VPN më e mirë për WeChat për të hyrë në të nga kudo tjetër

WeChat është një aplikim gjithëpërfshirës që u siguron përdoruesve një gamë të gjerë shërbimesh. Sidoqoftë, do të zbuloni se është i ndaluar në disa vende si Rusia. Me PureVPN në pajisjen tuaj, ju mund të kaloni vendndodhjen tuaj virtuale në Kinë ose SH.B.A. dhe të qaseni pa telashe nga WeChat.

. VPN për logon e WeChat

WeChat i referuar gjithashtu si Weixin në Kinë filloi si një aplikacion i mesazheve të menjëhershme në 2011. Shpejt përpara për sot, ajo është shndërruar në atë që shumë tani e quajnë një “super aplikacion” që në thelb u siguron përdoruesve një gamë të gjerë shërbimesh nën një çati. Nga pagesa celulare dhe përshëndetja për udhëtime deri tek shpërndarja e ushqimit dhe mediat sociale, WeChat është një dyqan i vetëm për më shumë se 1 miliardë njerëz!

Por aplikacioni ka pjesën e tij të drejtë të dobësive gjithashtu. Për fillestarët, nuk mund të fitoni qasje në të nga kudo. Pastaj, besohet gjithashtu se ai qeveria kineze monitoron WeChat. Nëse doni të përdorni me siguri dhe siguri të gjitha-në-një-aplikacion, basti juaj më i mirë është të përdorni një VPN më të vlerësuar për WeChat. Lexoni për të mësuar më shumë:

Arsyet që ju duhet një VPN për WeChat

Këtu janë disa arsye bindëse pse duhet të konsideroni përdorimin e një VPN për WeChat:

1. Për të hyrë në të nga çdo vend

Disa vende kanë bllokuar WeChat. Për shembull, në Rusi, aplikacioni u ndalua sepse dështoi të regjistrohej siç duhet tek autoritetet. Ndërsa u bë e arritshme përsëri shpejt, përdoruesit nuk kishin asnjë mbulim gjatë asaj periudhe.

Nëse WeChat nuk është i disponueshëm në rajonin tuaj, ju lehtë mund të përdorni mundësinë e përdorimit të një VPN. Pas lidhjes me një, mund të bëni që trafiku juaj në internet të duket sikur po vjen nga një vend i përshtatshëm për qasje pa kufizime në WeChat nga kudo tjetër.

2.Për të kriptuar bisedat tuaja

Gjigandi i teknologjisë Tencent zotëron WeChat, por ai ka lidhje të ngushta me qeverinë kineze. Në maj të vitit 2018, autoritetet zbuluan se ata mbledhin mesazhe të fshira nga WeChat. Mendimi që bisedat tuaja të rikuperohen dhe të përdoren kundër jush mund të jenë vërtet shqetësuese.

Mënyra më e lehtë për të ndaluar këtë të ndodhë është të përdorni një VPN. Të gjitha komunikimet tuaja të WeChat do të mbrohen duke përdorur enkriptim të shkallës ushtarake, do të thotë se nuk do të lexohet nga askush përveç jush dhe marrësi i synuar.

PureVPN – VPN më e mirë për WeChat!

Për më të mirën WeChat VPN, nuk duhet të kërkoni më larg se PureVPN. Ne jemi një shërbim i verifikuar i VPN pa log dhe nuk mbledhim, ruajmë ose shpërndajmë çdo regjistër!

Me një rrjet masiv prej 2,000 serverësh + VPN në 180+ vendndodhje, menjëherë mund të hyni në WeChat nga çdo cep i botës në vetëm disa klikime.

Për më tepër, nuk është e nevojshme të bëni kompromise kur bëhet fjalë për performancën pasi ne ofrojmë një bandë të pakufizuar dhe ndërrim të serverëve.

Mbrojtja e rrjedhjeve IPv6, encryption AES 256-bit, ndërprerësi i vrasjes në internet dhe parandalimi i rrjedhjes DNS përdoret për të mbrojtur komunikimet tuaja të WeChat nga sytë e çmendur.

Ka aplikacione të lehtë për t’u instaluar dhe miqësore për përdoruesit, të disponueshëm për iOS dhe Android, në mënyrë që të mund të përdorni WeChat me përpjekje minimale.

