Watch Oscars Live Stream Online nga Kudo

 • Nisni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj streaming.
 • Zgjidhni Streaming si modaliteti juaj.
 • Lidhu me vendndodhjen e serverit amerikan
 • Vizitoni ABC dhe filloni transmetimin e Oskareve nga kudo në botë!

Shikoni Awards Oscars Academy

Oscar 2020

Oscars

Këtë vit, festimet e Oskarit do të fillojnë më herët se zakonisht. 92mimet e 92-të të Akademisë janë planifikuar për transmetim në fillim të shkurtit 2020. Do të jetë çështje kohe vetëm para se të mësojmë se cilat filma 2019 do të shpërblehen me çmimin prestigjioz të artë. Ndërsa nominimet për Oscar 2020 janë caktuar të shpallen brenda disa javësh, kemi shumë për të pritur për këtë sezon.

Osmimet Oscars 2020
data: 10 shkurt 2020, 4:30 AM GMT + 5
vendtakim: Dolby Theater, Los Angeles, California, Shtetet e Bashkuara

Meqenëse detajet e Oskareve nuk janë dhënë ende, ka ende shumë gjëra për të cilat nuk dimë. Ne nuk e dimë se kush do të emërohet akoma. Ne gjithashtu nuk jemi të vetëdijshëm se kush do të jetë atje apo do të ketë edhe ndonjë pritës, pasi që në 91-tëin e Academymimeve të Akademisë nuk kishte një të tillë. Duke u thënë kështu, disa nga detajet rreth ngjarjes tashmë janë bërë publike. Ne e dimë që ngjarja do të transmetohet drejtpërdrejt në disa vende. Për shumicën e njerëzve në të gjithë botën, qasja në një transmetim të drejtpërdrejtë për ngjarjen e Oskareve mund të mos jetë e mundur, përveç nëse lidhja me një VPN.

Si të shikoni Oscars Live Stream Jashtë SHBA

Siç thuhet në uebfaqen zyrtare të ABC Network, “ABC.com dhe përmbajtja e aplikacionit ABC është në dispozicion vetëm nëse fizikisht jeni të vendosur në SHBA ose territoret e saj.” Me tifozët e Oskareve të përhapur në të gjithë globin, ne mendojmë se është e padrejtë për fansat që jetojnë jashtë SH.B.A..
Nëse doni të shihni Oskarët nga jashtë, këtu është zgjidhja juaj! Thjesht ndiqni hapat më poshtë për të parë Oskars Live Stream jashtë SH.B.A..

 1. Merrni pajtimin PureVPN

 2. Gjëja e parë për të marrë është PureVPN sepse ABC live streaming do të jetë e disponueshme vetëm në shtetet e zgjedhura të Amerikës. Aktualisht, PureVPN po ofron një zbritje të madhe 70% në planin e saj vjetor, në mënyrë që të mund të transmetoni të gjitha shfaqjet tuaja të preferuara në filma dhe ngjarje live të çmimeve nga kudo në botë.

 3. Shkarkoni PureVPN

 4. Shkarkoni aplikacione PureVPN për Windows, Mac, Android, KODI, Android TV ose Firestick. Përndryshe, mund të provoni edhe zgjerimin e shfletuesit PureVPN për shfletuesin Google Chrome dhe Mozilla Firefox. Përveç aplikacioneve dhe shtesave, mund të vendosni manualisht PureVPN në më shumë se 20 pajisje, duke përfshirë ruterat dhe tastierat e lojërave.

 5. Lidhu dhe Transmeto Oscars

 6. Hapni aplikacionin PureVPN. Zgjidhni SH.B.A. nga lista e vendeve në dispozicion. Pasi të keni zgjedhur SH.B.A., goditni lidhjen dhe prisni që aplikacioni të lidhet me sukses me një server amerikan. Pasi të jeni lidhur, vizitoni uebfaqen ABC, futuni në llogarinë tuaj ekzistuese ABC dhe filloni transmetimin.
  Përveç ABC, ka edhe disa kanale më shumë në rajone të ndryshme ku mund të shikoni Oskarë të jetojnë online falas.

