حمل و نقل بندر چیست؟


حمل و نقل بندر چیست؟?

Port Forwarding یک ویژگی مهم است که به شما امکان می دهد از هر جای دنیا به یک دستگاه ، سرور یا سرویس دسترسی پیدا کنید. به زبان ساده ، Port Forwarding به کاربران امکان می دهد سرورهای اختصاصی ایجاد کنند ، انواع مختلفی از سرویس ها را اجرا کنند و موارد دیگر.


با توجه به اهمیت این ویژگی ، PureVPN افزونه قدرتمندی را برای انتقال پورت ایجاد کرده است که به کاربران این امکان را می دهد تا ضمن استفاده از شبکه VPN ، هر پورت را به جلو بفرستند..

برای درک کامل این افزونه و فواید آن ، راهنمای کامل را بخوانید.

تصویر

حمل و نقل پورت برای چه چیزی استفاده می شود?

این تکنیکی است که به طور گسترده برای تغییر مسیر رایانه استفاده می شود ترافیک از طریق پورت های منتخب بین رایانه های LAN (شبکه محلی) و رایانه های از راه دور (اینترنت).

به طور خلاصه ، این فرایندی است که به شما امکان می دهد ترافیک شبکه خود را از طریق شماره پورت مورد نظر خود ارسال کنید و آن را برای دیگران در شبکه محلی یا اینترنت در دسترس قرار دهید..

معمولاً برای ایجاد این تغییر مسیر از برنامه VPN یا پروکسی استفاده می شود. هنوز هم می توان از طریق اجزای سخت افزاری مانند روتر ، پروکسی سرور یا فایروال نیز این کار را انجام داد.

در مورد شماره شماره بندر اطلاعات کسب کنید?

انواع حمل و نقل بندر

نقشه بندری ، به اشکال مختلفی وجود دارد. رایج ترین فرم های ذکر شده در زیر ذکر شده است:

حمل و نقل محلی بندر

بیشترین استفاده در مقایسه با سایر انواع حمل و نقل پورت است. معمولاً برای ارسال اطلاعات از برنامه مشتری مختلف در همان سیستم بکار می رود. با استفاده از Local Port Forwarding ، می توانید به راحتی از رایانه محلی خود به سرور دیگری متصل شوید. همچنین می توانید با استفاده از حمل و نقل پورت محلی ، فایروال هایی را مسدود کنید که صفحات وب خاصی را مسدود می کنند.

حمل و نقل بندر از راه دور

برنامه هایی را که در سمت سرور اتصال Secure Shell (SSH) هستند برای دسترسی به خدمات در سمت مشتری SSH امکان پذیر می کند. برنامه های اختصاصی تونل سازی دیگری نیز وجود دارد که از حمل و نقل درگاه از راه دور برای همان هدف کلی استفاده می کنند. به عبارت ساده ، انتقال پورت از راه دور به شما امکان می دهد تا از سمت سرور یک تونل به یک سرویس شبکه راه دور که در مشتری تونل قرار دارد متصل شوید. سمت.

حمل و نقل پورت پویا

این امکان را به شما می دهد تا از طریق فایروال یا NAT با استفاده از سوراخ های فایروال عبور کنید. هدف از این روش این است که به مشتریان امکان اتصال ایمن با یک سرور قابل اعتماد را بدهید که به عنوان واسطه برای ارسال / دریافت داده به یک یا بسیاری از سرورهای مقصد عمل می کند..

چگونه حمل و نقل بندر کار می کند?

برای ارسال هرگونه درخواست از طریق اینترنت ، بسته های داده از طریق اینترنت ایجاد و ارسال می شوند. این بسته ها شامل جزئیات درخواست شما هستند که شامل مقصد رایانه یا دستگاه شما نیز می شود.

به طور معمول ، یک روتر شبکه قبل از ارسال آن به هر رابط مرتبط و مناسب ، هدر یک بسته IP را بررسی می کند. به نوبه خود ، سپس داده ها را به مقصد مورد نظر در هدر می فرستد.

اما حمل و نقل پورت اوضاع را کمی تغییر می دهد. در حمل و نقل پورت ، برنامه رهگیری (مشتری VPN شما) هدر بسته را می خواند ، مقصد را یادداشت می کند ، و سپس اطلاعات سرصفحه را قبل از ارسال به رایانه یا سرور دیگری بازنویسی می کند – این متفاوت از رایانه / سرور مورد نظر شماست..

این مقصد میزبان ثانویه ممکن است یک سرور متفاوت با استفاده از یک آدرس IP متفاوت ، یک درگاه متفاوت یا یک ترکیب کاملاً متفاوت از آن دو باشد. در مورد VPN یا پروکسی ، این مقصد ثانویه معمولاً سرورهایی است که ارائه دهنده کار می کند و آدرس IP اصلی شما را نقاب یا پوشش می دهد..

