چگونه آدرس IP را مخفی کنیم

آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه یک وب سایت خاص موقعیت مکانی شما را در وب پیدا می کند؟ شاید فکر کرده باشید که چگونه Facebook ، Netflix یا هر سرویس وب دیگری کشور شما را می شناسد ، حتی اگر مکان GPS خود را از تنظیمات خاموش کرده باشید.

دلیل تشخیص آسان موقعیت مکانی شما این است که آدرس IP شما به راحتی برای هر وب سایتی در اینترنت قابل تشخیص است. و از آنجا که آدرس IP شما می تواند اطلاعات زیادی درباره شما نشان دهد ، یادگیری نحوه نقاب کردن آدرس IP همیشه برای شما مفید است.

قبل از شروع این کار ، ابتدا باید بدانید که آدرس IP چیست.

چگونه آدرس IP را مخفی کنیم

آدرس IP چیست؟?

آدرس IP – یا پروتکل اینترنت – رشته بی نظیری از اعداد است که اغلب برای شناسایی هر دستگاهی که به اینترنت متصل است ، استفاده می شود..

هر دستگاهی که دارید یک آدرس IP منحصر به فرد دارد. این آدرس به طور مشابه با نامه پستی کار می کند. به عنوان مثال ، اگر پرس و جو آنلاین شما نامه ای است ، آدرس IP شما به عنوان آدرس برگشتی روی پاکت کار می کند. هر پرس و جو که می کنید آدرس IP خود را بر روی آن نوشته شده است. و سپس پاسخ سؤال شما به این آدرس برگشت ، که سیستم شماست ، ارسال می شود.

آدرس IP دستگاه شما به طور تصادفی اختصاص داده نمی شود. این معمولاً توسط ISP شما ارائه می شود. این بدان معنی است که می توانید از آدرس IP شما برای یافتن موقعیت مکانی واقعی خود استفاده کنید.

چرا باید IP خود را مخفی کنم?

ممکن است این سوال پیش بیاید که چرا باید IP خود را مخفی کنم. دلایل زیادی وجود دارد ، و این موارد اغلب مربوط به حریم خصوصی شما در وب است. برخی از افراد می خواهند هنگام مرور در وب بسیار محتاط باشند. و آنها دلیل دارند. این بدان دلیل است که بسیاری از موجودات قدرتمند شناخته می شوند که در اینترنت از افراد جاسوسی می کنند. اینها شامل آژانس های قدرتمند دولتی مانند NSA ، سیا و غیره است.

اگر نمی دانید این تهدید برای حفظ حریم خصوصی شما چقدر جدی است ، پس از مدتها قبل باید به افشاگری های ارسال شده توسط ادوارد اسنودن مراجعه کنید. به گفته وی ، آژانس ها از آدرس IP شما برای بررسی سابقه مرور شما استفاده می کنند. و آنها در اینجا متوقف نمی شوند. آنها همچنین شناخته شده اند که دوربین ها را هک می کنند و جاسوسی می کنند حتی اگر در صمیمی ترین لحظه ها از مردم استفاده کنند.

حتی اگر ناشناس بودن آنلاین چیزی مورد نظر شما نباشد ، هنوز دلایلی برای یادگیری چگونگی پنهان کردن IP من به صورت آنلاین وجود دارد. یکی دیگر از دلایل یادگیری روش های نقاب سازی IP یا Ghosting IP ، دسترسی به کانال های جریان در وب است.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید از مکانی که در دسترس نیست ، به Disney + دسترسی پیدا کنید و به آن جریان دهید ، باید آدرس IP اصلی خود را نقاب بزنید و از یک آدرس IP جعلی استفاده کنید. اما چگونه می توانید این کار را انجام دهید؟ آسان است!

چگونه آدرس IP خود را مخفی کنم?

همانطور که در بالا توضیح داده شد ، پنهان کردن آدرس IP شما در بسیاری موارد ضروری است. و بهترین راه برای مخفی کردن آدرس IP شما استفاده از استتار است. این بدان معنی است که شما در حالی که در دید ساده پنهان خواهید ماند. و هیچ نهاد موجود در وب قادر به یافتن محل واقعی یا هویت شما نیست.

روشهای زیادی برای مخفی کردن آدرس IP شما وجود دارد. برخی از این موارد در زیر ذکر شده است:

چگونه IP را با VPN مخفی کنیم?

آسانترین راه برای استتار از طریق آدرس IP استفاده از VPN است. استفاده از VPN مزایای بسیاری دارد. این فقط ناشناس بودن آنلاین را ارائه نمی دهد. همچنین به شما امکان می دهد IP خود را به یک مکان دیگر تغییر دهید و با سهولت به کانال های مورد علاقه خود دسترسی پیدا کنید.

