نحوه تنظیم پروفایل های کاربری در کد 18

منتشر شده: 02 ژوئیه 2019

هر کاربر Kodi می تواند پروفایل های مختلف Kodi را به راحتی ایجاد کند. در این راهنما نحوه تنظیم پروفایل های کاربری روی Kodi را می آموزید. همچنین ، از PureVPN فقط با 0.99 دلار استفاده کنید تا به افزونه‌های بیشتری دسترسی پیدا کنید و حریم خصوصی دستگاههای جریان خود را تقویت کنید. حوصله خاموش کردن را بکشید و کدی را به همان اندازه که می خواهید جریان دهید.

پروفایل Kodi چیست?

Kodi به کاربران این امکان را می دهد تا پروفایل های مختلفی ایجاد کرده و با کلیک ماوس آنها را تغییر دهند. نمایه پیش فرض (سرپرستی) که برای اولین بار ایجاد می کنید “استاد” خوانده می شود و می توان از آن برای ایجاد هر تعداد پروفایل برای چندین کاربر استفاده کرد. این ویژگی کاربران را قادر می سازد دسترسی به یک شبکه یا پوشه خاص را مسدود کنند ، کتابخانه های مختلف رسانه ای را ایجاد و تنظیم کنند و افزونه ها را تنظیم کنند.

حتی به کاربران امکان می دهد تا از فیدهای RSS و نقشه های کلیدی استفاده کنند. جابجایی بین پروفایل ها نیز بسیار آسان است و کاربران می توانند از یک تجربه شخصی Kodi در همان دستگاه لذت ببرند.

چرا نمایه های مختلف Kodi را تنظیم می کنید?

ایجاد کتابخانه های رسانه ای جدا

همه کاربران دوست دارند کتابخانه های رسانه ای خود را مطابق نیاز و سلیقه خود تنظیم کنند. این ویژگی برای کاربرانی که دوست دارند دستگاه خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارند بسیار مناسب است اما نمی خواهید آنها هرگونه تنظیمات مهم را از بین ببرند یا اجازه دسترسی به پوشه های شخصی خود را ندهند.

همچنین می توانید کتابخانه های رسانه ای جداگانه ایجاد کنید تا همه کاربران بدون دخالت شخص دیگری بتوانند از تجربه Kodi خود لذت ببرند.

برای تست افزونه های مختلف کد

پروفایل های Kodi همچنین در بین کاربران سطح پیشرفته Kodi مشهور است که همیشه در جستجوی افزودنیهای جدید برای امتحان کردن هستند. با این حال ، این آزمایشات بسیاری ممکن است باعث شود که کتابخانه Kodi دچار ازدحام شود. اگر شما هم یک کاربر طرفدار Kodi هستید ، می توانید با ایجاد دو پروفایل جداگانه از دردسر جلوگیری کنید. یکی برای آزمایش و دیگری برای استفاده شخصی.

برای راه اندازی نسخه کدی بچه دوستانه

اینترنت با اطلاعاتی که به راحتی قابل دسترسی است ، چه خوب و چه بد ، سرریز است. بنابراین ، محدود کردن بچه ها از دسترسی به محتوای صریح بسیار چالش برانگیز است. این ویژگی برای والدینی که به دنبال نسخه مناسب کودکانه Kodi با یک رابط کاربری ساده و دسترسی کنترل شده به محتوا و افزودنی ها هستند ، بهترین گزینه است.

نحوه تنظیم پروفایل های کاربری در Kodi 18.2 Leia

پروفایل های Kodi بسیار جالب و آسان برای نصب هستند. در اینجا روشی ساده برای ایجاد آن وجود دارد.

مرحله 1: Kodi را بر روی دستگاه خود راه اندازی کنید

گام 2: با استفاده از نمادی که شبیه یک cogdevice است ، “سیستم” را از بالا سمت چپ صفحه انتخاب کنید

مرحله 3: اکنون ، به “تنظیمات نمایه” بروید

مرحله 4: در زیرشاخه پروفایل ها ، می توانید تمام پروفایل هایی را که قبلاً ایجاد کرده اید ، مشاهده کنید. اگر برای اولین بار نمایه کاربر جدیدی را تنظیم می کنید ، فقط نمایه سرپرستی را با عنوان “کاربر اصلی” مشاهده می کنید. “اکنون ، از سمت راست ایجاد یک نمایه جدید” افزودن نمایه “را انتخاب کنید.

مرحله 5: یک کادر نوشتاری ظاهر می شود ، و از شما خواسته می شود “نام پروفایل” را وارد کنید.

مرحله 6: “Ok” را یک بار انجام دهید

مرحله 7: اکنون یک جعبه با عنوان “مرورگر پوشه” ظاهر می شود. کافی است آن را خالی بگذارید و “خوب” را انتخاب کنید.

