آدرس IP خصوصی چیست?

آدرس IP خصوصی یک آدرس اینترنتی پروتکل اینترنتی است که به دستگاههای خانگی شما مانند چاپگر ، تلویزیون هوشمند و سایر موارد اختصاص داده شده است. آدرس های IP خصوصی با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و در وب گسترده تر ارتباط برقرار نمی کنند.

آدرس IP خصوصی در مقابل عمومی

یک آدرس IP چیست?

یک آدرس اینترنتی پروتکل اینترنتی ، که معمولاً به عنوان یک آدرس IP شناخته می شود ، یک آدرس عددی منحصر به فرد است که به هر دستگاهی اختصاص داده می شود که به اینترنت نیاز دارد مانند کامپیوتر ، چاپگر ، سوئیچ های هوشمند ، روترهای اینترنتی یا هر وسیله دیگری که بخشی از اینترنت باشد. شبکه.

از یک آدرس IP به عنوان سوخت قدرت خودرو استفاده کنید. بدون این سوخت؛ شما نمی توانید به اطراف برسید. از آنجا که آدرس های IP ماهیت منسجم دارند ، می توانند تغییر کنند. بدون آدرس IP ، شما عملاً از شبکه جدا نیستید.

یک آدرس IP خصوصی چیست?

یک آدرس IP خصوصی به طور خاص به یک دستگاه در یک شبکه کنترل شده اختصاص داده می شود و به راحتی در اینترنت گسترده قابل دسترسی نیست. با یک آدرس IP خصوصی ، تمام دستگاه هایی که به آن IP خصوصی اختصاص داده شده قادر خواهند بود با یکدیگر ارتباط برقرار کنند.

چگونه آدرس IP خصوصی کار می کند?

برای آسان تر کردن امور ، بگذارید مثالی از دستگاه های متصل به شبکه خانگی خود بیاورید. به عنوان بخشی از دوران مدرن فن آوری ، شما مطمئناً دارای تلفن هوشمند و شاید یک رایانه رومیزی یا لپ تاپ هستید و همه این دستگاه ها از طریق روتر مرکزی منزل شما به اینترنت متصل می شوند..

برای آسان تر کردن امور ، بگذارید مثالی از دستگاه های متصل به شبکه خانگی خود بیاورید. به عنوان بخشی از دوران مدرن فن آوری ، شما مطمئناً دارای تلفن هوشمند و شاید یک رایانه رومیزی یا لپ تاپ هستید و همه این دستگاه ها از طریق روتر مرکزی منزل شما به اینترنت متصل می شوند..

ممکن است بپرسید, منظور از داشتن یک IP عمومی و یک IP خصوصی چیست? سوال جالب دستگاههای متصل به شبکه خانگی شما می توانند با استفاده از آدرس IP خصوصی خود به راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. در حالی که ، روتر از آدرس IP عمومی اختصاص یافته برای کمک به ارتباط با سایر نقاط جهان از طریق اینترنت استفاده می کند.

ناگفته نماند که هنگام اتصال به اینترنت ، آدرسهای IP خصوصی شما پنهان خواهند ماند و فقط آدرس IP روترها قابل مشاهده است.

در حقیقت ، یک آدرس IP خصوصی ، یک آدرس IP غیر اینترنتی در خانه است که در یک شبکه داخلی قرار دارد. این بدان معناست که دستگاه های شبکه مانند روترها آدرس IP خصوصی را اختصاص می دهند.

دامنه های آدرس IP خصوصی

 • 10.0.0.0 تا 10.255.255.255
 • 172.16.0.0 تا 172.31.255.255
 • 192.168.0.0 تا 192.168.255.255

چگونه آدرس IP خصوصی خود را پیدا کنیم

 1. مطبوعات برنده + R و نوع سانتی متر به میدان.
  مرحله 1: CMD را تایپ کنید
 2. مطبوعات وارد برای باز کردن اعلان فرمان.
  مرحله 2: خط فرمان را وارد کنید
 3. تایپ کنید ipconfig و مطبوعات وارد. اطلاعاتی در مورد اتصال به شبکه خود مشاهده خواهید کرد.
  مرحله 3: برای آدرس ipv4 ipconfig را تایپ کنید

نیاز به یک آدرس IP خصوصی چیست?