  • Nëntë (Australi)
  • Hotstar (Indi)
  • Prosieben (Gjermani)
  • Canal + (Francë)
  • ORF (Austri)
  • Hulu (SH.B.A.)
  • YouTube TV

  Thjesht shkoni në listën e faqeve të internetit të njohura nën modalitetin e transmetimit dhe lidheni me ndonjë nga kanalet e mësipërme. Vizitoni faqen e tyre të internetit dhe filloni transmetimin e drejtpërdrejt të Oskareve.

  Pastaj, ndiqni këto udhëzime.

  • Nisni aplikacionin PureVPN në pajisjen tuaj streaming.
  • Zgjidhni SH.B.A. nga lista e vendeve në dispozicion.
  • Vizitoni ABC dhe filloni transmetimin e Oskareve 2020 nga kudo në botë!

Kush është nikoqiri i Oskareve të vitit 2020?

Në ceremoninë e këtij viti nuk do të ketë asnjë mikpritës, ashtu si në ceremoninë e vitit 2019. Vitin e kaluar, pati një polemikë të madhe rreth Kevin Hart, ai u tërhoq nga pozicioni i nikoqirit dhe ceremonia e çmimeve vendosi të shkojë më pak nikoqire. Ceremonia mori vlerësime të përziera, por Oskarët e vitit 2019 ishin pak më shumë fllad se zakonisht, veçanërisht pa segmentet e komedisë së shtuar të siguruar nga hosti. Oskarët e vitit 2020 do të shkojnë gjithashtu më pak të presë.
Mimet e vitit 2019 u larguan pa pengesa dhe vlerësimet e Oskare u rritën. Këtë herë, ata po shpresojnë për të njëjtin sukses; ata kanë zgjedhur disa të famshëm të listës A, siç është Rami Malek, për të ardhur dhe për të paraqitur çmime. Këtu është një listë e plotë e prezantuesve:

 • Mahershala Ali
 • Olivia Colman
 • Regina King
 • Rami Malek
 • Do Ferrell
 • Kristen Wiig
 • Mindy Kaling
 • Zazie Beetz
 • Gal Gadot
 • Julia Louis-Dreyfus
 • Lin-Manuel Miranda
 • Anthony Ramos
 • Mark Ruffalo
 • Kelly Marie Tran
 • Timothée Chalamet

Kush do të performojë në Academymimet e Akademisë 2020?

Disa vite, çdo këngë kryhet. Vitet e tjera, vetëm disa këngë janë realizuar live, dhe ndonjëherë, asnjë këngë nuk luhet krejt. Vitin e kaluar, interpretimi i mahnitshëm i Lady Gaga dhe Bradley Cooper Shallow, nga filmi A Star Is Born, ishte një shfaqje muzikore e dukshme.
Këtë vit, ne do të shohim disa kandidatë të interpretuar drejtpërdrejt në skenë. Lista e interpretuesve të zgjedhur përfshin të famshëm siç është Elton John “(Unë do të Gonna) Love Me Again”. Randy Newman “Unë nuk mund t’ju lë të largoheni larg”, Chrissy Metz “Unë jam duke qëndruar me ju,” Cynthia Erivo “Qëndroni në këmbë”, dhe Idina Menzel “Into The Unknown”. Këtë vit, ne do të shohim një pak kandidatë performojnë drejtpërdrejt në skenë. Lista e interpretuesve të zgjedhur përfshin të famshëm siç është Elton John “(Unë do të Gonna) Love Me Again”. Randy Newman “Unë nuk mund t’ju lë të largoheni larg”, Chrissy Metz “Unë jam duke qëndruar me ju”, Cynthia Erivo “Qëndroni në këmbë”, dhe Idina Menzel “Into The Unknown”.
Përveç pesë interpretimeve muzikore të Oskar, kënga e nominuar, shfaqja do të shfaqë një paraqitje të veçantë nga Questlove dhe një segment të drejtuar nga mysafirë nga Eímear Noone. Askush nuk është gruaja e parë që ka kryer gjatë një telekasti Oscars.

