VPN më e mirë për mosmarrëveshje, kështu që ju mund të përdorni atë nga kudo


VPN më e mirë për mosmarrëveshje, kështu që ju mund të përdorni atë nga kudo

Discord është aplikacioni i njohur për biseda me zë dhe tekst në komunitetin e lojrave, por është i paarritshëm në disa vende. Ju mund t’i anashkaloni këto bllokada duke marrë një adresë IP nga një vend ku Discord është i disponueshëm, dhe këtu hyn PureVPN.


. VPN për logon e Discord

Discord është një program falas, me tekst ndër-platformë dhe bisedë zanore, e krijuar posaçërisht për lojtarë. I besuar nga më shumë se 250 milion përdorues në të gjithë botën, thjeshton komunikimin midis shokëve të skuadrës ndërsa luajnë lojëra online multiplayer.

Sidoqoftë, ndërsa Discord ofron karakteristika mbresëlënëse të sigurisë dhe intimitetit, nuk është plotësisht i sigurt për t’u përdorur. Me aftësitë dhe mjetet e duhura, kriminelët kibernetikë akoma mund të shfrytëzojnë aplikacionin për të fituar qasje në të dhënat tuaja personale. Mosmarrëveshja është ndaluar gjithashtu në disa rajone si Kina dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, kështu që ju nuk do të keni mundësi ta përdorni atë prej andej.

Lajmi i mirë është që të dyja këto çështje lehtë mund të zgjidhen duke instaluar një VPN për Discord në PC tuaj të lojrave. Duhen vetëm disa minuta për të ngritur dhe gjithashtu ofron një mori përfitimesh të tjera. Lexoni për të mësuar më shumë:

Arsyet që ju duhet një VPN për Mosmarrëveshje

Ja pse duhet të konsideroni marrjen e një Discord VPN:

1. Siguria & intimitet

Discord ofron siguri të fortë, me rrjedhje IP dhe mbrojtje nga sulmi DDoS. Ekziston edhe autentifikimi me dy faktorë, gjë që parandalon njerëzit e këqij të keqpërdorin llogarinë tuaj. Për më tepër, komunikimet janë të mbrojtura nga HTTPS për t’i mbajtur ato të fshehura nga ISP-të. Sa i përket bisedave zanore, ato janë të koduara nga fundi në fund.

Por, përkundër këtyre masave, nuk jeni 100% i sigurt ndërsa përdorni Discord. Bisedat tuaja të tekstit janë të pakriptuara dhe të hostuara në serverët e tyre. Jo vetëm kjo por edhe adresa juaj e IP dhe ID e pajisjes janë regjistruar sipas Politikës së Intimitetit të Discord. Duke përdorur një VPN për Disord, mund të mbroni përmbajtjen e mesazheve tuaja dhe të ndaloni ruajtjen e informacionit personalisht të identifikueshëm.

2. Aksesueshmëria

Ju nuk do të jeni në gjendje të përdorni Discord në shkollë, ose në vendin tuaj të punës. Aplikacioni i komunikimit shihet si një shpërqendrim, kjo është arsyeja pse këto institucione shpesh kufizojnë hyrjen në të në ambientet e tyre. Në mënyrë të ngjashme, nëse jetoni në një vend që censorojnë lojërat video (ose ndonjë gjë që lidhet me to), hyrja në Discord mund të provojë të jetë një sfidë.

Këtu, një VPN për Discord do të kursejë ditën! Ju mund të lidheni me një server të sigurt VPN në çdo vend të zgjedhjes suaj, duke maskuar adresën tuaj IP të vërtetë dhe vendndodhjen në proces. Në këtë mënyrë, ju jeni në gjendje të anashkaloni këto postblloqe dhe të përdorni Discord nga kudo.

PureVPN – VPN më e mirë për mosmarrëveshje!

Nëse po kërkoni një VPN më të vlerësuar për të përdorur me Discord, PureVPN ju ka mbuluar. Me më shumë se 2,000 serverë me shpejtësi të lartë në mbi 180 lokacione, ju dhe shokët tuaj të skuadrës mund të shijoni komunikime pa tekst dhe zëri ndërmjet njëri-tjetrit. Megjithatë, këto shpejtësi mbresëlënëse vijnë pa një kompromis për sigurinë.

PureVPN përdor kriptimin në shkallë ushtarake, ndërprerësin e vrasjes së Internetit, mbrojtjen e rrjedhjes së DNS, si dhe një mori karakteristikash të tjera për t’i mbajtur mesazhet private private. Për më tepër, ne nuk vendosim kapele për përdorimin e brezit, kështu që ju nuk keni kuota për tu shqetësuar ndërsa gjuajni mesazhe në mes të një përleshje të gjithanshme multiplayer.