هنگامی که یک آدرس IP عمومی تنها راه اتصال به اینترنت است ، چرا شخص به یک IP خصوصی احتیاج دارد؟ یکی ، برای اینکه دستگاه های داخلی با یکدیگر ارتباط برقرار کنند ، برای مثال ، شما یک صفحه از تلفن هوشمند خود برای چاپ بر روی چاپگر خود ارسال کردید. دو ، IP خصوصی فضای عمومی آدرس IP را در اختیار ندارند.

دقیقاً همانطور که یک منبع آب آشامیدنی محدود وجود دارد ، مفهوم IP به روشی مشابه کار می کند. با داشتن تعداد محدودی IP ، IP های خصوصی راه را برای IP های عمومی فراهم می کنند تا بتوانند هرچه بیشتر شبکه های اینترنتی بدون ایجاد خطر در دسترس بودن نصب شوند..

بیایید مثالی بزنیم تا بهتر درک کنیم بگویید که یک روتر منظم در شبکه خانگی دارید. تقریباً تمام روترها در خانه ها و دفاتر در سرتاسر جهان از ساختار آدرس IP مشابهی مانند 192.168.1.1 برخوردار هستند و آنها را به 192.168.1.2 ، 192.168.1.3 ، 192.168.1.4 و غیره و غیره اختصاص می دهد تا به تعداد زیادی دستگاه متصل به روتر.

ممکن است بپرسید, IP های خصوصی با IP های شبکه های دیگر مطابقت ندارند? به طور خلاصه ، خیر ، زیرا این تفاوت در تعداد روترها از همان آدرس ، 192.168.1.1 استفاده نمی کند. ده ها دستگاه می توانند در داخل آن شبکه خاص به هم وصل شوند و همان آدرس IP را با کاربران سایر شبکه ها به اشتراک بگذارند زیرا آنها با یکدیگر در تعامل نیستند.

از طرف دیگر ، دستگاههای دارای IP اختصاصی اختصاص داده شده توسط روتر از آدرس IP عمومی روتر برای تفسیر درخواست های خود و کمک به تسهیل ارتباط با سایر آدرس های IP عمومی و در نهایت امکان تعامل با دستگاه های خود استفاده می کنند.

به این روش فکر کنید ، شما با کمک IP خصوصی دستگاه خود به عنوان دستگاه ، (یک لپ تاپ ، تلفن هوشمند یا هر وسیله دیگر) این صفحه را می خوانید ، این صفحه را از طریق IP عمومی ، روتر درخواست کرده و سپس شما را به اینجا فرود می آورید..

دستگاههای دارای اینترنت مانند لپ تاپ ، کامپیوترهای رومیزی ، تلفن های هوشمند ، تبلت ها و سایر مواردی که در شبکه های خصوصی در سراسر جهان کار می کنند می توانند از یک آدرس IP خصوصی و تقریبا بدون محدودیت استفاده کنند ، که این مورد برای آدرس های IP عمومی وجود ندارد.

آدرسهای IP خصوصی همچنین راهی را برای دستگاههایی که نیازی به تماس با اینترنت ندارند ، مانند سرورهای پرونده ، چاپگرها و غیره ، فراهم می کنند تا هنوز با سایر دستگاه های موجود در شبکه ارتباط برقرار کنند بدون اینکه مستقیم در معرض دید عموم قرار گیرند..

این همه اکنون که متوجه شدید ، می دانید درک مفهوم و عملکرد آدرسهای IP خصوصی چقدر آسان بود.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me