Si të Stream American Music Awards 2019 Jashtë SH.B.A.?

 • Regjistrohu për PureVPN
 • Shkarkoni PureVPN
 • Lidhu me serverin amerikan
 • Vizitoni abc.com dhe shikoni American Music Awards 2019 drejtpërdrejt.

Shikoni çmimet e muzikës amerikane

Americanmimet Amerikane të Muzikës (AMA)

The American Music Awards 2019 është shpallur për 24 nëntor. Isshtë një nga çmimet më të pritura të muzikës, dhe fansat me padurim presin për shfaqjen gjatë gjithë vitit. Kjo për shkak se, ndryshe nga çmimet e tjera të muzikës, siç janë Billboard Music Award dhe Tony Awards ku një juri merr për të zgjedhur njërin prej nominimeve, fituesit vendosen plotësisht nga vetë fansat.

Awardsmimet e 45-të të Zgjedhjeve të Njerëzve
data: E Dielë, 24 Nëntor 2019
vendtakim: Microsoft Theater në Los Angeles, California

How To Watch American Music Awards 2019 Nga Kudo në botë?

Me PureVPN, ju mund të shihni çmimet e American Music Awards 2019 nga kudo në botë. Pas lidhjes, adresa juaj origjinale IP maskohet nga një adresë e re IP e caktuar për VPN. Kjo ju lejon të supozoni një vendndodhje të re virtuale, siç është SH.B.A., dhe të përdorni të gjitha shfaqjet TV dhe përmbajtje të tjera që nuk janë të disponueshme në rajonin tuaj, por të arritshme në SH.B.A..

Shikoni AMA në ABC

Me PureVPN, ju mund të shihni çmimet e American Music Awards 2019 nga kudo në botë. Pas lidhjes, adresa juaj origjinale IP maskohet nga një adresë e re IP e caktuar për VPN. Kjo ju lejon të supozoni një vendndodhje të re virtuale, siç është SH.B.A., dhe të përdorni të gjitha shfaqjet TV dhe përmbajtje të tjera që nuk janë të disponueshme në rajonin tuaj, por të arritshme në SH.B.A..

 1. Regjistrohu për PureVPN
 2. Shkarkoni PureVPN
 3. Lidhu me serverin amerikan
 4. Vizitoni abc.com dhe shikoni American Music Awards 2019 drejtpërdrejt.

Shikoni AMA në Hulu

Nëse keni një abonim ekzistues Hulu, mund ta përdorni dhe të shikoni American Music Awards 2019. AMA 2019 do të transmetohet drejtpërdrejt në faqen e internetit të ABC, por duhet të jeni në SH.B.A. për të hyrë në të. Mos u shqetëso nëse jeton në një vend tjetër. PureVPN mund ta zgjidhë atë problem për ju duke ju lejuar të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale në çdo rajon të preferencës tuaj. Vetëm ndiqni udhëzimet e dhëna më poshtë dhe shikojeni AMA 2019 drejtpërdrejt në internet.

 1. Regjistrohu për PureVPN
 2. Merrni PureVPN për pajisjen tuaj transmetuese dhe regjistrohuni
 3. Identifikohu Hulu
 4. Shikoni rrjedhën live AMA
 5. Filloni transmetimin

Ku mund të shikoni American Music Awards 2019?

The American Music Awards 2019 do të transmetohet drejtpërdrejt në ABC. Në SH.B.A., shumica e ofruesve të TV kabllorë ofrojnë kanalin ABC si një pjesë të pajtimit të tyre. Nëse kanali ABC nuk është i disponueshëm në TV tuaj, mund të shkoni në faqen e internetit të abc.com dhe të vizitoni seksionin e transmetimit të drejtpërdrejtë për të parë American Music Awards 2019 drejtpërdrejt në internet.

Nëse jetoni jashtë SH.B.A., nuk do të keni mundësi të shihni çmimet e Muzikës Amerikane. Për shkak të kufizimeve rajonale dhe censurës, Awards American Music nuk mund të transmetohet drejtpërdrejt jashtë SH.B.A.-së, përveç nëse keni një shërbim premium VPN siç është PureVPN.

