VPN më e mirë për LINE: Qasja në mënyrë të sigurtë dhe private në vitin 2020


VPN më e mirë për LINE: Qasuni në mënyrë të sigurt & Në mënyrë private në vitin 2020

LINE është një nga aplikacionet më të përdorura të komunikimit në Azi, por është bllokuar në disa vende si Kina. Për të hyrë në të, gjithçka që ju nevojitet është PureVPN. Thjesht lidheni me një vend si Japonia ose Singapori dhe do të keni mundësinë të përdorni LINE për të qëndruar në kontakt me të dashurit tuaj.


. VPN për logon e Linjës

LINE është një aplikacion i mesazheve të çastit që ofron tekste falas, thirrje zanore, transferime skedarësh, dhe tonelata ngjitësish dhe emojis. Ka miliona përdorues në të gjithë botën dhe është një zgjedhje veçanërisht e popullarizuar në vendet aziatike si Tajvani, Tajlanda dhe Indonezia.

Fatkeqësisht, aplikacioni është bllokuar në disa rajone, të tilla si Kina. Edhe nëse mund të hyni në LINE nga vendi ku jeni, mund të gjeni një përmbajtje të kufizuar gjeografike. Për shembull, disa afishe mund të jenë të disponueshme në Korenë e Jugut dhe Japoni, por jo diku tjetër.

Mos u shqetëso! Në këtë artikull, ne do t’ju tregojmë hapat e nevojshëm për të fituar hyrjen në LINE si dhe për të shkarkuar stickers falas, pavarësisht nga vendndodhja juaj aktuale. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të pajisni pajisjen tuaj me një VPN për LINE.

Arsyet që ju duhet një VPN për LINE

Këtu janë disa arsye të mira pse duhet të merrni parasysh përdorimin e një VPN me LINE ::

1. Mundësia e arritjes

Siç u përmend më lart, LINE është bllokuar në Kinë dhe disa vende të tjera. Përkundër kësaj, është akoma një aplikacion shumë i njohur për komunikim. Nëse përpiqeni ta përdorni atë nga një rajon i kufizuar, do të përshëndeteni me një mesazh gabimi. Prandaj, nuk vjen si befasi që shumë njerëz përdorin VPN për të shmangur këto pengesa rrugore dhe për të rifituar hyrjen në LINE.

Në mënyrë të ngjashme, ju mund ta gjeni veten të paaftë për të hyrë në disa përmbajtje të tilla si ngjitëse nga vendet ku LINE është në dispozicion. Me një VPN për LINE, mund të ndryshoni adresën tuaj IP në një vend në të cilin aplikacioni, si dhe përmbajtja e tij, nuk është i bllokuar. Si rezultat, ju jeni në gjendje të hyni në LINE dhe të gjitha tiparet e saj nga kudo.

2. Siguria

Një VPN bën shumë më tepër sesa vetëm të rrahë gjeo-kufizimet. Në fakt, gjithashtu mund t’ju ndihmojë të mbani të sigurta të dhënat tuaja personale. LINE tashmë siguron mesazhet tuaja të bisedës me veçorinë Letër-Vula, e cila siguron kriptim nga fundi në fund. Sidoqoftë, mund të ketë një prapavijë që u mundëson agjencive të inteligjencës, dhe natyrisht kriminelëve në internet, të lexojnë komunikimet tuaja.

Në vitin 2013, Skype i dha NSA aksesit në prapavijë në mesazhet e koduara të përdoruesve të tyre. Shembuj si kjo janë arsyeja pse nuk duhet ta lini rastësinë e informacionit tuaj. Duke përdorur një VPN për LINE, ju mund të shtoni një shtresë të pathyeshme të kriptimit të shkallës ushtarake në bisedat tuaja, duke i bërë ato afër e pamundur për tu përgjuar ose deshifruar.

PureVPN – VPN më e mirë për LINE!

Nëse keni nevojë për një VPN të besueshëm për ta përdorur me LINE, mos kërkoni më larg se PureVPN! Ne ofrojmë më shumë se 2000 servera ultra të shpejtë VPN në mbi 140 vende, përfshirë Indonezinë, Japoninë, Tajlandën, Hong Kongun, Tajvanin, Malajzinë, Singaporin dhe Korenë e Jugut.

