هکر کلاه سفید چیست؟ تفاوت بین هکرهای White، Grey و Black Hat


هکر کلاه سفید چیست؟ تفاوت بین هکرهای White، Grey و Black Hat

همه هکرها به عنوان یک فرد جنایتکار یا بد شناخته می شوند که پول را سرقت می کنند. ما همه اینها را از رسانه های اصلی درک می کنیم که می بینیم هکرها در سرقت داده ها ، پول سخت افراد ، دستگاه های هک و سیستم های عامل تروریسم سایبری دست دارند. گرچه واقعیت متفاوت است. هک کردن زمانی قانونی است که با اجازه مالک در دستگاه ها ، سیستم ها یا شبکه ها انجام شود. این یک عمل اذعان جهانی است که در آن شرکت ها و سازمان های دولتی هکرها را برای هک کردن سیستم های خود استخدام می کنند تا به آنها کمک کنند تا مشکلات موجود در سیستم های خود را شناسایی کرده و آنها را برطرف کنند.


هکر کلاه سفید

هکرهای کلاه سفید چیست?

همه هکرها قصد ایجاد آسیب به کاربران عادی را ندارند. اصطلاح هکر ، هنگامی که به طور کلی استفاده می شود ، به عنوان کسی تعریف می شود که مشکوک به انجام فعالیت های سایبری برای سوءاستفاده از حریم شخصی شخصی و به خطر انداختن داده های آنها باشد..

اما ، هکر می تواند هر کسی باشد ، صرف نظر از اهداف خود ، از مطالعات و شیوه های خود برای اجرای استراتژی های هک کردن و دور زدن لایه های امنیتی سیستم شبکه یا رایانه شما استفاده کند..

هک کردن خود غیرقانونی نیست ، مگر اینکه با غیرقانونی بودن مطابق قوانین و مقررات عمل کرده و آیین نامه را نقض کند. بسیاری از سازمان ها و شرکت های دولتی هکرها را برای تأمین امنیت سیستم ها و شبکه های خود استخدام می کنند.

علاوه بر این ، هر کسی دانش دنیای سایبر را در اختیار ندارد که در آن سؤال شود که یک هکر کلاه سفید چیست؟ یا آنچه در آن دخیل است هک کلاه سفید? فقط برخی از سؤالات کنجکاو در عصر دیجیتال که در آن زندگی می کنیم?

هکرها در 3 لایه “هکرهای” سیاه “،” سفید “و” خاکستری “طبقه بندی می شوند. هر اصطلاح با فرهنگ غربی همراه است ، ایجاد یک احساس منفی سیاه و سفید ، ایجاد صلح و آرامش و خاکستری که ترکیبی از هر دو روش اخلاقی و غیر اخلاقی هک کردن است. با این حال ، دو عامل اصلی تعیین کننده این مسئله است نوع هکر شما با آنها سر و کار دارید ، اهداف آنها و اینکه پیروی از قوانین جامعه هستند یا خیر.

هکرهای کلاه سیاه

مانند همه هکرهای موجود در آنجا, کلاه سیاه از مهارت و دانش گسترده خود برای نفوذ در هر سیستم یا شبکه با هدف اصلی برای دستیابی به داده های حساس ، با دور زدن پروتکل های امنیتی استفاده می کند. برخی از هکرهای کلاه سیاه این کار را فقط برای سرگرمی انجام می دهند ، در حالی که برخی ممکن است پروتکل های امنیتی را در تلاش برای به دست آوردن سود مالی شکسته و باعث آسیب رساندن به کاربران عادی شوند.

این کلاه های سیاه می توانند از تزریق اسکریپت های مخرب در نرم افزار تا هکرهای متخصص که قصد سرقت اطلاعات ، به ویژه اطلاعات مالی ، شخصی و اعتبار ورود به سیستم را دارند ، باشد..

