تشخیص چهره چگونه کار می کند


تشخیص چهره چگونه کار می کند

آیا تا به حال فکر کرده اید که چرا همه پس از اطلاعات صورت شما هستند؟ از آداب و رسوم فرودگاه تا تلفن های هوشمند ، هر نهاد جزئیات چهره شما را جالب می کند. با تشکر از فناوری تشخیص چهره ، که با نام FRT نیز شناخته می شود ، داده های صورت امروزه بیشتر مورد توجه قرار می گیرند.
هیچ پنهانی نیست که با گذشت سالها ، به رسمیت شناختن صورت از ابتکار شکل سیستمهای امنیتی بسیار پیشرفته در فیلمها به موجودهای اطراف ما و فرود آمدن در دستان ما رفته است.


تشخیص صورت چیست؟?

به طور تعریف ، تشخیص چهره یک نرم افزار بیومتریک است که به اندازه کافی پیشرفته است تا با مقایسه و تحلیل الگوهای بر اساس خطوط چهره فرد ، شخصاً بتواند فرد را شناسایی و یا تأیید کند..
برای ساده تر شدن ، انسانها از الگوی صورت منحصر به فردی برخوردار هستند. نرم افزار تشخیص چهره قادر به تجزیه و تحلیل ویژگی های صورت شما و ذخیره آنها در یک پایگاه داده گسترده است. سپس چهره شما را اسکن می کند تا اطلاعات شما را از پایگاه داده مستقر مطابقت دهد تا شما چه کسی باشید.
بسیاری از شرکت ها در حال پرش به باند تشخیص چهره هستند زیرا پیش بینی می شود این صنعت تا سال 2025 به 10.15 میلیارد دلار برسد. اپل تا حد زیادی از فناوری تشخیص چهره استفاده می کند تا جایی که آنها اسکنر اثر انگشت اصلی خود را حذف کرده اند..
غول های فنی شرط بندی بر روی تشخیص چهره به عنوان فناوری مختل کننده فعالیت های روزمره از جمله پرداخت هزینه های مواد غذایی ، سوخت و سایر موارد را فقط با اسکن چهره خود انجام می دهند..
مانند هر محصول فنی ، برخی در تلاش هستند تا استفاده از فناوری تشخیص چهره را افزایش دهند ، در حالی که طرفداران حفظ حریم خصوصی و امنیتی نگرانی های مربوط به حریم خصوصی و امنیتی این فناوری را زیر سوال می برند..

خصوصیات ظاهری

پیاده سازی تشخیص چهره

این فناوری به روش های مختلفی در جامعه ما پیاده سازی شده است. برخی از تلفن ها قبلاً از دسترسی چهره برای دسترسی به دسترسی استفاده می کنند ، و برخی از دولتها مانند چین و ایالات متحده به دلایل مختلف از شناسایی چهره در پایگاه های داده مانند مجوزهای رانندگی استفاده می کنند..
ما همچنین برنامه های رسانه های اجتماعی داریم و در نرم افزار تشخیص چهره ساخته شده ایم که از تشخیص چهره مانند Snapchat و شناسه صورت استفاده می کند. اکنون تفاوت بزرگی بین تشخیص صورت و تشخیص چهره وجود دارد. با تشخیص صورت ، دستگاه می گوید ، “بله ، این چهره من است” ، و با تشخیص چهره ، رایانه می گوید: “بله ، این صورت شماست!”
این توانایی در تأیید هویت چیزی است که وقتی جوان هستیم ، مغز ما خیلی سریع از آن استفاده می کند. با این حال ، این یک مشکل بسیار پیچیده برای رایانه ها است. بنابراین ، بیایید عمیق تر به شناخت چهره و علم نحوه عملکرد آن بپردازیم.

شناسایی چهره

تشخیص چهره چگونه کار می کند?

کارکردهای کلی این فناوری به شرح زیر است:

 • مرحله 1: تشخیص چهره

  وقتی به چهره انسان فکر می کنید ، به یک مجموعه کاملاً اساسی از ویژگی های صورت فکر می کنید. صورت دارای چشم ، بینی و دهان است. اما ، فقط چهره ای بیش از این ویژگی ها وجود دارد. چهره ها در فاکتورهای زیادی مانند عرض بینی ، فاصله بین چشم ها ، شکل و اندازه دهان و غیره متفاوت است.

 • مرحله 2: آنالیز صورت

  برخی از فن آوری های تشخیص چهره تا 80 عامل در چهره را بررسی می کنند تا به شناسایی ویژگی های منحصر به فرد و در نهایت هویت کمک کنند. این ویژگی ها کاملاً دقیق هستند و مواردی مانند عمق پریز چشم ، ارتفاع گونه ها و شکل فک را مشاهده می کنند. البته با چند فاکتور پیچیده که باید اندازه‌گیری شود ، برخی از عوارض ممکن است ایجاد شود.

 • مرحله 3: مسائل مربوط به پیری

  به عنوان مثال ، چهره افرادی که پیر می شوند. شکی نیست که هرچه پیرتر می شویم ، متفاوت به نظر می رسیم. برای پی بردن به این موضوع ، رایانه ها یاد گرفته اند که فارغ از چند سالی که به دست می آوریم ، چه ویژگیهایی تمایل به تغییر نسبتاً بدون تغییر دارند و آنها از نزدیک به این ویژگی ها نگاه می کنند.
  اما حتی اگر ما سن نداشتیم ، هنوز هم عوارض روزمره وجود دارد. در مورد آن فکر کنید ، چه اتفاقی می افتد اگر یک کامپیوتر سعی کند صورت شما را آنالیز کند و شما هر بار به سنسور یا دوربین آن با دقیقاً در همان زاویه نگاه نمی کنید?
  این چیزی است که بشر روزانه با آن روبرو می شود ، اما هرگز واقعاً با آن مشکلی ندارید. با این حال ، برای رایانه ها ، این می تواند یک مانع جدی پیچیده در تشخیص و تشخیص چهره باشد. بنابراین ، مهندسان تکنیک های مختلفی را برای کار در مورد این سیستم های تشخیص چهره پیدا کرده اند.

