چگونه جلوی جاسوسی در تلفن همراه خود را بگیرید

جاسوسی تلفن های هوشمند در عصر فناوری تلفن همراه رایج شده است. علیرغم این ، مردم معمولاً امنیت تلفن های هوشمند خود را جدی نمی گیرند ، تا زمانی که البته قربانی یک جرم سایبری نشوند.

دلایل زیادی برای ترس از جاسوسی تلفن همراه وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر برای انجام معاملات آنلاین خود به یک وای فای عمومی سازگار متصل شوید ، می توانید در معرض سرقت مالی قرار بگیرید. به همین ترتیب ، یک هکر می تواند از پشت در دستگاه شما جاسوسی کند تا از طریق هک شدن وب کم تلفن خود از فعالیت های شما جاسوسی کند.

یا ، یک سایت اینترنتی سایبر می تواند برای ردیابی GPS ، از بدافزارهای موجود در تلفن همراه خود دزدکی حرکت کند ، پیام های شما را بخواند و همیشه از موقعیت مکانی دقیق شما آگاه باشد. دلایل می تواند بسیاری باشد ، اما کسی که از عواقب جاسوسی تلفن همراه رنج می برد ، فقط شما هستید.

قربانی حتی ممکن است از خانواده شما مانند خواهر و برادران ، فرزندان و غیره باشد. به این ترتیب ، ممکن است تعجب کنید که “چگونه جلوی جاسوسی تلفن همراه من را بگیریم؟” در ادامه بخوانید تا بدانید که چگونه کسی جلوی جاسوسی تلفن همراه خود را بگیرید و از خود و خانواده خود در برابر خطرات جاسوسی تلفن همراه محافظت کنید.

نحوه جلوگیری از جاسوسی شخصی از تصویر نماد تلفن همراه خود

جاسوسی تلفن همراه در سراسر جهان اتفاق می افتد

در مارس 2017 ، ویکیلیکس مجموعه ای از اسناد محرمانه جاسوسی دولت را افشا کرد. در این گزارش جزئیات پشتیبان ها و ابزارهای مخربی که آژانس های جاسوسی برای هک کردن هر دستگاه هوشمند استفاده می کنند و کاربران را جاسوسی می کند ارائه شده است. در حقیقت ، این ابزار حتی می تواند به تلویزیون هوشمند کاربر هک شود و از دوربین آن جاسوسی کند.

فقط ایالات متحده نیست که جاسوسی رایج باشد ، بلکه سایر کشورها مانند استرالیا و انگلیس در معرض جاسوسی تلفن های همراه قرار دارند.

ابزارهای جاسوسی تلفن همراه داده های حساس آهنگ

دلایل جدی زیادی برای نگرانی درباره جاسوسی تلفن همراه وجود دارد. از این گذشته ، این نقض حریم خصوصی آنلاین شما است! در اینجا چند روش معمول ابزارهای جاسوسی تلفن همراه داده های شما را ردیابی می کنند:

  • جاسوس افزارها می توانند به GPS شما هک شوند و رفت و آمد روزمره خود را پیگیری کنند. هر هکری با دسترسی به GPS شما می تواند به راحتی محل زندگی شما را ببیند.
  • یک ابزار جاسوسی همچنین می تواند به تماس های شما ضربه زده و هر مکالمه مهمی را که با همسر ، شریک تجاری خود و غیره انجام می دهید گوش دهید. ترسناک ، درست?
  • برخی ابزارهای جاسوسی برای ردیابی و ضبط پیام های متنی ارسال شده از تلفن یا رایانه لوحی شما ساخته شده اند.
  • همانطور که قبلاً گفته شد ، بسیاری از ابزارهای جاسوسی سطح بالا وجود دارند که می توانند به وب کم تلفن هوشمند ، تبلت ، لپ تاپ و حتی تلویزیون هوشمند شما هک شوند و بر فعالیتهای شما نظارت کنند..

خوشبختانه ، برخی از علائم حکایت از جاسوسی تلفن همراه وجود دارد

روش های زیادی وجود دارد که می توانید به سرعت بررسی کنید که تلفن شما در حال جاسوسی است یا خیر. با این حال ، این علائم معمولاً بدون توجه به آن ها می روند زیرا کاملاً ظریف هستند. در اینجا مواردی را که باید در نظر داشته باشید ارائه می دهد:

  • فعالیت در تلفن هوشمند حتی اگر در حالت آماده به کار باشد. هرگونه فعالیت غیرمعمول در تلفن در هنگام آماده بودن نشان می دهد که از راه دور کنترل می شود. به عنوان مثال ، تلفن هوشمند شما هنگام ارسال در حالت آماده به کار ، پیام ارسال می کند. یا ، تلفن هوشمند شما به تنهایی در حال راه اندازی مجدد است.
  • باتری تلفن بدون استفاده بیش از حد تخلیه می شود. تخلیه باتری معمولاً زمانی اتفاق می افتد که بازی های خود را در تلفن هوشمند خود انجام می دهید یا تماشای برنامه های تلویزیونی مورد علاقه خود را. اما اگر باتری تلفن هوشمند شما بدون هیچگونه فعالیت اضافی در حال تخلیه باشد ، دلیلی برای نگرانی وجود دارد.
  • پشت تلفن هوشمند همیشه احساس گرما می کند. نرم افزارهای جاسوسی معمولاً بدون جلب توجه کاربران ، در پس زمینه اجرا می شوند. اگر متوجه شدید که گوشی هوشمند همیشه احساس گرما می کند ، ممکن است به جاسوسی آلوده شود.
  • افزایش استفاده از برنامه داده تلفن همراه. نرم افزار جاسوسی اطلاعات حساس را از تلفن شما به هکر کنترل کننده ابزار ارسال می کند. در چنین مواردی ، نرم افزار از برنامه داده تلفن همراه (در هنگام اتصال به Wi-Fi) برای بارگذاری داده ها استفاده می کند. اگر متوجه افزایش قابل توجهی در سابقه استفاده از داده های خود شده اید ، به این معنی است که یک جاسوس افزار دارید که نگران آن باشید.

