Jaki mam adres IP?

000.00.000.00 Twoja lokalizacja: Twój usługodawca internetowy: img Adres IP om unikalna kombinacja liczb prz typanych do twojego urządzenia, która umożliwia mu komunikację z innymi urządzeniami w Internecie.

Narzędzia prywatności PureVPN:

  • Toets szczelności WebRTC
  • Toets szczelności DNS
  • Toets szczelności IPv6
  • Jaki mam adres IP

Skocz doen:

  • Czym jest adres IP?
  • Porównanie adresów IPv4 i IPv6
  • Prywatne is ‘n publieke adres IP
  • Publiczne adresy IP mogą wiele powiedzieć o tobie!
  • Jak zmienić adres IP in lokalizację za pomocą VPN
  • Uzyskaj prywatny adres IP dure PureVPN

Wyjaśnienie, czym jest adres IP! (Film):

Czym jest adres IP?

Adres protokołu internetowego, bardziej znany jako adres IP, om unikaal identyfikator przypisywany do każdego urządzenia lub computera. Adresy IP są dalej klasyfikowane w dwóch wersjach. IPv4 składa się tylko z etykiet z liczb dziesiętnych, takich jak 204.68.45.80. Adres IPv6 składa się natomiast z kombinacji liczb szesnastkowych, takich jak 2001: db8: 85a3: 8a2e: 370: 7334

Ponadto po nawiązaniu połączenia z siecią przydzielane są dwa różne typy adres IP: publiczny adres IP en prywatny adres IP. Om IP-adres te publiseer, pozwala łączyć się z Internetem i przeglądać gaan.

Porównanie adresów IPv4 i IPv6

W Internecie nie bez powodu stosowane są dwie różne wersje adresu IP: IPv4 i IPv6.

IPv4

Jest na najstarsza i najczęściej używana wersja.
Ma rozmiar 32 bitów.
Ma przestrzeń adresową 4 294 967 296 (232) unikatowych kombinacji.
Składa się z cyfr od 0 tot 255.
Ma ograniczenie liczbowe i dlatego wkrótce się wyczerpie.
Jest zapisywany w postaci 204.68.45.80

IPv6

Został stworzony prawie trzy dekady po swoim poprzedniku.
Ma rozmiar 128 bitów.
Ma enromną przestrzeń adresową o 340 sekstylionach unikatowych kombinacji.
Składa się zarówno z cyfr dziesiętnych, jak i szesnastkowych.
Zużycie puli adresów IPv6 zajęłoby miliardy lat.
Ma postać 2001: db8: 85a3: 8a2e: 370: 7334

Prywatne is ‘n publieke adres IP

imge

Prywatne adresy IP

Prywatne adresy IP są używane przez sieci prywatne do identyfikowania in udostępniania danych między urządzeniami (np. Drukarkami, tabletami itd.), Które znajdują się w tej samej sieci. Każdy computernub dowolne inne urządzenie w sieci ma unikalny prywatny adres IP, przypany mu przez router for protokoll DHCP. Nic spoza sieci lokalnej nie może zidentyfikować tych urządzeń ani się z nimi połączyć.

Publiczne adresy IP

Publiczne adresy IP są przydzielane perzez usługodawcę internetowego (ISP). Adres openbaar om IP te adres, który umożliwia połączenie op Internetem i przeglądanie sieci. Gaan na die plaaslike en plaaslike argumente om te teken vir die publieke adres van die IP-adres, of die internet-adres, of die adres van die IP-adres of die router.

Publiczne adresy IP mogą wiele powiedzieć o tobie!

Dane tot nowy towar (handlowy). Oto, w jaki sposób twój publiczny adres IP Przyczynia się do rozwoju tego handlu:

Miejsce pobytu

Publiczny adres IP ujawnia wszystko o twojej localizacji, od kraju i województwa po kod pocztowy in ulicę. Ostatecznie zagraża to twojej prywatności, ponieważ są to informacje zapewniające cyberprzestępcom łatwy dostęp do twojego urządzenia.

Działania w Internecie

Wyszukiwania przeprowadzane w Internecie, odwiedzone witryny i historia przeglądania zapisywana w przeglądarce – przechowywane in śledzone jest wszystko. W rzeczywistości niektóre rządy wymagają rejestrowania danych od usługodawców internetowych.

Zachowania zakupowe

Nie chodzi tylko o twoje dane demograficzne, reklamodawcy monitorują twoje zachowania zakupowe, zainteresowania en osobiste preferencje. Nie tylko zagraża na prywatności, ale także pozwala stronom trzecim wpływać na twoje osobiste opinie in zainteresowania.

Jak zmienić adres IP in lokalizację za pomocą VPN

Łatwo jest sfałszować lub zmienić adres IP, ‘n tym samym wirtualną lokalizację. Wystarczy do tego wirtualna sieć prywatna (VPN). VPN is nie tylko zastępuje rzeczywisty adres IP anonimowym adresem IP, al is die internet verbinding met die VPN-server, die szyfruje rch (dane) en die Verenigde Koninkryk wszystko, aanlyn. Oto jak to zrobić:

stap 1 Uruchom VPN stap 2 Połącz się z dowolnym serwerem stap 3 Ciesz się prywatnym przeglądaniem

Uzyskaj prywatny adres IP dure PureVPN

PureVPN oferuje użytkownikom zupełnie innie internet. Dzięki zastrzeżonym prywatnym adresom IP użytkownicy mogą łączyć się z dowolnym serwerem PureVPN in uzyskiwać natychmiastową łączność, ponieważ adresy IP s rezerwowane tylko dla użytkowników PureV.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me