מהי הצפנה ואיך זה עובד?

פורסם: 15 ביולי 2019

הצפנה היא תהליך הפיכת הנתונים הפרטיים שלך לקריאים למשתמשים לא מורשים. הנה הסיבה שאתה צריך להצפין את הנתונים שלך:

1. הגנה מפני פריצות, גניבת זהות וכו ‘.

2. גלישה מאובטחת באינטרנט בכל רשת

3. אנונימיות כנגד מעקב ממשלתי, ועוד

מהי הצפנה

מהי הצפנה?

ההצפנה מילאה את חלקה מאז 700 לפני הספירה. הצבא הספרטני השתמש בו כדי להעביר מסרים רגישים על רצועות עור בזמן מלחמות. בשנת 1467, אלברטי סייפר שינה את מסלול ההצפנה. הוא כלל אלפבית וסיבובים משתנים, מה שהקשה על פענוח הודעות מוצפנות.

עד מהרה הפך ההצפנה למדיום המשמש ביותר לשליחת הודעות בתקופות מלחמה. ההצפנה עזרה להקשות על אויבים לקרוא את ההודעות. לידתה של מכונה אניגמה תיקן את מהלך התקשורת בצורה בטוחה. כל מה שהיה צריך היה דרך לפענח אותה ולקרוא מייד על ידי המקלט. הדרך לפענוח מכונה לעתים קרובות מפתח פענוח, מפתח פרטי ומפתח סודי.

למרות היותה בת אלפי שנים, טכנולוגיית ההצפנה עדיין אינה מיושנת. למעשה, זה עדיין אחד היצירות הטכנולוגיות המודרניות המתקדמות ביותר. הטכנולוגיה המודרנית חזקה מאוד! אפילו סוכנויות מעקב מרכזיות, כמו ה- FBI אינן יכולות לפענח או לפרוץ הצפנה. זאת הודות להתפתחות המתמדת של הטכנולוגיה במהלך השנים הרבות.

עם התקדמות הטכנולוגיה, המיקוד עבר לכיוון של פריצה מקוונת. כאן מגיע הצפנה לשמירה על נתוני המשתמשים.

האקרים ופושעי רשת פועלים מסביב לשעון כדי להשיג את הנתונים הפרטיים שלך. עם הצפנה, הנתונים שלך הופכים לקודים. ההודעה המוצפנת יכולה להיות משמעותית רק לאחר שהתקבלה על ידי הנמען המיועד.

כיצד עובד הצפנה?

הצפנה משתמשת במפתח מאובטח להצפנה ופענוח. על השולח והמקבל לשתף את המפתח המשותף לפענוח המידע הגיוני. ללא מפתח ההצפנה, הנתונים אינם מחזיקים כל ערך בהאקר שהשיג אותם איכשהו.

כיצד עובד קידוד vpn - -

בהצפנה אלגוריתם מערבל את הנתונים שלך והופך אותם לצורה גיברית. לאחר מכן נדרש מפתח בכדי להבין את המידע ההוא.

הצפנה הייתה כלי מדהים לתקשורת פרטית בעבר. כיום, הצפנה ממלאת תפקיד חשוב בהגנה על התנועה המקוונת שלנו. עם הצפנה, הנתונים שאנו שולחים או מקבלים מכוסים במנהרות ספציפיות. המנהרות מגנות על הנתונים. יתר על כן, זה מונע ממרגלים והאקרים לצפות בו או לגשת אליו.

כשאתה משתמש בפרוטוקולי VPN אלה, מנות הנתונים נכתבות מחדש בפורמט מוצפן. עם זאת, זה יכול להשפיע על מהירויות ה- VPN שלך. אבל זה עדיין מבטיח שחבילות הנתונים שלך יישארו מאובטחות בכל עת.

סוגי הצפנה

הצפנה מגנה על מיילים, עסקאות בנקאיות והודעות מקוונות. זוהי הדרך הטובה ביותר להגן על הנתונים המקוונים שלך מפני מרגלים זדוניים, האקרים ופושעים מקוונים. בעולם הדיגיטלי של ימינו, שלמות ההצפנה נקבעת על פי גודל המפתח של ההצפנה. ישנם סוגים רבים של הצפנה. הוא כולל הצפנת מפתחות סימטרית, המשתמשת באלגוריתם סימטרי והצפנה אסימטרית. לא משנה כמה אלגוריתמים חזקים עשויים להיות, הם רגישים לכוחות ברוטים, התקפות DDoS וכו ‘.