آنها نه تنها قصد سرقت داده ها بلکه تغییر و نابود کردن آن را نیز دارند. محافظت از خود در برابر کلاه های سیاه در عصر فنی که ما در آن زندگی می کنیم بسیار ضروری است ، بنابراین برخی اقدامات متقابل باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که خودتان را برای همه دنیا شفاف نمی کنید.

به عنوان مثال ، به اشتراک گذاشتن داده های حساس در هر شبکه مانند صورت های مالی ، حذف Exif یا ابرداده از تصاویر و موارد دیگر در مورد امنیت کلاه سیاه.

هکرهای کلاه سفید

کامل تعریف هکر کلاه سفید کسی خواهد بود که از مهارت های خود برای به دست آوردن اطلاعات از طریق اخلاق استفاده می کند. هکر کلاه سفید می توانند توسط بنگاهها به عنوان متخصصان امنیت سایبری که در تلاش برای انجام هک کردن برای یافتن شکافهای برآورده نشده در هر سیستم یا شبکه هستند استخدام شوند.

هکرهای کلاه سفید از همان روند هکرهای کلاه سیاه استفاده می کنند اما تفاوت اصلی این است که آنها اجازه مالک را درخواست می کنند و این امر را کاملاً قانونی می کند. هکر کلاه سفید آزمایش قلم را انجام می دهد ، ارزیابی آسیب پذیری را برای شرکت ها برای شناسایی هرگونه نشت درون شبکه ها انجام می دهد و از استحکام ساختار امنیتی شرکت اطمینان می دهد. حتی دوره ها ، ماژول های آموزشی و گواهینامه هایی وجود دارد که شامل هک اخلاقی است.

هکرهای کلاه خاکستری

همیشه دو طرف صفحه وجود ندارد ، اما بعضی اوقات بعضی از مناطق خاکستری نیز وجود دارد. هکر کلاه خاکستری کسی است که بدون سؤال از مالک ، به دنبال نقاط ضعف در سیستم خواهد بود. در صورت یافتن مشکل ، وی آن را به صاحب گزارش می دهد اما بعضی اوقات قبل از انجام درخواست ، امتیاز کوچکی را برای رفع آن درخواست می کند.

اما اگر مالک این درخواست را رد کند ، از سوءاستفاده آنلاین برای دیگران فاش می کند تا از هکرهای کلاه سیاه استفاده کند. این شکل هک هنوز هم به طور غیرقانونی غیرقانونی است زیرا هکر قبل از اقدام به حمله به سیستم ، از مالک درخواست اجازه مالکیت نکرده است. این نوع هکرها اهداف بدی ندارند ، آنها فقط به دنبال یافتن آسیب پذیری های موجود در سیستم و کسب برخی از پول های اضافی یا به سادگی برای اهداف خود هستند.

کلمه هکر ، حتی با صحبت کردن در مورد آن ، مفهوم بسیار منفی را به تصویر می کشد ، این نکته را باید در نظر داشته باشید که همه هکرها به همان روش ساخته نمی شوند. اگر کلاه های سفید برای یافتن یک ضعف و متوقف کردن حملات امنیت سایبری در آنجا کار نمی کردیم ، در این صورت بسیاری از جرایم سایبری درگیر می شوند ، از آسیب پذیری ها و جمع آوری اطلاعات بسیار حساس استفاده می کنند و کاربران را برای همه دنیا باز می کند.

هکرهای اخلاقی?

یک هکر اخلاقی یا هکرهای اخلاقی که از آن به عنوان هکر کلاه سفید نیز یاد می شود ، افرادی هستند که از طریق آزمایش نفوذ ، آسیب پذیری های امنیتی را برجسته می کنند. آزمایش نفوذ ، تلاشی برای پیشبرد آسیب پذیری ها در یک سیستم است. این افراد امنیتی اطلاعات در تکنیک های تست خود سختگیرانه عمل کرده و این کار را برای بهبود چشم انداز کلی امنیت سیستم انجام می دهند.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map