سوپر کوکی ها

کوکی ها معمولاً توسط وب سایت ها برای افزایش تجربه کاربر استفاده می شوند زیرا تصمیمات پیش بینی را تسهیل می کند. کوکی ها مجموعه اطلاعاتی را که کاربر هنگام تعامل با یک وب سایت خاص ذخیره می کند ، توسط مرورگر نشان می دهد. هرگاه شخصی برای اولین بار به یک وب سایت مراجعه کند ، کوکی ها در صورت بازگشت کاربر ، بسته های اطلاعات را ذخیره می کند تا تجربه کاربر را بهبود بخشد.

تجربه کاربری بهبود یافته شامل کاهش زمان بارگذاری وب سایت ، ورود به سیستم خودکار و توصیه های محتوای مطلوب است زیرا کوکی ها الگوی رفتاری شما را ردیابی می کنند. کاربرانی که نگران حریم شخصی خود هستند ، هر از گاهی کوکی ها را حذف می کنند ، اما سوپر کوکی ها داستانی کاملاً متفاوت هستند.

سوپر کوکی ها

کوکی های فوق العاده چیست?

کوکی های فوق العاده برای تبلیغ کنندگان نعمت هستند زیرا هدف گذاری تبلیغ کاربر را تسهیل می کنند. در مقابل ، آنها کابوسی برای علاقه مندان به حریم خصوصی هستند. با این وجود ، هدفگذاری تبلیغ تنها دلیل وجود آنها نیست. برخلاف یک کوکی معمولی ، خلاص شدن از شر یک کوکی فوق العاده دشوارتر است. سوپر کوکی هنگام مراجعه به یک وب سایت خاص ، به طور دائم در دستگاه شما ذخیره می شود.

در مقابل با یک کوکی معمولی ، پیدا کردن یک کوکی فوق العاده در دستگاه شما دشوار است. علاوه بر این ، فرایند پیدا کردن یک کوکی فوق العاده به اندازه فرایند حذف آنها دشوار است. اکثر کاربران فرض می کنند که سوپر کوکی ها به همان روشی که یک کوکی معمولی انجام می دهد ، کار می کنند ، آنها بسته های اطلاعاتی شامل شناسه کاربر ، اطلاعات ورود به سیستم ، سابقه مرور و سایر اشکال جزئیات را ذخیره می کنند. با این حال ، سوپر کوکی ها یک بازی توپ کاملاً متفاوت هستند.

بر خلاف کوکی های معمولی ، سوپر کوکی ها در مرورگر شما ذخیره نمی شوند ، در عوض سوپر کوکی ها در دستگاه شما ذخیره می شوند. سوپر کوکی ها قادر به نفوذ در سطح شبکه هستند و به عنوان UIDH ها عمل می کنند ، همچنین به عنوان عنوان های شناسه منحصر به فرد شناخته می شوند. این UIDH ها به عنوان برچسب ID کار می کنند و ارتباط شما را از ارتباط کاربر دیگر متمایز می کنند. این شناسه ها به وب سایت های مختلف اجازه می دهند بازدیدکنندگان آن را ردیابی کنند ، بدون آنکه هیچ وقت آنها را بدانند.

سوپر کوکی ها چقدر بد هستند?

با وجود این واقعیت که کوکی های فوق العاده فعالیت کاربر را ردیابی می کنند ، آنها تهدیدی برای امنیت دستگاه شما مانند نرم افزارهای مخرب نیست. آنها هیچ تاثیری در عملکرد دستگاه شما ندارند یا باعث توقف ناخواسته می شوند. با این حال ، کوکی های فوق العاده مطمئناً تهدیدی برای کاربران نگران حریم شخصی آنها هستند. همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، سوپر کوکی ها ابزار مورد علاقه تبلیغ کنندگان برای نفوذ به حریم خصوصی شما هستند.

با تزریق سوپر کوکی ها به دستگاه شما ، وب سایت ها می توانند به اطلاعات ، رفتار و تنظیمات شخصی شما دسترسی پیدا کنند. سوپر کوکی ها می توانند داده ها را از پرونده های حافظه نهان و کوکی های معمولی شما حتی پس از حذف حذف کنند. سوپر کوکی ها همچنین زمان فعال شدن در اینترنت را ردیابی می کنند. چنین اطلاعاتی برای تبلیغ کنندگان از طلا با ارزش است. این اطلاعات یا می تواند برای ایجاد تبلیغات هدفمند – توسط شخص ثالث استفاده شود یا با آنها به اشتراک گذاشته شود – که توسط پروفایل کاربر و تنظیمات برگزیده تسهیل می شود.

علاوه بر این ، سوپر کوکی ها اطلاعات مربوط به عادات مرور شما و وب سایت هایی را که بازدید می کنید بیشتر از قبل ذخیره می کنند. این امر به دلیل اینکه تبلیغ کنندگان وب سایتهایی را انتخاب می کنند که به طور مکرر توسط کاربران مورد بازدید قرار می گیرند ، به مکانهای تبلیغی کمک بسیاری می کند. هرچند که ، چنین اطلاعاتی همیشه برای تبلیغ کنندگان محدود یا مفید نیست. از آنجا که سوپر کوکی ها رفتار شما را ردیابی می کنند و اطلاعات بحرانی را جمع می کنند ، کاربران را مستعد نظارت آنلاین ، دسترسی غیرمجاز ، سوء استفاده و نشت می کند..

