10 راه NSA در سال 2020 از شما جاسوسی می کند

آیا تا به حال احساس تماشای آن را کرده اید؟ آیا تا به حال از ذهن شما خطور کرده است که ممکن است شخصی به طور مداوم ردپای دیجیتالی شما را ردیابی کند تا حریم شخصی شما را مختل کند؟ شش سال از آن گذشته است که ادوارد اسنودن ، هوادار سوت زننده بدنام ، پرونده های طبقه بندی شده از آژانس امنیت ملی (NSA) را فاش کرد تا جهان ببیند. در آن زمان جهان به این نتیجه رسید که عمو سام همیشه چگونه تماشا می کند.

البته ، جهان در مورد این واقعه می داند ، با این حال ، بیایید یاد و خاطره کسانی که فراموش کرده اند را لرزاند. ادوارد اسنودن سوت را در 5 ژوئن 2013 در NSA منفجر کرد. اسناد فاش شده توسط اسنودن نشان داد که آژانس امنیت ملی آمریکا نه تنها به شهروندان آمریکایی جاسوسی کرده ، بلکه در حال جمع آوری داده های شخصی از افراد در سراسر جهان است. افشاگری های اسنودن به دلیل طوفانی که شهروندان برای پرسیدن این سؤال متحد شدند ، جهان را با طوفان روبرو کردند.

nsa جاسوسی بر روی آیکون تصویر من است

چرا NSA جاسوسی از من کرد?

علی رغم تأثیرگذاری که در ابتدا افشاگری ها قرار گرفته است ، دیدن این که هشدارها از طریق یک گوش وارد شده و گوش دیگر بیرون رفته است ، تکان دهنده است. با گذشت زمان ، مردم فراموش کردند که چگونه حریم خصوصی آنها به نام منافع ملی نقض شده است. مهم نیست ، ما هنوز از ایثار اسنودن و کاری که او برای ما انجام داد ، قدردانی می کنیم. بنابراین ، ما یادآوری می کنیم که راههای جاسوسی NSA از شما ، دوباره است!

XKeyScore یا XKS

XKS یک برنامه مخفی است که توسط آژانس امنیت ملی برای جستجوی و تجزیه و تحلیل داده های جهانی از طریق اینترنت ساخته شده است. XKS یک برنامه پیشرفته است که به NSA امکان نظارت بر اینترنت را می دهد. این برنامه NSA را قادر می سازد تا ایمیل های شما را بخواند ، به نمایش داده های جستجوی شما ، دسترسی به تاریخچه و اسناد به اشتراک گذاشته شده دسترسی پیدا کند. این برنامه NSA را قادر می سازد تا به دستگاه شما دسترسی پیدا کند – این امکان را می دهد تا همه چیز را رصد کند. علاوه بر این ، NSA می تواند دستگاه شما را در هر کجا که هستید ردیابی کنید. به طور خلاصه ، آنها به هر چیزی و همه چیز دسترسی دارند.

عملیات دسترسی متناسب

در سال 1997 ، آژانس امنیت ملی آمریکا بخش نخبگان هکری خود را به نام Tailored Access Operations ایجاد کرد که با نام TAO نیز شناخته می شود. TAO واحد اطلاعاتی ویژه جنگ سایبری NSA است که از این شعار استفاده می کند: “داده های شما داده های ما است ، تجهیزات شما تجهیزات ما هستند – در هر زمان و هر مکان با هر وسیله قانونی”. عملیات دستیابی مطابق با استفاده از نقاط ضعف امنیتی در دستگاه ها برای جمع آوری اطلاعات در مورد کاربر یا استفاده از دستگاه به عنوان ابزار نظارتی. با این وجود ، دستگاه هایی که دارای حفره های امنیتی حداقل یا بدون امنیت هستند چندان دور از دسترس TAO نیستند.

TAO به اندازه کافی قادر به نقض امنیت دستگاه شما با استفاده از بدافزار است. آنها می توانند ترافیک هدفمند را به نسخه های جعلی وب سایت های واقعی جهت نظارت بر سیاههها و فعالیت کاربر هدایت کنند. TAO همچنین برای ایجاد پشتی در روترها با شرکت های فنی همکاری می کند – از دستگاه های نه تنها از نظر عملی بلکه از نظر جسمی نیز بهره برداری می کند.