نگاهی به ارسال بندر

مثال زیر در توضیح نحوه عملکرد ویژگی حمل و نقل پورت کمک خواهد کرد.

در مثال زیر ، IP Address 101.0.0.1 درخواستی را به 101.0.0.3 در بندر 90 می فرستد. یک میزبان واسطه 101.0.0.2 — بسته ها را رهگیری می کند ، هدرهای بسته را بازنویسی می کند و آنها را به آدرس IP 101.0.0.4 در بندر 9090 ارسال می کند. :

101.0.0.1->101.0.0.2->101.0.0.4
درخواست می کند بهدر واقع برای ارسال می شود
101.0.0.3:90101.0.0.4:9090

میزبان ، 101.0.0.4 ، به این درخواست پاسخ می دهد ، و آن را به 101.0.0.2 ارسال می کند. سپس 101.0.0.2 بسته را بازنویسی می کند — نشان می دهد که پاسخ از 101.0.0.3 — است و آن را به 101.0.0.1 ارسال می کند:

101.0.0.4->101.0.0.2->101.0.0.1
پاسخ خود را به ارسال می کندپاسخ را به جلو می فرستد
101.0.0.2:9090101.0.0.1:90

در مورد 101.0.0.1 ، این درخواست را در بندر 90 به 101.0.0.3 ارسال کرده است و پاسخی را از 101.0.0.3 در بندر 90 دریافت کرده است. اما این چیزی نیست که در واقع رخ داده است. ترافیک هرگز 101.0.0.3 را لمس نکرد. اما ، به دلیل نحوه بازنویسی بسته ها ، 101.0.0.1 می گوید که از 101.0.0.3 پاسخی دریافت کرده است.

مقصد درک شده همیشه از منظر کامپیوتر درخواست کننده است. همانطور که در نمودار مشاهده می کنید: با وجود اینکه 101.0.0.4 تبدیل به مقصد زمان واقعی ترافیک از 101.0.0.1 می شود ، مقصد برای کلیه ترافیک ها (تا آنجا که میزبان درخواست کننده می داند) 101.0.0.3 است..

می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه عملکرد ارسال بندر از طریق ویدیوی زیر کسب کنید:

video_thumb

از موارد ارسال بندر استفاده کنید

ویژگی Port Forwarding در موارد زیادی که در خانه یا محل کار انجام می دهیم بسیار مفید است. موارد زیر موارد کاربرد مهم Port Forwarding است:

 • هنگام دور بودن به دوربین های امنیتی خود دسترسی پیدا می کنید
 • انتقال پورت به هر دو کنسول Xbox و PlayStation
 • تنظیم سرور در خانه خود ، مانند Minecraft یا Teamviewer
 • بارگیری سریع.
 • روتر خود را در شبکه پیدا کنید.
 • بهینه سازی روتر خود را.
 • درگاه ها را در شبکه خود آزمایش کنید.
 • گذرواژه‌های روتر گم شده را بازیابی کنید.
 • انتقال پورت به شما امکان می دهد از هرجای دنیا به رایانه ، لپ تاپ یا سرور خود دسترسی پیدا کنید.
 • این امکان را به شما می دهد تا دسترسی به وب سایت / FTP یا هر سرویس دیگری را به اشتراک بگذارید.
 • این امکان را به شما می دهد تا با اجازه دادن به دوستان خود به سرور بازی خود ، یک بازی آنلاین با دوستان خود انجام دهید.
 • برای ارسال ایمیل به مشتریان به روش ایمن.
 • برای دسترسی به وب سایتهای محدود از هرجایی.
 • برای ارتباط با سرورهای میزبان از طریق فایروال در سطح داده از هر نقطه.
 • برای تقویت مقاومت در برابر حملات DDoS.
 • برای اهداف p2p.
 • برای بدست آوردن دسترسی از راه دور (RDP).
 • برای دسترسی به برنامه های شبکه خصوصی در پشت NAT برای دسترسی از راه دور.
 • برای ارتباط با Fantasy Grounds از روترهای مختلف.
 • برای دسترسی به خدمات در Synology NAS.
 • برای دسترسی به خدمات در Plex.

چگونه می توان پورت Forwarding را در VPN خود فعال کردم?

آیا برای اتصال بازی های چند نفره یا برنامه چت مورد علاقه خود برای اتصال به اینترنت مشکل دارید؟ آیا مرورگر وب رایانه لوحی شما با وجود اتصال به یک شبکه Wi-Fi از کار می افتد؟ مشکل شما ممکن است یک درگاه مسدود شده در روتر شما باشد و رفع آن آسان است.

