים.
 • חוסר רגולציה
  מכיוון שהטכנולוגיה לזיהוי פנים היא תופעה חדשה יחסית, ממשלות טרם עוברות חקיקה. נכון לעכשיו, אין תקנות ומגבלות לשימוש בזיהוי פנים.

עם הזמן טביעות הפנים ומזהי הפנים הפכו מדויקים להפליא. הם מסוגלים לזהות אנשים עם דיוק כמעט 100% ואף מסוגלים לזהות הבדלים קלים בתאומים זהים.

ככל שהטכנולוגיה השתפרה והפכה נפוצה יותר, גדלו גם האפשרויות לשימושה. כיום אנו משתמשים בזיהוי פנים לדברים כמו אבטחת טלפון, אך הטכנולוגיה מנוצלת רבות על ידי ארגונים כמו בנקים וממשלות..

במדינות כמו יפן, בנקים מסוימים בוחנים ליישם טכנולוגיות לזיהוי פנים בכספומטים כאמצעי אבטחה לאימות עסקאות. בארה”ב סוכנויות ממשלתיות כמו ICE ו- FBI משתמשות בתוכנת זיהוי פנים כדי ליצור מאגרי מידע ממסמכים קיימים כמו רישיונות נהיגה.

לא משנה מה השימוש, אנו יודעים שהטכנולוגיה הזו הופכת לנוכחת יותר ויותר בחיי היומיום שלנו, והיא לא נראית כאילו זה ייפסק בזמן הקרוב.

חששות בנושא פרטיות בזיהוי פנים

כיצד להגן על עצמך מפני גניבת זהות

בתקופות מצערות אלה עליכם להתחיל ליישם אמצעים המגנים על עצמכם מפני גניבת זהות.

 • הגבילו את הנוכחות החברתית שלכם
 • אל תעלה תמונות אישיות
 • לא משתמש באפליקציות המשתמשות בזיהוי פנים

דע יותר כיצד להגן על עצמך מפני גניבת זהות.

הגן על עצמך מפני גניבת זהות

רוצה לתבוע מחדש את פרטיותך המקוונת? מומלץ לבדוק את המדריכים שלהלן:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me