VPN për Udhëtimin jashtë vendit

Udhëtim

Udhëtimi mund të jetë i shtrenjtë, dhe për të mos përmendur, sfidues kur bëhet fjalë për t’u bindur ligjeve lokale të internetit. Me një VPN të besueshëm për udhëtime, ju mund të kurseni në biletat tuaja të linjës ajrore, kufizimet e përmbajtjes përreth, hyrjen në llogaritë sociale dhe më shumë.

IMG

Zbuloni se çfarë është bllokuar ose në dispozicion përpara udhëtimeve tuaja

Qofshin ato pushime jashtë vendit apo një lëvizje e përhershme si një ekspeditë; do të ishte më mirë të mësoni më shumë rreth destinacionit përpara se të udhëtoni. Sidoqoftë, nuk mund ta bësh këtë ndërsa jeton në vendin tënd. Mbi të gjitha, shumë faqe në internet të vendit të destinacionit mund të bllokohen në rajonin tuaj. Lessshtë e panevojshme të thuhet, nëse vendi i destinacionit ka ligje të rrepta të censurës, nuk do të mund të gjeni ndonjë lajm për punët aktuale.

Kur merrni një VPN për të udhëtuar jashtë vendit, duhet të mësoni për punët aktuale të vendit të destinacionit dhe gjendjen e censurimit të internetit. Duke vendosur një VPN dhe duke marrë një adresë IP vendore të vendit ku po udhëtoni, mund të shfletoni sikur të jeni tashmë atje.

IMG

Pse keni nevojë për një VPN për Udhëtime jashtë?

VPN-të janë të dobishme për të mbrojtur të dhënat tuaja në internet dhe komunikimet kundër spiunimit, përgjimit, si dhe një bollëk kërcënimesh të tjera për sigurinë dhe privatësinë. Sidoqoftë, një shërbim i udhëtimit VPN ju ofron shumë më tepër sesa kaq.

Planifikimi i një udhëtimi ndërkombëtar mund të jetë një përvojë marramendëse. Mbi të gjitha, duhet të planifikoni buxhetin tuaj, të rezervoni fluturime të lira dhe të gjeni hotele të lira jashtë vendit. Ju gjithashtu duhet të jeni të kujdesshëm ndaj ligjeve lokale të internetit në mënyrë që të mos merrni veten në ndonjë telashe.

Për më tepër, nëse jeni një person i ndërgjegjshëm për intimitetin, shqetësimet tuaja shkojnë lart në qiell kur zbuloni se vendi i destinacionit praktikon ligje kundër privatësisë, siç janë mbikëqyrja në internet, monitorimi i të dhënave dhe mbajtja, etj..

Pse të përdorni VPN për Udhëtim

video_thumb

Udhëtoni me PureVPN
Për të shijuar pengesat e saj të panumërta

img1

Shijoni Fluturimet e Lira

Nuk ka asnjë mohim që shumë njerëz zakonisht udhëtojnë me një buxhet, veçanërisht familjet. Sidoqoftë, biletat e avionëve hanë një pjesë të mirë të buxhetit tuaj, të ndjekur nga prenotimet e hoteleve.

Tingëllon si ju? Nëse po, atëherë gëzohuni sepse një VPN e udhëtimit mund t’ju ndihmojë të gjeni fluturime të lira dhe hotele në vetëm disa hapa të thjeshtë. Në fakt, ju mund të kurseni sa më shumë 800 dollarë gjatë udhëtimit tuaj jashtë vendit.

img2

Qasja tek përmbajtja juaj e preferuar

Nëse jeni një transmetues i etur, ekziston një shans i lartë që të dëshironi të shikoni përmbajtjen tuaj të preferuar edhe gjatë udhëtimeve tuaja jashtë shtetit. Fatkeqësisht, disa shërbime të njohura të transmetimit kanë çështje të licencimit ndërkombëtar që rezultojnë në ato që kufizojnë përmbajtjen në rajone të caktuara. Për shembull, nuk mund të hyni në Netflix ose Hulu në SH.B.A. jashtë SH.B.A..

Për më tepër, nuk janë vetëm shërbimet e transmetimit, por edhe kanalet televizive në internet që transmetojnë transmetimet e tyre në rajone të kufizuara. Nëse nuk dëshironi të përjetoni bllokada të përmbajtjes, ju duhet VPN-ja jonë për të udhëtuar.

img3

Qasni në Median Sociale

Shërbimet e mediave sociale u japin përdoruesve një platformë ku ata mund të flasin me përmbajtjen e zemrës së tyre. Fatkeqësisht, disa vende heshtin mendimet e qytetarëve të tyre për çështje specifike, siç janë çështjet e qeverisë. Si rezultat, ata kufizojnë shërbimet e mediave sociale.

Mund të ketë dhjetëra arsye të tjera pas bllokimit të mediave sociale gjithashtu. Pavarësisht, gjithmonë mund të lidheni me llogaritë tuaja të dëshiruara sociale në vendet ku ato nuk janë të disponueshme duke përdorur një VPN për udhëtime.

img4

Shfletimi i sigurt në WiFi Publik

Rrjetet publike WiFi dhe pikat e tjera të hapura të internetit ju ofrojnë lehtësinë e internetit falas. Sidoqoftë, ata gjithashtu mund të ekspozojnë informacionin tuaj personal te hakerat dhe përgjuesit e afërt.

Protokollet standarde WiFi si WAP dhe WAP2 lehtë mund të copëtohen, që do të thotë se nuk mund të mbështeteni në to për siguri. Sidoqoftë, me ndihmën e një teknologjie të fortë të kriptimit të VPN-së, vërtetimit të besueshëm të të dhënave dhe algoritmeve të shtrëngimit të dorës, mund të shfletoni në mënyrë të sigurt në WiFi publik!

img5

Bankar i Sigurt Online

Të jetë një WiFi publik apo një rrjet shtëpie; gjithmonë duhet të qëndroni të kujdesshëm ndaj kërcënimeve në internet që bien në internet, veçanërisht ndërsa jeni duke bërë transaksione në internet ose blerje.

Bankarja online ju jep lehtësinë e kryerjes së transaksioneve dhe pagimit të faturave, por gjithashtu mund t’i rrezikojë paratë tuaja nëse nuk zbatoni masat e duhura të sigurisë.

Duke e armatosur veten me një VPN për të udhëtuar jashtë vendit, ju mund të siguroni transaksionet tuaja në internet duke përdorur encryption më të lartë të linjës.

img6

Mbikëqyrje Online Ditch

Mbikëqyrja mund të jetë e bezdisshme, si dhe ndërhyrës. Mendoni për këtë – a do ta dëshironit nëse dikush po shikonte me postë elektronike ose mesazhe me tekst?

Sigurisht që jo! Kur udhëtoni jashtë vendit, duhet të respektoni ligjet lokale, edhe nëse ato përfshijnë mbikëqyrjen në internet.

Një VPN mund t’ju ndihmojë të fshehni identitetin tuaj të vërtetë, duke ju mbrojtur nga mbikëqyrja në internet dhe duke ju ndihmuar të shfletoni në mënyrë anonime gjatë gjithë kohës.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me