TPKamja më e mirë VPN për ta zhbllokuar nga kudo

Nëse jetoni në vende si Rusia dhe Egjipti, nuk do të keni mundësi të hyni në Telegram. Duke përdorur PureVPN, është e lehtë të gjesh rreth këtyre bllokimeve të rrugës. Thjesht shkatërroni vendndodhjen tuaj në një vend tjetër ku punon Telegram dhe ju jeni mirë të shkoni.

Logoja e Telegramit VPN

Telegram është një VoIP me bazë në cloud dhe shërbim i mesazheve të çastit me më shumë se 200 milion përdorues aktivë. Kjo ju mundëson të bëni thirrje, të dërgoni mesazhe, të ndani foto dhe video, si dhe skedarë të mëdhenj deri në 1.5 Gigabyte (GB). Ka aplikacione të hijshme dhe intuitive të disponueshme si për platformat desktop ashtu edhe për celularët, të cilat vijnë të mbushura me një gamë të gjerë karakteristikash mbresëlënëse.

Këto përfshijnë por nuk janë të kufizuara vetëm në kanalet Telegram, afishe të animuar, biseda sekrete dhe ndarje të vendndodhjes live. Ndërsa Telegram ka fituar një popullaritet të madh në mesin e përdoruesve në të gjithë botën, disa qeveri nuk janë veçanërisht të dashur për të. Nëse jetoni në ndonjë prej këtyre rajoneve, nuk do të keni mundësinë ta përdorni atë përveç nëse instaloni një VPN të besueshëm Telegram në pajisjen tuaj.

Lexoni për të mësuar më shumë:

Arsyet për të cilat keni nevojë për një VPN Telegram

Më poshtë janë disa arsye të mira pse duhet të merrni parasysh përdorimin e një VPN për Telegram:

1. Për të hyrë në të nga kudo

Një nga gjërat më të mira në lidhje me Telegram është padyshim tiparet e saj të sigurisë, të cilat fuqizojnë përdoruesit të komunikojnë me njëri-tjetrin në mënyrë të sigurt. Për më tepër, refuzimi i tyre i përsëritur për të siguruar qasje në çelësat e kriptimit për qeveritë shpejt e bëri aplikacionin zgjedhjen më të mirë të preferuar për individë të vetëdijshëm për jetën private..

Sidoqoftë, reputacioni i shërbimit si një vend i sigurt për bisedime ka bërë që ai të bllokohet tërësisht ose pjesërisht në vendet autoritare si Kina, Irani, Rusia dhe Egjipti. Me një VPN, ju mund ta anashkaloni këtë censurë duke kursyer trafikun tuaj përmes një serveri në një vend tjetër ku Telegram nuk është i ndaluar.

2. Për të kapërcyer bandën e bandës

Rrëzimi i bandës është në thelb kur Ofruesit e Shërbimeve të Internetit (ISP) ngadalësojnë lidhjen tuaj të internetit. Ata kryesisht përdorin këtë praktikë kur përdoruesit konsumojnë sasi të tepërt të të dhënave për shkak të transmetimit të videove ose përdorimit të aplikacioneve VoIP. Siç e prisni, kjo ndikon negativisht në cilësinë e thirrjeve tuaja!

Nëse vendosni një lidhje VPN para se të përdorni Telegram, do ta bëni të pamundur që ISP-ja juaj të përcaktojë se çfarë jeni në internet. Të gjitha të dhënat tuaja do të shfaqen si gibberish për shkak të kriptimit të gradës ushtarake të aplikuar për të. Meqenëse ata nuk do të jenë në gjendje të monitorojnë aktivitetet tuaja në internet, ata nuk mund të lëvizin komunikimet tuaja VoIP.

Të lidhura lexoni: Farë është një VoIP VPN, dhe Pse keni nevojë për një të tillë?

PureVPN – VPN më e mirë e Telegramit!

Për shërbimin më të mirë Telegram VPN, mos kërkoni më larg se PureVPN. Ne jemi të bazuar në juridiksionin e miqësisë për intimitetin e Hong Kongut, dhe për këtë arsye nuk kemi ndonjë ligje të detyrueshme për ruajtjen e të dhënave. Asnjë nga aktivitetet tuaja në internet nuk është regjistruar në serverët tanë.

