امنیت WiFi عمومی

تقریبا 65.44 میلیون نفر در ایالات متحده از Wi-Fi عمومی استفاده می کنند. تبادل داده یا اطلاعات از طریق شبکه وای فای عمومی توسط شخص ثالث با سهولت قابل رهگیری است. بسیاری از کاربران وقتی اطلاعات شخصی خود را از طریق اینترنت به اشتراک می گذارند ، ناآگاهانه امنیت خود را به خطر می اندازند.

مردم برای خرید آنلاین ، برقراری تماس ویدیویی و انتقال پول از طریق شبکه های WiFi به طور مرتب استفاده می کنند تا چند نفر را نام ببرند. اگر دستگاه آنها محافظت نشده باشد ، اطلاعات آنها در معرض تهدیدات امنیتی قرار می گیرد.

امنیت عمومی - وای فای

وای فای عمومی چقدر ایمن است?

با بیش از 350 میلیون نقاط مهم Wi-Fi در سطح جهانی ، مردم اطلاعات شخصی خود را در معرض خطر قرار می دهند ، زیرا شبکه های بی سیم عمومی در مقایسه با شبکه خانگی که معمولاً در حال اجراست ، به اندازه امنیت ندارند. WPA2.

WPA2 ، یک استاندارد Wi-Fi است که محافظت از یک شبکه را با داشتن رمز عبور واجب می کند. این یک اقدام امنیتی است که ممکن است در یک شبکه بی سیم که شما در یک کافی شاپ تصادفی از آن استفاده خواهید کرد ، وجود نداشته باشد.

علاوه بر این ، وای فای عمومی ذاتاً دارای نقص است زیرا کسی از اینکه چه کسی نقطه دسترسی را تنظیم کرده است آگاه نیست. مواردی رخ داده است که مهاجمان یک آناناس WiFi را راه اندازی می کنند که کاربران را مجبور می کند به یک شبکه جعلی وصل شوند که به نظر مشروعیت دارد.

بنابراین ، در مرحله اول استفاده از یک شبکه نا امن توصیه نمی شود. گزینه بهتر این است که از تلفن هوشمند خود به عنوان کانون استفاده کنید. در صورتی که دستگاه خود را حمل نمی کنید ، می توانید با استفاده از مراحل ذکر شده در زیر تهدیدهای احتمالی را محدود یا از بین ببرید.

نکاتی درباره امنیت WiFi عمومی – نکات ایمنی

تصویر

تأیید تأیید هویت دو عاملی (2FA)

احراز هویت دو عاملی یک مرحله تأیید صحت اضافی است که از دسترسی غیرمجاز به حساب های آنلاین شما جلوگیری می کند ، حتی اگر اعتبار شما از طریق WiFi باز به سرقت رفته باشد. بنابراین ، این ایده خوبی است که در هر کجا امکان پذیر باشد. در بیشتر استقرارهای 2FA از شما خواسته می شود با وارد کردن یک کد ویژه ارسال شده به تلفن از طریق پیام متنی ، هویت خود را تأیید کنید.

تصویر

AirDrop و اشتراک گذاری پرونده ها را محدود کنید

هنگامی که از یک شبکه بی سیم عمومی استفاده می کنید ، باید ویژگی هایی را که امکان به اشتراک گذاری پرونده در لپ تاپ یا تلفن هوشمند شما وجود دارد غیرفعال کنید. این امر به این دلیل است که به افراد غریبه در آن شبکه امکان دسترسی آسان به پرونده های شما را می دهد و درهایی را برای آنها باز می کند تا بدافزار یا جاسوسی را بر روی دستگاه شما بکارند و اطلاعات شخصی خود را در معرض خطر قرار دهند..

اقدامات ایمنی اضافی: قبل و بعد از اتصال به یک Wi-Fi عمومی

چگونه یک شبکه وای فای سرکش را مشاهده کنیم?

علائم زیر را در خاطر داشته باشید تا بتوانید هر زمان که به شبکه برخوردید ، یک شبکه WiFi را شناسایی کنید:

1

SSID نامگذاری شده است

اگر به یک شبکه بی سیم عمومی شناخته شده وصل می شوید و متوجه می شوید که SSID با آنچه در گذشته بود ، تا حدودی متفاوت است ، بسیار خوب می تواند یک کانون WiFi سرکش باشد.

2

HTTP

بررسی کنید URL هایی که از آنها بازدید می کنید دارای آدرس HTTPS هستند. اگر اینگونه نباشد ، به این معنی است که به داده های منتقل شده شما توسط هکرها قابل دسترسی است.

3

سرعت اینترنت آهسته

آیا ارتباط نسبتاً کندتری را تجربه می کنید؟ مسیریابی مجدد در پایان نقطه سرکش WiFi ممکن است دلیل اصلی این امر باشد.

4

اتصال بسیار آسان است

اکثر شبکه های بی سیم عمومی قانونی ، بی درنگ کاربران را به صفحه خدمات خود هدایت می کنند. اگر فوراً به اینترنت دسترسی پیدا کنید ، احتمالاً به یک نقطه دسترسی سرکش WiFi وصل شده اید.

