Si të Transmetoni Kolegjin e Futbollit


Si të Transmetoni Kolegjin e Futbollit

Botuar: 07 Gusht 2019


Tani mund të shikoni konferencën tuaj të preferuar të futbollit në kolegj vetëm në këto tre hapa të thjeshtë:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni PureVPN në pajisjen tuaj dhe hapeni atë
 3. Lidhu me ESPN US nga lista e Uebfaqeve Popular
 4. Hyni në ESPN dhe filloni të shikoni lojrat tuaja të preferuara

IMG

Në Shtetet e Bashkuara, College Football është mjaft sporti që duhet ndjekur. Jo sepse përmban disa nga talentet më të mira të ardhshme që vendi ka për të ofruar, por gjithashtu shkakton që është mjaft konkurruese dhe emocionuese.

Sidoqoftë, kur NFL merr pjesën më të madhe të ajrit, një pjesë e konsiderueshme e komunitetit lihet të pyesin se ku mund të jetojnë në konferencën e tyre të preferuar të Kolegjit të Futbollit.

Epo, këtu kemi hyrë. Ne kemi përmbledhur një udhëzues të tërë, i cili tregon se sa e lehtë është të jetosh dhe të shikosh Kolegjin tënd Futboll, si në TV ashtu edhe në internet. Pra, pa ado më tej, le të vazhdojmë me të.

Futbolli i Kolegjit

Shumica e lojtarëve nga goditja e NFL-së filluan karrierën e tyre duke luajtur në College Football. Si rezultat, disa e konsiderojnë këtë si bazën e trajnimit për yjet e ardhshëm të NFL. Dhe me mbi 11 konferenca të ndryshme, të përbërë nga mbi 130 ekipe të shpërndara në të gjithë qarkun, Kolegji Futboll është mjaft i madh, veçanërisht nëse përfundoni në Divizionin I.

Për të mësuar më shumë rreth Divizionit NCAA I FBS dhe, janë shumë konferenca dhe ekipe, shikoni postimin tonë të hollësishëm për më shumë detaje.

Ku mund ta shikoj Kolegjin e Futbollit?

Për shkak të rritjes masive të popullaritetit Kolegji Futboll ka pasur ndër vite, tani ka një numër kanalesh të ndryshme që transmetojnë këtë sport në baza ditore. Sidoqoftë, me më shumë se 130 ekipe që luajnë FBS, transmetimi i të gjitha ndeshjeve të Kolegjit të Futbollit në një kanal të vetëm është i pamundur.

Si rezultat, disa konferenca të FBS-së kanë krijuar rrjetet e tyre që transmetojnë lojërat e futbollit nga konferenca e tyre përkatëse. Për më tepër, për konferencat që nuk kanë rrjetet e tyre, zakonisht mbështeten në kanale si ABC dhe ESPN për të shfaqur ndeshjet e tyre.

Për listën e plotë të kanaleve të Kolegjit Futboll, shikoni listën më poshtë:

 • ABC
 • CBS
 • FOX
 • ESPN
 • NBC
 • Rrjeti SEC
 • Rrjeti ACC
 • Rrjeti Big Ten (BTN)
 • Rrjeti Pac-12

Si ta shikoni Kolegjin Futboll live?

Tani, nëse jetoni në SH.B.A., mund të hyni në cilindo prej kanaleve të listuara më lart, përfshirë kanalet në pronësi të konferencës. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të kërkoni për kanalin që dëshironi të shikoni në TV tuaj kabllor dhe kjo ka të bëjë me të.

Për njerëzit që jetojnë diku tjetër, shikimi i lojërave në College Football është një histori krejt tjetër pasi shumica e kanaleve të përmendura në listë janë në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara. Nëse jeni me fat, mund të keni qasje në një ose dy kanale në listë, por shanset për të ndodhur kjo janë mjaft të ulta. E thënë kjo, është akoma jo e pamundur të shikosh Kolegjin e Futbollit jashtë SH.B.A..

Me fat për ju, ekziston një mënyrë që të mund të shikoni dhe transmetoni lojërat tuaja të preferuara në Kolegjin e Futbollit edhe nëse jetoni jashtë SH.B.A. Sidoqoftë, për këtë, do t’ju duhet një shërbim VPN i cili do t’ju ndihmojë të maskoni vendndodhjen tuaj në kudo në botë. Pra, nëse nuk jetoni në SH.B.A. dhe po kërkoni të transmetoni College College, ndiqni hapat e listuar më poshtë:

 1. Drejtohuni tek PureVPN
 2. Regjistrohu në një nga planet
 3. Shkarkoni dhe instaloni në pajisjen tuaj të preferuar të transmetimit
 4. Hyni me të dhënat e llogarisë suaj
 5. Zgjidhni SH.B.A. si rajonin / serverin tuaj
 6. Shkoni në ESPN
 7. Shikoni rrjedhën e drejtpërdrejtë
 8. Shikojeni

Si të shikojmë në Kolegjin e Futbollit në Kolegjin Sport Live?

