بیاموزید که چگونه یک شبکه خانگی را امن کنید


بیاموزید که چگونه یک شبکه خانگی را امن کنید

با تکامل دوران مدرن ، نیازهای آنلاین ما نیز وجود دارد. پیشرفت های پیشرفته در فن آوری باعث ایجاد عوارض متعددی شده است. امنیت شبکه خانگی نگرانی برای دوری از هکرهایی است که همیشه در جستجوی شبکه های آسیب پذیر و محافظت نشده هستند. ابتدا با تغییر SSID ، امنیت شبکه خود را شروع کنید و این باعث می شود که افراد بد برای شناسایی روتر شما سخت تر شوند.


نحوه امنیت شبکه خانگی?

وقتی نوبت می رسد امنیت شبکه خانگی, دو مسئله وجود دارد که باید با آنها کنار بیایید.

در مرحله اول ، شما باید کنترل کنید که چه کسی می تواند در شبکه شما قرار بگیرد. بنابراین دفعه دیگر که بازدیدکننده داشته باشید ، سعی کنید اشتراک گذرواژه را غیر ضروری محدود کنید.

مشکل دوم ردپای سیگنال است. اگر افراد خارج از خانه شما می توانند سیگنالی را از روتر شما بگیرند و رمز عبور را بشناسند ، می توانند تمام داده های شما را دزدیده و از کلمه عبورهای ذخیره شده جدید استفاده کنند.

بنابراین می توانید نکات ایمنی زیر را در نظر بگیرید:

SSID خود را تغییر دهید

هر شبکه با نامی به نام SSID شناسایی می شود. از آنجا که تولیدکنندگان روتر برای هر مورد تنظیمات یکسانی را تولید می کنند ، یک خط تولیدی که ارائه می دهند و اغلب همان نرم افزار مدیریتی را نصب می کنند ، این امر زندگی را برای هکرها بسیار آسان می کند..

بنابراین ، مطمئن شوید که SSID را تغییر داده اید تا مارک روتر یا شماره مدل آن از بین نرود. مواردی که باید مراقب باشید این باشد که نام ، آدرس یا شماره تلفن شما را درج نکند ، از اطلاعات شخصی موجود در عنوان استفاده نکنید و یا هکرهایی را با چالش برانگیزید. فقط آن را سرحال نگه دارید.

ssid

اعتبارنامه مدیر پیش فرض خود را تغییر دهید

کنسول روتر از طریق هر دستگاه متصل به شبکه به راحتی قابل دسترسی است. اکثر تولید کنندگان حساب های سرپرست را روی روترهایی با همان نام کاربری و رمز عبور در آن خط محصول تنظیم می کنند.

هنگامی که آنها به کنسول شما هک می شوند ، به آنها امکان کنترل تنظیمات شبکه را می دهد که به آنها امکان تغییر رمز عبور را می دهد و شما را از شبکه خود قفل می کند. بنابراین رمزعبور حساب کاربری ادمین را به یک ترکیب تصادفی از حروف و اعداد تا 12 کاراکتر تغییر دهید.

ssid

از رمزهای عبور قوی استفاده کنید

هنگامی که شما با خانواده زندگی می کنید و دوست و بازدید کننده در تمام طول مدت دارید ، می توان گفت همیشه برای به اشتراک گذاشتن گذرواژه‌ها نه گفتگو است ، چالش برانگیز است.

بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که گذرواژه پیچیده و به اندازه کافی سخت است و به اشتراک گذاشتن آن برای افراد سخت تر می کند. رمزعبور خود را به صورت تصادفی از حروف ، اعداد و کاراکترهای خاص با ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک تبدیل کنید. این امر باعث می شود تا افراد حتی اگر این ترکیب را به خاطر بیاورند ، نظم درست را دشوار کنند.

محافظت از رمز عبور

دسترسی از راه دور را غیرفعال کنید

کنسول روتر که قسمت مرکزی آن است ، فقط باید از دستگاه های متصل به شبکه قابل دسترسی باشد. اما روترها با تنظیماتی ارائه می شوند که امکان دسترسی از راه دور را فراهم می کند ، به این معنی که هرکسی می تواند از مکانی دیگر به کنسول از طریق اینترنت دسترسی پیدا کند. بنابراین مطمئن شوید که گزینه خاموش است.

دسترسی از راه دور

نرم افزار خود را به روز کنید

به طور کلی ، سازنده روتر باید سیستم عامل را در دروازه شما بطور خودکار بروزرسانی کند. با این حال ، چگونه باید ماهانه رمز عبور Wi-Fi را تغییر دهید ، باید مرتباً به روزرسانی ها را نیز بررسی کنید.

