Contents

אבטחה של נקודה חמה

נקודות חמות זמינות במקומות ציבוריים כמו שדות תעופה, בתי חולים, בתי קפה, אתרי נופש, ספריות וכן הלאה. בנוסף, חיבור אליהם יכול להיות נוח ברוב הפעמים, אך הם יכולים גם להיות לא נעימים כשמדובר באיומי אבטחה של נקודה חמה.

img

קפוץ אל…

מה זה נקודה חמה?

נקודות חמות הן נקודות גישה המאפשרות בדרך כלל מכשיר אחד לחבר התקנים אחרים ולהעניק להם גישה לאינטרנט. באמצעות גישה לנקודה חמה, תוכלו לחבר את המחשב הנייד, הסמארטפון או כל מכשיר אחר עם קישוריות אלחוטית לאינטרנט.

נקודות חמות יכולות להיות פתוחות, מוגנות באמצעות סיסמה, בחינם או בתשלום. עם זאת, החיבור לנקודה חמה ציבורית אינה תמיד החלטה נבונה שכן הם מלווים באיומי אבטחה מסוימים. לפיכך, אנו לא ממליצים לקוראינו להתחבר לאף נקודה חמה ציבורית פתוחה מבלי לנקוט בכמה אמצעי זהירות דרושים.

מה ההבדל בין WiFi לנקודה חמה ניידת?

לפני שנדון בחששות האבטחה של הנקודה החמה ובאמצעים שניתן לנקוט בכדי להימנע מהם. הבה נחקור את סוגי הטכנולוגיה של נקודה חמה.

נקודת גישה סלולרית

נקודה חמה מסוג זה מתייחסת לנקודות הגישה לאינטרנט שניתן ליצור באמצעות מכשירים הניידים וניתן לשאתם ממקום למקום. ניתן לסווג נקודות חמות ניידות לשתי קטגוריות: נקודות חמות אישיות ונקודות חמות ניידות.

נקודה חמה אישית

עם התקדמות הטכנולוגיה, כל מכשיר סלולרי הפך למארח נקודות חמות. בהתחלה, ניתן למצוא מיקומי נקודה חמה רק במקומות ציבוריים. כעת, כל אדם נושא מכשיר שיכול להפוך לנקודת גישה לנקודה חמה. לרוב מכנים זאת נקודה חמה אישית.

באמצעות הטלפון החכם (אנדרואיד או iOS), טאבלט או אייפד, תוכלו לשתף את חיבור האינטרנט שלכם עם מכשירים אחרים בסביבה על ידי יצירת נקודה חמה. – מאפשר להתקנים אחרים להתחבר באמצעות רשת Wi-Fi. ניתן גם להגן על נקודה חמה זו באמצעות סיסמה – להגביל אותה מכל גישה בלתי רצויה.

ביחס לאבטחת הנקודות החמות, נקודות חמות אישיות כוללות אבטחה של שכבה 2. למרות העובדה שנקודות חמות אלה נוצרות במכשירים אישיים, מכשיר מארח יכול להידבק בתוכנה זדונית. זה יכול לסכן את האבטחה של רשת הנקודה החמה ולהביא סיכון של התקנים מחוברים.

נקודה חמה ניידת

כפי שנדון קודם לכן, ההתקדמות הטכנולוגית אפשרה לסמארטפונים להפוך למארחי נקודה חמה; עם זאת, יש גבול שאפשר להשתמש בו בסמארטפונים כנקודות חמות.

ראשית, כדי להפוך לנקודת גישה לנקודה חמה, עליך לדעת אם הרשת הסלולרית שלך מאפשרת לקשור קשר – לאפשר למכשיר שלך לשתף את רשת הנתונים שלו.

שנית, שיתוף הנתונים עם מספר מכשירים המחוברים לסמארטפון שלך יכול לנקז את הסוללה במהירות. שלישית, עדיף להיות בטוח מאשר להצטער; אסור לאפשר לאחרים לשתף נתונים כלאחר יד באמצעות מכשיר אישי.

כדי להתמודד עם הפערים שלעיל, יש לנו פיתרון שנקרא התקני נקודה חמה ניידת. מדובר במכשירי מיני המשמשים כנקודה חמה תוך כדי תנועה, המציעים מגוון רחב של תוכניות נתונים. הם גם משמשים כנקודה חמה ייעודית למספר מכשירים. ב&T Velocity, Verizon Jetpack, Karma Go ו- MCD-4800 הם אחת הדוגמאות הבודדות לנקודות חמות ניידות.

