نحوه غیرفعال کردن اشتراک گذاری مکان در Chrome

چه کسی می دانست که آنجا وجود خواهد داشت که نقشه های کاغذها تقریباً منقرض شوند و دستگاه های کوچک موجود در جیب های ما جایگزین شوند. علاوه بر این ، این دستگاه ها به اندازه کافی هوشمند می باشند تا بتوانند محلی را اسکن کنند و نزدیکترین رستوران ها ، کافه ها ، هتل ها یا هر مقصدی را که می خواهیم به آن برسیم پیشنهاد کنند. خوب ، این همه به دلیل الگوریتم های معجزه آسا در پشت ردیاب های مکان آنلاین امکان پذیر است.

ردیابی موقعیت مکانی اکنون آنقدر جهانی است که آن را در همه نقشه هایی که می توانید انجام دهید ، حتی کمی با مکانها ، پیدا کرده اید. نیازی به گفتن نیست ، شما این ویژگی را در تمام دستگاه های هوشمند نیز دارید ، مانند تلفن های هوشمند ، تبلت ها ، ساعت های هوشمند و غیره.

مهم نیست که هنگام استفاده از ویژگی ردیابی موقعیت مکانی احساس راحتی کنید ، به خاطر داشته باشید که تجربه همیشه خوشایند نیست.

از برچسب زدن عکس از مکانهای مختلف در رسانه های اجتماعی یا چک کردن در هتل ها یا کافه ها ، می خواهیم فراموش کنیم که ردپای روشنی از فعالیت های خود را به جای می گذاریم.

بنابراین ، یادگیری نحوه خاموش کردن اشتراک مکان در Chrome و جلوگیری از خطرات احتمالی برای حفظ حریم خصوصی و امنیت ضروری است.

نحوه خاموش کردن اشتراک گذاری مکان در نماد کروم

ردیابی جغرافیایی با خطرات حریم خصوصی و امنیتی همراه است

ردیابی موقعیت مکانی ممکن است راحت باشد. اما اگر اطلاعات موقعیت مکانی به اشتباه نرسد ، فقط ناخوشایند نمی شود بلکه بسیار خطرناک نیز خواهد بود. با مشخص کردن موقعیت مکانی خود و نگه داشتن زبانه ها در هر حرکتی ، یک مجرمان اینترنتی یا هرگونه جرایم سایبری دیگری می توانند چیزهای زیادی در مورد شما بدانند مانند رفتار شما ، کارهای روزمره ، علاقه و سایر موارد.

در حقیقت ، با دادن موقعیت واقعی خود ، تقریباً از همه دعوت می شوید تا به راحتی شما را به خانه خود ردیابی کنند و بدانند که در کجا زندگی می کنید. در مورد دستگاه شریک زندگی ، خواهران و برادران یا فرزندانتان نیز همین امر صادق است. ردیابی موقعیت مکانی می تواند برای امنیت و امنیت شما و عزیزان بسیار خطرناک شود.

علاوه بر این ، فقط مجرمان سایبری نیستند که از ردیاب ها برای یافتن محل فعلی شما بلکه سازمان های دولتی نیز استفاده می کنند. در حقیقت ، اتفاقاتی در رابطه با یک برنامه رخ داده است که به یک آژانس اجرای قانون اجازه می دهد مکان کاربر را در زمان واقعی ردیابی کند ، که در غیر این صورت نیاز به دستور دادگاه دارد.

بنابراین ، اگر می خواهید فعالیت های خود را خصوصی نگه دارید و نمی خواهید دیگران هر حرکت شما را دنبال کنند ، بهتر است برنامه ها و خدمات ردیابی مکان را غیرفعال کنید.

نحوه غیرفعال کردن اشتراک گذاری مکان در Chrome

شاید در این مرحله از خود سؤال کنید: چرا مکان Chrome تمرکز راهنمای ما را ردیابی می کند؟ برای مبتدیان ، Chrome پرکاربردترین مرورگر روی کره زمین است. در حقیقت ، از سال 2019 ، گوگل کروم سهم بازار جهانی 61.72٪ ، و پس از آن صفری ، 15.23٪ و مابقی.

