Zonat WiFi Falas në San Diego

San Diego, California, nuk është i njohur vetëm për motin e tij të këndshëm, plazhet e bukura, portet që mund të ecin përpara, parqet e bukura ose ngjarjet Comic-con. Qyteti është gjithashtu mjaft i popullarizuar për jetesën e tij gjithnjë të lidhur në internet. Qyteti renditet si rajoni i 15-të më i lidhur në Kaliforni, i ndjekur nga Santee dhe Coronado.

Ju mund të gjeni mbi qindra Wi-Fis publike në San Diego si në restorante, kafene dhe aeroporte për të përmendur disa. Nëse sapo keni lëvizur në këtë qytet të bukur ose keni shkuar atje për pushime, do ta gjeni patjetër këtë udhëzues me të vërtetë të dobishëm për të gjetur një WiFi falas në San Diego, California.

IMG

Shko te…

Rreziqet e Rrjeteve Publike WiFi

Rrjetet publike ose falas Wi-Fi në San Diego, ose ndonjë rajon tjetër për këtë çështje, janë të rrezikshme dhe nuk ka asnjë mohim i tij. Shtë e domosdoshme që si një përdorues i mprehtë-Wi-Fi, duhet të keni të paktën një kuptim themelor të kërcënimeve dhe se si këto kërcënime mund të komprometojnë integritetin e të dhënave tuaja dhe privatësinë tuaj.

Vegla Hacking: Besoni ose jo, hakimi i një rrjeti Wi-Fi nuk është i ndërlikuar. Për më tepër, bëhet më e lehtë për të goditur këto rrjete të hapura me disa kuti hacker në dispozicion në internet. Duke përdorur mjete të tilla në dispozicion të publikut, hakerët ose aspiratorët që aspirojnë eksperimentojnë në pajisjet më të rrezikuara në rrjet.

Hotspots mashtrues: Kriminelët në internet kurrë nuk ndalen së ardhuri me mënyra unike për të konvertuar përdoruesit në internet ose për të shkelur pajisjet e tyre pa i paralajmëruar ata. Një metodë e tillë që hakerat përdorin për të joshur përdoruesit është duke krijuar një pikë të nxehtë publike Wi-Fi. Duke pasur kontroll të plotë në rrjet, hakeri mund të bëjë pothuajse gjithçka për të vjedhur të dhënat e përdoruesve.

Kërcënimi nga njeriu në mes: MITM është lloji i sulmit ku ndonjë haker ose snooper shfrytëzon cenueshmërinë në Wi-Fi ose ndonjë rrjet tjetër dhe dëgjon fshehtas çdo komunikim të kryer mbi të. Hakeri nuk mund të përdorë këto sulme vetëm për spiunim, por edhe të shkojë një hap përpara dhe të modifikojë kërkesat.

Rrjeti i prekshëm: Rrugëtuesit Wi-Fi vijnë me një seri standarde të teknologjive të kriptimit siç janë WPA, WPA2 ose WPA3. Fatkeqësisht, këto teknologji të qasjes së sigurisë Wi-Fi nuk janë aq të besueshme sa prisni. Në të vërtetë, ka pasur shumë raste kur këto protokolle standarde u shkelën me sulme malware. Merrni për shembull, prekshmërinë e KRACK Wi-Fi që e ktheu botën e sigurisë me kokë poshtë në 2017 me zbulimin e saj.

Lista e kontrollit që duhet të merrni parasysh kur bashkoheni me një Wi-Fi Falas në San Diego

A jeni në fund të bindur se sa të rrezikshëm mund të jenë rrjetet publike apo të hapura? Nëse po, ndiqni listën e kontrollit të sigurisë para se të bashkoheni në një pikë të nxehtë Wi-Fi.

Bashkohuni gjithmonë me Wi-Fis Autentik

Mos lejoni askënd të shfrytëzojë kërkesën tuaj për t’u bashkuar dhe për të hyrë në Wi-Fis falas. Shtë e rëndësishme të tregoheni të kujdesshëm kur bashkoheni në rrjete të tilla, veçanërisht kur përdorni një rrjet në një vend të njohur. Për shembull, Starbucks është një markë ndërkombëtare dhe kështu ka një popullaritet masiv. Nëse jeni në Starbucks dhe hasni në rrjete të shumta me emra të ngjashëm, pyesni gjërat e tyre nëse rrjeti është i vërtetë apo jo.