ניתן לסווג נקודות חמות ניידות כקבוצה 1 מבחינת אבטחת הנקודות החמות. בחשד לפגיעה באבטחת הרשת, משתמש יכול לבחור לאפס סיסמה או להבהב את המכשיר באיפוס קשיח.

מכיוון שמדובר במכשירי נקודה חמה מוקדמת המגובה על ידי תמיכת ענקי הטלקום, הסיכוי שהאקר יחדור לביטחונם הוא דק למדי. לפיכך, אם אתם מטיילים תכופים וחובבי אבטחה, אז מכשיר נקודה חמה ניידת הוא חובה.

נקודת אינטרנט אלחוטי

בניגוד לנקודות חמות ניידות המשתמשות בנתונים סלולריים כדי לאפשר שיתוף נתונים, נקודות חמות WiFi מאפשרות לאנשים לקבל גישה לאינטרנט באמצעות טכנולוגיית Wi-Fi. באמצעות נתב המתחבר לספק שירותי אינטרנט, נקודה חמה של Wi-Fi לא יכולה להיות ניידת. נקודה חמה Wi-Fi יכולה להיות פתוחה או סגורה לפי העדפותיו של המארח.

פתח WiFi ציבורי

נתב WiFi המחובר לספק שירותי אינטרנט שכיבה במכוון או שלא בכוונה את דרישות האימות שלו, יכול להיקרא Wi-Fi ציבורי פתוח. כל מכשיר שנמצא בטווח הנתב יכול לשתף את הגישה לאינטרנט שלו ללא הגבלה. המארח של רשת אלחוטית ציבורית פתוחה לרוב אין שליטה על הקצאת רוחב הפס או מכסה על השימוש בו. נקודות חמות ציבוריות WiFi פתוחות הן בדרך כלל בחינם, אך מסוכנות להתחבר אליהן.

מבחינת אבטחת הנקודות החמות, רשתות Wi-Fi ציבוריות פתוחות הן הכי פחות מאובטחות בהשוואה לתחליפים אחרים. היעדר הרשאה בעת הקמת החיבור הוא זה שהופך את הרשתות הללו לפחות מאובטחות. כל אחד יכול להתחבר לרשת ולהדביק את האבטחה שלה. מכיוון שתולעים יכולות להדביק התקנים באמצעות צמתים, האבטחה של כל מכשיר המחובר לרשת נפגעת.

יתר על כן, מכשירים שבוחרים להתחבר לרשת Wi-Fi ציבורית פתוחה חשודים יותר להתחברות לרשת מזויפת. ישנן מספר דרכים בהן ניתן לנצל האקרים של רשתות נקודות חמות כאלה על ידי האקרים. לפיכך, אנו לא ממליצים להתחבר לרשתות כאלה.

WiFi ציבורי סגור

שלא כמו נקודות חמות ציבוריות של WiFi פתוח, נקודות חמות ציבוריות סגורות בדרך כלל כרוכות בניהול ובקרה מסוימים. באמצעות נקודות חמות ציבוריות סגורות מופעלת גישת הרשאה. מכאן שרק משתמשים עם אישורים או הרשאות יכולים לגשת לרשת. מארחי ה- Hotspot הציבורי הסגור WiFi מנהלים לרוב הקצאת רוחב פס, שימוש, הגבלת העלאה והורדה או משתמשים יחד עם בקרת גישה – ומאפשרת רק מכשירים חיצוניים ספציפיים לאינטרנט. נקודות גישה כאלה משלמות בדרך כלל, אך לעיתים בחינם.

בהשוואה לנקודות Wi-Fi ציבוריות פתוחות, נקודות Wi-Fi ציבוריות סגורות הן יציבות יותר מבחינת אבטחת הנקודות החמות. רשתות אלה מנוהלות מקרוב ומחייבות אימות בזמן החיבור. נקודות החם האלו בטוחות מפני התקפות של אנשים באמצע. יתרה מזאת, עקב אימות, הסיכויים שמשתמש להתחבר לרשת מזויפת הם קלושים למדי.

מהן רשתות Hotspot 2.0 (HS 2.0)?

מופעל על ידי פרוטוקולי 802.11u, hotspot 2.0 מאפשר נדידה, מעניק גישה למהירות רוחב פס משופרת ומאפשר שירות לפי דרישה. פרוטוקולי 802.11u מאפשרים להתקן להתחבר אוטומטית לרשת הקרובה ביותר בסביבה כשהוא בטווח. מתהליך איתור הרשת ועד לרישום ובקשת גישה, הכל מתבצע אוטומטית ב- hotspot 2.0. זה ממזער את הטרחה שבחיבור ידני לרשת בכל פעם.

