نحوه حذف اکانت تلگرام

مهم نیست که یک برنامه چقدر جذاب و امن باشد ، شما به راحتی نمی توانید همه را خوشحال کنید. افراد متفاوت هستند و اغلب ترجیحات مختلفی دارند. بسیاری از مردم سعی می کنند تا برنامه های مختلف را امتحان کنند تا اینکه آنها را پیدا کنند که مناسب ترین آنها باشد. برخلاف برنامه های دیگر که به کاربران امکان می دهند حساب های خود را فوراً با چند کلیک غیرفعال کنند ، روند غیرفعال سازی حساب Telegram بسیار خسته کننده و پیچیده است. بر خلاف سایر برنامه های در رقابت ، شما نمی توانید با حذف برنامه iOS یا Android خود ، حساب Telegram خود را مستقیماً پاک کنید.

برای غیرفعال کردن حساب Telegram خود ، باید از طریق دسک تاپ یا یک مرورگر موبایل وارد شوید. علاوه بر این ، قبل از حذف اکانت تلگرام شما باید چند نکته را بدانید. طبق خط مشی تلگرام ، پس از غیرفعال کردن غیرفعال کردن حساب ، نمی توانید چندین روز از این سرویس استفاده کنید. بنابراین ، اگر می خواهید دوباره یک کاربر تلگرام شوید ، ممکن است مجبور شوید چندین روز صبر کنید تا دوباره وارد سیستم شوید.

تصویر

جدول محتویات

چرا ممکن است بخواهید حساب تلگرام خود را حذف کنید

با گذشت سالها ، تلگرام چندین مسئله امنیتی را تجربه کرده است. از حملات سایبری گرفته تا نقض داده ها ، Telegram شناخته شده است که بدافزارها را در رایانه های ویندوز گسترش می دهد.

این قابل درک است که بعد از شنیدن روزانه در مورد نقض داده ها و نشت اطلاعاتی مبنی بر حذف حساب تلگرام خود ، این امر قابل درک است. در اینجا دلایلی وجود دارد که چرا می خواهید برنامه را حذف کنید:

 1. در سال 2017 ، تلگرام نقض امنیتی گسترده ای را تجربه کرد که در آن هکرها موفق شدند از طریق Telegram بدافزارها را به رایانه های ویندوز گسترش دهند. این برنامه همچنین با نشت ابرداده از کاربران خود شناخته شده است.
 2. به عنوان یک شرکت کننده ، شما کنترل مکالمات خود را کمتر کنترل می کنید. از آنجا که هر کسی در این گروه می تواند پیام های یکدیگر را حذف کند ، می تواند باعث سردرگمی و دستکاری شود.
 3. تلگرام از پروتکل امنیتی موسوم به MTProto استفاده کرده است ، که امنیت و قابلیت اطمینان آن هنوز مطمئن نیست. رمزنگاریان صنعت به دلیل عدم اطمینان کافی پروتکل را رد کردند.

روشهای حذف اکانت تلگرام

از آنجا که با افراد زیادی روبرو شدیم که درباره “چگونگی حذف اکانت تلگرام” به صورت آنلاین ، تصمیم گرفتیم یک راهنمای جامع برای تسهیل افراد نیازمند تهیه کنیم. دو روش برای حذف حساب Telegram وجود دارد: روش خود تخریب و غیرفعال کردن دستی. اکنون ما به تفصیل در مورد هر دو روند توضیح خواهیم داد.

روش خود تخریب برای حذف اکانت تلگرام

همانطور که قبلاً نیز گفته بودیم ، تلگرام طرفدار حفظ حریم خصوصی و دوست علاقه مندان به امنیت است. به همین دلیل است که تلگرام یک ویژگی خود تخریب داخلی دارد. اگر یک کاربر Telegram برای یک بازه زمانی خاص غیرفعال بماند ، این برنامه برای خود تخریب طراحی شده است. این ویژگی نه تنها حساب تلگرام شما را حذف می کند بلکه مکالمات قبلی و پرونده های منتقل شده شما را نیز حذف می کند.

