رمزگذاری چیست و چگونه کار می کند?

منتشر شده: 15 ژوئیه 2019

رمزگذاری فرآیند ساخت داده های خصوصی شما برای کاربران غیرمجاز غیرقابل خواندن است. به همین دلیل است که باید داده های خود را رمزگذاری کنید:

1. محافظت در برابر هک شدن ، سرقت هویت و غیره.

2. امن مرور اینترنت در هر شبکه

3. ناشناس ماندن در برابر نظارت دولت و موارد دیگر

رمزگذاری چیست

رمزگذاری چیست?

رمزگذاری نقش خود را از 700 سال قبل از میلاد بازی کرده است. ارتش اسپارتان از آن برای انتقال پیام های حساس روی نوارهای چرمی در طول جنگها استفاده می كرد. در سال 1467 ، آلبرتی رمز دوره رمزگذاری را تغییر داد. او شامل حروف و چرخش متغیر بود ، و رمزگذاری پیام های رمزگذاری شده را دشوار می کند.

به زودی رمزگذاری به پربازدیدترین رسانه برای ارسال پیام در زمان جنگ تبدیل شد. رمزگذاری به خواندن پیام ها برای دشمنان کمک کرده است. تولد ماشین انیگما روند برقراری ارتباط را با روشی مطمئن اصلاح کرد. تمام آنچه لازم بود روشی برای رمزگشایی آن و خواندن فوری توسط گیرنده بود. روش رمزگشایی اغلب به کلید رمزگشایی ، کلید خصوصی و کلید Secret گفته می شود.

با وجود هزاران سال قدمت ، فناوری رمزگذاری هنوز قدیمی نیست. در حقیقت ، هنوز هم یکی از پیشرفته ترین قطعه فناوری مدرن است. فناوری مدرن بسیار قوی است! حتی آژانس های بزرگ نظارتی مانند FBI نمی توانند رمزنگاری یا رمزگذاری آنها را هک کنند. این به لطف تکامل مداوم این فناوری طی سالهای گذشته است.

با پیشرفت در فن آوری ، تمرکز خود را به سمت هک کردن آنلاین تغییر دهید. این جایی است که برای محافظت از اطلاعات کاربران ، رمزگذاری به وجود می آید.

هکرها و مجرمان سایبری شبانه روز برای دستیابی به اطلاعات خصوصی شما کار می کنند. با رمزگذاری ، داده های شما به کدها تبدیل می شوند. پیام رمزگذاری شده فقط می تواند هنگامی که دریافت کننده در نظر گرفته شود معنی دار شود.

رمزگذاری چگونه کار می کند?

رمزگذاری از یک کلید مطمئن برای رمزگذاری و رمزگشایی استفاده می کند. فرستنده و گیرنده باید کلید مشترک برای رمزگشایی و ایجاد حس اطلاعات را به اشتراک بگذارید. بدون کلید رمزنگاری ، داده هیچ ارزشی برای هکری که آن را به نوعی به دست آورد ، ندارد.

رمزگذاری vpn چگونه کار می کند

در رمزگذاری ، یک الگوریتم داده های شما را تقلا می کند و آن را به یک فرم غریب تبدیل می کند. سپس یک کلید لازم است تا آن اطلاعات را حس کنید.

رمزگذاری ابزاری شگفت انگیز برای ارتباطات خصوصی در گذشته بود. امروزه رمزگذاری نقش مهمی در محافظت از ترافیک آنلاین ما دارد. با رمزگذاری ، داده هایی که می فرستیم یا دریافت می کنیم در تونل های خاص رمزگذاری می شود. تونل ها از داده ها محافظت می کنند. علاوه بر این ، جاسوسان و هکرها را از تماشای یا دسترسی به آن منع نمی کند.

وقتی از این پروتکل های VPN استفاده می کنید ، بسته های داده با فرمت رمزگذاری شده بازنویسی می شوند. اگرچه ، این می تواند سرعت VPN شما را تحت تأثیر قرار دهد. اما همچنان تضمین می کند که بسته های داده شما همیشه امن باشند.

انواع رمزگذاری

رمزگذاری از ایمیل های شما ، معاملات بانکی و پیام های آنلاین محافظت می کند. این بهترین راه برای محافظت از داده های آنلاین شما از جاسوسان مخرب ، هکرها و مجرمان آنلاین است. در دنیای دیجیتالی امروز ، صحت رمزگذاری با اندازه کلیدی رمزنگاری تعیین می شود. انواع رمزگذاری زیادی وجود دارد. این شامل رمزگذاری کلید متقارن است ، که از الگوریتم متقارن و رمزگذاری نامتقارن استفاده می کند. مهم نیست که الگوریتم های چقدر مستحکم باشند ، مستعد ابتلا به نیروهای بیرحمانه ، حملات DDoS و غیره هستند..

