Si të shikoni ZEE5 në SHBA

Botuar: 02 korrik 2019

Keni kujdes të shikoni Shfaqjet televizive indiane dhe filmat gjatë mbylljes? Mund ta provoni PureVPN me vetëm 0,99 dollarë dhe të shijoni ZEE5 në çdo vend.

Shikoni Zee5 në SHBA

ZEE5, i njohur më parë si OZEE, është rritur për t’u bërë një nga shërbimet më të njohura të Indisë për transmetimin video të kërkesës.

Duke mburrur deri në 100,000+ orë argëtuese në 12 gjuhë të ndryshme indiane, ajo siguron një përzierje të përmbajtjes premium dhe falas. Sidoqoftë, do të duhet të regjistroheni për një pajtim ZEE5 nëse doni të shikoni gamën e plotë të përmbajtjes ekskluzive që shërbimi i transmetimit duhet të ofrojë.

Kjo ju jep qasje të pakufizuar në origjinalet ZEE5, TV live, filmat bllokues të Bollywood-it dhe Hollivudit, dokumentarë, muzikë, si dhe qindra shfaqje televizive, për të përmendur disa.

Për më tepër, të gjithë përmbajtjen mund të shijohen në pajisjen tuaj streaming pa ndonjë reklamim të bezdisshëm. Problemi i vetëm është se ZEE5 nuk mund të arrihet jashtë Indisë, por ka një rrugëdalje për këtë.

Shko te…

Pse është bllokuar ZEE5 në SHBA?

Nëse përpiqeni të hyrja në ZEE5 në SHBA, do të shfaqeni mesazhin e mëposhtëm:

“Argëtimi së shpejti do të ketë një destinacion të ri. Së shpejti në vendin tënd. “

Po pyesni pse? Epo, kjo është për shkak të kufizimeve rajonale. Përmbajtja që dëshironi të shikoni është e kufizuar në vendin ku është bazuar dhe nuk mund të arrihet nga jashtë.

Për fat të mirë, ekziston një metodë e thjeshtë për të rrethuar këto bllokime dixhitale dhe për të parë ZEE5 në SH.B.A. me shpejtësi super të shpejtë.

Si të shikoni ZEE5 në SH.B.A. me një VPN?

Me ndihmën e një Rrjeti Virtual Privat, ju mund të merrni menjëherë një adresë IP Indiane dhe të përdorni përmbajtjen në dispozicion.

Shërbimi i transmetimit do të mendojë se ju jeni vendosur në Indi, dhe si rezultat, ju do të merrni të drejtë të shikoni përmbajtjen e disponueshme në të.

VPN-të janë një mënyrë e shkëlqyeshme për të ngritur sigurinë dhe privatësinë tuaj, por ato gjithashtu dëshmojnë jashtëzakonisht të dobishme kur bëhet fjalë për të hyrë në internet pa asnjë kufizim.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të instaloni një në pajisjen tuaj sipas zgjedhjes së një serveri VPN indian dhe do të keni mundësi të shikoni ZEE5 në SHBA! Vetëm ndiqni këto hapa të thjeshtë:

 • Regjistrohu në PureVPN
 • Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin ose programin në pajisjen tuaj të preferuar
 • Nisni VPN dhe përdorni letrat kredenciale për t’u kyçur
 • Përdorni mënyrën e transmetimit
 • Zgjidhni Indinë si vendndodhjen tuaj të preferuar të serverit
 • Me një adresë IP indiane, tani mund të shikoni ZEE5 në SHBA me lehtësi!

Si të shikoni ZEE5 në Android?

Nëse doni të transmetoni ZEE5 në pajisjen tuaj të pajisur me Android, shërbimi i transmetimit ofron një aplikacion të dedikuar në Google Play. Ju nuk duhet të keni probleme për ta shkarkuar atë, por kufizimet rajonale do t’ju ndalojnë të shikoni ndonjë video. Në këtë skenar, një VPN vjen i dobishëm. Ndiqni këto hapa:

 • Regjistrohu në PureVPN
 • Vizitoni Dyqanin Google Play
 • Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin VPN Android
 • Tani, shkarkoni dhe instaloni aplikacionin ZEE5
 • Nisni VPN dhe zgjidhni modalitetin Streaming
 • Zgjidhni Indinë si vendndodhjen tuaj të dëshiruar të serverit
 • Lëshoni dhe lëvizni larg!

Qasni në faqet e tjera indiane me streaming me VPN!

Nuk mund të gjesh përmbajtjen që dëshiron të shikosh në ZEE5? Mos u shqetëso. Ka shumë shërbime të tjera indiane të transmetimit që mund të provoni, përfshirë Hotstar, SonyLIV, Jio TV, dhe më shumë. Me VPN, ju mund t’i mashtroni këto shërbime streaming në të menduarit se po i përdorni ato nga India.

Ne kemi një rrjet gjithnjë në rritje të 2,000+ serverëve VPN në 141+ vende në të gjithë botën, përfshirë Indinë, dhe t’ju caktojmë një adresë IP Indiane për t’ju lejuar të keni qasje në përmbajtjen e zgjedhjes suaj nga kudo.

Për më tepër, gjithmonë do të shijoni shpejtësinë më të shpejtë kur përdorni shërbimin tonë pasi kemi qindra serverë të dedikuar për transmetim. Më nuk duhet të shqetësoheni për ISP duke goditur ndërsa shikoni shfaqjet dhe filmat tuaj të preferuar!

Pas lidhjes me VPN-në tonë, i gjithë trafiku juaj i Internetit është i fshehur nga fundi në fund duke përdorur enkriptim të shkallës ushtarake. Kjo do të thotë që as ISP-ja juaj dhe asnjë krimin kibernetik nuk mund të marrin duart në të dhënat tuaja personale.

Një garanci bujare e kthimit të parave 31-ditore gjithashtu mbështet shërbimin tonë VPN, pavarësisht nga cili plan i pajtimit ju zgjidhni. Kjo ju jep shumë kohë për të provuar VPN për të hyrë në My5 dhe shërbime të tjera britanike të rrjedhës pa rrezik.

Pyetjet e bëra më shpesh

A është ZEE5 në dispozicion në SH.B.A.?

Siç u përmend më herët, ZEE5 nuk është i disponueshëm askund jashtë Indisë për shkak të kufizimeve rajonale. Planet për të përdorur shërbimin e transmetimit në të gjithë globin kanë qenë në punë, por derisa të ndodhë kjo do t’ju duhet një VPN premium siç është PureVPN për të hyrë në të nga SH.B.A..

Si ta shikoni ZEE5 në Sh.B.A falas?

ZEE5 gjithashtu ofron disa përmbajtje pa shikim të cilat përdoruesit mund të shikojnë pa u regjistruar. Nëse doni të eksploroni katalogun, do të duhet të armatoseni me VPN. Me një adresë IP të caktuar në pajisjen tuaj, ju mund të drejtoheni te shërbimi i transmetimit dhe të kënaqeni duke shikuar me lehtësi përmbajtjen falas në dispozicion për ju!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me