پس از عادت کردن ، حتی اگر به روزرسانی هایی که نصب نشده اند وجود دارد ، می توانید به طور مرتب خود را مرور و به روز کنید.

به روز رسانی نرم افزار

ویژگی های مهمان را فعال کنید

اگر روتر شما از ویژگی مهمان برخوردار است ، حتما بازدید کنندگان خود از آن استفاده کنند. یک شبکه مهمان به بازدید کنندگان اجازه می دهد بدون اتصال رمز Wi-Fi خود به آنها دسترسی داشته باشند و همچنین اطلاعات شبکه قابل دسترسی را در اختیار شما قرار می دهند.

ویژگی مهمان

یک فایروال شبکه دریافت کنید

معمولاً ، هر روتر Wi-Fi با یک دیوار آتش داخلی ساخته می شود. احتمال این احتمال وجود دارد که شما آن را روشن نکرده باشید. در تنظیمات کنسول جستجو کنید تا ببینید که آیا می توانید آن را پیدا کنید و پس از انجام این کار ، آن را روشن کنید.

دیواره آتش

رمزگذاری Wi-Fi را تقویت کنید

ابزارهای رایگان در اینترنت موجود است که به راحتی رمزگذاری های ضعیف Wi-Fi را هک می کند ، که به مهاجم اجازه می دهد تا فعالیت آنلاین خود را رهگیری ، مشاهده و اصلاح کند..

هر Wi-Fi دارای سه نوع سیستم محافظت است: حریم شخصی برابر با شبکه (WEP) ، دسترسی محافظت شده از Wi-Fi (WPA) و دسترسی محافظت شده Wi-Fi 2 (WPA 2). از همه این موارد ، WPA 2 موردی است که باید از آن استفاده کنید.

اما این فقط به اندازه WPA2 AES امن نیست. در این نسخه از رمزنگاری AES برای محافظت از انتقال استفاده می شود و روش رمزگذاری نیز امکان شکستن آن غیرممکن است.

*توجه داشته باشید: همه دستگاه ها از WPA2 پشتیبانی نمی کنند زیرا به طور گسترده در دسترس نیست. در این حالت ، شما می توانید از یک VPN برای WiFi استفاده کنید که لایه رمزگذاری دیگری به اتصال شما می دهد.

رمزگذاری

شبکه خانگی چیست؟?

شبکه خانگی گروهی از دستگاه ها (مانند رایانه ، سیستم بازی ، چاپگر و دستگاه های تلفن همراه) است که به اینترنت و یکدیگر متصل هستند.

از دو طریق قابل اتصال است: الف شبکه سیمی که برای اتصال چاپگرها و اسکنرها یا یک مورد استفاده قرار می گیرد شبکه بی سیم دستگاههایی مانند تبلت و موبایل بدون سیم وصل می شود.

چرا شبکه خانگی را ایمن کنید?

در مورد شبکه سیمی ، هک کردن هرکدام از سیستم شما دشوار است. اما در دوران مدرن امروز ، همه از Wi-Fi استفاده می کنند تا تمام دستگاه های خود را به اینترنت وصل کنند.

غالباً وقتی افراد به آنجا می آیند ، برای دسترسی به Wi-Fi شما از شما رمز عبور می خواهند. سرانجام ، مردم رمز عبور شما را می دانند و از آن برای اتصال به روتر Wi-Fi خود در هر زمان که در آن نزدیکی باشد استفاده می کنند زیرا برخلاف شبکه های فیزیکی ، سیستم های Wi-Fi می توانند فراتر از دیوارهای خانه شما گسترش یابند..

هنگامی که رمز ورود به سیستم در جهان خارج می شود ، کنترل این موضوع که دسترسی به شبکه خانگی شما امکان پذیر نیست ، ساده نیست. حتی اگر کسی رمز ورود Wi-Fi شما را نداند اما شما را به خوبی می شناسد ، می تواند به سیستم هک شود و رمز عبور شما را نادیده بگیرد ، مجدداً به همه دستگاه های متصل به آن Wi-Fi دسترسی می دهد.

پس از ورود ، هکرها می توانند از آن برای جاسوسی از طریق اینترنت از شما استفاده کنند ، از سابقه مرورگر شما برای سرقت اطلاعات کارت اعتباری خود استفاده کنند ، شما را در نصب نرم افزارهای مضر بدافزار مضراب و یا حتی شما را به صفحات ناخواسته برای اعتبار خود هدایت کنند..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map