روتر شما بین دستگاه های شما و اینترنت قرار گرفته است و اطمینان حاصل می کند که هرگونه داده ای که وارد و خارج شود به درستی هدایت می شود.

روتر خود را به عنوان دیواری تصور کنید که در هنگام باز کردن درگاه ها ، از ترافیک ناخواسته و مضر جلوگیری می کند تا بتوانید از ترافیک مفیدی مانند صفحات وب ، بازی ها و برنامه های اشتراک فایل استفاده کنید. پورت ها مانند درهایی در دیوار هستند که فقط برای ترافیک مفید محفوظ است ، و روتر شما کار خوبی را در پیکربندی خودکار بیشتر پورت های مورد نیاز برای استفاده ایمن از اینترنت انجام می دهد..

در برخی موارد ، با این حال ، باید به روتر خود بگویید که یک پورت خاص را باز کند تا یک برنامه مسدود نشود. در اینجا نیاز به ویژگی ارسال پورت PureVPN دارید.

حمل و نقل بندر با افزودنی PureVPN

دلایل زیادی وجود دارد که چرا شما نیاز به افزودنی حمل و نقل پورت PureVPN دارید. این یک واقعیت شناخته شده است که معمولاً VPN و Port Forwarding با یکدیگر کار نمی کنند. اگر می خواهید از Port Forwarding استفاده کنید ، باید سرویس VPN خود را خاموش کنید. اما این امر شما را در معرض تهدیدهای آنلاین از همه نوع قرار می دهد.

اینجاست که افزودنی انتقال ارسال پورت PureVPN وارد می شود. با استفاده از این افزونه به شما امکان می دهد از Port Forwarding و PureVPN به طور همزمان استفاده کنید.

به همین ترتیب ، ارسال بندر روی رایانه شما کار نمی کند. اما با افزودنی PureVPN ، روی رایانه شخصی شما نیز کار خواهد کرد.

باز کردن درگاهها برای هر بازی دلخواه خود با نسخه حق بیمه افزودنی درگاه انتقال PureVPN فقط با 0.99 دلار

درباره افزودنیهای PureVPN اطلاعات بیشتری کسب کنید

مزایای استفاده از PureVPN و ارسال همزمان بندر

حمل و نقل بندر شما را از هکرها محافظت می کند. دستگاه ها و سرورهای شما از دسترسی ناخواسته محافظت می شوند ، در حالی که فعالیت های شما از انواع جاسوسان و هکرها پنهان می ماند. ارسال بندر برای کاربر نهایی شفاف است ، در حالی که یک لایه امنیتی اضافی را به شبکه ها اضافه می کند.

یک آدرس IP اختصاصی

به همین ترتیب ، ارسال بندر برای کسانی که می خواهند هنگام استفاده از اینترنت به یک آدرس IP واحد بچسبند مفید است. اینها می توانند کارآفرین یا افرادی باشند که برای یک شرکت شرکتی کار می کنند. آنها معمولاً از طریق ارائه دهنده VPN در یک IP اختصاصی مشترک می شوند و از ویژگی حمل و نقل پورت برای ارتباط با آن آدرس IP خاص و منحصر به فرد استفاده می کنند..

حمل و نقل پورت همچنین برای کسانی که می خواهند یک سرور وب یا سرور بازی را در یک شبکه واحد اجرا کنند مفید است. کسانی که مایل به اتصال به این شبکه هستند از طریق قابلیت ارسال پورت به راحتی می توانند این کار را انجام دهند.

PureVPN به شما امکان دسترسی به ویژگی Port Forwarding را می دهد و در عین حال از عدم امنیت در روند کار نیز اطمینان می دهد. هر داده ای که به دستگاه خود ارسال می کنید و از آن محافظت می شود 100٪ محافظت می کند. مهم نیست که هکرها چقدر تلاش کنند ، ارتباطات آنلاین شما با بهترین روش های رمزگذاری پنهان و امن باقی می مانند.

پس برای چی منتظری؟ اکنون PureVPN را امتحان کنید و از Port Forwarding استفاده کنید بدون اینکه در معرض آسیب پذیری های آن قرار بگیرید.

سؤالات متداول(سوالات متداول)

چگونه بررسی کنیم آیا درگاه من باز است یا خیر?

می توانید بررسی کنید که آیا پورت شما از طریق خدمات چک کردن درگاه مانند CanYouSeeMe.org و ismyportopen.com باز است یا خیر..

حمل و نقل بندر ایمن است?