Emrat e 92-të të Oskarit dhe Snubs

Shikoni oscars Awards 2020

Në të gjitha kategoritë, Joker po kryeson me 11 nominime. Pasuar nga 1917, Once Upon a Time në Hollywood, dhe The Irishman, me nga 10 nominime secila. Paraziti, Jojo Rabbit, Women Little, and Martory Story ishin në gjendje të merrnin gjashtë nominime secila. Parasite është nominuar për çmimin më të lartë, duke e bërë atë filmin e parë Koreane që të nominohet në kategorinë më të mirë të fotografive.
Greta Gerwig (Gratë e Vogla), Lulu Wang (Lamtumirë) dhe Marielle Heller (Një ditë e bukur në lagje) nuk arritën të nominoheshin për regjinë më të mirë, përkundër punës së tyre të mrekullueshme në filmat e tyre përkatës. Taron Egerton gjithashtu u rrëzua edhe pse ai fitoi një Golden Globe për punën e tij në Rocketman. Një tjetër yll i listave A që u rrëzua është Beyonce për këngën e saj të mrekullueshme, Spirit, në filmin The Lion King. Po aq e habitshme, Frozen 2, i cili ishte një sukses masiv, nuk arriti të nominohej.
Emërtimet për këtë vit Awards Awards janë shpallur në Los Angeles. Këtu është lista e plotë.

Fotografia më e mirë

 • Ford v Ferrari
 • Irlandezi
 • Lepuri Jojo
 • shakaxhi
 • Gratë e Vogla
 • Historia e martesës
 • 1917
 • Një herë në një kohë … në Hollywood
 • parazit

Parashikim: parazit

Drejtori më i mirë

 • Bong Joon-ho, Parazit
 • Sam Mendes, 1917
 • Todd Phillips, Xhoker
 • Martin Scorsese, Irlandez
 • Quentin Tarantino, Një herë një herë… në Hollywood

Parashikim: Quentin Tarantino, Një herë një herë… në Hollywood

Aktori më i mirë

 • Joaquin Phoenix, Xhoker
 • Leonardo DiCaprio, Një herë një herë… në Hollywood
 • Antonio Banderas, Dhimbje dhe Lavdi
 • Shoferi i Adamit, Historia e martesës
 • Jonathan Pryce, Dy Papat

Parashikim: Joaquin Phoenix, Xhoker

Aktorja më e mirë

 • Cynthia Erivo, Harriet
 • Renée Zellweger, Judy
 • Scarlett Johansson, Story Martesa
 • Charlize Theron, Bombshell
 • Saoirse Ronan, Women Little

Parashikim: Renée Zellweger, Judy

Aktorja më e mirë Mbështetëse

 • Laura Dern, Historia e martesës
 • Scarlett Johansson, Jojo Rabbit
 • Florence Pugh, Gratë e Vogla
 • Kathy Bates, Richard Jewell
 • Margot Robbie, Bombshell

Parashikim: Laura Dern, “Historia e martesës”

Aktori më i mirë Mbështetës

 • Brad Pitt, Një herë një herë… në Hollywood
 • Al Pacino, Irlandez
 • Joe Pesci, Irlandez
 • Anthony Hopkins, Dy Papat
 • Tom Hanks, Një ditë e bukur në lagje

Parashikim: Brad Pitt, Një herë një herë… në Hollywood

Redaktimi më i mirë i filmit

 • Irlandezi
 • Lepuri Jojo
 • shakaxhi
 • Ford v Ferrari
 • parazit

Parashikim: Ford v Ferrari

Skenari më i mirë origjinal

 • Rian Johnson, Knives Out
 • Noah Baumbach, Historia e martesës
 • Sam Mendes & Krysty Wilson-Cairns, 1917
 • Quentin Tarantino, Një herë një herë… në Hollywood
 • Bong Joon-ho, Parazit