رمزگشایی داده ها می تواند هزاره طول بکشد ، پیشرفت های ریاضی ممکن است در این زمان کاهش یابد. به همین دلیل است که باید اطلاعات و سایر اطلاعات خصوصی برای مدت زمان طولانی تری حفظ شود. در اینجا انواع رمزگذاری و نقاط قوت آنها آورده شده است:

استاندارد رمزگذاری داده ها (DES)

DES ، محبوب در دهه 1970 ، رمزگذاری کلید 56 بیتی را فراهم می کند. این مورد توسط دولت ایالات متحده و همچنین مشاغل مورد استفاده قرار گرفت. نوع رمزگذاری منسوخ است. اما ، هنوز هم در بسیاری از محصولات تجاری مورد استفاده قرار می گیرد. و ، آن را برای برنامه های امنیتی پایین تر قابل قبول در نظر گرفته است.

RC4 ، RC5 و RC6

این یک الگوریتم رمزگذاری است که توسط RSA ساخته شده است. RSA اولین نرم افزار تجاری برای رمزنگاری کلید عمومی است. از آن زمان ، تحولات بسیاری برای تقویت و رفع اشکالات ارائه شده است. نسخه فعلی ، RC6 ، به اندازه کلید 2.040 بیتی و اندازه بلوک متغیر حداکثر 128 بیت اجازه می دهد.

AES

AES ، با نام استاندارد رمزگذاری پیشرفته ، الگوریتم رمزگذاری گسترده ای است. تولد AES به دلیل ترکیبی از تلاشهای پیشرو کارشناسان امنیت آنلاین بود. AES به سرعت به عنوان ایمن ترین و بهترین استاندارد برای رمزگذاری ، به سرعت شهرت خود را حفظ کرده است.

این کلید حداکثر 256 بیتی را دارد. مقاومت در برابر هر نوع تلاش متجاوز بیش از حد کافی است. PureVPN از رمزگذاری دقیق AES 256 بیتی درجه نظامی برای محرمانه بودن عالی اطلاعات کاربران استفاده می کند.

دو ماهی

Twofish یک رمز بلوک کلید متقارن در رمزنگاری است. اندازه بلوک در حدود 128 بیت و اندازه های کلیدی تا 256 بیت دارد. Twofish از بسیاری جهات با رمزنگاری بلوک ، Blowfish ارتباط نزدیکی دارد.

ویژگی های متمایز PureVPN شامل جعبه های وابسته به کلید از پیش محاسبه شده و یک برنامه کلید پیچیده است.

Twofish عناصر را از سایر طرح ها نیز قرض می دهد. Twofish همچنین دارای ساختار فیستل مانند DES است. Twofish همچنین از ماتریس جداشده حداکثر فاصله استفاده می کند. برای امنیت بسیار مفید است.

نحوه محافظت از داده ها با استفاده از رمزگذاری?

رمزگذاری می تواند برای محافظت از اطلاعات شما در برابر اشخاص مخرب مسیری طولانی طی کند. اگرچه تهدیدهای زیادی به صورت آنلاین وجود دارد ، رمزنگاری امنیت 24/7 را تضمین می کند.

مگر اینکه در غاری زندگی کنید ، از رسوایی که چند سال پیش پرده برداشته است آگاه خواهید بود. این در حالی است که FBI با اپل مغایرت داشت. دلیل آن قدرت باورنکردنی رمزگذاری بود. هنگامی که یک دستگاه آیفون رمزگذاری شد ، حتی تمام قدرت FBI نمی تواند آن را باز کند.

در اینجا موقعیت هایی وجود دارد که رمزگذاری تا اعتبار آن تأثیر می گذارد:

رمزگذاری vpn

در صورت سرقت از داده های حساس محافظت می کنید

در رویدادی که دستگاه شما به سرقت برود ، رمزگذاری دسترسی مجرمان به آن را متوقف می کند. آنها را از بوت شدن دستگاه خود از طریق اطلاعات پیچیده شما متوقف می کند. این موارد می تواند شامل جزئیات مالی ، گذرواژه‌ها ، تصاویر و غیره باشد.

به اشتراک گذاری داده های حساس

ذخیره یا به اشتراک گذاری داده های حساس بصورت آنلاین

فرض کنید ، شما داده های حساس مانند اسناد مالیاتی ، شماره تأمین اجتماعی و غیره دارید … آنها را با یک نهاد دولتی یا هر سازمان دیگر به اشتراک می گذارید. با استفاده از رمزگذاری ، شما قادر خواهید بود انتقال چنین داده های حساس را تضمین کنید. همچنین آن را در برابر جنایتکاران سایبری ایمن نگه می دارد.

داده های تجاری امن

محافظت از سوابق تجاری

بسیاری از مشاغل تجاری و خانگی از رمزگذاری استفاده می کنند. آنها این کار را می کنند تا رازهای تجاری خود را در برابر رقبای خود تضمین کنند. این شامل جریان نقدی ، درآمد هر سهم و پیشرفت در تحقیقات و توسعه است. رمزگذاری جریان ارتباطات و پرونده های به اشتراک گذاشته شده با همسالان را تضمین می کند.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me