5

پیغام خطا

اگر مرورگر وب شما شروع به نمایش پیام های خطا یا برنامه های شما از عملکرد خود متوقف کند ، ممکن است شما از یک شبکه WiFi سرکش استفاده کنید.

تهدیدات عمده در ارتباط با شبکه های عمومی

  • آناناس WiFi
  • مرد در حمله میانه
  • نقاط مهم سرکوب WiFi
  • سرقت کوکی
  • کرم های رایانه ای
  • خراب کردن بسته

آناناس WiFi

آناناس WiFi

Wi-Fi آناناس یک دستگاه قدرتمند است که قادر به انجام حملات پیچیده شبکه است. در اصل ، این سرویس شناسه مجموعه خدمات (SSID) را که توسط دستگاه ها پخش می شود ، اسکن می کند و سپس آن SSID را مجدداً پخش می کند ، بنابراین دستگاه ها را می توان فریب داد که فکر می کنند یک نقطه دستیابی Wi-Fi قانونی است..

محافظت از دستگاه خود در برابر این نوع حملات می تواند بسیار چالش برانگیز باشد ، مگر اینکه خودتان را به یک VPN قابل اعتماد مجهز کنید – این امر با استفاده از رمزگذاری بالای خط تمام ارتباطات شما را از انتهای آن محافظت می کند..

مرد در حمله میانه

مرد در حمله میانه

حملات Man-in-the-Middle یکی از بزرگترین خطرات استفاده از شبکه های بی سیم عمومی است. به عبارت ساده تر ، این امر شامل جرایم سایبری می شود که بطور ناخوشایند بین قربانی و وب سایت درخواست شده قرار بگیرند.

هنگامی که آنها موفق شدند کنترل اتصال را به دست آورند ، مهاجمان توانایی رهگیری و تغییر کلیه ارتباطات شما و یا حتی انتقال کارت اعتباری یا معاملات کارت بدهی خود را به حسابهای خود دارند..

نقاط مهم سرکوب WiFi

نقاط مهم سرکوب WiFi

هر وقت به یک کافی شاپ یا رستوران به یک Wi-Fi عمومی وصل می شوید ، حتماً از نام شبکه در مورد نام صحیح سوال کنید. علاوه بر این ، شما نمی خواهید به یک کانون مهم و Wi-Fi سرکش وصل شده توسط یک هکر شرور وصل شوید.

این شبکه ها به گونه ای طراحی شده اند تا نقاط مهم را که توسط مشاغل اطراف ارائه می شود تقلید کنند و به محض اینکه شخصی به آنها وصل شود ، افراد بد قادر به سرقت اطلاعات حساس و حتی هدایت آنها به یک وب سایت آلوده هستند..

سرقت کوکی

سرقت کوکی

انواع خاصی از کوکی های اینترنت بی ضرر هستند و وب سایت ها را قادر می سازند تا از ورود به سیستم خودداری کنند ، به یاد بیاورید چه مواردی را در سبد خرید خود قرار داده اید ، و اطلاعاتی را که به شما نشان داده شده است ، از جمله موارد دیگر شخصی سازی کنید..

با این حال ، یک هکر مبتنی بر فناوری می تواند کوکی های شما را به سرقت ببرد و شما را در وب سایت ها جعل کند و حتی بدون داشتن اطلاعاتی در مورد اعتبار ورود به سیستم ، از شما دفاع کند. این امر باعث می شود آنها به انواع اطلاعاتی مانند پیام های فوری ، ایمیل و غیره دسترسی پیدا کنند.

کرم های رایانه ای

کرم های رایانه ای

کرم ها از جهات مختلف شبیه به همتایان ویروس خود هستند ، اما از یک جنبه اصلی با یکدیگر تفاوت دارند. برخلاف ویروس ها ، که باید به یک برنامه وصل شوند ، کرم ها می توانند بدون نیاز به بارگیری یک فایل آلوده روی دستگاه شما پخش شوند.

بنابراین ، اگر شبکه عمومی Wi-Fi که به آن متصل هستید فاقد ضمانت امنیتی مناسب باشد ، در معرض خطر ویرانی ویرانگر هستید که نه تنها می تواند اطلاعات شخصی شما را به خطر بیاندازد بلکه دستگاه شما را نیز نابود کند..

خراب کردن بسته

خراب کردن بسته

از آنجا که اکثر شبکه های Wi-Fi عمومی باز هستند و هیچ رمزگذاری دیگری ارائه نمی دهند ، برای مجرمان سایبری تلاش زیادی نمی شود تا همه ترافیک اینترنت منتقل شده از طریق دستگاه شما را کنترل کنند..

مهاجمان می توانند با استفاده از یک بسته دستی بسته ، که برنامه هایی هستند که انتقال داده را از طریق شبکه ضبط و وارد می کنند ، همه ارتباطات بدون رمز را خوانده و اطلاعات حساس مانند جزئیات کارت اعتباری خود را ضبط کنند..

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me