האישורים המשמשים לאימות משמשים לכל הנקודות החמות – ומאפשרות למשתמשים להתחבר באופן מיידי. יתר על כן, הפרוטוקולים גם משפרים את האבטחה של המכשיר המחובר. מערכות הפעלה מובילות כמו iOS, Android, macOS ו- Windows 10 תומכות בנקודה חמה 2.0. כל שעליך לעשות הוא לעבור להגדרות WiFi ולהפעיל את Hotspot 2.0. בדרך כלל, נקודות חמות 2.0 זמינות במקומות כמו שדות תעופה, מלונות, אתרי נופש ובתי קפה.

בכל פעם שאתה מבקר במקומות ציבוריים כאמור, hotspot 2.0 יאתר אוטומטית את הרשת האמיתית ויחבר את המכשיר שלך אליו. אינך צריך לחבר את המכשיר ידנית או לחזור על תהליך האימות במידת הצורך. יתר על כן, אם אתה משתמש בשירות של ספק אינטרנט מסוים והספק שירותי האינטרנט שלך מציע לך גישה בלתי מוגבלת לנקודות החמות הציבוריות שלה. Hotspot 2.0 יאפשר למכשיר שלך להתחבר לנקודה החמה הציבורית של ספק האינטרנט שלך באופן אוטומטי כשאתה נמצא בהישג יד.

מהם האיומים העיקריים לאבטחת הנקודות החמות?

החיבור לנקודה חמה Wi-Fi פתוח לעולם אינו מאובטח ללא אמצעי זהירות הכרחיים. למרות שיש הרבה איומי אבטחה בחוץ, הבה נחקור כמה חשובים.

רשתות מזויפות – APs Rogue

כפי שהשם אומר עצמו, רשתות מזויפות, המכונות גם נקודות חמות תאומות רעות, הן נקודות גישה סוררות שיכולות להדביק את המכשיר שלך ברגע שאתה מחובר. רשת זו יכולה להדביק כל מכשיר שיש לו יכולת קשירה, בין אם מדובר בסמארטפון או מחשב נייד. באמצעות העתקת אותו שם יחד עם אישורי אבטחה דומים, נקודות חמות מזויפות אלה נוצרות כדי לפרוץ למכשירים הממוקדים כאשר הם מחוברים.

האקרים טריקים אחרים משתמשים בכדי להגדיל את האפשרות של מכשיר להתחבר לרשת מזויפת ולא זו המקורית היא על ידי הפיכת הרשת המזויפת לזמינה בקרבת המכשיר. כברירת מחדל, המכשיר תופס את האות החזק יותר או את זה שקרוב יותר פיזית ומתחבר לרשת המזויפת.

יתרה מזאת, ההאקרים יכולים גם להוציא את הרשת המקורית מהמשוואה באמצעות מתקפת מניעת שירות פשוטה – ולא משאירים מכשירים חסרי ביטחון ברירה אחרת אלא להתחבר לרשת מזויפת וזדונית..

אננס WiFi

אננס Wi-Fi מעולם לא נועד לשמש לניצול מכשירים. מטרת הליבה של יצירת המכשיר הייתה לנקוט בפגיעויות במערכת הבדיקה ולגלות פרצות באבטחת רשת או נקודה חמה. זה שימש בעיקר על ידי האקרים אתיים לביצוע בדיקות חדירת רשת.

בדיקות החדירה הללו היו אתיות מכיוון שבעל המערכת היה מודע ונתן את הסכמתו לגביהם. בקיצור, הגישה אושרה. השיטה זכתה לפופולריות רבה מכיוון שהיא צמצמה את המורכבות בביצוע בדיקות חדירת רשתות שדרשו תוכנה ומערכת הפעלה מיוחדת. עם זאת, השימוש בשיטה זו אינו מוגבל לפריצה אתית בלבד.

אם שכחת לכבות את ה- WiFi במכשיר שלך, האננס ירטש את האות של המכשיר שלך – יחבר אותו מייד לנקודה חמה של Honeypot. לאחר מכן הוא יוזם התקפה של אדם באמצע (מוסבר בהמשך) על ידי ניצול SSID רשת המוכר על ידי המכשיר שלך. למרות שאננס Wi-Fi מחובר לרשת, חיבור האינטרנט לא מופרע. אמנם האבטחה של הרשת מחוסמת, למשתמש אין מושג מה קורה.

