نحوه حذف Exif و ابرداده از عکس ها


نحوه حذف Exif و ابرداده از عکس ها

برای حذف ابرداده از عکسها ، این مراحل را دنبال کنید:


 • روی تصویر راست کلیک کرده و را انتخاب کنید خواص .
 • پیدا کردن “برگه جزئیات” در بالا و بر روی آن کلیک کنید.
 • کلیک “خصوصیات زیر را از پرونده حذف کنید" پیوند در پایین.
 • علامت گذاری تمام اطلاعاتی که می خواهید از عکس حذف شود.
 • اطلاعات پیوست شده با عکس اکنون حذف شده اند ، می توانید با تکرار همان روند ، دوبار بررسی کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد Metadata ، می توانید این راهنمای کامل را بخوانید و در مورد فنی و مسائل مربوط به ابرداده اطلاعات کسب کنید.

نحوه حذف ابرداده از عکسها

آیا تصور می کردید که بیشتر دوربین ها در پشت هر عکسی که کلیک می کنید داده های پنهان یا پنهانی دارند؟ و هنگامی که آن تصاویر را ارسال می کنید یا دریافت می کنید ، به عنوان مثال ، بارگذاری آنها در رسانه های اجتماعی – اطلاعات پنهان می توانند در پشت عکس پنهان بمانند؟ و این که مردم می توانند آن اطلاعات را بدون هیچ گونه سخت کار اضافی به دست آورند?
این فوق داده به عنوان داده های EXIF ​​(فرمت فایل قابل تعویض تصویر) شناخته شده است.
بیشتر مسئله بزرگی نیست ، اما در موارد نادری توسط هکرهای کلاه سیاه قابل سوءاستفاده است و می تواند برای شما مشکل ایجاد کند.

EXIF و ابرداده در عکس ها چیست?

عکاسی یک هنر پیچیده است که شامل بسیاری از مشخصات فنی ، مانند قرار گرفتن در معرض نور ، ترکیب ، زاویه دید دوربین و بسیاری از ویژگی های دیگر است که یک عکس خوب را تشکیل می دهد. مطالب زیادی در صفحه وجود دارد که باید آموخت که حتی یک متخصص برای یادگیری آن چندین دهه طول می کشد.
داده های Exif تمام اطلاعات فنی است که در پشت هر عکس پنهان است. با استخراج مطالب آن می توانید اطلاعات زیادی در مورد تصویر کسب کنید ، مانند نحوه گرفتن عکس ، مکان ، زمان و بسیاری موارد دیگر که به شما امکان می دهد مهارت های عکاسی خود را به سطح بعدی تسلط دهید..

داده های موجود در فوق داده

 • داده های Exif یا Metadata می توانند شامل شوند
 • مدل و سازنده دوربین
 • تاریخ ، زمان و مکان زمان گرفتن عکس
 • وضوح تصویر
 • سرعت شاتر ، دیافراگم ، ISO
 • فشرده سازی مورد استفاده برای عکس

ادامه داد…

به طور کلی ، داده های EXIF ​​بی گناه است و قصد صحیحی برای ارائه همه این جزئیات دارد. گاهی اوقات می توانید بیت اضافی از داده ها در پشت تصاویر تعبیه شده اضافه کنید که می توانند به حریم خصوصی شما حمله کنند و شما را آسیب پذیر کنند.
یک تلفن هوشمند با دوربین مجهز و قابلیت GPS را در نظر بگیرید. هنگامی که از تلفن خود تصاویر را ضبط می کنید ، هر ضبط مختصات GPS متصل به پشت عکس را ضمیمه می کند. این یک روش عالی برای عکسهای جغرافیایی است ، اما کسانی که قصد درستی ندارند می توانند این مختصات را استخراج کرده و در صورت یافتن تصاویر شما به صورت آنلاین مکان را به افراد غریبه هدیه دهند..
با در نظر گرفتن ، یک دوربین قدیمی DSLR با قدمت چند سال گذشته است. نه تنها داده های EXIF ​​می توانند حاوی اطلاعاتی در مورد سازنده و مدل باشند ، بلکه می توانند شامل شماره سریال نیز باشند.
این شماره سریال قابل ردیابی است و تاکنون همه تصاویر با این دوربین گرفته شده اند.

NSA داده های Exif را جمع آوری و تجزیه و تحلیل می کند

اکنون داده های Exif را حذف کنید

چند سال پیش ، آژانس امنیت ملی آمریکا برنامه ای به نام Xkeyscore را راه اندازی کرد که نشان می داد چگونه برای جمع آوری اطلاعات می تواند به نفع ابرداده استفاده شود. سؤال باقی مانده است ، آیا این احتمال وجود دارد که شما در عقب چاقو بزنید؟ نه واقعا.
با این حال ، این امکان باقی مانده است ، بنابراین بهتر است Exif را فقط در صورت حذف کنید مگر اینکه؛ شما عمدا می خواهید نمایشگاه را برای اهداف خود نگه دارید. آیا می خواهید بدانید که چگونه می توان ابرداده را از تصویر جدا کرد؟ در ادامه این مقاله را بخوانید تا یک مرور کلی درباره نحوه حذف ابرداده از تصویر ارائه دهید.

