מהי כתובת IP פרטית?

כתובת IP פרטית היא כתובת פרוטוקול אינטרנט המוקצה למכשירים הביתיים שלך כמו מדפסת, טלוויזיה חכמה ואחרים. כתובות IP פרטיות מתקשרות זו עם זו ואינן מתקשרות באינטרנט הרחב.

כתובת IP פרטית לעומת ציבורית

מהי כתובת IP?

כתובת פרוטוקול אינטרנט, המכונה בדרך כלל כתובת IP, היא כתובת מספרית ייחודית המוקצית לכל מכשיר יחיד הדורש אינטרנט כגון מחשב, מדפסת, מתגים חכמים, נתבי אינטרנט או כל מכשיר אחר שהוא חלק מהאינטרנט. רשת.

חשבו על כתובת IP כאל הדלק המניע את המכונית; ללא דלק זה; אתה לא תוכל לעקוף את עצמך. מכיוון שכתובות IP הן קוהרנטיות באופיין, הן יכולות להשתנות. ללא כתובת IP, אתה כמעט מחוץ לרשת.

מהי כתובת IP פרטית?

כתובת IP פרטית מוקצית למכשיר ברשת מבוקרת ולא נגישה בקלות באינטרנט הרחב. עם כתובת IP פרטית, כל המכשירים שהוקצו ל- IP פרטי זה יוכלו לתקשר זה עם זה.

כיצד פועלת כתובת IP פרטית?

כדי להקל על הדברים, ניקח דוגמא למכשירים המחוברים ברשת הביתית שלך. כחלק מהעידן הטכנולוגי המודרני, בהחלט יש לך סמארטפון, ואולי מחשב שולחני או מחשב נייד, וכל המכשירים האלה מתחברים לאינטרנט דרך הנתב המרכזי של הבית שלך..

כדי להקל על הדברים, ניקח דוגמא למכשירים המחוברים ברשת הביתית שלך. כחלק מהעידן הטכנולוגי המודרני, בהחלט יש לך סמארטפון, ואולי מחשב שולחני או מחשב נייד, וכל המכשירים האלה מתחברים לאינטרנט דרך הנתב המרכזי של הבית שלך..

אתה יכול לשאול, מה הטעם שיש IP IP ו IP פרטי? שאלה מעניינת. המכשירים המחוברים ברשת הביתית יכולים לתקשר זה עם זה בנוחות באמצעות כתובת ה- IP הפרטית שלהם. ואילו הנתב ישתמש בכתובת ה- IP הציבורית שהוקצתה כדי לסייע לתקשורת עם שאר העולם דרך האינטרנט.

למותר לציין שכאשר אתה מתחבר לאינטרנט, כתובות ה- IP הפרטיות שלך יישארו מוסתרות ורק כתובת ה- IP הציבורית של הנתבים גלויה..

בעיקרו של דבר, כתובת IP פרטית הינה כתובת IP שאינה מול האינטרנט המופעלת ברשת ברשת. משמעות הדבר היא שמכשירי רשת, כגון נתבים, מקצים כתובות IP פרטיות.

טווחי כתובות IP פרטיים

 • 10.0.0.0 עד 10.255.255.255
 • 172.16.0.0 ל- 172.31.255.255
 • 192.168.0.0 עד 192.168.255.255

כיצד למצוא את כתובת ה- IP הפרטית שלך

 1. ללחוץ Win + R וסוג cmd לשדה.
  שלב 1: הקלד CMD
 2. ללחוץ להיכנס לפתוח את שורת הפקודה.
  שלב 2: הזן שורת פקודה
 3. סוג ipconfig ולחץ להיכנס. תראה פרטי רשימה לגבי חיבור הרשת שלך.
  שלב 3: הקלד ipconfig עבור כתובת ipv4

מה הצורך של כתובת IP פרטית?

כאשר כתובת IP ציבורית היא הדרך היחידה להתחבר לאינטרנט, מדוע צריך IP IP פרטי? האחת, למכשירים פנימיים כדי לתקשר זה עם זה, למשל, שלחת דף מהסמארטפון שלך כדי להדפיס במדפסת שלך. שניים, IPs פרטיים אינם תופסים שטח של כתובת IP ציבורית.

בדיוק כמו שיש אספקה ​​מוגבלת של מי שתייה טריים, מושג ה- IP פועל בצורה דומה. עם כמות מוגבלת של כתובות IP, IPs פרטיים מפנים את מקומם ל- IPים ציבוריים כך שניתן יהיה להתקין יותר ויותר רשתות אינטרנט מבלי להתפשר על הזמינות.

ניקח דוגמא כדי להבין טוב יותר. נניח שיש לך נתב רגיל ברשת ביתית. כמעט לכל הנתבים בבתים ומשרדים ברחבי העולם יש מבנה כתובות IP דומה כמו 192.168.1.1, והם מקצים עוד יותר 192.168.1.2, 192.168.1.3, 192.168.1.4 וכן הלאה וכן הלאה למספר רב של מכשירים המחוברים ל הנתב.

אתה יכול לשאול, ה- IP הפרטי לא יעלה בקנה אחד עם ה- IP של רשתות אחרות? בקיצור, לא, מכיוון שזה לא משנה כמה נתבים משתמשים באותה כתובת, 192.168.1.1. ניתן לחבר עשרות מכשירים בתוך אותה רשת ספציפית ולחלוק את אותה כתובת IP עם משתמשים ברשתות אחרות מכיוון שהם אינם מתקשרים זה עם זה ישירות.

לחלופין, המכשירים עם כתובות IP פרטיות שהוקצו על ידי הנתב משתמשים בכתובת ה- IP הציבורית של הנתב כדי לפרש את בקשותיהם ולעזור להקל על תקשורת עם כתובות IP ציבוריות אחרות ובסופו של דבר גם ביכולת ליצור אינטראקציה עם המכשירים שלהם..

חשבו על זה ככה, אתם קוראים זאת בעזרת ה- IP הפרטי של המכשיר שלכם כמכשיר, (מחשב נייד, סמארטפון או כל אחר), ביקשתם את הדף הזה דרך IP ציבורי, נתב ואז הנחתו אתכם כאן.

מכשירים המותאמים לאינטרנט כגון מחשבים ניידים, מחשבים שולחניים, סמארטפונים, טאבלטים ואחרים שמתפקדים ברשתות פרטיות ברחבי העולם יכולים להשתמש בכתובת IP פרטית כמעט ללא הגבלה, מה שלא נכון לכתובות IP ציבוריות..

כתובות IP פרטיות מספקות גם דרך להתקנים שאינם זקוקים למגע עם האינטרנט, כמו שרתי קבצים, מדפסות וכו ‘, עדיין לתקשר עם המכשירים האחרים ברשת מבלי להיחשף ישירות לציבור.

זה הכל. עכשיו, אחרי שהבנת את זה, אתה יודע כמה קל היה להבין את התפיסה ואת הפונקציה של כתובות IP פרטיות.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me