Jaki mam address IP?

000.00.000.00 Twoja lokalizacja: Twój usługodawca internetowy: IMG Адрес IP към unikalna kombinacja liczb przypisanych do twojego urządzenia, która umożliwia mu komunikację z innymi urządzeniami w Internecie.

Narzędzia prywatności PureVPN:

  • Тествайте szczelności WebRTC
  • Тествайте szczelności DNS
  • Тествайте szczelności IPv6
  • Jaki mam address IP

Skocz do:

  • Czym jest adres IP?
  • Porównanie adresów IPv4 i IPv6
  • Prywatne a publiczne adresy IP
  • Publiczne adresy IP mogą wiele powiedzieć o tobie!
  • Jak zmienić адрес IP и lokalizację за pomocą VPN
  • Uzyskaj prywatny адрес IP dzięki PureVPN

Wyjaśnienie, czym jest address IP! (Film):

Czym jest adres IP?

Адрес protokołu internetowego, bardziej znany jako adres IP, to unikalny identyfikator przypisywany do każdego urządzenia lub komputera. Адрес IP są dalej klasyfikowane w dwóch wersjach. IPv4 składa się tylko z etykiet z liczb dziesiętnych, takich jak 204.68.45.80. Адрес IPv6 składa się natomiast z kombinacji liczb szesnastkowych, takich jak 2001: db8: 85a3 :: 8a2e: 370: 7334

Ponadto po nawiązaniu połączenia z siecią przydzielane są dwa różne typy addressów IP: publiczny address IP i prywatny address IP. Към publiczny adres IP pozwala łączyć się z Internetem i przeglądać go.

Porównanie adresów IPv4 i IPv6

W Internecie nie без powodu stosowane są dwie różne wersje address IP: IPv4 i IPv6.

IPv4

Jest to najstarsza i najczęściej używana wersja.
Ma rozmiar 32 bitów.
Ma przestrzeń adresową 4 294 967 296 (232) unikatowych kombinacji.
Składa się z cyfr od 0 do 255.
Ma ograniczenie liczbowe i dlatego wkrótce się wyczerpie.
Jest zapisywany w postaci 204.68.45.80

IPv6

Został stworzony prawie trzy dekady po swoim poprzedniku.
Ma rozmiar 128 bitów.
Ma огромną przestrzeń adresową o 340 sekstylionach unikatowych kombinacji.
Składa się zarówno z cyfr dziesiętnych, jak i szesnastkowych.
Zużycie puli adresów IPv6 zajęłoby miliardy lat.
Ma postać 2001: db8: 85a3 :: 8a2e: 370: 7334

Prywatne a publiczne adresy IP

imge

Prywatne adresy IP

Prywatne adresy IP są używane przez sieci prywatne do identyfikowania i udostępniania danych między urządzeniami (np. Drukarkami, tabletami и др.), Które znajdują się w tej samej sieci. Każdy komputer lub dowolne inne urządzenie w sieci ma unikalny prywatny адрес IP, przypisany mu przez router for pomocą protokołu DHCP. Nic spoza sieci lokalnej nie może zidentyfikować tych urządzeń ani się z nimi połączyć.

Publiczne adresy IP

Publiczne adresy IP są przydzielane przez usługodawcę internetowego (ISP). Адрес publiczny за адрес IP, który umożliwia połączenie z Internetem и przeglądanie sieci. Każde urządzenie w sieci lokalnej używa tego samego publicznego адрес IP, aby łączyć się z Internetem, ponieważ ten address IP ma sam router.

Publiczne adresy IP mogą wiele powiedzieć o tobie!

От датски до сега теглене (удобен). Oto, w jaki sposób twój publiczny address IP przyczynia się do rozwoju tego handlu:

Miejsce pobytu

Publiczny adres IP ujawnia wszystko o twojej lokalizacji, от края и województwa po kod pocztowy i ulicę. Ostatecznie zagraża to twojej prywatności, ponieważ są to informacje zapewniające cyberprzestępcom łatwy dostęp do twojego urządzenia.

Działania w Internecie

Wyszukiwania przeprowadzane w Internecie, odwiedzone witryny i historia przeglądania zapisywana w przeglądarce – przechowywane i śledzone jest wszystko. W rzeczywistości niektóre rządy wymagają odbijastrowania danych od usługodawców internetowych.

Zachowania zakupowe

Nie chodzi tylko o twoje dane demograficzne, reklamodawcy monitorują twoje zachowania zakupowe, zainteresowania i osobiste preferencecje. Nie tylko zagraża to prywatności, ale także pozwala stronom trzecim wpływać na twoje osobiste opinie и zaintewania.

Jak zmienić адрес IP и lokalizację за pomocą VPN

Łatwo jest sfałszować lub zmienić address IP, a tym samym wirtualną lokalizację. Wystarczy do tego wirtualna sieć prywatna (VPN). VPN nie tylko zastępuje rzeczywisty address IP IP anonimowym adresem IP, ale kieruje także ruch internetowy przez serwer VPN, który szyfruje ruch (dane) i ukrywa wszystko, co robisz online. Oto jak to zrobić:

етап 1 Uruchom VPN стъпка 2 Połącz się z dowolnym serwerem стъпка 3 Ciesz się prywatnym przeglądaniem

Uzyskaj prywatny адрес IP dzięki PureVPN

PureVPN oferuje użytkownikom zupełnie inny Internet. Dzięki zastrzeżonym prywatnym adresom IP użytkownicy mogą łączyć się z dowolnym serwerem PureVPN и uzyskiwać natychmiastową łączność, ponieważ adresy IP są rezerwowane tylko dla użurePylPNWPPytkowników.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me