علاوه بر این ، ویژگی ردیابی موقعیت مکانی Google Chrome در مقایسه با سایر مرورگرهای دارای قابلیت جغرافیایی ، تصفیه شده و کارآمدتر است..

صرف نظر از ، برخی از آموزش های آسان برای دنبال کردن غیرفعال کردن ردیابی موقعیت مکانی Chrome در دستگاه های مختلف ، که به راحتی دنبال می شوند.

غیرفعال کردن ردیاب موقعیت مکانی Chrome در دسک تاپ (مرورگر)

 • راه اندازی مرورگر Chrome در دسک تاپ شما
 • روی Chrome کلیک کنید نماد منو و سپس به تنظیمات بروید
 • به پایین بروید و برای باز کردن کلیک کنید پیشرفته
 • به قسمت تنظیمات محتوا در زیر بروید حریم خصوصی و امنیت بخش
 • به موقعیت مکانی بروید و روی آن بروید قبل از دسترسی سؤال کنید (توصیه می شود)

توجه داشته باشید: در پنجره تنظیمات محتوا ، می توانید ویژگی های دیگری را برای “درخواست قبل از دسترسی” از جمله دوربین ، میکروفون ، اعلان ها و غیره تنظیم کنید..

مسدود کردن ردیابی موقعیت مکانی Chrome در Android

 • دستگاه Android خود را باز کرده و به آن بروید تنظیمات
 • شیر و باز کنید محل (یا به دستگاه اتصال به سامسونگ بروید)
 • ضربه زدن کروم
 • ضربه زدن مجوزها و ضامن کردن محل

ردیابی موقعیت مکانی را در Chrome در iPhone خاموش کنید

 • ضربه زدن تنظیمات در صفحه اصلی خود
 • برای یافتن و رفتن به پایین بروید کروم
 • زیر کروم تنظیمات ، روی ضربه بزنید محل
 • تنظیمات موقعیت مکانی را روی هرگز
 • پس از اتمام ، مرورگر Chrome iPhone شما مکان شما را ردیابی نمی کند

VPN ابزاری مناسب برای ناشناس کردن موقعیت مکانی شما است

اگر فکر می کنید غیرفعال کردن ردیاب موقعیت مکانی در مرورگر Chrome شما را از رادار دور نگه می دارد ، دیگر نمی توانید اشتباه کنید. از همه اینها ، ممکن است به GPS یا Chrome در برخی موارد نیاز داشته باشید.

بهترین راه برای مخفی کردن مکان و یا کلاهبرداری از آن با تنظیم VPN است.

PureVPN دارای مجموعه گسترده ای از آدرس های IP است که منشاء آن در مکان های مختلف است. در حال حاضر ، بیش از 300،000 IP IP ناشناس از 180+ مکان مانند آلمان ، ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا ، برزیل و موارد دیگر دریافت می کنید. با فریب دادن موقعیت واقعی خود با یک IP ناشناس ، می توانید مطمئن باشید که هیچ کس شما را ردیابی نمی کند و حتی اگر کسی هم باشد ، آنها در تعقیب غاز وحشی قرار می گیرند.

ناشناس بودن گذشته ، شما همچنین می توانید داده های مهم خود را در برابر تلاش های هک کردن ، نظارت و یا جاسوسی با رمزگذاری 256 بیتی ما محافظت کنید ، این همان فناوری است که توسط ارتش و سایر آژانس های دولتی استفاده می شود.

بنابراین ، امروز با ناشناخته شدن رمز عبور خود و خراب کردن موقعیت مکانی خود با PureVPN ، ناشناس بودن خود را ایمن کنید.

آیا می خواهید حریم شخصی آنلاین خود را پس بگیرید؟ ممکن است بخواهید راهنماهای زیر را بررسی کنید:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me