Ju lejohet të përdorni një llogari të vetme PureVPN në pesë pajisje të ndryshme njëkohësisht, duke eleminuar nevojën për të blerë abonime të veçanta VPN. Ka aplikacione të butë dhe të lehtë për t’u përdorur VPN për të gjitha platformat kryesore, gjë që e bën instalimin një proces pa telashe. Mbështetja e klientit është në dispozicion përmes bisedës së drejtpërdrejtë gjatë gjithë orës, në rast se ju hasni ndonjë problem.

Për më tepër, të gjitha planet tona janë të mbuluara nga një garanci 31-ditore për kthimin e parave, duke ju lejuar të provoni tekstin ose bisedën zanore të Discord me PureVPN pa rrezik!

Nëse nuk jeni akoma të sigurt nëse PureVPN ka të drejtë për ju, lajmi i mirë është një garanci 31-ditore për kthimin e parave që përfshin të gjitha planet tona. Thjesht regjistrohuni dhe merrni shërbimin tonë për një provë; mund të kërkoni një rimbursim të plotë nëse nuk jeni të kënaqur!

Si të përdorim përçarjen me një VPN?

Nëse jeni i ri në botën e VPN-ve dhe nuk dini nga filloni, mos u shqetësoni! Thjesht ndiqni hapat e përmendur më poshtë dhe do të keni mundësi të hyrni në mënyrë të sigurt Discord nga çdo vend:

 1. Bleni një pajtim PureVPN.
 2. Tani, shkarkoni dhe instaloni aplikacionin PureVPN për pajisjen tuaj.
 3. Identifikohuni duke përdorur emrin dhe fjalëkalimin tuaj.
 4. Lidhu me çdo server VPN. Në mënyrë ideale, ju duhet të zgjidhni një afër vendndodhjes tuaj të vërtetë dhe në një vend ku Discord është i arritshëm.
 5. Nisni Discord dhe bisedoni larg në mënyrë të sigurt dhe të sigurt!

Shënim: Ende hasni probleme me përdorimin e Discord? Mundohuni të lidheni me një server tjetër VPN ose t’i drejtoheni ekipit tonë miqësor për mbështetjen e klientëve për ndihmë të mëtutjeshme.

Pse nuk duhet të përdorni një VPN Falas për Mosmarrëveshje?

Ju mund të josheni të regjistroheni për një ofrues falas VPN, por ka shumë arsye pse përdorimi i një është një ide e keqe. Së pari, këto shërbime kanë serverë të kufizuar / të mbipopulluar, që përkthehet në shpejtësi më të ngadaltë të lidhjes.

Së dyti, ndërsa VPN falas nuk ju ngarkojnë direkt, ato janë akoma biznese në fund të ditës. Si e tillë, ata shpesh përdorin shfaqjen e reklamave të bezdisshëm ose taktikave më të ndezura si mbledhja dhe shitja e të dhënave tuaja palëve të treta.

Së fundmi, ju gjithashtu duhet të merrni parasysh rreziqet e sigurisë së shërbimeve të tilla. Disa prej tyre nuk përdorin ndonjë kriptim, dhe të tjerët janë të ndjeshëm ndaj rrjedhjeve të DNS. Ka pasur edhe raste që aplikacionet falas të VPN-ve infektohen nga malware.

Pyetjet e bëra më shpesh

Më poshtë janë përgjigje për disa nga pyetjet më të shpeshta në lidhje me Discord dhe VPN:

A funksionon mosmarrëveshja me VPN?

Absolutisht! Për përvojën më të mirë, ne ju rekomandojmë të vendosni funksionin tonë të Sunnit Tunneling në mënyrë që të mund të përdorni Discord via PureVPN ndërsa gjithë trafiku tjetër kalon përmes ISP-së tuaj.

A është e ndaluar mosmarrëveshja në Emiratet e Bashkuara Arabe?

Po. Shumë për shqetësimin e lojtarëve në Emiratet e Bashkuara Arabe, Discord është bllokuar nga Etisalat – duke e bërë jashtëzakonisht të vështirë për ata të luajnë dhe komunikojnë me miqtë.

Si mund të përdor mosmarrëveshje në Emiratet e Bashkuara Arabe?

Është e thjeshtë. Ju duhet të ndryshoni adresën tuaj IP në një vend ku aplikacioni është në dispozicion, dhe një VPN për Discord ju ndihmon të bëni vetëm atë.

Si ta bëj mospajtimin për të punuar në shkollën time?

Siç u përmend më herët, ka shumë të ngjarë që Discord të jetë i paarritshëm në WiFi të shkollës ose kolegjit tuaj. Këto institucione kufizojnë qasjen në aplikacione dhe shërbime të tilla sepse duan që studentët të përdorin vetëm rrjetin për qëllime akademike. Mësoni se si të vendosni një VPN për WiFi në shkollë dhe të përdorni Discord pa kufizime të çfarëdo lloji!

Përfundimi i gjërave

Kjo është gjithçka që ju duhet të dini në lidhje me përdorimin e Discord me një VPN.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map