PureVPN është e çertifikuar si një shërbim VPN pa log, që do të thotë se nuk mbahen lidhje ose shkrimet e aktiviteteve. Edhe nëse bëhet një kërkesë ligjore, ne nuk do të kemi asgjë për të ndarë me askënd! Një shumëllojshmëri karakteristikash të sigurisë dhe intimitetit ofrohen gjithashtu që të mundeni Telegram pa ngritur flamuj të kuq.

Ndërprerësi i vrasjes në internet, kriptimi AES 256-bit, dhe mbrojtja e rrjedhjes DNS përdoret për të mbrojtur komunikimet tuaja në Telegram. Për më tepër, ne operojmë një rrjet global me 2,000 + serverë dhe 300,000+ IP në 180+ vende, duke ju lejuar të përdorni lehtësisht Telegram nga kudo që është i bllokuar.

Aplikimet miqësore për përdoruesit janë në dispozicion për të gjitha platformat kryesore të lëvizshme dhe të desktopit, duke e bërë më të lehtë përdorimin e PureVPN për të hyrë në Telegram në çdo pajisje. Plus, bandwidth i pakufizuar ju jep lirinë për të biseduar aq sa dëshironi.

Ende i hutuar nëse PureVPN është apo jo përshtatshmëria e duhur për ju? Ju do të jeni të lumtur të dini se ne ofrojmë një garanci të kthimit të parave 31-ditore për të gjitha planet tona. Kjo ju jep një kohë të mjaftueshme për të parë shërbimin pa rrezik!

Si të përdorni Telegram me një VPN?

Shtë një proces i drejtpërdrejtë. Thjesht ndiqni hapat e përmendur më poshtë dhe shijoni hyrjen pa tel në Telegram nga çdo cep i botës:

  1. Bleni një pajtim PureVPN duke shkuar në faqen tonë të porosive.
  2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin tuaj të preferuar.
  3. Pasi të keni mbaruar, regjistrohuni me kredencialet tuaja PureVPN.
  4. Lidhuni me një lokacion serveri në çdo vend ku Telegram është i arritshëm.
  5. Prisni që lidhja VPN të vendoset.
  6. Tani, lansoni aplikacionin Telegram dhe qëndroni në kontakt me të dashurit tuaj

Pyetjet e bëra më shpesh

Këtu janë disa nga pyetjet më të shpeshta në lidhje me Telegram dhe VPN:

Pse Telegram nuk po funksionon në Kinë Edhe me një VPN?

Nëse nuk jeni në gjendje të zhbllokoni Telegram në Kinë pavarësisht se përdorni një VPN, atëherë shanset janë që ofruesi juaj të mos jetë i aftë të anashkalojë Firewall-in e Madh. Për më tepër, jo të gjitha shërbimet VPN funksionojnë në Kinë, edhe nëse pretendojnë se e bëjnë këtë.

PureVPN, ndryshe nga disa prej konkurrencës, në të vërtetë jep premtimet e saj. Ne jemi optimizuar plotësisht për Kinën dhe nuk do t’ju zhgënjej kur bëhet fjalë për të hyrë në Telegram – ose thjesht për ndonjë shërbim tjetër të bllokuar – prej andej!

A duhet të përdor një VPN Falas për Telegram?

Nëse dëshironi të hyni në Telegram nga një vend në të cilin ato janë bllokuar, është e rëndësishme të siguroni që të dhënat tuaja personale janë të mbrojtura pa marrë parasysh çfarë. Pyesin pse? Kjo është për shkak se ju po përpiqeni të anashkaloni kufizimet e vendosura nga qeveria juaj, të cilat mund të rezultojnë në pasoja ligjore nëse gjërat shkojnë keq.

Sidoqoftë, VPN-të e lira vijnë me avantazhe serioze si shpejtësia e dobët dhe kriptimi i dobët. Ata pretendojnë se janë të lirë, por nuk janë ndryshe nga asnjë biznes tjetër. Në fund të fundit, shërbime të tilla gjithashtu duhet të fitojnë para për të qëndruar në det. Shumica e tyre dihet se mbledhin dhe shesin të dhënat e përdoruesit të tyre tek palët e treta si reklamuesit për një fitim.

Për këto arsye dhe më shumë, ka shumë të ngjarë që ju nuk do të merrni përvojën premium që po kërkoni nëse përdorni një VPN falas. Për të hyrë në Telegram privatisht dhe me paqe mendore, ju rekomandojmë t’i përmbahen shërbimeve VPN të paguara.

Përfundimi i gjërave lart

Qasja në Telegram nga kudo është e lehtë dhe e shpejtë me VPN të duhur dhe pikërisht këtu hyjnë emra si PureVPN!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me