אדם במתקפה אמצעית

כפי שמציין בבירור השם, התקפה של אדם באמצע מתייחסת ליירוט בלתי מורשה ברשת. זה קורה כאשר האקר יירט בהצלחה את אות הרשת וכעת יש לו גישה למידע שאתה משתף או מקבל. חשוב על זה כמי ששומע את כל מה שאתה אומר. מה שאתה מדבר, הוא מקשיב. מה שאתה כותב, הוא קורא. התקפות כאלה מגובות בדרך כלל במניעים של גישה בלתי מורשית למידע וגניבת זהות. להאקר יש עכשיו גישה להודעות, לאימיילים ולמידע שאתה שולח דרך האינטרנט.

ההאקר יקבל גישה גם למידע על כרטיסי האשראי שלך ופרטי הבנק שלך אם אתה מתכוון לעשות קניות מקוונות בזמן שהקשר שלך נפגע. יתר על כן, הם יכולים אפילו לגשת למידע ששמרת במהלך עסקאות קודמות. למרות שהאתרים שבהם אתה מבקר הם פרוטוקולים של Hyper Text Transfer Secure, האקר יכול לעקוף את ההצפנה במהירות על ידי ניתובך לגירסה המזויפת של אתר אמיתי או להשתמש בכמה טריקים במעלה השרוול כדי להסיר את קידוד ה- HTTPS לחלוטין..

עוגייה "חליפות צד"

חיבור צדדי לעוגיות הוא צורה אחרת של התקפה של איש באמצע ומכונה גם חטיפת מפגשים. במהלך ניסיון פריצה זה, ההאקר מקבל גישה לחשבונות המקוונים של הקורבן. בכל פעם שאתה מתחבר לחשבונך, בין אם זה חשבון מדיה חברתית, בנקאות מקוונת או כל אתר שדורש אישורי כניסה, המערכת מזהה את האישורים שלך והשרת מעניק לך ביקשת גישה..

משהו שנקרא עוגיית הפעלה מקלה על התהליך הזה. קובץ cookie זה מאוחסן במכשיר כל עוד אתה מחובר. ברגע שאתה יוצא, השרת מבטל את אסימון ההפעלה – מחייב אותך להזין שוב אישורים בפעם הבאה שתיכנס. חיבור צדדי לעוגיות מתייחס למצב בו האקר גונב את אסימון ההפעלה שלך ומשתמש בו כדי להעניק לעצמו גישה לא מורשית לחשבונות שלך.

תולעים – נקודה חמה

תולעת היא תוכנית מחשבים זדונית המדביקה רשתות פגיעות להתפשט בהתקנים המחוברים. מטרת הליבה של תוכנית זדונית זו היא לשכפל; וכך, ברגע שהוא מדביק מכשיר, הוא מתחיל להתפשט. בדרך כלל זה ממקד למכשירים עם פגיעויות או פרצות אבטחה ויכולים להתפשט דרך צמתים.

מכאן שבטוח להניח שתולעים יכולות להדביק התקן מחובר לנקודה חמה שנפגעה. תולעים לא רק מורידות את ביצועי המכשיר שלך, אלא גם הופכות אותם לרגישים לניסיונות פריצה.

כיצד לאבטח כל נקודה חמה באינטרנט

עדיף להיות בטוח מאשר להצטער. עם מחקר מעמיק והרבה מאמץ, ריכזנו עבורכם רשימה של דרכים בהן תוכלו לאבטח כל נקודה חמה שכן הטיפים הבאים משמשים כמגן לבטיחות המכשיר שלכם..

תבחר בחכמה

יש זמנים שאולי שמתם לב לרשתות hotspot שונות בסביבה עם שמות דומים. איפה שאחד מהם יהיה אמיתי, אחרים עשויים שלא. רוב הפעמים אנשים לא מבררים ומתחברים מייד לנקודה החמה עם האות החזק ביותר. כפי שנדון קודם, האקרים עשויים להערים אותך – מה שעושה את האותות של הרשת שלהם חזקים יותר. אל תיפול למלכודת הזו. בירר, בחר בחוכמה והתחבר לנקודה החמה הנכונה.

