10 דרכים שה- NSA מרגלת בך בשנת 2020

האם אי פעם הרגשת שמסתכלים עליכם? האם אי פעם עלה בראשך שמישהו עשוי לעקוב כל הזמן אחר עקבותיך הדיגיטליות כדי לשבש את פרטיותך? חלפו שש שנים מאז שהמפיץ המפורסם הידוע לשמצה, אדוארד סנודן, הדליף את התיקים המסווגים מהסוכנות לביטחון לאומי (NSA) כדי לראות את העולם. זה היה אז, העולם נודע איך הדוד סם תמיד צופה.

כמובן, שהעולם יודע על המקרה, עם זאת, בואו לרוץ את זכרם של אלה ששכחו. אדוארד סנודן פוצץ את המשרוקית ב- NSA ב- 5 ביוני 2013. המסמכים שהודלף על ידי סנודן חשפו כי ה- NSA ריגל לא רק על אזרחים אמריקאים, אלא אסף נתונים אישיים על אנשים מרחבי העולם. גילויים של סנודן גבו את העולם בסערה כאשר התושבים התאחדו לשאול את השאלה הזו:

הוא ה- nsa שמרגל אותי תמונת אייקון

מדוע ה- NSA מרגלת עלי?

למרות ההשפעה של הגילויים בתחילה, היה זה מזעזע לראות שההתרעות נכנסו דרך האוזן האחת ויצאו מהשנייה. ככל שחלף הזמן, אנשים שכחו כיצד נפגעה הפרטיות שלהם בשם האינטרס הלאומי. לא משנה, אנו עדיין מעריכים את ההקרבה של סנודן ואת מה שהוא עשה עבורנו. אז בואו ונזכיר לכם את הדרכים בהן NSA ריגשה אתכם, שוב!

XKeyScore או XKS

XKS היא תוכנית סודית שפיתחה סוכנות הביטחון הלאומית כדי לחפש ולנתח נתונים גלובליים מהאינטרנט. XKS היא תוכנית מתוחכמת המעניקה ל- NSA גישה לפקח על האינטרנט. התוכנית מאפשרת ל- NSA לקרוא את הדוא”ל שלך, לגשת לשאילתות החיפוש שלך, היסטוריית גלישה ומסמכים משותפים. התוכנית מאפשרת ל- NSA לגשת כמעט למכשיר שלכם – ומאפשרת להם לפקח על הכל. יתר על כן, ה- NSA יכול לעקוב אחר המכשיר שלך לאן שאתה הולך. בקיצור, יש להם גישה לכל דבר.

פעולות גישה מותאמות

בשנת 1997 הקימה ה- NSA את חטיבת האקינג העילית שלה שנקראה פעולות גישה מותאמות, המכונה גם TAO. TAO היא היחידה לאיסוף מודיעין של לוחמי סייבר בנושא לוחמת סייבר שעוברת על פי המוטו הזה: “הנתונים שלך הם הנתונים שלנו, הציוד שלך הוא הציוד שלנו – בכל עת ובכל מקום, בכל אמצעי חוקי”. פעולות גישה מותאמות מנצלות את פרצות האבטחה במכשירים כדי לאסוף מידע על המשתמש או להשתמש במכשיר ככלי מעקב. עם זאת, המכשירים עם פרצות אבטחה מינימליות או ללא רחוק מהישג ידם של TAO.

TAO מסוגל מספיק לפגוע באבטחת המכשיר שלך באמצעות תוכנות זדוניות. הם יכולים לנתב תנועה ממוקדת לגרסאות מזויפות של אתרים אמיתיים כדי לפקח על יומנים ופעילות המשתמשים. TAO פועלת גם בברית עם חברות טק כדי ליצור דלתות אחוריות בנתבים – תוך ניצול מכשירים לא רק באופן כמעט אלא פיזי.

