نحوه پنهان کردن تاریخچه مرورگر از ISP

خرگوش ها از ISP ها جدا شده اند و به آنها این امکان را می دهند تا در صورت تمایل از داده های شخصی ما استفاده کنند و دلارهای زیادی از آن بگیرند.

قوانین FCC در دوران اوباما به عقب برگشته و لایحه جدید ضد حفظ حریم شخصی جایگزین آن شده است. براساس لایحه جدید ، ISP ها اکنون مجاز به ضبط هر فعالیتی که انجام می دهیم بصورت آنلاین یا برنامه هایی که استفاده می کنیم ، می دهند و آن داده ها را به “بالاترین پیشنهاد دهنده” می فروشند..

بدتر این است که هیچ راهی وجود ندارد که بدانیم آنها اطلاعات را به چه کسی می فروشند.

نحوه پنهان کردن تاریخچه مرور از ISP

آنچه این مجموعه داده برای کاربران معنی دارد…

برای مبتدیان ، ISP ها می توانند هر صفحه وب مورد بازدید و تمام فعالیتهای خود را در آن وب سایتها ردیابی کنند.

با حرکت ، آنها اطلاعات شخصی را به شرکتهای بازاریابی یا سازمانهای شخص ثالث دیگری می فروختند.

شرکت های بازاریابی داده های ما را از بین می برند ، تجزیه و تحلیل های مختلفی را در مورد آن انجام می دهند و از یافته ها برای به دست آوردن دیدگاهی در زندگی روزمره ما استفاده می کنند.

به عنوان مثال ، اگر به جستجوی تصاویر دسته ای بپردازیم ، ISP ها این سؤال را به عنوان علاقه ما به ما نشان می دهند و به ما تبلیغاتی را ارائه می دهند که مطابق با تبلیغات مربوط به فروشگاه های دسته گل ، دسته گل برای عروسی و غیره باشد..

صرفنظر از آن ، اسپم شدن توسط تبلیغات هدفمند تنها بخشی از نگرانی است.

بخش دیگر این است که ما نمی توانیم دقیقاً مطمئن باشیم که ISP به دلایل دیگری جز فروش آن به بنگاه های بازاریابی از اطلاعات شخصی ما استفاده نمی کند.

بنابراین ، این برای ما چه معنی دارد?

ما دیگر نمی توانیم تاریخچه مرورگر را خصوصی نگه داریم و از این رو نمی توانیم حریم خصوصی آنلاین خود را غیرقابل نقض نگه داریم.

یا می توانیم?

ISP Tracking چیست؟?

ردیابی ISP به عملکرد ISP جمع آوری و ضبط داده ها درباره فعالیت ها و اتصالات آنلاین شما اشاره دارد. می دانید این یعنی چه؟ همه موارد از اولویت های مرورگر شما به سابقه جستجوی شما توسط ارائه دهنده اینترنت شما به راحتی مشاهده و ثبت می شوند.

چرا ISP شما را ردیابی می کند?

دلایل متعددی وجود دارد که ISP ها این کار را انجام می دهند ، از جمله:

 • برای فروش اطلاعات شخصی خود

  ISP شما می تواند از داده هایی که جمع می کند با فروش آن به تبلیغ کننده هایی که بالاترین پیشنهاد را دارند ، سود ببرد. هنگامی که این شرکت ها این اطلاعات را با داده هایی که قبلاً در مورد عادتهای مرور و خرید شما دارند ، ترکیب می کنند ، می توانند روشهای هوشمندانه تر اما مزاحم تری برای هدف قرار دادن شما پیدا کنند.

  اگرچه این عمل ممکن است بسیار غیرقانونی به نظر برسد ، حقیقت این است که در بعضی از کشورها کاملاً قابل قبول است. حتی در کشورهایی که ممکن است این مجاز نباشند ، هیچ تضمینی وجود ندارد که ISP ها با شرکت های تبلیغاتی در پشت صحنه معاملات را قطع کنند.

 • رعایت قوانین حفظ اطلاعات

  در بسیاری از کشورهای جهان ، ISP ها از نظر قانونی موظفند داده های اینترنتی مشتری را برای مدت زمانی مشخص ذخیره کنند. در صورت لزوم انجام تحقیقات ، این مورد در اختیار سازمانهای اجرای قانون قرار می گیرد.

  این نقش مهمی در مبارزه با تروریسم و ​​جنایات بازی می کند ، اما همچنین مانع از نادیده گرفتن سؤال کنندگان و روزنامه نگاران می شود. علاوه بر این ، این شانس خوب وجود دارد که بسیاری از شهروندان عادی بدون هیچ دلیل واضح مورد بررسی قرار گیرند.

 • برای نظارت بر استفاده از P2P

  اشتراک پرونده در بسیاری از نقاط جهان غیرقانونی است ، و در مناطقی که قوانین حق چاپ را در اختیار دارند ، ISP ها برای اطمینان از عدم مشارکت در فعالیت های torrent ، باید اتصالات کاربران را نظارت کنند. اگر در حال بارگیری تورنت هستید ، یک اخطار نقض حق چاپ برای شما ارسال می شود و به همین دلیل ممکن است مجبور به پرداخت جریمه های کلانی شوید یا حتی به دادگاه برده شوید!