פיענוח הנתונים עשוי לארוך אלפי שנים, ההתקדמות המתמטית עשויה לצמצם זמנים אלה. זו הסיבה שבגללה יש צורך לשמור על מידע ומידע פרטי אחר במשך תקופה ארוכה יותר. להלן סוגי ההצפנה וחוזקותיהם:

הצפנת נתונים סטנדרטית (DES)

DES, פופולרי בשנות השבעים, מספק קידוד מפתחות של 56 סיביות. זה שימש את ממשלת ארה”ב כמו גם עסקים. סוג ההצפנה מיושן. אבל, הוא עדיין משמש במוצרים מסחריים רבים. וכן, זה נחשב מקובל עבור יישומי אבטחה נמוכים יותר.

RC4, RC5 ו- RC6

זהו אלגוריתם הצפנה שפותח על ידי RSA. ה- RSA הוא היישום המסחרי הראשון לקריפטוגרפיה של מפתח ציבורי. מאז הוכנסו התפתחויות רבות בכדי להפוך אותו לחזק יותר ולתקן באגים. הגרסה הנוכחית, RC6, מאפשרת עד גודל מפתח של 2,040 סיביות וגודל חסימת משתנה של עד 128 סיביות.

AES

AES, המכונה Standard Encryption Standard, הוא אלגוריתם ההצפנה הנפוץ ביותר. לידת AES נבעה משילוב של מאמצים של מומחי אבטחה מקוונים מובילים. AES עמידה במהירות במוניטין שלה כסטנדרט המאובטח והטוב ביותר להצפנה.

הוא מציע עד מפתח קידוד של 256 סיביות. די והותר בכדי לעמוד בכל סוג של ניסיון חדירה. PureVPN משתמש בהצפנה קפדנית של AES 256 סיביות בדרגה צבאית לצורך סודיות עליונה במידע המשתמשים.

שני דגים

Twofish הוא קידוד חסימת מפתח סימטרי בקריפטוגרפיה. יש לו גודל לחסום של בערך 128 סיביות וגדלי מפתח של עד 256 סיביות. דו דגים קשורים קשר הדוק להצפנת הבלוקים, Blowfish, במובנים רבים.

תכונות ייחודיות של PureVPN כוללות תיבות S תלויות מפתח מחושבות מראש ולוח זמנים מורכב למפתחות.

Twofish לווה גם אלמנטים מעיצובים אחרים. ל- Twofish יש גם מבנה פייסטל כמו DES. Twofish משתמשת גם במטריקס נפרד להפרדה מרבית. זה מאוד מועיל לביטחון.

כיצד להגן על נתונים באמצעות הצפנה?

הצפנה יכולה לעשות דרך ארוכה בהגנה על המידע שלך מפני גורמים זדוניים. אמנם יש המון איומים ברשת, אך הצפנה מבטיחה אבטחה 24/7.

אלא אם כן אתה גר במערה, תהיה מודע לשערוריה שהתגלתה לפני מספר שנים. זה היה כאשר ה- FBI התחרתה עם אפל. הסיבה הייתה כוחה המדהים של הצפנה. כאשר מכשיר אייפון הוצפן, אפילו כל כוח ה- FBI לא יכול היה לפתוח אותו.

להלן מצבים שבהם ההצפנה תעמוד במוניטין שלה:

הצפנת vpn

הגנה על נתונים רגישים אם הם נגנבים

במקרה בו המכשיר שלך נגנב, ההצפנה תעצור את עבריין הגישה אליו. זה ימנע מהם לאתחל את המכשיר שלך באמצעות המידע המורכב שלך. אלה יכולים לכלול את הפרטים הכספיים שלך, סיסמאות, תמונות וכו ‘.

שיתוף נתונים רגישים

שמירה או שיתוף של נתונים רגישים באופן מקוון

נניח שיש לך נתונים רגישים כמו מסמכי מס, מספר תעודת זהות וכו ‘… אתה משתף אותם עם גורם ממשלתי או כל סוכנות אחרת. על ידי שימוש בהצפנה תוכל לאבטח את העברת הנתונים הרגישים הללו. זה גם ישמור על זה מפני פושעי סייבר.

נתונים עסקיים מאובטחים

הגנה על רשומות עסקיות

עסקים רבים ומסחריים ביתיים משתמשים בהצפנה. הם עושים זאת כדי להבטיח את סודות העסק שלהם מול המתחרים שלהם. זה כולל תזרים מזומנים, רווחים למניה והתקדמות במחקר ופיתוח. הצפנה תאבטח את שטף התקשורת והקבצים המשותפים עם עמיתים.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me