כיצד לעצור מישהו מרגל בטלפון הנייד שלך

ריגול סמארטפון נעשה נפוץ בעידן הטכנולוגיה הניידת. למרות זאת, בדרך כלל אנשים לא מתייחסים ברצינות לאבטחת הטלפון החכם שלהם, עד שהם הופכים כמובן לקורבן של פשע סייבר.

ישנן סיבות רבות עבורך לחשוש מרגלים של הטלפון הנייד. לדוגמה, אם אתה מתחבר ל- Wi-Fi ציבורי נפגע לטיפול בעסקאות המקוונות שלך, אתה יכול להיחשף לגניבה פיננסית. באופן דומה, האקר יכול לזרוק דלת אחורית במכשיר שלך כדי לרגל אחר הפעילויות שלך באמצעות פריצת מצלמת הרשת של הטלפון שלך.

לחלופין, עוקב סייבר יכול להגניב תוכנות זדוניות בנייד שלך כדי לעקוב אחר ה- GPS שלך, לקרוא את ההודעות שלך ולהיות תמיד בידיעה על מיקומך המדויק. הסיבות יכולות להיות רבות, אבל זה הסובל מההשלכות של ריגול בטלפון הסלולרי הוא רק אתה.

הקורבן יכול להיות אפילו מישהו ממשפחתך כמו אחים, ילדים וכו ‘. ככאלה, אתה אולי תוהה, “איך למנוע ממישהו לרגל בטלפון הנייד שלי?” המשך לקרוא כדי ללמוד כיצד למנוע ממישהו לרגל את הטלפון הסלולרי שלך ולהגן על עצמך ועל משפחתך מפני הסכנות של ריגול סלולרי.

כיצד למנוע ממישהו לרגל את תמונת אייקון הטלפון הסלולרי שלך

ריגול סלולרי קורה ברחבי העולם

במארס 2017 חשפה ויקיליקס שורה של מסמכים חסויים של ריגול ממשלתי. הדו”ח הציג פרטים על הדלתות האחוריות וכלים זדוניים שבהם משתמשות סוכנויות ריגול כדי לפרוץ לכל מכשיר חכם ולמרגל אחר המשתמשים. למעשה, הכלי יכול אפילו לפרוץ לטלוויזיה החכמה של המשתמש ולרגל דרך המצלמה שלו.

לא רק בארצות הברית נפוצה ריגול, אלא מדינות אחרות כמו אוסטרליה ובריטניה חשופות לריגול בטלפון סלולרי.

נתונים קריטיים מסלול כלי ריגול לטלפון סלולרי

ישנן סיבות רבות ורציניות לדאוג לריגול בטלפון הסלולרי. אחרי הכל, זוהי הפרה של הפרטיות המקוונת שלך! להלן כמה דרכים שכיחות לעקוב אחר הנתונים שלך:

  • תוכנות ריגול יכולות לפרוץ ל- GPS ולעקוב אחר היוממות היומיומית שלך. כל האקר עם גישה ל- GPS יכול לראות בקלות את מקום הימצאם.
  • כלי ריגול יכול גם להתחבר לשיחות שלך ולהאזין לכל שיחה חשובה שאתה מבצע עם בן / בת הזוג שלך, עם בן / ת הזוג שלך וכו ‘. מפחיד, נכון?
  • כמה כלי ריגול בנויים כדי לעקוב ולהקליט את הודעות הטקסט שנשלחו מהטלפון או מהטאבלט שלך.
  • כאמור, ישנם הרבה כלי ריגול ברמה גבוהה שיכולים לפרוץ למצלמת הרשת של הטלפון החכם, הטאבלט, המחשב הנייד ואפילו הטלוויזיה החכמה ולעקוב אחר כל הפעילות שלך..

למרבה המזל, ישנם כמה סימנים בעלי טלטלה של ריגול בסלולרי

ישנן דרכים רבות שבהן תוכל לבדוק במהירות אם מרגלים את הטלפון שלך. עם זאת, בדרך כלל הסימנים הללו לא מתבוננים מכיוון שהם עדינים למדי. הנה מה שאתה צריך כדי להשגיח על:

  • פעילות בסמארטפון למרות שהיא במצב המתנה. כל פעילות יוצאת דופן בטלפון שלך כשהיא במצב המתנה מצביעה על כך שהיא נשלטת מרחוק. לדוגמה, הטלפון החכם שלך ממשיך לשלוח הודעות כאשר הוא אמור להיות במצב המתנה. לחלופין, הסמארטפון שלך מאתחל מעצמו.
  • סוללת הטלפון מתנקזת ללא שימוש מופרז. ניקוז סוללות בדרך כלל מתרחש כשאתה משחק פעיל במשחקים בסמארטפון שלך או מתבונן בצפייה בתכניות הטלוויזיה המועדפות עליך. עם זאת, אם סוללת הטלפון החכם שלך מתנקזת ללא פעילויות מוגזמות, יש סיבה לדאוג.
  • הגב של הטלפון החכם שלך מרגיש מחומם כל הזמן. תוכנות ריגול לרוב פועלות ברקע מבלי למשוך את תשומת ליבם של המשתמשים. אם אתה מבחין שהסמארטפון שלך תמיד מרגיש חם, הוא עלול להידבק בתוכנות ריגול.
  • שימוש מוגבר בתוכנית נתונים ניידים. תוכנת ריגול שולחת מידע רגיש מהטלפון שלך להאקר השולט בכלי. במקרים כאלה התוכנה משתמשת בתוכנית הנתונים הסלולרית (כאשר היא אינה מחוברת ל- Wi-Fi) לצורך העלאת הנתונים. אם אתה מבחין בגידול משמעותי בהיסטוריית השימוש שלך בנתונים, פירוש הדבר שיש לך תוכנת ריגול לדאוג לגביה.

האם יש דרכים למצוא כלי ריגול לטלפונים סלולריים?

אתה אולי תוהה “איך למצוא תוכנת ריגול בטלפון שלך?” בתור התחלה, כלי ריגול בנויים לריגול, ולכן הם לא תמיד קלים לאיתור. אתה יכול למצוא כלים כאלה על ידי גישה לספריית האפליקציות וחיפוש אחר כלים שאתה לא זוכר שהורדת.

הסר את תוכנת הריגול מ- Android

אם ברצונך לבדוק כלי ריגול במכשיר אנדרואיד, עבור אל ההגדרות והמשך ליישומים. שנית, עבור אל שירותי ריצה ובדוק אילו שירותים פועלים כעת. אם אתה מוצא שירות לא ידוע, הקש עליו והסר אותו לאחר ניקוי המטמון. כמו כן, בדוק אם יש תוכנות ריגול במסך ניהול האפליקציות ופעל אחר אותו תהליך אם אתה נתקל בכל כלי זדוני.

הסר את תוכנת הריגול מ- iOS

ריגול בטלפון הסלולרי באייפון אינו קל כמו במכשיר המונע על ידי אנדרואיד. כדי להתקין תוכנות ריגול באייפון, פריצת jail נחוצה. לכן, אם אתה מבחין באפליקציה חשודה כלשהי שלא תוכל למצוא בחנות Apple, סביר להניח שמדובר בתוכנות ריגול וייתכן שהאייפון שלך נפרץ..

למרבה המזל, להיפטר מכל תוכנות ריגול או תוכנה זדונית מהאייפון שלך קל יחסית לאנדרואיד. אתה צריך רק לעדכן את ה- iOS שלך, וכל יישומי הצד השלישי שלך יהפכו ללא תועלת.

כך תוכלו למנוע ממישהו לרגל בטלפון הנייד שלך

השתמש בסיסמה מאובטחת: שימוש בסיסמאות חזקות ומורכבות אמור לבוא כמוחלט. עם זאת, משתמשים רבים אינם מתייחסים לסיסמאות ברצינות ובסופו של דבר פורצים את המכשירים שלהם. סיסמה טובה יכולה לא רק לשמור על הטלפון שלך מאובטח, אלא גם להגן מפני כלי ריגול המותקנים.

התקנת יישומי אבטחה: אתה יכול למצוא יישומי אבטחה באנדרואיד וגם ב- iOS שיכולים להודיע ​​לך בכל פעם שתוריד יישום חדש. אתה יכול להתקין את האפליקציה ולקבל הודעה מיידית.

השתמש תמיד נגד תוכנות זדוניות: כלים זדוניים כמו רוגלות קשים למדי לאיתור ומכאן להסרה. לכן עדיף להשתמש בכלי נגד תוכנות זדוניות. יישומים אלה מאבטחים את המכשיר שלך מכל יישומי צד שלישי זדוניים וזה כולל גם יישומי ריגול. לאחר ההתקנה, אינך צריך אפילו לדאוג לכלי ריגול עתידי מכיוון שמסד הנתונים של יישומים אלה מתעדכן באופן שגרתי.

השתמש בכלי הצפנה: Dusan Petricko, מנהל משפטי דיגיטלי, מציע כי יש להצפין את אחסון הטלפון כדי לסגור את כל הדלתות עבור האקרים המובילים להפרת פרטיות. “אם המכשיר שלך יאבד או נגנב, אפילו ליריבים המתקדמים יותר אין סיכוי רב להגיע לנתונים שלך”, מציע המומחה.

איך למנוע ממישהו לרגל בטלפון הנייד שלי? ובכן, אתה לא היחיד עם השאלה החשובה ביותר, שכן הריגול בטלפון הסלולרי קיים מאז הופעת הטלפונים הניידים. עם זאת, בכמה שיקולים חשובים, כמו אלה שנדונו לעיל, אתה יכול לחסוך את פרטיותך מפני פגיעה.

רוצה לתבוע מחדש את פרטיותך המקוונת? מומלץ לבדוק את המדריכים שלהלן:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me