اگر یک کاربر برای مدت 6 ماه غیرفعال بماند ، این برنامه به خود ویران می شود ، این به طور پیش فرض تایمر خود تخریب برنامه است. متأسفانه ، کاربر نمی تواند این ویژگی را غیرفعال کند ، با این وجود می توانید زمان خود تخریب را افزایش یا کاهش دهید. تایمر خود تخریب را می توان از 1 ماه تا یک سال تنظیم کرد. مراحل زیر را برای تغییر تایمر خود تخریب دنبال کنید:

 1. دسترسی ‘تنظیمات’ از برنامه تلگرام.
 2. قابل اعتماد و متخصص “حریم خصوصی و امنیت” برگه.
  نحوه حذف اکانت تلگرام
 3. زیر “حریم خصوصی و امنیت” گزینه ها را جستجو کنید “حساب من را حذف کنید”.
  نحوه حذف اکانت تلگرام
 4. تایمر خود تخریب را بر روی تنظیم کنید 1 ماه و شما خوب هستید که بروید.
  نحوه حذف اکانت تلگرام

حذف دستی از طریق یک مرورگر رومیزی یا موبایل

همانطور که قبلاً بحث شد ، تلگرام به کاربران خود اجازه نمی دهد حساب های خود را از برنامه غیرفعال یا حذف کنند. بنابراین ، اگر می خواهید فوراً اکانت تلگرام خود را حذف کنید ، مجبورید آن را به صورت دستی از طریق یک مرورگر دسک تاپ یا موبایل حذف کنید. لطفاً مراحل زیر را برای حذف حساب تلگرام خود دنبال کنید:

 1. دسترسی صفحه غیرفعال سازی تلگرام از یک مرورگر دسک تاپ یا موبایل.
 2. از شما خواسته می شود اطلاعات ورود به سیستم. لطفا شماره را وارد کنید وارد سیستم شده اید و بعدی را فشار دهید.
  حذف حساب تلگرام

 3. هنگامی که اطلاعات لازم را وارد کرده و اقدام به انجام آن کردید ، یک مورد دریافت خواهید کرد کد تایید در برنامه Telegram خود قرار دهید.
 4. در برگه تأیید کد ، کد دریافت شده در برنامه را وارد کرده و را فشار دهید ورود.
 5. قسمت بیان شده ‘چرا میروی؟’ اختیاری است می توانید بازخورد خود را ارائه دهید یا از آن پرش کنید.
  حذف حساب تلگرام
 6. به محض اینکه کار را انجام دادید ، پیامی ظاهر می شود – از شما می پرسد که آیا در تصمیم خود اطمینان دارید یا خیر. این پیام همچنین یک هشدار را نشان می دهد مبنی بر اینکه دیگر وقتی غیرفعال کردن را انتخاب کردید دیگر نمی توانید چندین روز از تلگرام استفاده کنید. “بله ، حساب من را حذف کنید” کلیک کنید و ادامه دهید.
  حذف حساب تلگرام

حساب با موفقیت حذف شد

تبریک می گویم! شما با موفقیت حساب Telegram خود را حذف کرده اید. همانطور که قبلاً مورد بحث قرار گرفت ، پس از حذف اکانت خود قادر نخواهید بود برای چندین روز از Telegram استفاده یا ثبت نام کنید. بنابراین ، اگر شما به سادگی می خواهید از برنامه استراحت کنید ، ما به شما پیشنهاد می کنیم که زمان خود تخریب را تنظیم کنید و برای زمان غیرفعال کردن غیرفعال کردن دستی ، فعلاً غیرفعال باشید. با این حال ، اگر فکر خود را جزم کرده اید ، پس از انجام مراحل فوق الذکر را برای حذف دائمی اکانت تلگرام خود انجام دهید.

آیا می خواهید حریم شخصی آنلاین خود را پس بگیرید؟ ممکن است بخواهید راهنماهای زیر را بررسی کنید:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me