Kur lidheni me PureVPN, mund të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale në çdo vend që dëshironi. Për të parë Musicmimet e Muzikës Amerikane nga kudo në botë, hapni PureVPN dhe zgjidhni SH.B.A. si vendndodhjen tuaj të preferuar. Pasi të lidheni, vendndodhja juaj virtuale do të ndryshohet në SH.B.A., duke ju lejuar të hyni në transmetimet live të American Music Awards 2019 të cilat nuk janë të disponueshme në rajonin tuaj.

American Music Awards 2019 Performances

Awardsmimet e Muzikës Amerikane të këtij viti do të jenë të dallueshme në mënyra të shumta. Selena Gomez do të performojë për herë të parë pas dy vitesh dhe pritet të performojë dy nga këngët e saj të publikuara së fundmi që janë në marrëdhënien e saj të dështuar me Justin Bieber. Këngët, “Lose You to Love Me” dhe “Look At Her Now” janë duartrokitur nga miliona anembanë botës dhe kanë zënë vend në Billboard Bubbling Under Hot 100 Singles në SHBA në numrin 3 dhe numrin 1 respektivisht.

Taylor Swift gjithashtu pritet të performojë në American Music Awards 2019. Shanset janë që ajo mund të jepet edhe Artistja e Decmimit të Dekadës për kontributet e saj të rëndësishme në muzikën pop / country. Ne thjesht po shpresojmë që Taylor Swift të ketë hapësirë ​​për më shumë çmime në raftin e saj të trofeve, pasi këtë herë, ajo pritet të bëhet artistja femra më e vlerësuar në AMA ndonjëherë, në një dekadë. / p>

American Music Awards 2019 Nominimet dhe Fituesit

shikoni çmime muzikore amerikane 2019

Emërtimet për American Music Awards u njoftuan vetëm disa ditë më parë. Midis tyre, emrat më të spikatur që dalin me nominime të shumta përfshijnë Drake, Ariana Grande, Halsey, Post Malone dhe Taylor Swift. Vlen të përmendet se nëse Taylor Swift fiton dy çmime nga pesë nominimet që ka marrë për Awardsmimet e Muzikës Amerikane të këtij viti, ajo do të tejkalonte arritjet e Michael Jackson në American Music Awards, duke marrë në total AMA fitimet e saj në 25.

Malone është artisti më i nominuar i këtij viti, pasi është nominuar për shtatë çmime të ndryshme. Emra të tjerë në nominime, të cilët kanë dhënë një ndikim të rëndësishëm në industrinë e muzikës, përfshijnë, Khalid, Billie Eilish, dhe DJ Marshmello./p>

Artist i Vitit

 • rosak
 • Ariana Grande
 • Halsey
 • Postoni Malone
 • Taylor Swift fitues

Artist i ri i vitit

 • Luke Kombinon
 • Billie Eilish fitues
 • Lizzo
 • Ella Mai

Bashkëpunimi i Vitit

 • Zonja Gaga & Bradley Cooper, “Shallow”
 • Lil Nas X ft Billy Ray Cyrus, “Old Town Road”
 • Marshmello & Bastille, “Happier”
 • Shawn Mendes & Camila Cabello, “Señorita” fitues
 • Postoni Malone & Swae Lee, “Luledielli

Turneu i Vitit

 • BTS fitues
 • Ariana Grande
 • Elton John
 • P! Nk
 • ed Sheeran

Video e preferuar e muzikës

 • Billie Eilish, “Bad Guy”
 • Ariana Grande, “7 Unaza”
 • Halsey, “Pa mua”
 • Lil Nas X ft Billy Ray Cyrus, “Old Town Road”
 • Taylor Swift, “Duhet të qetësohesh” fitues

Artisti i preferuar social

 • BTS fitues
 • Billie Eilish
 • EXO
 • Ariana Grande
 • Shawn Mendes

Artisti Mashkull i preferuar – Pop / Rock

 • rosak
 • Khalid fitues
 • Postoni Malone

Artistja e preferuar e femrave – Pop / Rock

 • Billie Eilish
 • Ariana Grande
 • Taylor Swift fitues

Duo ose grupi i preferuar – Pop / Rock

 • BTS
 • Jona fituesVëllezërit
 • Panik! Në Disco

Albumi i preferuar – Pop / Rock

 • Billie Eilish, Kur të gjithë jemi në gjumë, ku të shkojmë?
 • Ariana Grande, Faleminderit U, Tjetra
 • Taylor Swift, Lover fitues