Ju mund të aplikoni të njëjtën praktikë kur jeni në një kafene, aeroport apo edhe në një hotel. Marrja kryesore këtu është se ju duhet të jeni vigjilent në çdo kohë.

Disaktivizoni gjithnjë ndarjen automatike

Hakerët gjithmonë kanë taktika të ndryshme deri në mëngë, dhe gjetja e dobësive është në krye të listës së tyre. Mbajtja e ndarjes tuaj të hapur në një rrjet nuk është një prekshmëri në vetvete, por është diçka që mund t’u japë hakerëve një qasje të thjeshtë në sistemin tuaj. Prandaj, sigurohuni që funksioni të jetë i çaktivizuar ose i çaktivizuar kur jeni duke punuar në një rrjet publik ose hotspot.

Shmangni aktivitetet e ndjeshme në pikat e nxehta WiFi

Megjithëse është e vërtetë që pikat e nxehta falas ju lehtësojnë lidhjen në internet dhe vazhdimin e aktiviteteve tuaja në internet; megjithatë, rreziqet që bien në këto rrjete falas tejkalojnë komoditetet ose përfitimet që ata ofrojnë. Prandaj, rekomandohet të shmangni çdo aktivitet privat në këto rrjete.

Mbroni pajisjen tuaj kundër çdo kërcënimi në Wi-Fis Publike me një VPN

Bashkimi i pikave të nxehta të Wi-Fi mund të jetë i rrezikshëm, përveç nëse përdorni një mjet sigurie për të mbrojtur të dhënat tuaja siç është një rrjet virtual privat. PureVPN ju jep paqen e mendjes kur bëhet fjalë për sigurinë e Internetit. Serverët tanë VPN mbrohen me kriptim të shkallës ushtarake. Serverët e koduar shumë mbrojnë intimitetin dhe integritetin e të dhënave tuaja, pavarësisht nga lloji i rrjetit me të cilin jeni lidhur, d.m.th., shtëpia ose Wi-Fi publik.

Përveç aftësisë së encryption pasive, aplikacioni është gjithashtu në dispozicion me një veçori të sigurisë Wi-Fi që dyfishon sigurinë e të dhënave tuaja, veçanërisht në rrjetet publike.

Me kopje rezervë të PureVPN sigurinë e trafikut tuaj të internetit ose të dhënave të ndjeshme, më në fund mund të bëni transaksione në internet, të paguani fatura ose të vazhdoni me zbavitjen e blerjeve në internet pa ndonjë shqetësim fare.

Siguria mënjanë, shërbimet tona VPN vijnë me aftësi të gjithanshme për t’ju ndihmuar të përdorni përmbajtje specifike të vendit, të gjeni lojëra nga vende të ndryshme, të kurseni para gjatë rezervimit të fluturimeve dhe më shumë.

Vende me WiFis Falas në San Diego

Tani i dini praktikat dhe opsionet më të mira për të mbrojtur privatësinë dhe të dhënat tuaja, është koha të mësoni se si të merrni një Wi-Fi Falas kur udhëtoni në San Diego.

McDonalds

McDonald’s ka mijëra degë në të gjithë botën dhe ato kanë zinxhirë edhe në San Diego. Pra, nëse po planifikoni një shuplakë në McDonald’s, prisni gjithashtu një internet krejtësisht falas.

Ja se si të lidheni me McDonalds Free WiFi

Starbucks

Shtë vendi i përsosur për të qenë nëse dëshironi të pini një filxhan kafe ose pak kohë më larg punës. Thjesht lidheni me internetin falas në Starbucks, heqni kafenë tuaj të preferuar dhe shfletoni.

Krahët e egër të Buffalo

Ushqimi i përballueshëm dhe i rreptë për orë të lumtura nuk është e vetmja gjë që ju pëlqen në Wings Wild Buffalo. Ju gjithashtu mund të shijoni Internet plotësisht falas ndërsa ngrini ushqimet tuaja të preferuara.

Përveç qartë, ju mund të gjeni falas Wi-Fis në San Diego në Barnes & Noble, Apple Stores, Target, Hotele, Aeroport, Studiot e Gym dhe madje edhe parqe publike.

Këtu janë disa udhëzues më shumë për WiFi falas në SHBA:

 • WiFi Falas në Shtetet e Bashkuara
 • WiFi Falas në Boston
 • WiFi Falas në agoikago
 • WiFi falas në Los Angeles
 • Kim Martin
  Kim Martin Administrator
  Sorry! The Author has not filled his profile.
  follow me