مرحله 8:

 • نام پروفایل – در اینجا می توانید نام پروفایل را تغییر دهید
 • تصویر پروفایل – در اینجا شما می توانید یک تصویر خاص برای پروفایل اضافه کنید تا آن را به راحتی قابل شناسایی کنید
 • دایرکتوری پروفایل – در اینجا می توانید یک رمز عبور را برای یک نوع محتوای خاص تنظیم کنید. به عنوان مثال ، می توانید قفل های مختلفی را برای فیلم ها ، موسیقی ، افزودنی ها ، مدیر فایل و غیره با یک کد متن ، رمز عبور عددی یا دسته کوچک موسیقی جاز تنظیم کنید. این بهترین حالت برای تنظیم نسخه Kodi دوستدار کودک با دسترسی کنترل شده یا محدود است
 • منابع رسانه- این پوشه دارای کلیه فیلم ها و نمایش های تلویزیونی در دسترس است. حتی اگر بهترین گزینه همگام سازی این گزینه با پروفایل سرپرست باشید ، می توانید دو پوشه کاملا جداگانه نیز داشته باشید. این گزینه های زیر را امکان پذیر می کند.
  جداگانه – اطلاعات کامل رسانه ای را با کنترل کامل جدا کنید
  به صورت پیش فرض مشترک – اطلاعات رسانه ای را با کاربر کنترل کامل به اشتراک بگذارید
  به صورت پیش فرض به اشتراک گذاشته شده (فقط بخوانید) – در حالی که توسط کد اصلی قفل شده است ، اطلاعات رسانه را با کاربران پیش فرض به اشتراک بگذارید
  جداگانه (قفل شده) – برای داشتن پروفایل اطلاعات جداگانه رسانه ای با کاربر پیش فرض ، اما بدون فعال کردن کد اصلی قابل تغییر نیست
 • اطلاعات رسانه ها – در اینجا می توانید برای هر نمایه کاربر اطلاعات جداگانه ای را برای تکه های رسانه تنظیم کنید. این گزینه های مشابه “منابع رسانه ای” را ارائه می دهد ، اما ما به شما توصیه می کنیم برای ایجاد پروفایل های فردی ، این “جدا” را ترک کنید

اگر مطمئن نیستید که در تنظیمات فوق یا در منابع رسانه چه تغییراتی ایجاد کنید ، احساس راحتی کنید و آن را به عنوان پیش فرض رها کنید.

برای انجام کارها به طور جداگانه ، ممکن است در مرحله بعد یک بار کپی از اطلاعات و منابع رسانه را نیز داشته باشید. این گزینه فقط به شما امکان می دهد تنظیمات موجود را به عنوان نقطه شروع کپی کنید ، در حالی که منابع و اطلاعات رسانه ها جداگانه باقی می مانند.

نحوه تغییر پروفایل های کاربری در Kodi

اکنون که می دانید چگونه چندین پروفایل کاربری را در Kodi ایجاد کنید ، شاید بخواهید بدانید که چگونه می توانید بین این پروفایل ها جابجا شوید. در اینجا روشی ساده برای انجام آن وجود دارد.

 1. راه اندازی Kodi
 2. رفتن به “تنظیمات”
 3. “تنظیمات نمایه” را انتخاب کنید.
 4. روی “نمایه” از نوار کناری سمت چپ کلیک کنید
 5. روی نمایه ای که می خواهید باز کنید کلیک راست کنید
 6. روی «بارگیری نمایه» کلیک کنید.
 7. Kodi چند بار طول می کشد تا بارگیری شود و نمایه شما آماده استفاده خواهد بود

نحوه تنظیم تنظیمات پروفایل در Kodi

اکنون که می دانید چگونه می توانید چندین پروفایل ایجاد کنید و بین آنها جابجا شوید. قدم بعدی یادگیری نحوه تنظیم تنظیمات در هر یک از پروفایل ها است. مراحل زیر را دنبال کنید.

 1. راه اندازی Kodi
 2. رفتن به “تنظیمات”
 3. سپس “تنظیمات نمایه”
 4. “General” را از ستون سمت چپ انتخاب کنید
 5. دو گزینه ظاهر خواهد شد

نمایش صفحه ورود به سیستم در هنگام راه اندازی: اگر می خواهید سایر کاربران از دسترسی به نمایه شما و محتوای آن جلوگیری کنید ، این گزینه اطمینان می دهد که هر وقت شخصی در تلاش برای دسترسی به Kodi است ، از شما خواسته می شود یک پروفایل را انتخاب کنید و رمز ورود را وارد کنید..

ورود خودکار به هنگام راه اندازی: این گزینه به شما امکان می دهد با شروع Kodi ، کدام نمایه را به عنوان اصلی استفاده کنید. معمولاً ، این مجموعه برای آخرین نمایه وارد شده است. می توانید از این گزینه برای پیش فرض هر نمایه استفاده کنید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me