איסוף נתונים מגדולי המדיה החברתית והטלקום

על פי ההתחייבויות של תוכנית PRISM, ה- NSA ביקשה לקבל מידע ממדיות חברתיות וענקי טלקום. ה- NSA יכול לבקש מחברות אלה מידע כמו תמונות, סרטונים, מיילים והיסטוריית גלישה. מקורבים בטכנולוגיות הטכנולוגיות הגדולות ביותר שלה הן גוגל, פייסבוק, מיקרוסופט, יאהו ואפל.

ברית חמש עיניים

ראשית ה- NSA תומך ברעיון הביטחון הלאומי. ה- NSA נוצר כדי לאסוף מידע על מדינות זרות ואזרחים, לא על אזרחי ארה”ב. הברית הייתה אמורה לסייע לארגון לעמוד ולהתנגד לכל פעולה נגד ביטחון לאומי. בקיצור, ה- NSA לא היה מורשה לאסוף מודיעין על אמריקאים. אם כי השאלה היא האם הם עשו זאת? כן!

תוך ניצול הפרצות החוקיות, NSA אוספת לא רק מודיעין על אזרחי ארצות הברית אלא גם חולקת את המידע עם בעלות בריתה בשם “חמש העיניים”. הברית מורכבת מחמש מדינות: ארצות הברית, בריטניה, קנדה, ניו זילנד ואוסטרליה. היחסים הם הדדיים, אף כי המודיעין של מדינות אחרות משותף גם לארצות הברית.

לאן שלא תלכו הולכים NSA

אתה לא לבד! לא משנה לאן תלכו, ה- NSA עוקב. ה- NSA יכול לעקוב אחר המיקום שלך באמצעות ספק הטלפון הסלולרי שלך, רשתות Wi-Fi בסביבה (פגיעות כמובן לאבטחה) ו- GPS. על פי הדיווח בוושינגטון פוסט, ה- NSA אוסף כ -5 מיליארד רשומות ביום. ניטור דפוס הנסיעות שלך, ה- NSA יכול לעקוב אחר המיקומים המועדפים עליך. מי יודע, הם עשויים להיות מודעים למחבוא הסודי שלך בבית העץ. יתר על כן, בעזרת מידע זה, ה- NSA יכול לאתר את מקורביהם של אנשים ממוקדים – ולהפוך אותם גם לאדם שמעניין אותו.

מישהו צופה

ה- NSA יכול לגשת למצלמה במחשב הנייד, הסמארטפון ואפילו מצלמות הרשת בקלות באמצעות התקפת תוכנות זדוניות פשוטות. ההתקפה כה עדינה עד שלא תשים לב שהמכשיר שלך נפגע. זה לא משפיע על ביצועי המכשיר שלך, מטרת הליבה שלו היא איסוף מידע. יתר על כן, ניתן להשתמש במיקרופונים שלך גם להקלטה והעברת השיחות שלך ללא הסכמתך.

אפילו המכשירים שהושבתו ניתנים להפעלה מבלי שתשים לב. תהית אי פעם מדוע מופגזים במודעות של משהו שרק דיברת עם חברך? אם כבר מדברים על מודעות, יש סיבה שמארק צוקרברג שומר על המצלמה והמיקרופון שלו כל הזמן. והסיבה היא, הוא יודע!

NSA מוציא אותו מהמחסום

המידע שהודלף של סנודן חשף כי ה- NSA מרגל גם אחר הרכישות שלך. בשיתוף פעולה עם ענקיות כרטיסי אשראי כמו ויזה, ה- NSA יכול לגשת ליומני הרכישה שלך ולעקוב אחר התנהגות הקנייה שלך. יתר על כן, ה- NSA גם יצר ברית עם החברה לתקשורת פיננסית בין-בנקאית ברחבי העולם הידועה גם בשם SWIFT.