 • مرحله 4: 2D تا 3D

  بسیاری از تلفن هایی که از تشخیص چهره استفاده می کنند باعث می شوند هنگام تنظیم سیستم تشخیص چهره ، چهره خود را به سمت خود حرکت دهید تا بدانید که از زوایای مختلف چه چیزی به نظر می رسید.
  سایر سیستم های تشخیص چهره از فناوری های 2D تا 3D برای ترسیم تصویر 2D از چهره شما بر روی مدل 2D استفاده می کنند تا آنچه را که شما از زوایای مختلف به نظر می رسید محاسبه کنید. رایانه ها این فاكتورها را در مقیاس های كوچكتر از میلی متر برای تولید چهره / تصویر اندازه می گیرند كه همانطور كه ​​از نام آن بر می آید اثر انگشتی است اما برای صورت شما.

محدودیت های سیستم های تشخیص چهره

مانند هر فناوری دیگر ، سیستم های تشخیص چهره نیز با مشکلاتی روبرو هستند. در اینجا برخی از محدودیت ها آورده شده است:

 • سوء استفاده از قدرت
  کشورهایی که آزادی شخصی کمی دارند و نمی توانند دولت یا نهادهای دیگر را با استفاده از این فناوری از نظر فناوری مناسب سوء استفاده کنند. این بدان معنی است که آژانس ها می توانند به طور بالقوه از شهروندان خود جاسوسی کنند و برای پیام های خود ، که با آنها تعامل دارید ، و غیره از آنها پرچم گذاری کنند.
 • اتهامات اشتباه
  سازمان های اجرای قانون با ردیابی مجرمان از طریق دوربین های مدار بسته از سیستم های تشخیص چهره برای مبارزه با جرم استفاده می کنند. این بدان معناست که آنها می توانند تقریباً در هر ساعت و هر روز نظاره گر باشند و آنها را در هر مکانی ردیابی کنند.
 • تبعیض نژادی
  نرم افزار و فن آوری تشخیص چهره می تواند خطر تعصب نژادی را افزایش دهد. اخیراً ، گزارش هایی ظاهر شده است که نشان می دهد تشخیص چهره در شناسایی افراد رنگ و زن مؤثر نیست.

چگونه می کند چهره-تشخیص-کار

نکات مربوط به حریم خصوصی در مورد تشخیص چهره

 • نکات مربوط به حریم خصوصی داده ها
  حریم خصوصی داده ها همیشه مورد نگرانی بوده است و تشخیص چهره باعث بدتر شدن آن می شود. داده های جمع آوری شده توسط فناوری تشخیص چهره شامل میلیاردها تصویر چهره ها و پرونده های ویدیویی است. برای ذخیره محلی که داده ها جمع آوری شده است ، بیشتر پیش می رود.
 • عدم تنظیم مقررات
  از آنجا که فن آوری تشخیص چهره پدیده ای نسبتاً جدید است ، دولت ها هنوز تصویب قوانینی را ندارند. در حال حاضر هیچ محدودیتی برای استفاده از تشخیص چهره وجود ندارد.

با گذشت زمان ، صورت و عکس های صورت بسیار دقیق شده اند. آنها می توانند افراد را با دقت نزدیک به 100٪ تشخیص دهند و حتی قادر به تشخیص اختلافات جزئی در دوقلوهای یکسان هستند.

با پیشرفت تکنولوژی و رواج گسترده تر ، امکان استفاده از آن نیز افزایش یافته است. امروزه ما برای مواردی مانند امنیت تلفن از تشخیص چهره استفاده می کنیم ، اما این فناوری توسط سازمانهایی مانند بانک ها و دولت ها بسیار مورد استفاده قرار می گیرد..

در کشورهایی مانند ژاپن ، برخی از بانکها به دنبال اجرای فناوری های تشخیص چهره در دستگاه خودپرداز خود به عنوان یک اقدام امنیتی برای تأیید معاملات هستند. در ایالات متحده ، سازمان های دولتی مانند ICE و FBI از نرم افزار تشخیص چهره برای ایجاد پایگاه داده از اسناد موجود مانند گواهینامه های رانندگان استفاده می کنند..

هر چه استفاده ای داشته باشیم ، می دانیم که این فناوری در زندگی روزمره ما روز به روز بیشتر می شود و به نظر نمی رسد که به زودی متوقف شود.

تشخیص چهره نگرانی های مربوط به حریم خصوصی

چگونه می توان خود را از سرقت هویت محافظت کرد

در این مواقع ناگوار ، شما باید اقداماتی را انجام دهید که خود را از سرقت هویت محافظت کنید.

 • حضور اجتماعی خود را محدود کنید
 • تصاویر شخصی را بارگذاری نکنید
 • عدم استفاده از برنامه هایی که از تشخیص چهره استفاده می کنند

درباره نحوه محافظت از سرقت هویت بیشتر بدانید.

خود را از سرقت هویت محافظت کنید

آیا می خواهید حریم شخصی آنلاین خود را پس بگیرید؟ ممکن است بخواهید راهنماهای زیر را بررسی کنید:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map