WebRTC چیست؟ چگونه کار می کند و چه چیزی برای آن مناسب است؟


WebRTC چیست؟ چگونه کار می کند و چه چیزی برای آن مفید است?

چند وقت است که از اینترنت استفاده می کنیم؟ برای یک دهه یا دو؟ در حقیقت ، برخی حتی ممکن است قبلاً از آن استفاده کرده باشند.


ما اینترنت را برای انجام کار ، انجام معاملات آنلاین ، استفاده از رسانه های اجتماعی ، تماشای پخش مستقیم و غیره مرور می کنیم. جدا از این ، ما همچنین از اینترنت برای چت صوتی و تصویری در زمان واقعی با استفاده از خدماتی مانند Skype ، WhatsApp و مواردی از این قبیل استفاده می کنیم..

صرف نظر از مدت ها که ما از این فناوری ها استفاده کرده ایم ، هیچ وقت لحظه ای متوجه نمی شویم که چرا این فناوری ضروری است یا چگونه کار می کند ، مگر اینکه وقتی با مشکلی روبرو شویم که ما را مجبور به حفاری عمیق و یادگیری بیشتر در مورد آن می کند..

تصویر

بنابراین, WebRTC چیست؟? این در واقع یکی از آن سؤالات (یا مشکلات) است که اغلب شهروندان را به دردسر می اندازد ، به خصوص هنگامی که کاربران VPN صحبت می کنند.

در ادامه بخوانید تا بدانید که این فناوری در مورد چیست ، در واقع چگونه کار می کند و از چه جنبه هایی کاربران VPN باید آگاه باشند.

WebRTC چیست؟?

WebRTC مخفف Web Real زمان ارتباطات است. همانطور که از نام این محصول پیداست ، این فناوری است که به همسالان امکان برقراری ارتباط بین مرورگرها یا دستگاه ها را می دهد. این ارتباطات می تواند به هر شکلی ، به عنوان مثال ، اشتراک داده یا مکالمه متن و فیلم در زمان واقعی باشد.

یکی از جنبه های مهم که باعث محبوبیت این فناوری می شود ، ویژگی خودگردانی آن است. به عبارت دیگر ، برای اتصال دو همسال و فعال کردن ارتباط در زمان واقعی ، نیازی به افزونه ، افزونه یا افزونه اضافه نشده است. در واقع ، شما نیازی به بارگیری WebRTC ندارید. آنچه فقط به HTML5 ، JavaScript یا API نیاز دارد تا روی مرورگر کار کند.

به عبارت ساده ، WebRTC به برنامه های وب اجازه می دهد ویژگی هایی مانند:

 • اشتراک گذاری پرونده
 • کنفرانس ویدیویی
 • اشتراک گذاری صفحه
 • پخش و غیره.

نحوه شروع WebRTC?

WebRTC در سال 2011 توسط گوگل به عنوان یک پروژه منبع باز شروع شد و از آن زمان این فناوری به طرز چشمگیری تکامل یافته است.

از آنجا که WebRTC یک پروژه منبع باز است ، استفاده از آن کاملاً رایگان است و توسعه دهندگان از سراسر جهان از APR WebRTC برای ساخت برنامه های مختلف وب استفاده می کنند. در حقیقت ، اکثر مرورگرهای رایگان رایج مانند Chrome و Firefox از فناوری WebRTC ساخته شده اند.

اکنون ، WebRTC توسط Task Force مهندسی اینترنت (IETF) و همچنین کنسرسیوم جهانی وب (W3C) به عنوان یک وسیله ارتباط استاندارد در زمان واقعی شناخته شده است..

آنچه WebRTC را به یک فناوری محبوب تبدیل می کند?

قبل از ظهور فناوری WebRTC ، کاربران مجبور بودند وقت خود را در نصب و استفاده از افزونه های شخص ثالث هدر دهند. علاوه بر این ، توسعه دهندگان مجبور بودند C / C ++ (یک زبان برنامه نویسی) را مستقر کنند که به دلیل چرخه های توسعه بی پایان نیاز به زمان و منابع دارد..

WebRTC باعث می شود همه مشکلات کاربران و همچنین توسعه دهندگان به خوبی از بین بروند. تمام آنچه شما برای اجرای فناوری های فعال شده WebRTC نیاز دارید یک API WebRTC یا JavaScript API است.

به غیر از API ها ، WebRTC در مرورگرهای مختلف محبوب مانند Google Chrome ، Mozilla Firefox و غیره ساخته شده است. همچنین لازم به ذکر است که WebRTC محدود به مرورگرهای وب نمی باشد بلکه این فناوری در سیستم عامل موبایل نیز گسترش می یابد. به عنوان مثال ، می توانید از WebRTC در Android استفاده کنید.

این فناوری در واقع به کاربران این امکان را می دهد تا به میکروفون و دوربین دستگاه دسترسی پیدا کنند تا بتوانند از ارتباطات در زمان واقعی لذت ببرند. حالا ممکن است تعجب کنید …

WebRTC چگونه کار می کند?

از آنجا که WebRTC امکان برقراری ارتباط و به اشتراک گذاری داده در زمان واقعی را فراهم می کند ، به اتصال واقعی IP نقطه پایانی نیاز دارد. برای برقراری ارتباط با مرورگر دیگر ، این فناوری به RTCPeerConnection احتیاج دارد. سپس این فناوری از طریق پروتکل توصیف جلسه (SDP) عبور می کند.