ה- NSA ניגש למידע ממסד הנתונים של SWIFT, הכולל רישומי רכישות שנעשו בכרטיסי אשראי ועסקאות פיננסיות אחרות. המטרה מאחורי איסוף מידע כזה הייתה לעקוב אחר רכישות של ארגוני טרור, עם זאת, אנו מתקשים להאמין שמידע על אזרח שקונה מצרכים מסייע בהקשר זה..

בניית דלתות אחוריות – זמן המעבר המועדף על NSA

כולנו יודעים על תקרית ה- FBI-Apple המפורסמת עוד בשנת 2016. זה היה אז כאשר אפל דחתה את בקשת ה- FBI לגשת לנתונים באייפון שהוחרם בזירת הפשע של אירוע היורים בסן ברנרדינו. התגובה של אפל ליוותה את הפיגוע שאליו הגיבה קוק:"איש לא ירצה שמפתח אבני בנוי יהפוך מאות מיליוני מנעולים, גם אם המפתח הזה היה ברשותו של האדם שאתה הכי סומך עליו … ניתן היה לגנוב את המפתח הזה".

ברור שזה צד אחד של המטבע. לפי הגילויים של סנודן, ה- NSA מוציא למעלה מ -200 מיליון דולר בשנה כדי להפוך את אבטחת המכשירים לפגיעים. סכום ענק כזה מוציא על שיתופי פעולה עם ענקיות טק – ויצירת דלתות אחוריות למעקב.

אירוע נוסף שהובא באור הזרקורים היה שיתוף פעולה NSA-RSA, שם שילמה הסוכנות לביטחון לאומי RSA 10 מיליון דולר על מנת ליצור דלת אחורית ולהפיץ כלי הצפנה שנפרצו. במהלך השנים, RSA טוענת כי מערכת היחסים שלהם עם ה- NSA השתנתה, עם זאת, אנו מאמינים מאוד ברעיון זה: פעם גנב, תמיד גנב.

כמובן שמדובר בכמה מקרים ידועים. חייבים להיות מאות שיתופי פעולה כאלה שאיננו מודעים אליהם. בריתות שעדיין פועלות ומרגלות אותנו יחד עם ה- NSA, מהצללים.

שלח מידע

ה- NSA יכול לגשת למידע שנשלח או התקבל בהודעות הטקסט שלך. ה- NSA לא רק אוסף מידע על תוכן ההודעות אלא גם את המטא נתונים המאפשרים להם גישה ליומני עסקאות מהמכשיר, אנשי הקשר והמיקום הנוכחי שלך..

מישהו בטלפון

ה- NSA אסף גם מידע על שיחות טלפוניות. עם זאת, מידע זה לא הוגבל רק למטא נתונים. בשנת 2009 הושק NSA תוכנית סודית המכונה “מיסטיק”, לפי הגילויים של סנודן. התוכנית אפשרה ל- NSA לא רק להקליט מטא נתונים אלא גם את תוכן השיחות הטלפוניות. בשנת 2011 הגיעה התוכנית לשיאה, לאחר שפורסם כי מיסטיק איפשר ל- NSA להקליט תוכן טלפוני ומטא נתונים של מדינה במשך חודש שלם..

יש פיתרון לכל דבר

אנו חולקים את המרחב הדיגיטלי באחריותנו לא רק לחנך את אחינו התושבים לגבי השיטות דרכם ריגול ה- NSA עליהם, אלא גם לספק להם פתרונות. עם מחקר מעמיק, הצוות שלנו גילה דרכים שתוכלו לקחת את הביטחון שלכם לשלב הבא – מה שהופך את המכשירים שלכם לבלתי פגיעים לניסיונות פריצה. יתר על כן, אנו מקדמים חזק לפרטיות ולאנונימיות וגיבשנו הנחיות איתם תוכלו להבטיח את עצמכם מפני מעקב מקוון ולמנוע מ- NSA להפר את פרטיותכם..

פרטיות באינטרנט – אמרו לא למעקב מקוון

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me