Kënga e preferuar – Pop / Rock

 • Jonas Brothers, “Sucker”
 • Halsey, “Pa mua” fitues
 • Lil Nas X ft Billy Ray Cyrus, “Old Town Road”
 • Panik! Në Disco, “Shpresa të Larta”
 • Postoni Malone & Swae Lee, “Luledielli (Spider-Man: Into the Spider-Verse)”

Artist Mashkull i preferuar – Country

 • Kane Brown fitues
 • Luke Kombinon
 • Thomas Rhett

Artistja e Femrave të preferuara – Country

 • Kelsea Ballerini
 • Maren Morris
 • Carrie Underwood fitues

Duo ose grupi i preferuar – Country

 • Dan + Shay fitues
 • Florida Georgia Georgia Line
 • Dominim i Vjetër

Kënga e preferuar – Country

 • Luke Combs, “Beautiful Crazy”
 • Dan + Shay, “pa folur” fitues
 • Blake Shelton, “Vendi i Zotit”

Albumi i preferuar – Country

 • Kane Brown, Eksperiment
 • Dan + Shay, Dan + Shay
 • Carrie Underwood, Pretty Cry fitues

Artisti i preferuar – Rap / Hip-Hop

 • Cardi B fitues
 • rosak
 • Postoni Malone

Albumi i preferuar – Rap / Hip-Hop

 • Meek Mill, “Championships”
 • Post Malone, “Gjakderdhja e Hollivudit” fitues
 • Travis Scott, “Astroworld”

Kënga e preferuar – Rap / Hip-Hop

 • Lil Nas X ft Billy Ray Cyrus, “Old Town Road” fitues
 • Post Malone, “Wow”.
 • Travis Scott, “Sicko Mode”

Artist Mashkull i preferuar – Soul / R&B

 • Chris Brown
 • Khalid
 • Bruno Mars fitues

Artisti i Femrave të preferuara – Soul / R&B

 • Beyoncé fitues
 • Lizzo
 • Ella Mai

Albumi i preferuar – Soul / R&B

 • Chris Brown, Indigo
 • Khalid, Shpirt i Lirë fitues
 • Ella Mai, Ella Mai

Kënga e preferuar – Soul / R&B

 • Khalid, “Flasim” fitues
 • Lizzo, “Lëng”
 • Ella Mai, “Trip”

Artisti i preferuar – Alternativa Rock

 • Billie Eilish fitues
 • Imagjinoni Dragons
 • Panik! në Disko

Artisti i preferuar – Të rriturit bashkëkohor

 • 5 Maroon
 • P! Nk
 • Taylor Swift fitues

Artist i preferuar – Latin

 • Bad lepur
 • J Balvin fitues
 • Ozuna

Artist i preferuar – Inspirues Bashkëkohor

 • Lauren Daigle fitues
 • Për Mbretin & vend
 • MercyMe

Artisti i preferuar – Muzikë Elektronike e Vallëzimit (EDM)

 • Avicii
 • Marshmello fitues
 • Shokistët

Soundtrack i preferuar

 • Një yll lindi nga Lady Gaga & Bradley Cooper
 • Rapsodi Bohem nga Queen fitues
 • Spider-Man: Into the Spider-Verse

Fjala e fundit

PureVPN është VPN me transmetimin më të mirë dhe është një zgjedhje kryesore për shumicën e transmetuesve në të gjithë botën. PureVPN ka një familje prej 3 milion përdorues që mbështeten në shërbim çdo ditë për të hyrë në përmbajtje që nuk janë të disponueshme në rajonin e tyre, siç janë American Music Awards. Me PureVPN, ju gjithashtu mbeteni të mbrojtur nga kërcënimet në internet, si goditja në ISP, e cila mund të prish përvojën tuaj të përgjithshme të transmetimit!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me