רשת מאובטחת > רשת פתוחה

תמיד עדיף וחכם להתחבר לרשת מאובטחת ולא לנקודה חמה פתוחה. לרשתות מאובטחות אלה יש סמלי מנעול מולם – המחייבים אותך להזין את האישורים כדי לגשת לאינטרנט. אם אתם בבית קפה, בית מלון, בית חולים או אתר נופש, תוכלו לבקש את האישורים מהדלפק הקבלה. בניסיון חיבור, נקודות חמות אלה יחקרו מייד על האישורים או יעבירו אתכם לאתר שבו תוכלו להזין פרטים שצוינו בכדי להיכנס לרשת המאובטחת..

אל תאפשר למכשירים שלך להתחבר אוטומטית

זה לא חכם לאפשר למכשיר שלך להתחבר אוטומטית לכל נקודה חמה ציבורית הזמינה. אתה יכול לאפשר למכשיר שלך לבקש ממך לפני שתתחבר לרשת פתוחה. מכשירים המתחברים אוטומטית לאותות החזקים בסביבה יכולים בקלות ליפול קורבן לרשתות מזויפות וניסיון פריצה. לפיכך אנו ממליצים בחום לכבות את התכונה במכשיר שלך.

הביאו את נקודה חמה משלכם

טיפ זה חל על קבוצה ולא על אינדיבידואל. אם אתם קבוצת חברים, קולגות או חברים לכיתה – מחפשים נקודה חמה פתוחה במרחב ציבורי, אנו ממליצים לכם להפוך לאחד כזה. הטכנולוגיה המודרנית אפשרה למכשירים לפעול כנקודות חמות ולשתף את רוחב הפס.

יתר על כן, אתה יכול לשאת נקודות חמות ניידות ולהפוך לרשת משותפת מאובטחת. בשיטה זו עשויים להיות פגמים כגון מהירות מוגבלת או שימוש ברוחב פס, אך היא בהחלט הבטוחה מכולם..

מנויים לנקודה חמה בתשלום

ישנם שירותים רבים בחוץ שמעניקים לך גישה לרשת הנקודות החמות הנרחבת שלהם בתמורה לסכום קל המכונה דמי מנוי. אלה הן רשתות נקודה חמה בתשלום שאולי לא מספקות חיבור לאלה שמציעות גישה בחינם, אך הן מאובטחות יותר. ומכיוון שהם משלמים, ניתן לצפות ליותר מהירות ורוחב פס בהשוואה לנקודה חמה בחינם.

הצפן את הנתונים שלך באמצעות VPN

VPN פועל כמגן הראש שלך נגד נקודות חמות והאקרים נפגעים. VPN מציע לך הצפנה מקצה לקצה – מה שהופך את המידע שלך לבלתי פגיע לגישה לא מורשית. זה יוצר מנהרה וירטואלית בין המכשיר שלך לנקודה החמה, הנתונים העוברים במנהרה זו מוצפנים ובכך מאובטחים גם אם החיבור נפגע..

אל תזין מידע אישי

תוך כדי חיבור לנקודה חמה ציבורית פתוחה, הימנע מביצוע עסקאות פיננסיות, גישה לחשבונות מדיה חברתית, פתיחת מיילים או גישה לכל סוג אחר של מידע אישי. למרות שהמכשיר שלך מאובטח, אין פירושו שרשת הנקודה החמה מוגנת מדי. ניתן לפגוע ברשת שאליה ניגשת דרך המכשיר שלך, ואתה עלול לשתף בטעות מידע קריטי לעיניים הלא רצויות.

אל תמסור את הסיסמאות שלך

תוך כניסה לנקודה חמה ציבורית פתוחה נמנעים משימוש באתרים המחייבים אותך להיכנס או להשתמש בכל סוג של אישורים כגון סיסמאות..

השבת שיתוף

אל תשאיר את השיתוף מופעל במכשיר שלך. אם אין אפשרות להפסיק את אפשרות השיתוף שלכם ובמקרה, אתם מחוברים לרשת מזויפת, אתם נותנים להאקרים גישה למידע קריטי על מגש כסף. לכן אנו ממליצים בחום להשבית את תכונת השיתוף במכשיר שלך.

בקר באתרי אינטרנט עם פרוטוקולי HTTPS ו- SSL

כאשר אתה מחובר לנקודה חמה של Wi-Fi, אנו ממליצים בחום לבקר באתרים המשתמשים ב- HTTPS ו- SSL. כשאתה מבקר באתר כלשהו, ​​קיימת זרימת מידע בין המכשיר שלך לשרת. פרוטוקולי HTTPS ו- SSL מצפינים את הנתונים שנשלחו והתקבלו על ידי המכשיר שלך. כך שגם אם ההאקרים יכולים ליירט את החיבור, הם לא יוכלו להבין את המידע המוצפן והנתונים שלך יהיו מאובטחים.