VPN در واقع شبکه ای از سرورهاست که از طریق برنامه مشتری VPN قابل دسترسی است. این سرورها به طور کلی در کشورهای مختلف پخش می شوند. و آنها یک عملکرد اصلی دارند ، تا بتوانند آدرس IP خود را تغییر دهید.

هر زمان که به یک سرور VPN وصل شوید ، آدرس IP شما آدرس IP سرور را می گیرد. این مکان IP شما را نیز تغییر می دهد ، و حتی اگر هزاران مایل دورتر زندگی می کنید ، می توانید وانمود کنید که می توانید از یک کشور بازدید کنید..

VPN ها به اشکال مختلفی ارائه می شوند. بهترین خدمات VPN خدمات برتر هستند. این موارد شامل مواردی مانند PureVPN ، در میان دیگران است. این سرویس های VPN دسترسی به بزرگترین شبکه های سرور را ارائه می دهند و همچنین بهترین ویژگی های امنیتی و حریم خصوصی را به کاربران خود ارائه می دهند.

برای مثال PureVPN به 140 سرور در 140 کشور دسترسی دارد. دسترسی به 300،000+ آدرس IP را که می توانید به آنها تغییر دهید ارائه می دهد. همچنین برای حفظ امنیت ارتباطات آنلاین شما ، رمزنگاری نهایی به پایان ارائه می دهد. علاوه بر این ، شما می توانید از هر نقطه به کانال های مورد علاقه خود ، از جمله Netflix US و Disney + دسترسی پیدا کنید.

اتصال به یک سرویس مانند PureVPN امن ترین و آسان ترین راه برای مخفی کردن آدرس IP من است.

با استفاده از Tor برای جستجوی آدرس IP

Tor ابزاری دیگر است که به شما کمک می کند آدرس IP را مخفی کنید. همچنین قدیمی ترین روش برای ماسک کردن آدرس IP است. در اوایل دهه 2000 ، Tor راهی پیدا کرد تا شما را در وب مخفی نگه دارد.

در اصل ، Tor مانند مرورگری است که می تواند آدرس IP شما را به مکان های مختلف گزاف گویی کند. ترافیک آنلاین شما از سرورهای مختلف از سراسر جهان عبور می کند. این امر آن را در وب پنهان نگه می دارد.

با این وجود ، در استفاده از Tor چند مشکل وجود دارد. برای یکی ، کند است. IP شما باید از سرورهای مختلفی عبور کند و این باعث کاهش سرعت می شود. دلیل دیگر عدم استفاده از Tor این است که قبلاً چندین بار توسط سازمانهای نظارتی به خطر افتاده است. مواردی وجود داشته است که افراد بی گناه مورد بررسی قرار گرفتند زیرا به دلیل استفاده از Tor مشکوک به نظر می رسید.

پروکسی برای تقسیم IP

استفاده از پروکسی روش دیگری برای مخفی کردن آدرس IP من است. این ابتدایی ترین گزینه ای است که می توانید برای مخفی کردن IP خود استفاده کنید. با این حال ، یک پروکسی کمی بیش از حد اساسی است و اغلب فاقد کمال است که با استفاده از یک سرویس VPN همراه است. آنها می توانند آدرس IP شما را نشت دهند. آنها فاقد بسیاری از ویژگیهای امنیتی مهم برای پنهان نگه داشتن IP شما هستند.

چرا از PureVPN برای مخفی کردن آدرس IP استفاده می کنید?

روش های مختلفی برای پنهان کردن آدرس IP شما وجود دارد. بهترین راه برای پنهان کردن آدرس IP استفاده از PureVPN است. با PureVPN ، می توانید بیش از 300،000+ آدرس IP از 140 کشور جهان دسترسی داشته باشید و از آنها استفاده کنید. شما می توانید از بهترین امنیت و گمنامی که می توانید بهره مند شوید. در همین حال ، شما همچنین می توانید از هر نقطه به کانالهای جریان دلخواه خود دسترسی پیدا کرده و جریان دهید!

درباره آدرس های IP بیشتر بیاموزید

  • آی پی من چیه
  • چگونه آدرس IP را مخفی کنیم
  • IP ناشناس
  • Gateway پیش فرض
  • آدرس IP روتر
  • IP روتر Netgear
  • شماره بندر
  • آدرس IP خصوصی چیست
  • آدرس IPv6 چیست؟
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me