جمع آوری داده ها از رسانه های اجتماعی و غول های مخابرات

طبق تعهدات برنامه PRISM ، NSA از رسانه های اجتماعی و غول های مخابراتی درخواست داده بود. NSA می تواند از این شرکت ها اطلاعاتی مانند عکس ، فیلم ، ایمیل و تاریخچه مرور را بخواهد. گفته می شود بزرگترین همکاران فناوری آن گوگل ، فیس بوک ، مایکروسافت ، یاهو و اپل هستند.

اتحاد اطلاعاتی پنج چشم

آغاز NSA به حمایت از ایده امنیت ملی بود. NSA برای جمع آوری اطلاعات در مورد کشورهای خارجی و شهروندان و نه شهروندان ایالات متحده ایجاد شده است. این اتحاد قرار بود به سازمان کمک کند تا در برابر هرگونه اقدام علیه امنیت ملی مقاومت کند و با آن مقابله کند. به طور خلاصه ، NSA مجاز به جمع آوری اطلاعات آمریکایی ها نبود. اگرچه سؤال اینجاست ، آیا آنها این کار را کردند؟ آره!

NSA با بهره گیری از شکافهای قانونی نه تنها اطلاعاتی را درمورد شهروندان ایالات متحده جمع می کند بلکه اطلاعات را با متحدین خود به نام اتحاد اطلاعاتی پنج چشم به اشتراک می گذارد. این اتحاد شامل پنج کشور است: ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا ، نیوزلند و استرالیا. این روابط متقابل است هر چند که اطلاعات سایر کشورها نیز با ایالات متحده مشترک است.

جایی که همیشه می روید NSA را دنبال می کند

تو تنها نیستی! مهم نیست که کجا بروید ، NSA دنبال می کند. NSA می تواند موقعیت مکانی شما را از طریق شرکت مخابراتی تلفن همراه ، شبکه های Wi-Fi را در مجاورت (البته در معرض امنیت) و GPS ردیابی کند. طبق گزارش واشنگتن پست ، آژانس امنیت ملی آمریکا حدود 5 میلیارد رکورد در روز جمع می کند. NSA با نظارت بر الگوی سفر خود ، می تواند مکان های موردعلاقه شما را ردیابی کند. چه کسی می داند ، آنها ممکن است از مخفیگاه مخفی شما در خانه درختی آگاه باشند. علاوه بر این ، NSA با کمک این اطلاعات می تواند همکاران افراد هدفمند را پیدا کند – همچنین آنها را به یک شخص مورد علاقه تبدیل کند.

شخصی در حال مشاهده است

NSA می تواند با یک حمله ساده از بدافزار به راحتی به دوربین لپ تاپ ، تلفن هوشمند و حتی وب کم شما دسترسی پیدا کند. این حمله آنقدر لطیف است که حتی متوجه نمی شوید که دستگاه شما به خطر بیفتد. این هیچ تاثیری در عملکرد دستگاه شما ندارد ، هدف اصلی آن جمع آوری اطلاعات است. علاوه بر این ، میکروفونهای شما همچنین می توانند برای ضبط و انتقال مکالمات شما بدون رضایت شما استفاده شوند.

حتی دستگاه هایی که خاموش شده اند نیز بدون اینکه متوجه شوید می توانند روشن شوند. آیا هرگز تعجب کرده اید که چرا با تبلیغات موضوعی که تازه با دوست خود صحبت کرده اید بمباران می کنید؟ صحبت از تبلیغات ، دلیلی وجود دارد که مارک زاکربرگ دوربین و میکروفون خود را در تمام مدت به ضرب و شتم نگه می دارد. و دلیل این است که او می داند!

NSA از لیست خاموش عبور می کند

اطلاعات فاش شده اسنودن نشان داد که NSA همچنین در حال جاسوسی در خریدهای شما است. NSA با همکاری با غول های کارت اعتباری مانند Visa ، می توانید به سیاهههای خرید شما دسترسی پیدا کرده و بر رفتار خرید خود نظارت کنید. علاوه بر این ، NSA همچنین با انجمن ارتباطات مالی بین بانکی بین المللی و همچنین با نام SWIFT اتحاد تشکیل داده بود..

