5 دلیل اتصال WiFi آهسته


5 دلیل اتصال WiFi آهسته

Wi-Fi کم سرعت می تواند توسط بسیاری از عوامل غالب ایجاد شود. 5 دلیل احتمالی سرعت آهسته WiFi شامل موارد زیر است:


 • برنامه های بسیار زیادی در حال اجرا در پس زمینه هستند.
 • بیش از حد بسیاری از دستگاه های متصل به یک کانال واحد.
 • کاربرانی که فعالیتهای سختی را انجام می دهند
 • نحوه قرارگیری روتر شما
 • سخت افزار قدیمی

تصویر

 • کانال اشتباه
 • استفاده از پهنای باند
 • روتر منسوخ
 • قرار دادن غلط روتر
 • درایور قدیمی

چرا Wi-Fi من خیلی کند است?

صفحاتی که مدت زمان زیادی برای بارگذاری دارند می توانند بسیار ناامید کننده و تست صبر و تحمل باشند. سرعت Wi-Fi آهسته می تواند وضعیت نگران کننده تر شود وقتی که می خواهید به مهلت هایی برسید و تکالیف خود را به موقع انجام دهید.

ذکر شده در زیر برخی از دلایل کند بودن سرعت Wi-Fi شما با راه حل های ممکن است.

*توجه داشته باشید: یک سیگنال Wi-Fi بد ممکن است باعث شود شما فکر کنید این یک مشکل اتصال به اینترنت است ، اما در واقعیت ، همیشه این درست نیست. برای سرعت بخشیدن به اینترنت یا تقویت سیگنال Wi-Fi ، باید مراحل مختلفی را دنبال کنید.

1. شما در کانال اشتباه قرار داده اید

شبکه های بی سیم از دو باند فرکانس: به ترتیب 2.4 گیگاهرتز و 5 گیگاهرتز تشکیل شده اند. این باندهای فرکانس بر دو عامل سرعت و سرعت حرکت آنها تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، یک کانال 2.4 گیگاهرتزی می تواند سرعت کمتری را در یک منطقه تحت پوشش گسترده فراهم کند ؛ در حالی که؛ یک کانال 5 گیگاهرتزی می تواند سرعت بیشتری را در یک منطقه تحت پوشش کوچکتر انتقال دهد. ترجیحاً یک اتصال 2.4 گیگاهرتزی به دلیل سر و صدای کمتری یا تداخل نسبت به یک شبکه 5GHz در مناطق شهری بهتر استفاده می شود. این باندها در چندین کانال تقسیم می شوند.

یک دلیل شایع که Wi-Fi در خانه کند است به دلیل وجود وسایلی مانند مایکروویو ، تلفن های بی سیم و سایر دستگاه هایی است که در همان کانال 2.4 گیگاهرتزی منتقل می شوند. اگر این دستگاه ها در این نزدیکی وجود داشته باشند ، می تواند باعث کاهش سرعت Wi-Fi شود. این مربوط به همسایگان شما است که ممکن است دستگاه های زیادی به همان شبکه متصل باشند و با همان فرکانس کار می کنند.

کانال ها شبیه جاده ها هستند و وسایل نقلیه وسایل نقلیه در جاده هستند. اگر همه از یک مسیر برای رسیدن به مقصد مشخص شده خود استفاده کنند ، احتمالاً باعث ازدحام ترافیک خواهد شد. اما اگر چندین مسیر به همان مقصد منتهی شوند ، احتمالاً ترافیک را تقسیم می کند و باعث تراکم کمتری می شود. بنابراین انتخاب کانال با کمترین میزان تراکم ترافیک یک راه حل توصیه شده برای مثال است ، کانال های 1 ، 6 و 11 سریعترین کانال در دسترس هستند.

چطوری میشه اینو تعمیر کرد:

برای اینکه دریابید کدام کانال بیشترین فشار را در شبکه شما دارد ، از یک برنامه آنالایزر بی سیم مانند NetSpot استفاده کرده و سپس کانال خود را روی روتر خود تغییر دهید..

2. استفاده از پهنای باند بیش از حد

پهنای باند به بیشترین میزان داده منتقل شده از طریق شبکه در هر زمان اشاره دارد. اگر اتصال Wi-Fi خود را با چند نفر به اشتراک بگذارید ، هر بار افرادی که درگیر فعالیت های مصرف پهنای باند مانند بازی های ویدئویی آنلاین ، پخش فایل های صوتی بزرگ و سایر فعالیت ها هستند ، تمایل به استفاده از فعالیت گرانبهای شما دارند. به سادگی متوقف کردن این فعالیت ها می تواند عملکرد Wi-Fi شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشد.

چطوری میشه اینو تعمیر کرد:

نصب نرم افزار مانیتورینگ پهنای باند مانند DD-WRT یا Garygole برای کمک به پیدا کردن برنامه هایی که بیشترین پهنای باند را دارند

افراد زیادی در همان شبکه هستند

3. روتر شما به روز است

یک روتر کهنه است همچنین می تواند باعث کندی سرعت Wi-Fi شود. دستگاههای جدیدتر نسبت به دستگاههای قدیمی ارتباط و دامنه بسیار بهتری دارند. به عنوان مثال ، دستگاه های روتر با یک دهه عقب تمایل به سرعت Wi-Fi در حدود 25 مایل در دقیقه (مگابیت بر ثانیه) دارند. در حالی که دستگاه های منتشر شده چند سال پس از افزایش سرعت های مختلف از 150 تا 500 مگابیت در ثانیه.