یک چالش در هنگام تنظیم حمل و نقل پورت به صورت دستی از طریق یک روتر این است که ارتباطات آنلاین شما ممکن است دیگر ایمن نماند. هنگام استفاده از حمل و نقل بندر ، آسیب پذیری های آنلاین متعددی وجود دارد ، به همین دلیل برای تأمین امنیت فعالیت های آنلاین خود به Port Forwarding VPN احتیاج دارید..

همچنین ، هکرها نمی توانند از طریق درگاه های فرستاده شده دسترسی پیدا کنند. این همه به پورت های هدف بستگی دارد یا اینکه فایروال روتر شما چقدر خوب است و از نظر داخلی و خارجی چقدر امن است..

محرک بندر چیست؟?

راه اندازی پورت به جز چند تفاوت کلیدی شبیه به حمل و نقل پورت است. وقتی راه اندازی پورت را شروع می کنید ، پورت مورد نظر خود را می بندد. این درگاه فقط هنگامی باز می شود که توسط یک ارتباط خارج از کشور ایجاد شود. پس از اتمام ارتباطات برون مرزی که باعث باز شدن بندر شد ، پورت پس از مدت زمان مشخصی بسته می شود.

این امر در افزایش امنیت اتصال مفید است زیرا باعث می شود تا دستگاه محلی برای باز کردن اتصال کنترل شود ، یا در غیر این صورت پورت را خاموش نگه می دارد. این امر در از بین بردن خطرات مرتبط با حمل و نقل پورت هنگامی که پورت برای مدت طولانی باز باشد حتی در صورت عدم استفاده از آن کمک می کند.

آیا حمل و نقل پورت به یک آی پی استاتیک نیاز دارد?

بله ، برای انجام حمل و نقل پورت ، آدرس IP استاتیک برای دستگاه شما مورد نیاز خواهد بود. بطور پیش فرض ، یک آدرس IP پویا توسط ISP شما به شما اختصاص داده می شود ، که همیشه تغییر می کند. به همین دلیل حمل و نقل پورت نمی تواند دستگاه شما را در شبکه خانگی شما پین کند.

آیا حمل و نقل پورت پینگ را کاهش می دهد?

در برخی موارد ، حمل و نقل پورت ممکن است پینگ شما را کاهش دهد. با این حال ، برای برخی از کاربران ، پینگ ممکن است به شدت افزایش یابد. همه اینها بستگی به سروری دارد که به آن وصل می شوید و این سرور تا چه اندازه از موقعیت فیزیکی شما قرار دارد.

تفاوت بین حمل و نقل پورت و تحریک درگاه چیست؟?

همانطور که شاید از قبل بدانید ، برخی از برنامه ها و بازی ها برای عملکرد موفقیت آمیز نیاز به درگاه های خاصی دارند. حمل و نقل و راه اندازی درگاه می تواند برای دسترسی دستگاه ها به سرویس های خارج از شبکه استفاده شود. با این حال ، روند آنها کمی متفاوت است.

حمل و نقل پورت اجازه می دهد تا اتصالات خارجی را برای مدت زمان نامحدودی بدست آورد ، بنابراین با توجه به اینکه پورت ها روی روتر باز هستند ، ایمن تر به نظر می رسد. اما تحریک بندر ، اتصالات خارجی را برای یک دوره زمانی خاص امکان پذیر می کند ، در نتیجه آن را ایمن تر و انعطاف پذیرتر از همتای خود می کند.

UPnP چیست؟?

UPnP ، همچنین با عنوان Universal Plug and Play شناخته می شود ، پروتکل است که برخی از مسائل امنیتی را که توسط حمل و نقل پورت مطرح می شود ، حل می کند. این برنامه به دستگاه های شما اجازه می دهد در صورت لزوم پورت ها را باز کرده و پس از اتمام کار آنها را ببندند. راحت تر است زیرا شما را از دردسر باز کردن و بسته شدن بنادر به صورت دستی نجات می دهد.

درباره آنچه در مورد نسخه جدید است ، اطلاعات بیشتری کسب کنید

چگونه درگاه روتر خود را باز کنید?

پیدا کردن و باز کردن پورت ها روی روتر شما آسان است. مراحل را دنبال کنید:

 • آدرس IP روتر خود را پیدا کنید.
 • به تنظیمات روتر خود بروید.
 • اعتبار خود (نام کاربری و رمز عبور) را وارد کنید.
 • به دنبال برگه بندر بندر بروید.
 • درگاه دلخواه خود را باز کنید. به عنوان مثال ، 8840 را برای باز کردن پورت 8840 تایپ کنید. اگر می خواهید دو درگاه را باز کنید ، 8840 ، 8820 یا 8810-8815 را باز کنید تا پورت ها از 8810 تا 8815 باز شوند..
 • تنظیمات خود را ذخیره کنید.
 • Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map