Contents

حریم خصوصی اینترنت

حق خود را برای حفظ خصوصی در اینترنت بخواهید!

حریم خصوصی اینترنت چیست؟

حریم خصوصی اینترنت ، که معمولاً به عنوان حریم خصوصی آنلاین نیز شناخته می شود ، یک حقوق اساسی بشر است. به عبارت ساده تر ، این مربوط به حریم شخصی شخصی است که افراد هنگام تهیه ، نمایش یا ذخیره اطلاعات مربوط به خود از طریق اینترنت از آنها حق دارند..

شرکت ها ، دولت ها و هکرها به اطلاعات شخصی شما علاقه مند هستند و این مهمتر از همیشه برای محافظت از حریم خصوصی اینترنت شما است. این می تواند مستلزم شناسایی شخصی یا داده های غیر شخصی در مورد شما باشد.

بدون حفظ حریم خصوصی در اینترنت ، فعالیت های آنلاین ، سابقه مرور ، پرس و جوهای جستجو ، ارتباطات و معاملات و غیره همه می توانند بدون مجوز شما توسط اشخاص ثالث جمع آوری و مورد استفاده قرار گیرند. اکنون این کار را متوقف کنید و محافظت از حریم خصوصی خود را با PureVPN گسترش دهید!

وقتی “حریم خصوصی” به نگرانی در اینترنت تبدیل شد?

ذهن خود را به یک دهه یا همین حدود قبل برسانید. آیا به داده های شخصی خود ، ردپای دیجیتالی که پشت سر می گذارید ، اهمیت داده اید یا چه کسی می تواند پست های شما را در رسانه های اجتماعی مشاهده کند؟ احتمالاً نه ، حتی اگر شما ممکن است همان موارد آنلاین باشید.

با این حال ، حفظ حریم خصوصی در سالهای اخیر به یک نگرانی بزرگ تبدیل شده است زیرا شهروندان ، شرکتها ، آژانسهای اجرای قانون ، و همچنین خشتهای سایبری به دلیل منافع پنهان خود ، به طور فزاینده مورد جاسوسی قرار می گیرند. شما نمی توانید این روزها از اینترنت استفاده کنید بدون اینکه فعالیت های آنلاین خود توسط snoopers مشاهده و ضبط شود. به همین دلیل محافظت از حریم خصوصی شما بسیار مهم است.

تاریخ

 • 2009
 • 2011
 • 2012
 • 2013
 • 2015
 • 2017
 • 2018
 • 2019

2009

نقض حریم خصوصی Hotmail

پس از کشف مایکروسافت انتشار نام کاربری و کلمه عبور برای بیش از 10،000 حساب Windows Live Hotmail در وب سایت شخص ثالث ، به کاربران Hotmail توصیه شد که بخواهند رمزهای عبور خود را تغییر دهند. این حادثه نتیجه یک حمله احتمالی فیشینگ بود ، که کاربران Hotmail را فاش کرد تا جزئیات خود را فاش کنند.

2011

ردیابی موقعیت مکانی اپل

دو محقق امنیتی دریافتند که یک پرونده رمزگذاری نشده در دستگاه های iPhone ، iPad و iPod Touch ذخیره شده و داده های موقعیت مکانی کاربر را که مربوط به 12 ماه است ، نگه داشته است. جابز تأکید کرد که اپل کسی را ردیابی نکرده است و این به دلیل خطای برنامه نویسی بوده است. با این حال ، مایکروسافت و گوگل بعداً به جمع آوری داده های مکان اعتراف کردند.

2012

Google حریم خصوصی کاربران را نقض می کند

گوگل پس از نقض حل و فصل حریم خصوصی در سال 2011 با کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ، 22.5 میلیون دلار جریمه شد. آژانس نظارتی بخاطر نادیده گرفتن تنظیمات کاربران اپل در مرورگر سافاری ، غول جستجو را به دادگاه کشاند تا بتوانند اطلاعات را از طریق کوکی ها جمع کنند تا آنها را با هدف تبلیغات قرار دهند..

2013

یاهو! نقض داده

در سال 2016 ، یاهو فاش کرد که در سال 2013 و 2014 قربانی دو مورد نقض مهم داده شده است. اولین تخلف بیش از 500 میلیون حساب کاربری داشته است ، در حالی که تخلف دوم بیش از 1 میلیارد حساب کاربری را تحت تأثیر قرار داده است. یاهو بعداً در سال 2017 تأیید کرد که تمام 3 میلیارد حساب کاربری تحت تأثیر قرار گرفته و این امر بزرگترین نقض داده در تاریخ محسوب می شود.

