نحوه یافتن نام کاربری و رمز عبور روتر (بازنشانی لازم نیست)

در بعضی مواقع ممکن است آنقدر در کار خود مشارکت داشته باشید که ردیابی چیزهایی که در اطراف شما هستند ، دشوار باشد. به همین ترتیب ، هنگامی که رمز روتر خود را فراموش کرده اید ، سعی می کنید برای به یاد آوردن آن راه حلی بیاندیشید. سپس سعی می کنید رمز روتر را پیدا کنید اما در انجام این کار ناموفق هستید. یکی از راهها استفاده از عملکرد تنظیم مجدد برای پاک کردن کلیه تنظیمات روتر خواهد بود.

اما اگر نمی خواهید روتر خود را مجدداً تنظیم کنید ، اما فقط اعتبار خود را به گونه ای بازیابی می کنید ، پس آیا روش دیگری برای یافتن نام کاربری و کلمه عبور روتر وجود دارد؟ خوب ، برخی از تکنیک ها برای آشکار کردن آن وجود دارد ، اما ما فقط 4 روش ساده را توضیح خواهیم داد زیرا سایر روش ها برای انجام آنها کاملاً پیچیده هستند.

همچنین در ذهن خود بخاطر داشته باشید که اگر با برخی از انواع روتر سه الی پنج بار تلاش کردید از ورود به سیستم ممنوع شوید. حال بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه نام کاربری و رمزعبور روتر را بدون تنظیم مجدد پیدا کنیم.

از Rack Password Kracker استفاده کنید

رمز عبور روتر Kracker ابزاری با کاربرد رایگان برای بازیابی نام کاربری و رمزهای عبور روترها است. همچنین می توان برای بازیابی رمزعبور برای مودم ها استفاده کرد. به طور کلی ، روترها و مودم ها دسترسی به شبکه خود را از طریق تکنیک تأیید هویت HTTP کنترل می کنند. یعنی وقتی سیستم خود را با روتر خود وصل می کنید از شما خواسته می شود نام کاربری و رمزعبور خود را وارد کنید. لازم نیست روتر را فقط برای یافتن نام کاربری و رمز عبور خود تنظیم مجدد کنید.

اگر نام کاربری و رمز عبور خود را برای روتر فراموش کنید ، دیگر نمی توانید برای روتر یا مودم خود تغییراتی ایجاد کنید. در مواردی مانند این ، کراکر به احیای کلمه عبور از دست رفته شما کمک می کند. این روش می تواند به شما کمک کند هنگام تلاش برای باز کردن یک سیستم امنیتی. این روش از یک تکنیک دیکشنری بازیابی برای حدس زدن رمز عبور صحیح روتر استفاده می کند ، زیرا یک بانک اطلاعاتی پر از رمزهای عبور دارد.

به طور پیش فرض ، همراه با یک فایل فرهنگ لغت برای روترها است. علاوه بر این ، می توانید لیست کلمات کلیدی فرهنگ لغت رمز را بصورت آنلاین پیدا کنید. بنابراین ، اگر یک رمز عبور فراموش شده بسیار پیچیده برای روتر خود دارید ، این ابزار ممکن است برای شما مناسب نباشد. Kracker حاوی رمزعبورهایی است که معمولاً توسط افراد تنظیم می شود و باعث می شود رمز عبور نسبتاً زیاد باشد. اگر یک رمز عبور یا نام کاربری را خودتان ایجاد کرده اید ، پس حدس می زنید که آن را برای Kracker آسانتر می کند زیرا به طور کلی معتقد است که آن را پیکربندی کرده اید.

از RouterPassView استفاده کنید

هنگامی که تنظیمات پیکربندی روتر خود را در لپ تاپ یا رایانه شخصی خود ذخیره می کنید ، RouterPassView سرعت بالاتری را در کشف رمز عبور فراموش شده خود ارائه می دهد. برای توضیح به زبان ساده ، این ابزار می تواند تمام کدهای موجود در پیکربندی شما را رمزگشایی کند. وقتی وقت کافی دارید ، می توانید نام کاربری و رمزعبور خود را با موفقیت برگردانید.

اکنون بسیاری از روترهای مدرن اجازه تهیه نسخه پشتیبان از تنظیمات آن را در یک پرونده می دهند و سپس در صورت نیاز می توانید این فایل را بازیابی کنید. فایل پشتیبان معمولاً حاوی داده های بسیار حساس مانند اعتبار روتر ، کلید شبکه بی سیم و سایر جزئیات است. اگر گذرواژه روتر Asus یا کلید خود را فراموش کرده اید ، اما پرونده پیکربندی خود را ذخیره کرده اید ، سپس RouterPassView می تواند در یافتن رمز عبور گمشده از پرونده روترهای شما کمک کند..

به دنبال برچسب در پشت روتر خود باشید

ساده ترین راه برای یافتن رمز عبور روترها با چک کردن برچسب در قسمت پشت جعبه روتر است. برچسب رمز عبور را به همراه سایر جزئیات از قبیل شماره سریال ، آدرس مک و سایر جزئیات لازم برای دسترسی به رابط روتر به شما نشان می دهد.

اگر برچسب یافت نشد ، می توانید همیشه با نماینده پشتیبانی مشتری خود تماس بگیرید تا اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورید و هویت خود را به آنها ثابت کنید. شما به سرعت نام کاربری و رمزعبور خود را به دست می آورید.

از نام و رمز پیش فرض روتر استفاده کنید

همیشه می توانید نرم افزار رمزهای عبور پیش فرض روتر را پایین بیاورید ، که با دستگاه های دارای Windows 7 و بالاتر سازگار است. در مرحله بعد ، فقط باید نرم افزار را استخراج کرده و به استفاده از آن ادامه دهید. این ابزار سعی خواهد کرد تا آدرس IP وصل شده با روتر شما را پیدا کند و پیوندی را برای روتر شما فراهم کند تا به رابط کاربری آن دسترسی پیدا کند. فقط کافی است بر روی این لینک کلیک کنید تا بدون نیاز به شناسایی آدرس IP ، به صفحه کنسول روتر هدایت شوید.

با حرکت می توانید روتر یا مودم مورد استفاده خود را انتخاب کنید و این نرم افزار نام کاربری و رمزعبور پیش فرض روتر شما را پیدا می کند. در آخر ، می توانید اعتبار را در رابط و کپی کنید. اگر نام روتر خود را در لیست پیدا نکردید ، می توانید همیشه سعی کنید از رمزهای عبور پیش فرض در همان خط محصول استفاده کنید.

نحوه ارسال پورت ها بدون دانستن رمز عبور

آیا می خواهید پورت های رابط روتر خود را برای بازی ها ، سرورها یا سایر برنامه های مربوط به شبکه ارسال کنید؟ شما می توانید این کار را انجام دهید حتی بدون دانستن رمز عبور. همچنین اگر از شبکه شخص دیگری استفاده می کنید و به پسورد آن دسترسی ندارید ، این امر مفید خواهد بود.

بسیاری از روترها به پلاگین و پخش جهانی (UPnP) صلاحیت دارند ، که به برنامه ها در سیستم شما اجازه می دهد تا آنها را برای شما باز کند یا خیر. اگر برنامه ای ندارید که نقشه برداری و ارسال آنها را در اختیار شما قرار نمی دهد ، می توانید از ابزاری به نام UPnP PortMapper استفاده کنید تا سریع پورت ها را از یک برنامه دسک تاپ بفرستید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me