خلاص شدن از سوپر کوکی ها

از آنجا که سوپر کوکی ها مانند کوکی های معمولی در مرورگرهای شما ذخیره نمی شوند ، تشخیص و حذف آنها بسیار خسته کننده و دشوار است. حتی اگر کوکی های معمولی را از مرورگر خود حذف کرده باشید ، سوپر کوکی ها مضر نیستند. علاوه بر این ، پیشگیری از سوپر کوکی ها به همان اندازه حذف آنها دشوار است.

وقتی صحبت از سوپر کوکی ها می شود ، تنها روشی که می توانید خود را حفظ کنید یا اطلاعات خود را از سوپر کوکی ها بگیرید ، از طریق پروتکل های SSL (لایه سوکت ایمن) و TLS (امنیت لایه حمل و نقل) است. این پروتکل ها رمزگذاری را قادر می سازند و به عنوان پیشتاز برای حفظ حریم خصوصی شما کار می کنند. حتی تنظیم تنظیمات برگزیده ردیابی مرورگر یا حالت ناشناس شما کمکی نخواهد کرد. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید با گشت و گذار در وب سایت های HTTPS ، فقط با استفاده از وبگردی های HTTPS ، از نفوذ فوق العاده کوکی ها به دستگاه خود جلوگیری کنید زیرا این وب سایت ها با پروتکل های ایمن اجرا می شوند. بنابراین ، تنها راه ممکن برای خلاص شدن از شر سوپر کوکی ها برای رمزگذاری ، رمزگذاری داده ها است.

VPN – Ultimate Defender در برابر سوپر کوکی ها

همانطور که قبلاً بحث شد ، تنها گزینه جایگزین رمزگذاری داده است. بنابراین ، از این نظر ، یک سرویس VPN خوب همیشه مفید است. VPN به شما امکان می دهد اینترنت را ایمن و ناشناس مرور کنید. هر وقت وب سایت را گشت و گذار می کنید ، دستگاه شما درخواستی را به سرور ارسال می کند ، در عوض ، سرور پاسخ می دهد و به شما نتیجه دلخواه نشان داده می شود. سوپر کوکی ها به این درخواست نفوذ می کنند و درخواست ارائه دهنده خدمات اینترنت شما را به درخواست HTTP نسبت می دهند.

اگر ترافیک شما از یک سرور دیگر به غیر از سرور اطلاعاتی که از شما خواسته شده است ، به دستگاهتان هدایت شوید ، از این رفع اشکال نجات خواهید یافت. یک VPN می تواند از طریق سرورهای مختلف ترافیک شما را مجدداً مورد استفاده قرار دهد – عدم اجازه کوکی های فوق العاده برای متصل کردن به ترافیک. یک VPN باعث نمی شود که هدرهای ردیابی در ترافیک شما اعمال شود زیرا همه داده های شما را رمزگذاری می کند و اطلاعات شما را ایمن می کند. از آنجا که ، شناسایی و حذف سوپر کوکی ها غیر ممکن است ، یک VPN را می توان به عنوان یک مدافع نهایی در برابر سوپر کوکی ها در نظر گرفت.

کلمات نهایی

سوپر کوکی ها را نباید با کوکی های معمولی اشتباه گرفت. بر خلاف کوکی های معمولی ، سوپر کوکی ها در مرورگر شما ذخیره نمی شوند. سوپر کوکی ها به اطلاعات محرمانه شما دسترسی پیدا می کنند – این امر را برای اشخاص ثالث در دسترس می کند. این اطلاعات توسط آژانس های نظارتی آنلاین ، تبلیغ کنندگان و پرسنل غیرمجاز قابل استفاده است. سوپر کوکی ها باعث می شوند اطلاعات شما مستعد سوءاستفاده و نشت اطلاعات شود.

سوپر کوکی ها تشخیص یا مکان یابی غیرممکن هستند زیرا بر عملکرد دستگاه شما تأثیر نمی گذارد. این مسئله خلاص شدن از شر آنها را دشوارتر می کند. یک راه برای ایمن سازی دستگاه شما از کوکی های فوق العاده فقط با مراجعه به وب سایتهای پروتکل ایمن است. علاوه بر این ، VPN همچنین می تواند یک مدافع قوی در برابر سوپر کوکی ها محسوب شود زیرا شما را در گشت و گذار در اینترنت به صورت خصوصی و ناشناس راهنمایی می کند. یک VPN ISP ها و وب سایت های شما را از اتصال سرفصل های شناسایی منحصر به فرد (UIDHs) به ترافیک شما محدود می کند و داده های شما را رمزگذاری می کند – این باعث می شود تا از چشمان ناخواسته و فوق العاده کوکی ها ایمن شوید..

آیا می خواهید حریم شخصی آنلاین خود را پس بگیرید؟ ممکن است بخواهید راهنماهای زیر را بررسی کنید:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me