College Sports Live është një shërbim në internet që lejon pajtimtarët e tij të shikojnë dhe transmetojnë të gjitha sportet e kolegjit, përfshirë futbollin. Sidoqoftë, ka një kapje. College Sports Live transmeton vetëm ngjarje jo-televizive. Kjo do të thotë nëse loja që dëshironi të shikoni po transmetohet, le të themi, ESPN, nuk do të jetë në dispozicion në këtë shërbim.

Për të parë College Football në College Sports Live, ndiqni hapat e përmendur më poshtë:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni
 3. Hyni me kredencialet tuaja
 4. Lidhu me SH.B.A.
 5. Drejtohuni drejt Kolegjit Sportiv Live
 6. Merr transmetim

Si të shikoni Kolegjin e Futbollit në FuboTV?

FuboTV është një shërbim transmetimi i palëve të treta i dizajnuar për njerëzit që preferojnë të shikojnë sportet e tyre të preferuara drejtpërdrejt dhe në internet. Shërbimi është i disponueshëm për 45 dollarë në muaj dhe vjen i mbushur me një numër kanalesh të ndryshme, shumica e të cilave transmetojnë College Football. Sidoqoftë, pasi që është në dispozicion vetëm në Shtetet e Bashkuara, do t’ju duhet ndihma e PureVPN.

Për të përdorur FuboTV, ndiqni hapat më poshtë:

 1. Regjistrohu për FuboTV dhe PureVPN
 2. Shkarkoni të dy në telefonin tuaj celular
 3. Hapni PureVPN dhe lidheni me SH.B.A.
 4. Nisni FuboTV dhe filloni transmetimin

Si ta shikoni Futbollin e Kolegjit në YouTube TV?

YouTube TV është një shërbim i drejtpërdrejtë i transmetimit të TV nga YouTube. Aktualisht, ekziston vetëm një plan abonimi i cili kushton 49,99 dollarë në muaj dhe vjen me mbi 70 rrjete dhe kanale të ndryshme, disa prej të cilave mbulojnë College Football. YouTube TV në dispozicion tani dhe mund të përdoret në shumicën e pajisjeve streaming.

Për të parë College Football në YouTube TV, ndiqni hapat më poshtë:

 1. Shkarkoni PureVPN
 2. Hyni me të dhënat e llogarisë suaj
 3. Regjistrohu në Youtube TV
 4. Shikoni për rrjedhën e Kolegjit të Futbollit
 5. Shikojeni

Si ta shikoni Kolegjin e Futbollit në PlayStation Vue?

PlayStation Vue është shërbimi streaming Sony, i cili lejon përdoruesit e tij të përdorin kanale dhe rrjete të shumta në internet. Aktualisht, shërbimi përmban tre plane të ndryshme, duke filluar nga 45 deri në 60 dollarë. Ekziston një plan tjetër premium, por meqenëse shton vetëm HBO dhe Showtime, ne nuk do të përqendrohemi në këtë. Për Kolegjin e Futbollit, Access, Core dhe Elite janë planet më të mira.

Për të parë Kolegjin e Futbollit në PlayStation Vue, shikoni hapat e mëposhtëm:

 1. Regjistrohuni dhe shkarkoni PureVPN
 2. Merrni qasje në PlayStation Vue
 3. Hyni në VPN dhe zgjidhni SH.B.A. si serverin tuaj
 4. Lidhu me PlayStation Vue dhe për të marrë transmetim

Si ta shikoni Futbollin e Kolegjit në Hulu Live?

Hulu është një nga shërbimet më të mira të transmetimit në internet tani. Sidoqoftë, ajo që shumica prej jush nuk e dini është se, për një kosto të shtuar, Hulu gjithashtu ofron TV Live. Hulu Live TV është në dispozicion në shumicën e pajisjeve transmetuese dhe përmban disa nga kanalet më të mira për transmetimin e College Football. Pra, nëse jeni të interesuar për një shërbim të vetëm për të gjitha nevojat tuaja të transmetimit, Hulu mund të jetë alternativa më e mirë për ju.

Për të parë Kolegjin e Futbollit në Hulu Live TV, Ndiqni këto hapa më poshtë:

 1. Regjistrohuni në PureVPN dhe Hulu Live TV
 2. Hapni PureVPN dhe lidheni me SH.B.A.
 3. Hyni në Hulu Live TV dhe filloni transmetimin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map