2015

نقض اطلاعات پزشکی سرود

Anthem گزارش داد که حمله سایبری اطلاعات شخصی حداکثر 78.8 میلیون مشتری فعلی و سابق را فاش کرده است. یک تحقیق در سراسر کشور نشان داد که این نقض اطلاعات توسط یک دولت خارجی انجام شده است و یک سال قبل از اعلام آن صورت گرفته است ، هنگامی که کاربر در یک شرکت تابعه Anthem با کلیک بر روی پیوند فیشینگ در یک ایمیل.

2017

فرشته گریه سیا

ویکی لیکس ابزار “گریه فرشته” را که قادر به جاسوسی تلویزیون های هوشمند سامسونگ و سایر دستگاه های متصل به اینترنت بوده و اطلاعات را به CIA منتقل می کند ، قرار داده است. نام سوءاستفاده از نمایشگاه علمی تخیلی مشهور Doctor Who است ، جایی که فرشتگان فقط وقتی می خواهید دور شوید ، حرکت می کنند یا حمله می کنند.

2018

آیداهار (UIDAI)

1 میلیارد + قربانی هنگامی که آداهار ، پرتال دولت هند به دلیل ذخیره اطلاعات ساکنان خود و اطلاعات بیومتریک ، نشتی را تجربه کرد ، نقض گسترده ای از داده ها را تجربه کرد. این نقض به هر کسی امکان دسترسی به اطلاعات از وب سایت آداهار را داد. اطلاعات شامل نام ، ایمیل و آدرسهای فیزیکی ، شماره تلفن و عکسها در معرض دید قرار گرفت.

2019

Verifications.io

مدیرعامل شرکت اندرو مارتین گفت كه چهار پایگاه داده در معرض اطلاعات بیش از 2 میلیارد نفر را به خطر انداخته و 763 میلیون کاربر را تحت تأثیر قرار داده است. برای بدتر شدن این وضعیت ، 3 پایگاه داده شامل اطلاعات بیشتر کاربر مانند نمرات اعتباری آنها ، نرخ بهره و وام وام شخصی ، ایمیل های مرتبط با پروفایل های رسانه های اجتماعی خود در Facebook ، Instagram و LinkedIn.

مسائل مشترک حریم خصوصی اینترنت

ردیابی وب

پروفایل کوکی به همراه سایر تکنیک های ردیابی توسط شرکت ها برای جمع آوری اطلاعات در مورد عادات و علاقه های مرور شما در وب سایت های مختلف استفاده می شود تا تبلیغات مربوط به شما را به شما نشان دهد.

نظارت دولت

برخی دولت ها از شهروندان خود جاسوسی می کنند تا در فعالیت های آنلاین و گفتار خود درج نشوند. فناوری نظارت و همکاری ارائه دهنده خدمات به آنها اجازه می دهد تا همه چیز را از تاریخچه مرور خود گرفته تا معاملات بانکی نظارت کنند.

سرقت هویت

تنها در سال 2017 ، 17 میلیون نفر قریب به اتفاق در آمریکا قربانی سرقت هویت شدند! با استفاده از ترکیبی از نرم افزارهای مخرب ، فیشینگ ، جاسوسی ، هکرها می توانند داده های شخصی شما را به راحتی سرقت کرده و در فعالیت های غیرقانونی شرکت کنند.

بزرگترین رسوایی های حریم خصوصی اینترنت

کمبریج آنالیتیکا

حداکثر 87 میلیون کاربر فیس بوک داده های خود را در معرض Cambridge Analytica ، شرکت تجزیه و تحلیل داده ها که به انتخاب رئیس جمهور دونالد ترامپ کمک کرده است. در پاسخ ، فیس بوک تحت نظارت گسترده ای از تنظیم کنندگان و قانون گذاران در انگلستان و ایالات متحده قرار گرفت. این افشاگری همچنین جنبش #DeleteFacebook را تحریک کرد ، و این باعث شد بسیاری از کاربران حسابهای خود را حذف کنند.

نشت داده های جستجوی AOL

در سال 2006 ، AOL گزارشهای جستجوی مفصلی از 650،000 کاربر خود را برای اهداف تحقیقاتی منتشر کرد. در حالی که هویت آنها پنهان نگه داشته می شد ، پرس و جوهای جستجو اطلاعات خصوصی را نشان می دادند که می توانند با یک فرد در ارتباط باشند و برای شناسایی آنها استفاده می شود. در واقع ، نیویورک تایمز با مراجعه به پرونده های جستجوی ناشناس با لیست دفترچه تلفن ، موفق به یافتن فردی شد..