 • به پهنای باند

  برخی از ISP ها به داده های اتصال کاربران خود تکیه می کنند تا بتوانند پهنای باند را تحت فشار قرار دهند – که به عنوان کند شدن عمدی سرعت اینترنت شما تعریف می شود. آنها ادعا می کنند که این کار برای کاهش احتقان شبکه انجام شده است ، اما بیشتر ISP ها از پهنای باند استفاده می کنند تا کاربران را به ارتقاء به اشتراک هزینه ای تر و یا پرداخت هزینه بیشتر برای یک طرح جدید و گران تر داده ترغیب کنند..

چرا باید مراقبت کنید?

خوب ، جواب نمی تواند ساده تر باشد – زیرا حریم خصوصی شما در معرض خطر است! همه کارهایی که در اینترنت انجام می دهید (وب سایتهایی که بازدید می کنید ، خدماتی که از آنها استفاده می کنید ، فایلهایی که بارگیری می کنید و غیره) مرتباً توسط شخصی مشاهده می شود که علاوه بر اینکه یک حمله جدی به حریم خصوصی است ، احساس عجیب و غریبی نیز می کند.

همچنین باید با تبلیغات شخصی سازی شده مطابق با سلیقه و علاقه خود هدفمند شوید. برخی از مردم فکر نمی کنند که به آنها تبلیغ شود ، اما بیایید با آن روبرو شویم – روشهای مختلفی که از طریق تبلیغ کنندگان رفتار شما را از طریق وب سایتها ردیابی می کنند ، درست اشتباه است!

این همه نیست ، اگر برای دستیابی به پرونده های مورد نیاز خود به torrenting تکیه می کنید ، ممکن است به آب داغ قانونی دسترسی پیدا کنید ، و اگر ساعت های طولانی را صرف پخش ، بارگیری یا بازی می کنید ، خیلی خوب می توانید در معرض فشار پهنای باند باشید..

چه داده ای می تواند ISP شما را ببیند?

از آنجا که ISP ها به دستگاه شما آدرس IP اختصاص می دهند و می دانند چه آدرس IP را به آنها وصل می کنید ، می توانند تقریباً همه کارهایی را که در اینترنت انجام می دهید ، مشاهده کنند. با این حال ، اگر وب سایتهایی که به آنها دسترسی دارید از HTTP استفاده می کنند و نه HTTPS – که داده های ارسال شده بین شما و سایت را رمزگذاری می کند ، انجام این کار برای ISP شما حتی ساده تر می شود..

ISP شما می تواند موارد زیر را مشاهده کند:

 • موقعیت جغرافیایی تلفن همراه شما
 • سابقه جستجوی شما
 • معامله رمزنگاری شما
 • سابقه مرور شما
 • ارتباطات رمزگذاری نشده شما
 • گذرواژه‌های شما (هنگام وارد شدن به وب‌سایتهای رمزگذاری نشده)
 • بارگیری های شما

چگونه مانع از پیگیری ISP شوید?

اکنون که می دانید ISP های شما در حال تماشای هستند ، ممکن است تعجب کنید که چگونه توانایی حذف ردیابی شما را در صورت از بین بردن محدود نکنید. از نظر واقع گرایانه ، ما نمی توانیم با ISP ها دعوا کنیم یا از آنها بخواهیم که از اطلاعات شخصی ما برای دستاوردهای آنها استفاده نکنند. با این حال ، کاری که ما می توانیم انجام دهیم این است که تاریخچه مرورگر خود را از ISP مخفی کنیم و فعالیت های آنلاین خود را کاملاً ناشناس کنیم.

خوشبختانه ، راه هایی وجود دارد که می توانیم در این باره برویم.

 • از Tor استفاده کنید

  اگر می خواهید تاریخ مرور را از ISP مخفی کنید ، می توانید با Tor شروع کنید. اگرچه تور 100٪ ناکام نیست ، اما هنوز گزینه خوبی است.

  Tor یک سرویس دهنده مرورگر است که به شما امکان می دهد تاریخچه جستجوی وب خود را ناشناس از نگاه کنجکاو ISP های حریص نگه دارید. این یک تجربه مرور رمزگذاری شده ، به شما امکان می دهد فعالیت مرور خود را از ردیابی یا نظارت توسط شخص ثالث پنهان کنید..

  با این حال ، هنگام رمزگذاری هر چیزی غیر از مرورگر ، Tor کم می شود. به عنوان مثال ، Tor نمی تواند ISP ها را از ردیابی اطلاعات شخصی استخراج شده از برنامه هایی که بارگیری می کنیم و استفاده می کنیم ، مسدود کند.