روترها از استانداردهای مختلف Wi-Fi پشتیبانی می کنند که با گذشت سال ها بهبود می یابند. بیشترین استاندارد Wi-Fi مورد تقاضا برای روترهای موجود در بازار امروز B ، G ، N و AC است. تفاوت اصلی بین هر یک از اینها نرخ انتقال است. به عنوان مثال ، وایرلس B سرعت انتقال 11 مگابیت در ثانیه را دارد در حالی که بی سیم G دارای سرعت Wi-Fi 54 مگابیت در ثانیه است.

چطوری میشه اینو تعمیر کرد:

اگر اتصال Wi-Fi آهسته دارید ، سعی کنید روتر را مجدداً راه اندازی کنید که باید موارد را برای شما سرعت بخشد. به سادگی سیم را از روتر خود جدا کنید و چند ثانیه بعد آن را وصل کنید. اگر این کار را برای شما انجام ندهد ، بهترین راه حل ممکن خرید دستگاه جدید است.

روتر منسوخ

4. قرار دادن اشتباه روتر شما

اگر یک دستگاه جدید خریداری کرده اید ، اما هنوز هم در رابطه با سرعت Wi-Fi خود با مشکل روبرو هستید ، ممکن است مشکل با قرار گرفتن روتر باشد. سیگنال ها تمایل به سفر در یک جهت بیرونی دارند ، بنابراین بهتر است روتر را به جای قرار دادن آن در گوشه خانه خود ، در مکانی قرار دهید که کل شعاع خانه را در بر می گیرد.

چطوری میشه اینو تعمیر کرد:

 • ممکن است خانه شما برای تأمین پوشش کامل روتر شما خیلی بزرگ باشد. برای افزایش دامنه سیگنالهایی که در سراسر خانه پخش می شوند ، مجبورید از Wi-Fi استفاده کنید. این الحاقات وسایل کمکی هستند که به روتر متصل می شوند و به طور مکرر سیگنال هایی را پرتاب می کنند تا یک منطقه بسیار بزرگتر را پوشش دهند.
 • از قرار دادن روتر در نزدیکی یا زیرزمین خود خودداری کنید زیرا موادی مانند بتن و مواد می توانند سیگنال های Wi-Fi را مسدود کرده و در نتیجه Wi-Fi را کند کنند..
 • ترک روتر در قفسه کتاب یا روی زمین بهترین موقعیت برای پخش سیگنال های Wi-Fi شما نیست. با این حال ، یک راه امیدوار کننده تر قرار دادن روتر در ارتفاع مشخص برای دستیابی به عملکرد قابل توجه Wi-Fi ، گسترش دامنه پخش به طور کلی.

قرار دادن روتر

5- درایور شبکه منسوخ

برای برقراری اتصال به اینترنت ، به آداپتور شبکه نیاز است که توسط درایور شبکه پشتیبانی می شود. به طور کلی ، ویندوز به طور خودکار این درایورها را به صورت ماهانه به روز می کند تا از داشتن بهترین درایور ممکن عاری از اشکالات اطمینان حاصل شود. با این وجود ، ممکن است مواقعی وجود داشته باشد که این درایورهای بی سیم از بین بروند یا در نتیجه با سخت افزار شما ناسازگار شوند و منجر به مشکلات اتصال Wi-Fi شود.

چطوری میشه اینو تعمیر کرد:

می توانید با تایپ کردن مدیر دستگاه در جعبه جستجو و به دنبال آداپتور شبکه خود ، درایور را به صورت دستی بروزرسانی کنید. وقتی متوجه شدید که روی آداپتور شبکه کلیک راست می کنید می توانید درایور بروزرسانی را به روز کنید و انتخاب کنید. اگر این امر شما را از بروزرسانی موجود می خواهد ، بر روی نصب کلیک کنید و اگر اینطور نیست ، سیستم شما به روز است.

درایور بروزرسانی

نکته: سرعت اتصال خود را تست کنید!

برای نتایج دقیق و واقعی ، تمام برنامه های در حال اجرا در پس زمینه را ببندید و اگر Adblocker را اجرا کردید ، مکث کنید.

توجه داشته باشید: سرعت اینترنت شما ممکن است در مواقع شلوغ شبانه برخلاف نیمه شب کند باشد ، این در اصل زمانی است که احتمالاً نیمی از محله شما در خواب است. اما اگر سرعت شما به طور مداوم پایین است ، ممکن است بخواهید با ISP (ارائه دهنده خدمات اینترنت) تماس بگیرید تا یک برنامه ارتقاء یابد!

 • مرورگر مورد نظر خود را باز کرده و به وب سایت تست سرعت مانند speed.googlefiber.net بروید.
 • روی ضربه بزنید "بازی" آیکون
 • بعد از چند ثانیه سرعت پینگ ، سرعت بارگیری و بارگذاری را مشاهده خواهید کرد.
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map