נשא נקודה חמה ניידת

כפי שנדון קודם לכן, ישנם סוגים רבים של התקני נקודה חמה ניידת זמינים. מרבית הספקים המובילים המציאו כעת מכשיר נקודה חמה ניידת משל עצמם. לכן, אם לא אכפת לכם לבזבז כמה דולרים, אנו ממליצים לשאת את נקודה חמה ניידת אישית מכיוון שהיא האופציה הכי בטוחה.

שמור את המכשיר מעודכן

עדכון מכשירים ומערכות הפעלה יכול להיות מייגע אך הכרחי. התיקונים האחרונים של אפליקציות או עדכוני מערכת הפעלה מתקנים לעתים קרובות פרצות אבטחה ותקלות שמעולם לא ידעת שקיימות במכשיר שלך. פרצות אלה הופכות את המכשיר לניסיונות פריצה מועדים יותר. לפיכך, אנו ממליצים בחום לשמור על המכשיר מעודכן.

אל תשבית את חומת האש

הפעלת חומת האש היא האפשרות הפחות מועדפת שלנו לעומת VPN, אך היא בהחלט מוסיפה ערך מסוים לאבטחת המכשיר שלך. מאפשרת או אוסרת תוכניות לא רצויות, באפשרותך לשלוט ביישומים ואתרי גישה במכשיר שלך באמצעות חומת אש.

שאלות נפוצות

האם ניתן לאתר את נקודה חמה ניידת?

נקודות חמות ניידות יכולות להיות נקודות חמות אישיות הן נקודות חמות ניידות. נקודות חמות אישיות נוצרות ומתארחות על ידי אנשים עצמם, ואילו נקודות חמות ניידות כוללות התקני ספק. ניתן לאתר נקודה חמה אישית, שנוצרה על ידי המשתמש במכשיר החכם שלו, אם אבטחת המכשיר שמארח את הרשת כבר נפגעה..

האקרים יכולים להפר את האבטחה של נקודה חמה של המכשיר המארח אם הם מציעים גישה פתוחה. הפעלת הגנת סיסמה בנקודה חמה אישית היא דרך מצוינת להימנע ממכשול זה ולהבטיח אבטחת נקודה חמה.

לעומת זאת נקודות חמות ניידות הן מכשירי ספקים המאפשרים לך גישה לנקודות חמות אישיות תוך כדי תנועה. אבטחת הנקודות החמות של מכשירים אלה יציבה בהשוואה לנקודות החמות הניידות, מכיוון שמכשירי נקודה חמה ניידת מנוהלים על ידי ענקיות הטלקום.

עקיבות של מכשירים כאלה כמעט בלתי אפשרית, אלא אם כן מישהו יצר פיזית דלת אחורית במכשיר עצמו או חדר את אבטחת הנקודה החמה שלו באמצעות אננס Wi-Fi.

האם ספק האינטרנט שלי יכול לראות מה אני עושה?

אלא אם כן שיתפת את המסך שלך עם ספק האינטרנט שלך או שנתת להם גישה למערכת שלך, ספק שירותי האינטרנט שלך לא יכול לראות מה אתה עושה. עם זאת, כמעט כל ספקי שירותי האינטרנט מחזיקים את יומני המשתמשים שלהם. יתכן שהם לא רואים מבחינה טכנית את מה שאתה עושה, אך הם מודעים לפעולות שלך ולפעולות המקוונות שלך.

פתרון אפשרי להבטיח את פרטיותך המקוונת הוא VPN. VPN מאפשר לך להסוות את ה- IP שלך ולהסתיר את זהותך באופן מקוון. שלא כמו ספק שירותי האינטרנט שלך המאחסן יומנים של כל פעילויות מקוונות שלך, VPN שומר על חלק קטן מסטטיסטיקות שימוש אנונימיות. יתר על כן, VPN מנתב את התנועה שלך דרך שרתים שונים – ומקשה על ספקי האינטרנט לעקוב אחר הפעילות המקוונת שלך.

להלן מספר מדריכים נוספים ברשתות WiFi:

 • VPN WiFi
 • אבטחת WiFi ביתית
 • אבטחת WiFi ציבורית
 • איומי WiFi
 • פרוטוקולי WiFi אבטחה
 • נקודות חמות WiFi חינם
 • Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me