Për më tepër, një llogari PureVPN mund të përdoret në pesë pajisje të ndryshme njëherësh – nuk ka nevojë të blini llogari të veçanta për desktopin tuaj, TV inteligjent, etj..

Ende nuk jeni të sigurt nëse PureVPN është zgjedhja e duhur për ju? Të gjitha planet tona janë mbështetur nga një garanci 31-ditore e kthimit të parave, duke ju lejuar të provoni shërbimin pa rrezik..

Si të zhbllokoni WeChat me një VPN?

Epo, procesi është aq i thjeshtë sa mund të marrë. Nuk është e nevojshme të jesh ekspert i teknologjisë për të përdorur një VPN për të hyrë në WeChat. Thjesht ndiqni hapat e përmendur më poshtë dhe do të jeni mirë të shkoni:

 1. Vizitoni faqen e porosive dhe pajtohuni në çdo plan PureVPN.
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN për pajisjen tuaj celular.
 3. Tani, regjistrohu duke përdorur letrat kredenciale.
 4. 4.Lidhu në një lokacion serveri në një vend ku WeChat është i arritshëm, të tilla si Shtetet e Bashkuara ose Kina.
 5. Prisni që lidhja VPN të vendoset.
 6. Shkoni përpara dhe filloni aplikacionin WeChat – do të jeni në gjendje ta përdorni pa ndonjë pengesë!

Pyetjet e bëra më shpesh

Këtu janë disa nga pyetjet më të shpeshta në lidhje me WeChat dhe VPN:

Pse po censurohem në WeChat?

Kandidatët për demokraci siguruan një fitore të madhe në zgjedhjet për vendndodhjen e Hong Kongut. Megjithatë, shumë përdorues të Amerikës Kineze të WeChat nuk janë në gjendje të shprehin miratimin e tyre në internet. Aplikacioni në thelb po censuron fjalimin politik dhe po ndalon njerëzit që të mbështesin lëvizjen – pavarësisht se është vendosur jashtë Kinës!

Nëse regjistroheni me një numër celular me bazë në Kinë, do të përdorni versionin kinez të WeChat, i njohur si Weixin. Meqenëse serverët e saj janë me qendër në Kinë, ata duhet t’u përmbahen rregullave kineze – kjo është arsyeja pse ju po përballeni me censurim. Për të përdorur versionin ndërkombëtar të WeChat, duhet të hidhni brenda cilësimeve dhe të lidhni numrin tuaj të huaj celular.

Vetëm ndiqni këto hapa:

 1. Hapni WeChat.
 2. trokitje e lehtë më.
 3. trokitje e lehtë Cilësimet.
 4. trokitje e lehtë Siguria e llogarisë.
 5. trokitje e lehtë telefon.
 6. trokitje e lehtë Ndrysho celularin.
 7. Vendosni numrin e telefonit që dëshironi të përdorni.
 8. trokitje e lehtë tjetër.
 9. Do të merrni një kod verifikimi, shkruani atë.
 10. Pasi të keni mbaruar, trokitni lehtë mbi tjetër, dhe që janë të gjithë njerëzit!

A duhet të përdor një VPN Proxy ose Falas për WeChat?

Ju nuk mund të mbështeteni te ofruesit e VPN falas. Në fund të fundit, ata ofrojnë kriptim të dobët, kanë më pak vendndodhje të serverëve dhe zbatojnë kufizime në përdorimin e brezit. Jo vetëm kjo por edhe shumica e këtyre shërbimeve mbledhin të dhënat tuaja të ndjeshme dhe ia shesin palëve të treta që ofrojnë ofertën më të lartë.

Për sa i përket proxies, ata thjesht fshehin adresën tuaj origjinale të IP – trafiku është rivarruar në një format të pakriptuar. Prandaj, nuk mund të prisni që ata t’ju sigurojnë ndonjë shkallë intimiteti ose sigurie. Për këto arsye, ju jeni më mirë të përdorni VPN premium si PureVPN!

Përfundimi i gjërave lart

Duke pajisur pajisjen tuaj me një VPN, ju mund të përdorni WeChat në mënyrë të sigurt dhe me paqe mendore nga brenda dhe jashtë Kinës. Më nuk do të duhet të shqetësoheni për bllokimet ose palët e treta të interesuara që flasin për bisedat tuaja private.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me