Parashikim: Quentin Tarantino, Një herë një herë… në Hollywood

Skenari më i mirë i Përshtatur

 • Steven Zaillian, Irlandez
 • Greta Gerwig, Gratë e Vogla
 • Taika Waititi, Jojo Rabbit
 • Anthony McCarten, The Two Popes
 • Todd Phillips & Scott Silver, Xhoker

Parashikim: Greta Gerwig, Gratë e Vogla

Tipari më i mirë i dokumentarit

 • Fabrika Amerikane
 • Shpella
 • Buzë e Demokracisë
 • Për Sama
 • Honeyland

Parashikim: Për Sama

Tipari më i mirë i animuar

 • Si të Trajnoni Dragon tuaj: Bota e fshehur
 • Humbja trupin tim
 • Klaus
 • Lidhja që mungon
 • Historia e lodrave 4

Parashikim: Historia e lodrave 4

Subjekti më i mirë i shkurtër i dokumentarit

 • Në mungesë
 • Mësoni të bëni skateboard në një zonë lufte (nëse jeni një vajzë)
 • Jeta më kapërcen
 • St Louis Superman
 • Ecni Drejtuar Cha-Cha

Parashikim: Jeta më kapërcen

Kënga më e mirë origjinale

 • "Nuk mund t’ju lë të largoheni larg," Historia e lodrave 4
 • "(Jam gonna) Më do përsëri," Rocketman
 • "Unë jam duke qëndruar me ju," zbulim i madh
 • "Në të panjohurën," I ngrirë II
 • "Ngrihu," Harriet

Parashikim: "Nuk mund t’ju lë të largoheni larg," Historia e lodrave 4

Dizajni më i mirë i Prodhimit

 • Irlandezi
 • Lepuri Jojo
 • 1917
 • Një herë në një kohë … në Hollywood
 • parazit

Parashikim: Një herë në një kohë … në Hollywood

Kinematografia më e mirë

 • Irlandezi
 • shakaxhi
 • Drita
 • 1917
 • Një herë në një kohë … në Hollywood

Parashikim: shakaxhi

Dizajnimi më i mirë i kostumeve

 • Irlandezi
 • shakaxhi
 • Lepuri Jojo
 • Gratë e Vogla
 • Një herë në një kohë … në Hollywood

Parashikim: Një herë në një kohë … në Hollywood

Redaktimi më i mirë i Tingullit

 • Ford v Ferrari
 • shakaxhi
 • 1917
 • Star Wars: Rise of Skywalker
 • Një herë në një kohë … në Hollywood

Parashikim: Një herë në një kohë … në Hollywood

Përzierja më e mirë e tingullit

 • Ford v Ferrari
 • shakaxhi
 • 1917
 • Ad Astra
 • Një herë në një kohë … në Hollywood

Parashikim: 1917

Filmi i shkurtër i animuar më i mirë

 • Dcera (Vajza)
 • Dashuria e Flokeve
 • Kitbull
 • i paharrueshëm
 • motër

Parashikim: motër

Filmi i shkurtër i veprimit më të mirë live

 • vëllazëri
 • Klubi i Futbollit Nefta
 • Dritarja e Fqinjit
 • saria
 • Nje moter

Parashikim: vëllazëri

Nota më e mirë Origjinale

 • Gratë e Vogla
 • shakaxhi
 • 1917
 • Star Wars: Rise of Skywalker
 • Historia e martesës

Parashikim: shakaxhi

Efektet më të mira vizuale

 • Avengers: Endgame
 • Irlandezi
 • Mbreti Luan
 • 1917
 • Star Wars: Rise of Skywalker

Parashikim: Avengers: Endgame

Grimi më i mirë dhe flokët

 • gjyle
 • shakaxhi
 • femëror
 • 1917
 • Maleficent: Mjeshtër e së Keqes

Parashikim: shakaxhi

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me