چگونه webrtc کار می کند

با این حال ، به دلیل درگیری یک فایروال یا یک گذرگاه NAT (ترجمه آدرس شبکه) ، این دو همسال نمی توانند IP محلی یکدیگر را برای اتصال مشاهده کنند. در اینجا ، سرورهای STUN (Session Traversal Utilities برای NAT) / TURN (Traversal با استفاده از رله ها در اطراف NAT) به همسالان کمک می کنند.

WebRTC برای چه مواردی استفاده می شود?

تعداد موارد زیادی در موارد استفاده WebRTC وجود دارد که می تواند از ارتباط صوتی یا ویدیویی ساده گرفته تا اشتراک گذاری فایل یا حتی اشتراک گذاری صفحه و غیره متغیر باشد..

WebRTC به کاربران امکان می دهد از طریق مرورگر وب خود (مانند استفاده از Skype یا WhatsApp) با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، بدون نصب افزونه یا افزونه اضافی.

از آنجا که این فناوری ویژگی تعامل زنده بین مرورگرها را فراهم می کند ، از چنین توانایی هایی می توان توسط پشتیبانی مشتری استفاده کرد تا بتوانند به سؤالات در زمان واقعی پاسخ دهند.

به حقیقت گفته می شود ، تعداد زیادی خدمات وجود دارد که از فناوری WebRTC به عنوان یک مدل تجاری استفاده می کنند و خدمات ارتباطی زنده مبتنی بر مرورگر را به کاربران در سراسر جهان ارائه می دهند..

WebRTC محدود به ارتباطات آنلاین نمی باشد بلکه این فناوری استفاده از آن را حتی به اشتراک گذاری فایل و همچنین به اشتراک گذاری صفحه گسترش می دهد.

آیا WebRTC امن است?

بنابراین ، ممکن است از شما سؤال شود که “آیا WebRTC امن است؟” بله ، WebRTC با استفاده از رمزگذاری نهایی به پایان امن است. در نتیجه ، هیچ شخص ثالثی نمی تواند برای دیدن اطلاعات شما وارد سیستم شود. اما اگر از VPN استفاده می کنید ، خبر بد این است که WebRTC ممکن است آدرس I.P شما را به بیرون درز کند.

نشت WebRTC چیست و چرا کاربران VPN باید از آن بترسند?

در حالی که WebRTC مزایای متعددی را ارائه می دهد ، نشت WebRTC جلدی است که بر مرورگرهای Firefox و Chrome در ویندوز تأثیر می گذارد. بنابراین ، اگر یک کاربر در پشت VPN باشد و VPN نشت WebRTC محافظت نشده باشد ، ممکن است این glitch آدرس IP واقعی کاربر را به بیرون درز کند. در حقیقت ، می توانید به راحتی بررسی کنید که مرورگر شما آدرس IP شما را در حال نشت است یا خیر.

سر بالا! ممکن است مرورگر شما آدرس IP شما را فاش کند اینجا کلیک کنید برای دانستن بیشتر.

اگر آدرس IP واقعی فاش شود ، کاربر در معرض نظارت دولت ، نظارت ISP ، هکرها یا سایر مجرمان سایبری قرار می گیرد..

کاربران از VPN نه تنها برای دور زدن محتوای موجود در منطقه ، بلکه برای اطمینان از امنیت آنلاین اطلاعات خود که از طریق پروتکل های رمزگذاری VPN امکان پذیر است ، استفاده می کنند. از این رو ، یک VPN نه تنها ناشناس بودن کاربران بلکه امنیت آنلاین کاملی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد.

به این دلیل است که کاربران سعی می کنند راه هایی برای جلوگیری از نشت WebRTC پیدا کنند.

نحوه جلوگیری از نشت WebRTC?

از آنجا که نشت WebRTC برای کاربران VPN یک نگرانی جدی است ، مهم است که موضوع فوراً مورد بررسی قرار گیرد. خوشبختانه ، اقدامات پیشگیرانه ای وجود دارد که از طریق آنها می توانید نشت WebRTC را در Firefox و همچنین در مرورگر Chrome غیرفعال کنید.

 بیاموزید که چگونه از بروز WebRTC در مرورگرهای Firefox و Chrome جلوگیری کنید.

از آنجا که این فناوری در همه مرورگرهای رایج وب اجرا نشده است ، کاربران ممکن است برای برقراری ارتباط با عزیزان خود به وسایل غیر WebRTC بپیوندند.

صرف نظر از این ، برای کاربران VPN ، نشت WebRTC ممکن است به مشکلات عظیمی تبدیل شود ، به همین دلیل لازم است که آنها اقدامات لازم را برای جلوگیری از نشت انجام دهند.

آیا می خواهید حریم شخصی آنلاین خود را پس بگیرید؟ ممکن است بخواهید راهنماهای زیر را بررسی کنید:

no-log-img

PureVPN بدون ورود به سیستم مجاز است!

سیاست عدم ورود PureVPN توسط یکی از حسابرسان مستقل مستقر مستقر در ایالات متحده تأیید شده است. نه تنها سریع ترین PureVPN بلکه ارائه دهنده تأیید شده بدون ورود به سیستم VPN است!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map