 • داده های Exif را با کاوشگر پرونده Windows حذف کنید
 • ویندوز دارای یک Remote Exif یکپارچه است که استفاده از آن بسیار آسان است.
 • اکسپلورر پرونده را روی سیستم خود باز کنید (کلید ویندوز + میانبر E)
 • به هر تصویر منحرف شوید
 • بر روی تصویر خود راست کلیک کرده و خواص را انتخاب کنید
 • برگه جزئیات را انتخاب کنید

ویندوز 10 می تواند عکس ها را در دو دسته “دوربین” و “عکس پیشرفته” قرار دهد. این دوربین شامل برخی از ویژگی های اصلی مانند دیافراگم ، فاصله کانونی و حالت اندازه گیری است. دسته عکس پیشرفته شامل شماره سریال دوربین ، نسخه Exif و سایر اصطلاحات نیز هست.

پس از باز کردن پنجره Properties ، باید “حذف خصوصیات و اطلاعات شخصی” را مشاهده کنید ، بنابراین بر روی آن کلیک کنید تا ابزار Exif remove را اجرا کنید و برای حذف ابرداده های تصویر آماده شوید. این ابزار به شما امکان می دهد تا خواص مورد نیاز برای حذف یا کپی کردن تمام ابرداده های موجود در تصویر را برای حذف دائمی انتخاب کنید. همچنین می توانید چندین عکس را انتخاب کرده و تمام ابرداده ها را به صورت یکجا حذف کنید.

نکته: یک محدودیت ویندوز 10 این است که اجازه نمی دهد تمام ابرداده را نابود کند. هیچ توضیحی وجود ندارد که چرا مایکروسافت این محدودیت را حفظ کرده است ، اما اگر می خواهید داده های کامل Exif را خراب کنید ، دو روش را دنبال کنید در زیر شرح داده شده است:

داده های Exif را با استفاده از GIMP حذف کنید

GIMP یک نرم افزار منبع باز است که برای جدا کردن داده های Exif از هر تصویری به طور کامل استفاده می شود. حتی ممکن است ساده تر از روش ویندوز 10 که در بالا توضیح داده شده است.

 • راه اندازی GIMP
 • تصویر را در GIMP باز کنید
 • برای صادر کردن تصویر ، به پرونده رفته و “Export as” را انتخاب کنید. نام آن را هرچه می خواهید ، فراموش نکنید که افزودنی تصویر JPG را اضافه کنید
 • روی دکمه Export کلیک کنید
 • در زیر گزینه های صادرات ، گزینه های پیشرفته را گسترش داده و علامت ذخیره داده Exif را بردارید
 • با توجه به انتخاب خود ، سایر خواص را اصلاح کنید
 • برای پایان کار ، بر روی Export کلیک کنید

با این وجود این روش می تواند بسیار وقت گیر باشد ، زیرا هر تصویر باید به صورت جداگانه انتخاب شود و آنها را یک به یک صادر کند ، گرچه هر یک فقط 5 ثانیه طول می کشد ، اما هنوز هم نیاز به تلاش دارد.

توجه داشته باشید: شما می توانید به جای Gimp از فتوشاپ استفاده کنید ، اما خرید Photoshop برای حذف داده های Exif باعث نمی شود ارزش خرید را داشته باشید.

داده های Exif را با استفاده از یک برنامه تلفن همراه حذف کنید

اگر بیشتر تصاویر خود را با تلفن هوشمند خود ضبط می کنید ، استفاده از یک برنامه حذف Exif به معنای منطقی تر خواهد بود تا مجبور نباشید سیستم رایانه خود را درگیر کنید.
قبل از اینکه با نصب یک برنامه شخص ثالث حذف Exif جلو بروید ، تنظیمات دوربین خود را بررسی کنید تا ببینید آیا می توانید تولید داده Exif را غیرفعال کنید. برخی از برنامه های دوربین فقط برای غیرفعال کردن خدمات مکان از شما امتیاز می گیرند. در مقابل ، دیگران ممکن است به شما اجازه ندهند داده های Exif را به هیچ وجه از بین ببرید.
آیا هنوز به دنبال برنامه حذف EXIF ​​هستید؟ Photo Metadata Remover را برای از بین بردن ابرداده روی اندروید یا برای IOS می توانید Metafo را نصب کنید. هر دو برای استفاده آزاد هستند ، با این وجود ، برای باز کردن قفل امکان باز کردن داده های Exif ، باید برنامه کاملی را خریداری کنید که برخی از ویژگی های اضافه شده مانند تاریخ ویرایش و مکان را ارائه می دهد و به اشتراک گذاری امن را تضمین می کند..

فقط بخاطر داشته باشید که:

هنگامی که تصاویر خود را با دیگران به اشتراک می گذارید یا آنها را بارگذاری آنلاین می کنید ، اگر نمی خواهید دیگران شما را جغرافیایی کنند ، داده / فوق داده EXIF ​​را حذف کنید. اینستاگرام بیشترین موارد را در اینجا میزبان می شود که برنامه تصاویر شما را بر اساس موقعیت مکانی خود طبقه بندی می کند و آن را برای هر کسی که در آن مکان جستجو می کند نمایش می دهد.
از حداکثر حریم خصوصی آنلاین تصاویر خود اطمینان حاصل کنید ، به خصوص هنگامی که آنها را به صورت آنلاین با دیگران به اشتراک می گذارید. با پشتیبان گیری از رمزگذاری ، می توانید در مورد هر کسی که از اطلاعات شخصی خود استفاده می کند اطمینان داشته باشید.

آیا می خواهید حریم شخصی آنلاین خود را پس بگیرید؟ ممکن است بخواهید راهنماهای زیر را بررسی کنید:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map