آیا راههای یافتن ابزار جاسوسی تلفن همراه وجود دارد?

ممکن است از شما سؤال شود که “چگونه نرم افزار جاسوسی را در گوشی خود پیدا کنیم؟” برای مبتدیان ، ابزارهای جاسوسی برای جاسوسی ساخته شده اند ، بنابراین کشف آنها همیشه آسان نیست. می توانید با دسترسی به فهرست برنامه ها و جستجوی ابزارهایی که به خاطر داشته باشید که بارگیری نکرده اید ، چنین ابزارهایی را پیدا کنید.

Spy Software را از Android حذف کنید

اگر می خواهید ابزارهای جاسوسی را در دستگاه Android بررسی کنید ، به تنظیمات بروید و به برنامه ها بروید. دوم ، به سراغ Running Services بروید و ببینید چه سرویس هایی در حال حاضر اجرا می شوند. در صورت یافتن خدمات ناشناخته ، بر روی آن ضربه بزنید و پس از پاک کردن حافظه نهان ، آن را حذف کنید. همچنین ، برای یافتن نرم افزار جاسوسی در صفحه مدیریت برنامه را بررسی کنید و در صورت مشاهده هر نوع ابزار مخرب ، همین روند را دنبال کنید.

نرم افزار جاسوسی را از iOS حذف کنید

جاسوسی از تلفن همراه در آیفون به آسانی به اندازه دستگاههای مجهز به Android نیست. برای نصب نرم افزارهای جاسوسی در آیفون ، فرار از زندان ضروری است. بنابراین ، اگر متوجه برنامه های مشکوکی شده اید که نمی توانید در فروشگاه اپل پیدا کنید ، احتمالاً یک جاسوس افزار است و ممکن است آیفون شما هک شده باشد.

خوشبختانه ، خلاص شدن از شر هرگونه نرم افزارهای جاسوسی یا مخرب از آیفون خود نسبت به Android راحت تر است. شما فقط باید iOS خود را به روز کنید ، و تمام برنامه های شخص ثالث شما بی فایده خواهند شد.

در اینجا نحوه جلوگیری از جاسوسی شخصی در تلفن همراه شما آمده است

از یک رمز عبور ایمن استفاده کنید: استفاده از رمزهای عبور قوی و پیچیده باید به عنوان no-brainer انجام شود. با این حال ، بسیاری از کاربران رمزهای عبور را جدی نمی گیرند و در نهایت هک می شوند دستگاه های خود را هک کنند. یک رمز عبور خوب نه تنها می تواند تلفن شما را ایمن نگه دارد بلکه از نصب ابزارهای جاسوسی نیز محافظت می کند.

برنامه های امنیتی را نصب کنید: می توانید برنامه های امنیتی را هم در Android و هم در iOS پیدا کنید که می توانند هر زمان که برنامه جدید بارگیری شود ، به شما اطلاع دهند. می توانید برنامه را نصب کرده و فوراً به آن اطلاع دهید.

همیشه از ضد بدافزار استفاده کنید: ابزارهای مخرب مانند نرم افزارهای جاسوسی شناسایی و از بین بردن آن بسیار سخت است. بنابراین بهتر است از ابزاری ضد بدافزار استفاده کنید. این برنامه ها دستگاه شما را از هر گونه برنامه های مخرب شخص ثالث ایمن می کنند ، و این شامل برنامه های جاسوسی نیز می شود. پس از نصب ، دیگر لازم نیست که نگران ابزارهای جاسوسی در آینده باشید زیرا پایگاه داده این برنامه ها به صورت روزمره به روز می شوند.

استفاده از ابزارهای رمزگذاری: Dusan Petricko ، یک مدیر پزشکی قانونی دیجیتال ، پیشنهاد می کند که برای ذخیره کردن تلفن باید رمزگذاری شود تا تمام درهای مربوط به هکرهایی که منجر به نقض حریم خصوصی می شوند ، ببندید. کارشناس می گوید: “اگر دستگاه شما از بین رفته یا به سرقت رفته باشد ، حتی مخالفان پیشرفته نیز احتمال دسترسی به اطلاعات شما را ندارند.”.

چگونه جلوی جاسوسی شخصی بر روی تلفن همراه خود را بگیرم؟ خوب ، شما تنها کسی نیستید که این سؤال مهم را داشته باشید ، زیرا جاسوسی از تلفن همراه از زمان ظهور تلفن های همراه وجود داشته است. با این حال ، با توجه به چند نکته مهم ، مانند مواردی که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، می توانید حریم خصوصی خود را از به خطر انداختن نجات دهید.

آیا می خواهید حریم شخصی آنلاین خود را پس بگیرید؟ ممکن است بخواهید راهنماهای زیر را بررسی کنید:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me