NSA به اطلاعاتی از پایگاه داده SWIFT دسترسی دارد ، که شامل سوابق خریدهای انجام شده با کارتهای اعتباری و سایر معاملات مالی است. هدف از گردآوری چنین اطلاعاتی ردیابی خریدهای سازمانهای تروریستی بوده است ، با این وجود ، به سختی می توان باور کرد که اطلاعات مربوط به یک شهروند که در حال خرید بقال فروشی ها است در این زمینه کمک می کند..

Backdoors Building – گذشت زمان مورد علاقه NSA

همه ما از حادثه مشهور FBI-Apple در سال 2016 اطلاع داریم. در آن زمان وقتی اپل درخواست FBI را برای دسترسی به اطلاعات در آیفون مصادره شده در صحنه جنایات حادثه تیراندازهای سن برناردینو رد کرد. پاسخ اپل با واکنش عجیبی همراه بود که کو پاسخ داد:"هیچ کس نمی خواهد یک کلید اصلی ساخته شده باشد که صدها میلیون قفل را چرخانده باشد ، حتی اگر این کلید در اختیار شخصی باشد که شما به آن اعتماد بیشتری دارید … آن کلید ممکن است به سرقت برود".

بدیهی است که آن یک طرف سکه است. طبق افشاگری های اسنودن ، NSA بیش از 200 میلیون دلار در سال هزینه می کند تا امنیت دستگاه ها آسیب پذیر شود. این مقدار ماموت صرف همکاری با غول های فناوری می شود – ایجاد پشتی برای نظارت.

یکی دیگر از حادثه های مورد توجه ، همکاری NSA-RSA بود که آژانس امنیت ملی 10 میلیون دلار به RSA برای ایجاد یک صندوق عقب و توزیع ابزارهای رمزنگاری به خطر افتاده پرداخت کرد. با گذشت سالها ، RSA ادعا می کند که رابطه آنها با NSA تغییر کرده است ، با این حال ، ما به شدت به این مفهوم اعتقاد داریم: یک دزد ، همیشه یک دزد.

البته اینها چند واقعه شناخته شده است. باید صدها همکاری از این دست وجود داشته باشد که ما از آن آگاه نیستیم. اتحادهایی که هنوز هم عملیاتی هستند و به همراه NSA از سایه ها از ما جاسوسی می کنند.

ارسال اطلاعات

NSA می تواند به اطلاعات ارسال شده یا دریافت شده در پیام های متنی شما دسترسی پیدا کند. NSA نه تنها اطلاعات مربوط به محتوای پیام ها را جمع آوری می کند بلکه ابرداده ای را نیز در اختیار شما قرار می دهد تا از طریق دستگاه ، مخاطبین و مکان فعلی شما به سیاهههای مربوط به معاملات دسترسی پیدا کنند..

شخصی در تلفن است

NSA اطلاعات مکالمات تلفنی را نیز جمع آوری کرده بود. اگرچه ، این اطلاعات فقط به ابرداده داده نمی شد. در سال 2009 ، برنامه ای مخفی موسوم به Mystic توسط NSA آغاز شد ، طبق افشاگری های اسنودن ، این برنامه به NSA اجازه داد تا نه تنها متادیتا را ضبط کند بلکه محتوای مکالمات تلفنی را نیز ثبت کند. در سال 2011 ، این برنامه به اوج خود رسید زیرا گزارش شد که Mystic NSA را قادر ساخته است تا به مدت یک ماه محتوای تلفنی و ابرداده های یک کشور را ضبط کند..

یک راه حل برای همه چیز وجود دارد

با به اشتراک گذاشتن فضای دیجیتال ، وظیفه ما این است که نه تنها شهروندان خود را در مورد روشهایی که NSA از آنها جاسوسی کرده است ، آموزش دهیم ، بلکه راه حلهایی را نیز برای آنها ارائه دهیم. با تحقیق دقیق ، تیم ما روشهایی را پیدا کرده است که می توانید امنیت خود را به سطح بعدی برسانید – دستگاه های خود را در مقابل تلاش های هک غیرقابل دفاع قرار دهید. علاوه بر این ، ما مروج محرمانه حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن هستیم و دستورالعمل هایی را آورده ایم که می توانید با استفاده از آن بتوانید از نظارت آنلاین خودداری کنید و NSA را از نقض حریم شخصی خود متوقف کنید.

حریم خصوصی اینترنت – از نظارت آنلاین بگویید

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me