قوانین حفظ حریم خصوصی اینترنت در سراسر جهان

 • قوانین آلمان
 • قوانین کانادا
 • قوانین استرالیا
 • قوانین ترکیه
 • قوانین چین
 • قوانین روسیه

جزئیات

قانون نگهداری داده ها ، که در سال 2015 به تصویب رسید ، اظهار داشت که کلیه telcos های عمومی و ISP ها باید هر دو سوابق مربوط به تماس (شامل شماره تلفن ، زمان سنج تماس های تلفنی و پیام های متنی و محتوای مکالمات و متون) و همچنین فراداده مانند را ذخیره کنند. آدرس های IP ، شماره پورت ها و غیره به مدت 10 هفته.

جزئیات

در حال حاضر هیچ قانونی در کانادا وجود ندارد که از ISP ها بخواهد داده های مشتریان را ثبت و نگهداری کنند و آنها باید رضایت شما را قبل از به اشتراک گذاری داده های شما با اشخاص ثالث دریافت کنند. با این حال ، نگرانی ها در حال افزایش است ، زیرا دولت کانادا و دولت های استانی تلاش های خود را برای تصویب قانونی که می تواند باعث حفظ حریم خصوصی اینترنت شود ، ادامه می دهند.

جزئیات

قانون نگهداری داده های استرالیا در سال 2015 به ارائه دهندگان خدمات اینترنت (ISP) و شرکتهای ارتباط از راه دور برای نظارت و ضبط اطلاعات ایمیل ، تلفن و ابرداده های اینترنت مشتریان به مدت دو سال نیاز دارد. همچنین دسترسی به این پرونده ها به نفع امنیت ملی دسترسی به نیروی انتظامی و اطلاعات را آسان تر می کند.

جزئیات

حمایت از داده های شخصی در سال 2016 تصویب شد و برای شهروندان ترکیه (هم در خانه و هم در خارج از کشور) و همچنین اتباع خارجی که در این کشور اقامت دارند اعمال می شود. این اجازه را به دولت می دهد تا طیف گسترده ای از اطلاعات بسیار شخصی ، از جمله داده های بصری ، شماره های تأمین اجتماعی ، اطلاعات شناسه ، سوابق صوتی و موارد دیگر را جمع آوری کند. ترکیه همچنین به دلیل قوانین بدنام سانسور مشهور است!

جزئیات

دولت چین برای ردیابی 1.4 میلیارد شهروند آنها از فناوری نظارت استفاده کرده است. از استفاده از تشخیص چهره گرفته تا نام و جی واکرهای خوب ، وادار کردن مردم به بارگیری برنامه هایی که می توانند به فیلم ها و عکس های آنها دسترسی پیدا کنند ، چین به یک وضعیت نظارت وحشتناک تبدیل شده است. شرکت های فنی همچنین موظف هستند مکالمات را برای مدت زمان شش ماه نظارت و وارد کنند.

جزئیات

قانون جدید داده “بزرگ برادر” روسیه ، که بخشی از یک بسته قانونی بحث برانگیز با عنوان “قوانین یاروویا” است ، شرکت های اینترنتی و موبایل را مجبور می کند تا حداقل شش ماه فعالیت چت مشتریان ، پیام های متنی و مکالمات تلفنی خود را ثبت کنند. در صورت درخواست.

نحوه محافظت از حریم خصوصی شما در اینترنت?

PureVPN با داشتن شبکه جهانی 2000++ سرور VPN در 141+ کشور ، از شخصی اینترنت شما با جایگزین کردن آدرس IP واقعی شما با یکی از 300000+ IP مشترک آن از سراسر جهان محافظت می کند. تمام داده های شما همچنین با استفاده از رمزگذاری AES 256 بیتی از انتهای انتها ایمن شده است تا اطمینان حاصل شود که هیچ چشم کنجکاو نمی تواند آنچه را که در اینترنت دارید پیدا کنید. علاوه بر این ، لایه غیر قابل شکست ما ازن به گونه ای طراحی شده است که شما را در هر زمان و از تهدید محافظت کند!

PureVPN دریافت کنید

پایگاه اطلاع رسانی حریم خصوصی اینترنت

حریم خصوصی اینترنت چیست؟ & چرا اینقدر در سال 2019 اهمیت دارد?

12 چیزهایی که باید در مورد حریم خصوصی اینترنت بدانید

نکاتی برای آموزش کودکان در مورد حریم خصوصی و امنیت اینترنت

کوکی های اینترنتی چیست و چگونه آنها به حریم خصوصی شما حمله می کنند?

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me