Pjesa dërrmuese e bazës së përdoruesve të LINE banon në këto rajone, kështu që ju të mund të hyni në aplikacion ose të shkarkoni ngjitësit që dëshironi duke zhvendosur vendndodhjen tuaj virtuale në cilindo prej tyre. Për më tepër, privatësia juaj është e garantuar me një politikë të verifikuar të mos-logs – ne nuk ruajmë asnjë lidhje apo regjistrim të aktivitetit!

Me aplikacione intuitive të disponueshme për të gjitha platformat kryesore të desktopit dhe celularit, mund të vendosni një VPN dhe të hyrni në LINE pothuajse për çdo pajisje. Për më tepër, thirrjet dhe mesazhet tuaja mbrohen duke përdorur enkriptimin AES 256-bit, mbrojtjen e rrjedhjeve DNS dhe një ndërprerës vrasës.

PureVPN nuk vendos kufizime në gjerësinë e bandës, do të thotë që nuk duhet të shqetësoheni për mbajtjen e shkurtër të bisedave tuaja. Ndihma për klientët është gjithashtu në dispozicion në çdo kohë të ditës ose natës përmes bisedës live për çdo lloj problemi që mund të hasni.

Nëse nuk jeni akoma të sigurt nëse PureVPN ka të drejtë për ju, lajmi i mirë është një garanci 31-ditore për kthimin e parave që përfshin të gjitha planet tona. Thjesht regjistrohuni dhe merrni shërbimin tonë për një provë; mund të kërkoni një rimbursim të plotë nëse nuk jeni të kënaqur!

Si të përdorni LINE me një VPN?

Për të hyrë në LINE në mënyrë private dhe të sigurt nga kudo në botë, thjesht ndiqni këto hapa të thjeshtë të përmendur më poshtë:

 1. Para së gjithash, shkoni në faqen tonë të porosive dhe regjistrohuni në një plan PureVPN.
 2. Tani, shkarkoni dhe instaloni aplikacionin e duhur për pajisjen tuaj.
 3. Pasi të keni mbaruar, përdorni letrat kredenciale tuaj PureVPN për t’u regjistruar.
 4. Lidhuni me një vendndodhje të serverit në Azi si Singapori, Japonia ose Koreja e Jugut.
 5. Prisni disa sekonda që lidhja VPN të vendoset.
 6. Shkoni përpara dhe filloni aplikacionin LINE. Tani do të jeni në gjendje ta përdorni atë për të komunikuar me miqtë dhe familjen tuaj!

Pse nuk duhet të përdorni një VPN Falas për LINE?

Ka shumë shërbime falas VPN në Internet, dhe ju mund të josheni t’i zgjidhni ato, veçanërisht nëse jeni të bllokuar me para. Sidoqoftë, ne do të ju rekomandojmë të tregoheni të kujdesshëm sesa të rrezikoni pasi VPN-të e lira dihen që të fusin cookie-t përcjellëse dhe të shesin të dhënat tuaja tek ofertuesi më i lartë.

Këto shërbime gjoja falas janë edhe biznese në fund të ditës, në fund të fundit. Ata gjithashtu duhet të paguajnë për kostot e tyre të lidhura. Thuhet se nëse nuk paguani për produktin, ju jeni produkti që shitet, dhe ky nuk mund të ishte më i vërtetë.

Ju thjesht nuk mund të prisni që VPN falas të ofrojnë të njëjtin nivel shërbimi si VPN me pagesë. Kapakët e bandës, standardet e dobëta të kriptimit dhe vendndodhjet e kufizuara të serverëve janë vetëm disa nga arsyet e shumta pse duhet të qëndroni te VPN premium, siç është PureVPN.

Si mund të blej një ngjitës që nuk është i disponueshëm në vendin tim?

Sshtë vërtet një proces i thjeshtë Duke përdorur një VPN, lidheni me një server në Azi si Japonia, Koreja e Jugut ose Singapori. Hapi tjetër është të lansoni aplikacionin LINE në pajisjen tuaj, të blini dhe shkarkoni ngjitësit e kufizuar rajonal dhe ju jeni mirë të shkoni!

Përfundimi i gjërave lart

Pra, a nuk jeni në gjendje të hyni në LINE nga rajoni juaj? Apo jeni përballur me pengesa kur bëhet fjalë për të shkarkuar stickers falas? Ajo që ju nevojitet është një VPN me vlerësim më të lartë për LINE! Me një, ju do të jeni në gjendje të përdorni aplikacionin dhe të gjithë përmbajtjen e tij pa pengesa të çdo lloji.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map