  به همین ترتیب ، Tor نمی تواند از دستگاه های IoT (اینترنت اشیاء) در خانه های ما محافظت کند.

  علاوه بر این ، برخی از ISP ها حتی ممکن است به مشتریان تور اجازه ندهند. آنها حتی اگر ترافیک از Tor پیدا شود می توانند اتصال به اینترنت را ممنوع کنند.

 • از افزونه مرورگر HTTPS استفاده کنید

  گزینه دیگر عملی که می توانید برای مخفی کردن تاریخچه مرورگر از ISP ها استفاده کنید ، پسوند مرورگر HTTPS است. این یک ابزار عالی برای جلوگیری از نادیده گرفتن مرورگر شما از فعالیت های شما در وب سایت است.

  کار پسوند HTTPS رمزگذاری هر وب سایتی است که بازدید می کنید. ISP شما مطمئناً از وب سایت هایی که بازدید می کنید اطلاع داشته باشد ، اما آنها هرگز از فعالیتی که در آنجا انجام می دهید اطلاع ندارند.

  به عنوان مثال بگویید که از یک وب سایت جریان دیدن می کنید. ISP می تواند ردیابی کند که کاربر از وب سایت جریان بازدید کرده است ، اما نمی تواند فیلم ها را تماشا کرده یا از جستجوی جستجو استفاده کند.

 • استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN)

  استفاده از VPN مانند قرار دادن رمزگذاری اینترنت در استروئیدهاست.

  یک شبکه خصوصی مجازی به شما امکان می دهد که نه تنها تاریخچه مرورگر را از ISP مخفی کنید بلکه تمام فعالیت های آنلاین خود را از هکرها ، سرقت داده ها ، snoopers و غیره پنهان کنید..

  VPN نه تنها از مرورگر شما بلکه از کامپیوتر شما ، تلفن های هوشمند مورد استفاده ، لپ تاپ شما و در واقع دستگاه های IoT که در خانه خود دارید محافظت می کند..

  وقتی در یک سرویس VPN مشترک می شوید ، اتصال شبکه ای را که همه دستگاه های خانه شما را به اینترنت وصل می کند رمزگذاری می کند..

  VPN ها به شما امکان می دهند از IP های ناشناس (پروتکل اینترنت) برای مرور وب سایت ها استفاده کنید. با استفاده از IP که از کشور دیگری تهیه شده است ، شما ISP خود را فریب می دهید تا به این فکر کنید که از طریق منبع یا منطقه دیگری به وب سایت دسترسی پیدا می کنید و نه به خانه شما.

  جدا از آن ، VPN اتصال شبکه شما را با رمزگذاری AES 256 بیتی رمزگذاری می کند. رمزگذاری درجه نظامی به شما امکان می دهد از اینترنت خود با آرامش کامل استفاده کنید.

  با بالاترین سطح رمزگذاری ارائه شده توسط VPN ، می توانید خرید آنلاین انجام دهید یا معاملات آنلاین را بدون هیچ گونه نگرانی انجام دهید.

PureVPN – VPN قابل اعتماد برای محافظت از حریم خصوصی شما!

ما از رمزگذاری AES 256 بیتی برای محافظت از اطلاعات شخصی شما در مقابل اشخاص ثالث مانند ISP ها ، تبلیغ کنندگان و مجرمان سایبری استفاده می کنیم. به علاوه ، آدرس IP واقعی شما نیز با یکی از 300،000+ IP منحصر به فرد ما جایگزین می شود ، و این امکان را نمی دهد تا فعالیت های آنلاین شما به شما مرتبط شود..

PureVPN به حق شما برای حفظ حریم خصوصی احترام می گذارد و از یک سیاست سختگیرانه در مورد عدم ثبت اطلاعات پیروی می کند تا شما را تا حد ممکن ناشناس نگه دارد. برنامه هایی برای همه سیستم عامل های اصلی در دسترس است و یک ضمانت برگشت پول 31 روزه تضمین می کند که سرمایه گذاری شما محافظت می شود.

با ما در کنار شما ، شما همچنین به مجموعه ای از ویژگی های حق بیمه مانند DNS Leak Protection ، Internet Kill Switch ، Internet Kill Switch ، WebRTC Leak Protection و غیره دسترسی غیرقانونی می دهید و همه این موارد باعث حفظ حریم خصوصی آنلاین شما در یک سطح کاملاً جدید می شود..

حفظ حریم خصوصی

کلمه نهایی

لایحه حفظ حریم خصوصی باند پهن تازه آغاز دوران ضد حریم خصوصی است. برای زنده ماندن بهتر در این دوره ، ما باید در محافظت از حریم شخصی خود فعال باشیم. خوشبختانه ، ما برای محافظت از شبکه های خانگی و حفظ حریم خصوصی خانواده مان از چشمان ناخواسته ، ابزارهای فوق مانند VPN داریم..

آیا می خواهید حریم شخصی آنلاین خود را پس بگیرید؟ ممکن است بخواهید راهنماهای زیر را بررسی کنید:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me