نحوه غیرفعال کردن WebRTC در Firefox و Chrome

اخیراً یک نقص امنیتی بزرگ کشف شده است WebRTC. مشکل امنیتی فقط بر روی Windows OS تأثیر می گذارد ، اما خود سیستم عامل ویندوز نباید مقصر باشد. این آسیب پذیری ، اساساً به عنوان شناخته می شود نشت WebRTC, بر روی مرورگرهای Chrome و Firefox تأثیر می گذارد ، و وب سایت ها را قادر می سازد آدرس IP واقعی کاربران را حتی در حالی که پشت یک vpn هستند مشاهده کنند. خوشبختانه برخی از پسوندهایی وجود دارند که می توانند از این کار جلوگیری کنند WebRTC در مرورگرها.

تصویر

نحوه غیرفعال کردن نشت WebRTC در مرورگر فایرفاکس (سیستم عامل ویندوز)

کاربران موزیلا فایرفاکس باید Firefox را راه اندازی کرده و موارد زیر را انجام دهند تا از نشت WebRTC جلوگیری کنند:

  • در مورد تایپ کنید: در نوار آدرس Firefox پیکربندی کنید.
  • روی “من مراقب خواهم بود ، قول می دهم” کلیک کنید (یا برخی از پیامهای امنیتی مشابه با آن) [این پیام بستگی به نسخه فایرفاکس شما دارد]. به عنوان مثال ، نسخه جدید Firefox یک پیام هشدار دهنده نمایش می دهد ، “این ممکن است ضمانت شما را باطل کند!” پس از آن توضیحی در مورد امنیت تنظیمات پیشین و مواردی از این دست ارائه شده است. اگر چنین پیامی را مشاهده می کنید ، روی “من خطر را می پذیرم” کلیک کنید.
  • لیستی با نوار جستجو در بالا باز می شود. در آن نوار جستجو ، لطفاً تایپ کنید: media.peerconnection.enabled و ضربه را وارد کنید.
  • وقتی نتیجه به دست آمد ، روی آن دوبار کلیک کنید تا مقدار آن به غلط تبدیل شود.
  • زبانه را ببندید تا مراحل انجام شود.

اگر نمی خواهید فقط برای جلوگیری از نشت WebRTC در مرورگر فایرفاکس خود ، چنین راه فجیعی را پشت سر بگذارید ، به سادگی افزونه PureVPN Firefox را نصب کنید.

این برنامه افزودنی با محافظت داخلی در برابر WebRTC ساخته شده است و به شما امکان می دهد محتوای مورد علاقه خود را تماشا کنید یا از هر وسیله ارتباطی VoIP استفاده کنید تا با ترس از نقض حریم شخصی با شما عزیزان در تماس باشید..

نحوه غیرفعال کردن نشت WebRTC در مرورگر Chrome (سیستم عامل Windows)

هیچ تنظیمات داخلی در مرورگر Chrome وجود ندارد که به کاربران اجازه دهد اصلاحات خود را برطرف کنند مشکلات نشت WebRTC. بنابراین ، برای غیرفعال کردن نشت WebRTC ، کاربران Chrome باید پسوند مناسب را نصب کنند.

چند سال به عقب ، افرادی که از مرورگر Chrome در ویندوز استفاده می کنند ، افزودنی / افزودنی “Block WebRTC” را برای مرورگر Chrome خود بارگیری می کنند. با این حال ، این برنامه افزودنی نتوانست کارآمد باشد و به IP IP واقعی کاربران منجر شد.

با این حال ، پسوند PureVPN Chrome ثابت کرده است که می تواند با موفقیت مانع از نشت WebRTC شود و IP واقعی کاربران را کاملاً پنهان نگه دارد. این برنامه افزودنی نه تنها IP واقعی کاربران را نقاب می زند و از نشت WebRTC جلوگیری می کند بلکه رمزگذاری سطح بالایی را نیز برای حفظ امنیت ترافیک مرورگر کاربران فراهم می کند.

WebRTC چیست و چه بسترهای نرم افزاری از آن بیشترین تأثیر را دارد?

“RTC” در WebRTC یک مخفف ارتباط Real-Time است و برای تماس های صوتی ، گپ های ویدیویی و به اشتراک گذاری فایل p2p استفاده می شود. WebRTC اشکالی ندارد زیرا در ابتدا برای تسهیل انواع ذکر شده در بالا بین مرورگرها بطور مستقل و بدون بستگی به هیچ افزونه ای ایجاد شده است. از سال 2013 ، کارشناسان گمان می کنند که WebRTC می تواند برای کشف IP محلی کاربر مفید باشد ، حتی اگر کاربر در پشت VPN باشد.

WebRTC تحت تأثیر کاربران OSX و Android قرار نمی گیرد ، بنابراین کاربرانی که از Chrome یا Firefox در OSX یا Android استفاده می کنند لازم نیست نگران این موضوع باشند. با این حال کاربران ویندوز باید برای جلوگیری از نشت WebRTC و محافظت از آدرس IP واقعی خود ، اقدامات فوری را انجام دهند تا بتوانند ضمن استفاده از VPN ناشناس به دسترسی به وب سایت ها یا محتویات جغرافیایی محدود شده یا مسدود شده خود ادامه دهند..

با پسوندهای مرورگر PureVPN ، دیگر لازم نیست نگران مسئله نشت WebRTC باشید.

Google یک برنامه افزودنی Chrome را منتشر کرده است, " محدود کننده شبکه WebRTC" این ترس از WebRTC را از بین می برد. این برنامه افزودنی در اندازه بسیار کمی ، تنها 7.31KB است ، اما به اندازه کافی موثر است تا گزینه WebRTC چند مسیر را در تنظیمات حریم خصوصی مرورگر غیرفعال کنید ، در حالی که WebRTC را برای استفاده از IP های خاص پیکربندی نمی کند..

"هر آدرس IP عمومی مربوط به رابط های شبکه که برای ترافیک وب استفاده نمی شود (به عنوان مثال یک آدرس ارائه شده به ISP ، هنگام مرور از طریق یک VPN) [پنهان هستند],"گوگل می گوید.

اما منطقی نیست که وقتی برنامه افزودنی مرورگر PureVPN با محافظ نشت WebRTC ، امنیت آنلاین ، ناشناس ماندن و موارد دیگر ، یک ویژگی واحد را ارائه می دهد ، هدر ندهید..

با جلوگیری از نشت WebRTC در مرورگر Chrome یا Firefox ، از ناشناس ماندن کامل و اینترنت لذت ببرید.

با PureVPNers ناشناس بمانید!

no-log-img

PureVPN بدون ورود به سیستم مجاز است!

سیاست عدم ورود PureVPN توسط یکی از حسابرسان مستقل مستقر مستقر در ایالات متحده تأیید شده است. نه تنها سریع ترین PureVPN بلکه ارائه دهنده تأیید شده بدون ورود به سیستم VPN است!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me