VPN më e mirë për të dërguarin: Lehtësoni Atë Kudo në 2020

Facebook Messenger është i bllokuar në disa vende si Kina, Turqia dhe Rusia. Kaloni adresën tuaj IP dhe vendndodhjen në çdo vend ku Messenger është i disponueshëm, dhe fitoni qasje në të brenda disa sekondave me PureVPN.

. VPN për të dërguarin

Facebook Messenger është një nga aplikacionet më të njohura të mesazheve në të gjithë globin, me më shumë se një miliard përdorues aktivë mujorë. Kjo e bën komunikimin me miqtë dhe familjen tuaj një fllad përmes teksteve falas, si dhe thirrjeve me zë dhe video. Jo vetëm kjo, por edhe ju lehtë mund të ndani fotografi, video, ngjitëse dhe GIF.

Sidoqoftë, të Dërguarit nuk mund të arrihen nga kudo. Disa vende autoritare e kanë ndaluar atë krejt. Shumë punëdhënës dhe institucione arsimore kufizojnë gjithashtu hyrjen në aplikacionin e mesazheve në rrjetin e tyre Wi-Fi. Nëse doni ta zhbllokoni atë, do të duhet të përdorni një VPN për të dërguarin. Lexoni për të mësuar më shumë:

Si e bllokon një VPN të dërguarin?

Një Rrjet Virtual Privat (VPN) është një mjet që bën dy gjëra kryesore. Së pari, kjo ju lejon të pretendoni të jeni në një vend tjetër, në mënyrë që të merrni rreth blloqe. Së dyti, ajo shton një shtresë të mbrojtjes për të gjithë trafikun tuaj, që parandalon cilindo të dijë se çfarë jeni duke bërë në internet. Si i tillë, ju jeni në gjendje të hyni në Messenger nga kudo tjetër pa ngritur flamuj të kuq!

Arsyet që ju duhet një VPN për të dërguarin

Me këtë, pa le të shohim pse duhet të konsideroni përdorimin e një të dërguari VPN:

1.Te anashkaloni censurimin online

Nëse udhëtoni ose jetoni në vende të tilla si Irani, Turqia, Arabia Saudite, Rusia, Emiratet e Bashkuara Arabe dhe Kina, nuk do të mund të bisedoni në Messenger. Mbi të gjitha, ato kanë disa nga ligjet më të rrepta të censurës në internet.

Kjo nuk do të thotë që ju duhet të bëni pa të Dërguarin, sidoqoftë. Me ndihmën e një VPN, menjëherë mund të merrni një adresë IP të një rajoni tjetër pa censurë dhe të merrni qasje në të, pavarësisht nga vendndodhja juaj e vërtetë.

2.Të shmangeni kufizimet e rrjetit

Shanset janë që Messenger të mos jetë i disponueshëm në shkollën tuaj ose në rrjetin e punës. Shumica e institucioneve arsimore dhe punëdhënësit besojnë se mund të shkëpusin nxënësit dhe punonjësit që të bëjnë punë, dmth që ato bllokojnë Messenger dhe aplikacione të tjera të tilla të mesazheve.

Për fat të mirë, një VPN ju jep mundësinë për të hyrë në Messenger edhe kur administratori juaj i rrjetit lokal e kufizon atë. Ai shkatërron vendndodhjen tuaj në mënyrë që të mos shfaqeni më në shkollë ose në vendin e punës. Rezultati? Kufizimet e Wi-Fi nuk do të vlejnë më për ju!

PureVPN – VPN më e mirë për të dërguarin

Nëse jeni duke kërkuar një VPN të besuar për t’u përdorur me Messenger, PureVPN ju ka marrë shpinën. Këtu janë disa faktorë që na bëjnë opsionin më të mirë VPN për këtë qëllim:

 1. Rrjeti Global i Serverëve: Me një rrjet masiv prej 2,000+ serverësh VPN dhe 300,000+ IP në 180+ vende në dispozicionin tuaj, sigurohuni që nuk do të përballeni me ndonjë problem në gjetjen e një për të zhbllokuar Messenger.
 2. Asnjë Shkrim Lidhjeje ose Aktiviteti: Përdorimi i një VPN nënkupton besimin e ofruesit me të dhënat tuaja. Pretendimet tona për asnjë logjikë verifikohen nga një auditor i pavarur – ne nuk mund të ndajmë asnjë të dhënë thjesht sepse nuk kemi ndonjë.
 3. Pajtueshmëria ndër-platformë: Meqenëse do të përdorni Messenger në celularin tuaj, është e domosdoshme të zgjidhni një ofrues VPN me aplikacione si për iOS ashtu edhe për Android, siç është i juaji me të vërtetë, PureVPN!
 4. siguri & Karakteristikat e intimitetit: Ju nuk do të dëshironit që dikush të zbulojë se ju jeni duke hyrë në të dërguarin. PureVPN përdor ndërprerësin e vrasjes së Internetit, mbrojtjen e rrjedhjes së DNS dhe kriptimin e AES 256-bit për të ruajtur të dhënat dhe identitetin tuaj.
 5. Shpejtësitë e shpejta: Kur lidheni me një VPN, ajo ndikon në një farë mase shpejtësinë tuaj të Internetit. Për të luftuar këtë dhe për t’ju siguruar shpejtësi të shpejtë, të shpejtë, serverët tanë optimizohen vazhdimisht nga profesionistë të brendshëm.

A jeni akoma i pasigurt nëse PureVPN është për ju? Mos u shqetëso! Të gjitha planet tona janë mbështetur nga një garanci 31-ditore e kthimit të parave, në mënyrë që të mund të provoni shërbimin tonë pa rrezik.

Si të qaseni tek Messenger duke përdorur një VPN?

Për të hyrë në Messenger të sigurt dhe privat nga kudo në sekonda, thjesht ndiqni këto hapa të thjeshtë të përmendur më poshtë:

 1. Regjistrohuni në një plan PureVPN që funksionon për ju.
 2. shkarkoni dhe instaloni aplikacionin e duhur për pajisjen tuaj.
 3. Zgjidhni OpenVPN si protokollin tuaj VPN
 4. Aktivizoni Internet Kill Switch dhe Mbrojtjen e Rrjedhjes së DNS.
 5. Zgjidhni një server VPN në çdo vend ku Messenger është i arritshëm.
 6. Hapni Facebook Messenger dhe lidheni me të dashurit tuaj!

Pyetjet e bëra më shpesh

Më poshtë janë disa pyetje që bëhen zakonisht për të Dërguarin dhe VPN:

Si ta përdor VPN në Messenger?

Asshtë aq e lehtë sa 1, 2 dhe 3, me të vërtetë. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shkarkoni një shërbim të besueshëm VPN siç është PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar, të lidheni me çdo vend të serverit ku Messenger është i disponueshëm dhe ju jeni mirë të shkoni!

Mund të përdorni një VPN në Facebook?

Absolutisht, ju mund të përdorni një VPN për të hyrë në Facebook nga kudo në botë. Nëse po udhëtoni në një vend ku bllokohet platforma e mediave sociale, ju këshillojmë të regjistroheni në PureVPN para se të dilni.

A është i bllokuar i dërguari i FB në Emiratet e Bashkuara Arabe?

Pjesërisht! Ndërsa do të jeni në gjendje të përdorni Messenger për tekst, ato janë aftësitë e thirrjes nga të cilat nuk do të mund të përfitoni. Sidoqoftë, ju mund të merrni rreth këtyre kufizimeve dhe të bëni thirrje zanore / video duke përdorur një VPN.

A duhet të përdor një VPN falas për të dërguarin?

Ju mund të josheni të përdorni një VPN falas për të hyrë në të dërguarin, por kjo është larg nga një ide e mirë. Këto shërbime “falas” janë të famshme për mbledhjen dhe shitjen e të dhënave tuaja palëve të treta për një fitim. Për më tepër, shumica e tyre ofrojnë kriptim të dobët dhe një pjesë të vogël të lokacioneve të serverëve. Nëse doni të korrni të gjitha përfitimet e një VPN, jeni më mirë të përdorni opsionet e paguara.

Përfundimi i gjërave lart

Dhe kjo ka të bëjë me të! Një VPN është gjithçka që ju nevojitet për të shijuar qasje të pakufizuar në Messenger nga kudo në botë.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me