Si të shikoni ZDF Jashtë Gjermanisë me një VPN


Si të shikoni ZDF Jashtë Gjermanisë me një VPN

Botuar: 11 Tetor 2019


Nuk mund ta shikoni ZDF jashtë Gjermanisë? Pastaj përdorni një VPN në pajisjen tuaj. Përdorni PureVPN me vetëm 0,99 dollarë për të zhbllokuar ZDF dhe për të kapur azhurnimin më të fundit në Gjermani nga kudo në botë.

IMG

Një nga kanalet televizive më të njohura që gjermanët duan të shikojnë është ZDF. Në fakt, është kanali që shumë gjermanë u rritën duke parë.

ZDF gjithashtu ka tonelata dhe ton përmbajtje në dispozicion në internet për tu shikuar. Farë na bën të themi se mund të pyesni veten?

Për fillestarët, është një nga kanalet më të vjetra TV në rajon. Së dyti, ai ofron përmbajtje në kategori të shumta si fëmijë, kulturë, argëtim, seri, dhe më shumë.

Sidoqoftë, një aspekt i kanalit që ju me siguri do të urrenit është që ju nuk mund të shikoni ZDF jashtë Gjermanisë. Tmerrshme. Nuk është ashtu?

Epo, mos u shqetëso, sepse ne kemi një lajm të mirë për ju.

Ekziston një mënyrë e thjeshtë dhe e garantuar që të mund të transmetosh ZDF nga jashtë, dhe pa asnjë buffering fare. Lexoni dhe mësoni si.

Zbuloni ngarkesa të përmbajtjes gjermane në ZDF

ZDF është Zweites Deutsches Fernsehen, që do të thotë Televizioni i Dytë Gjerman. Ajo ka funksionuar si një kanal televiziv publik në pronësi të shtetit për mbi 50 vjet.

Duke qenë në treg për kaq shumë kohë, mund të gjesh një thesar me përmbajtje mbi të. Siç u përmend më herët, ju mund të gjeni shfaqje TV, filma dhe dokumentarë në kategori të shumta.

Për shembull, disa nga filmat më të njohur që mund të gjesh aktualisht në ZDF përfshijnë Ella Schön: Motrat Stuhia, Und tot bist Du! (1) – Ein Schwarzwaldkrimi, Polly, Forever Yours, Murder Forecast, Pabesi vdekjeprurëse dhe nën kontroll, për të përmendur disa.

Nëse jeni duke kërkuar për seri, mund të shikoni Stokholm Requiem, Summiteers, SOKO Stuttgart, Plaku, SOKO Munich, SOKO Këln, Prokurori, Specialistët dhe më shumë.

Në mënyrë të ngjashme, ka edhe përmbajtje të tjera të njohura që mund t’i shikoni në ZDF, si Terra Xpress, Die Anstalt, Das Blaue Sofa, Heute Xpress, Bares fur Rares, etj..

Nëse nuk dini nga filloni, thjesht klikoni Kategoritë AZ dhe zgjidhni kategorinë e pëlqimit tuaj. Ose, mund të shikoni edhe përmbajtjen më të shikuar.

Shikoni ZDF në pajisje të shumta

Meqenëse ZDF është një kanal televiziv publik, mund ta merrni me çdo abonim kabllor ose paketë në Gjermani. Dhe nëse nuk doni të ngjiteni në TV – ka shumë të ngjarë sepse jeni një prestar kordoni, gjithmonë mund ta transmetoni përmbajtjen në internet në pajisjen tuaj inteligjente duke shkarkuar aplikacionin ZDFmediathek.

Aspekti më i mirë i shërbimit të transmetimit është që ju të mund të shkarkoni aplikacione jo vetëm për pajisjet Android dhe iOS, por edhe për telefonat Windows dhe madje edhe Amazon Kindle.

Ajo që ju thjesht duhet të bëni është të vizitoni www.zdf.de, të instaloni aplikacionin për pajisjen tuaj të dëshiruar dhe të shikoni ZDF kudo që dëshironi.

Whatfarë pajisje është ZDF në dispozicion?

Duke pasur parasysh që keni lidhur me një VPN, mund të transmetoni ZDF në cilëndo nga pajisjet e transmetimit popullor. Këto përfshijnë iPhone, smartphone smartphone Android, Mac, Apple TV, Android TV, Amazon Fire TV dhe Amazon Kindle.

Përveç pajisjeve të lartpërmendura, mund të transmetoni ZDF në shumë pajisje dhe platforma të tjera si Kodi, Raspberry Pi dhe Roku.

Ku është në dispozicion ZDF?

ZDF është një kanal argëtues gjerman i cili është me seli në Gjermani. Fillimisht, kanali ishte i disponueshëm vetëm brenda Gjermanisë, por tani transmetimi është zgjeruar në dy vende të tjera, Hollandë, Austri, Danimarkë dhe Zvicër.

Nëse jetoni në BE, shanset janë që ju të keni mundësi të transmetoni ZDF direkt nga faqja e internetit e tyre. Nëse jo, shfletoni përmes listës së kanalit të TV tuaj kabllor dhe mund të gjeni ZDF atje. Nëse jo, thjesht merrni një VPN dhe lidheni me një server në Gjermani për të hyrë menjëherë në ZDF.

Si të shikoni ZDF Jashtë Gjermanisë me një VPN

Fatkeqësisht, edhe nëse shkarkoni aplikacionin ZDF në pajisjen tuaj të dëshiruar, nuk mund të hyni në ZDF jashtë Gjermanisë për shkak të çështjeve të licencës së transmetimit.

Lajmi i mirë është që ju mund ta kapërceni këtë çështje me lehtësi duke vendosur një VPN në pajisjen tuaj. Pa shaka!

Edhe pse VPN janë ndërtuar për të ofruar mbrojtjen më të mirë në internet kundër një sërë kërcënimesh në internet, këto mjete mund të përdoren gjithashtu për privatësinë dhe lirinë e internetit gjithashtu. Ju mund të instaloni një VPN në pajisjen tuaj të dëshiruar, të ndryshoni vendndodhjen tuaj virtuale në Gjermani dhe të shikoni ZDF jashtë vendit në asnjë kohë!

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni këto hapa:

 1. Regjistrohu në një VPN
 2. Shkarkoni dhe instaloni aplikacionin në pajisjen tuaj të dëshiruar
 3. Nisni VPN dhe zgjidhni Streaming si modalitetin tuaj
 4. Ndryshoni vendndodhjen e serverit në Gjermani
 5. Pasi të keni një adresë IP gjermane, do të keni mundësi të shikoni dhe shikoni ZDF.

Si të shikoni ZDF në SHBA?

ZDF nuk është në dispozicion për transmetim direkt në SH.B.A. Për të transmetuar ZDF nga SH.B.A., do të duhet të lidhni një VPN në pajisjen tuaj streaming. Nga lista e vendeve në dispozicion, zgjidhni Gjermaninë si rajonin e serverit tuaj të preferuar. Pasi të lidheni, vendndodhja juaj virtuale do të ndryshojë nga SH.B.A. në Gjermani. Kjo do t’ju japë qasje të menjëhershme në ZDF dhe të gjitha faqet e internetit të tjera dhe përmbajtjen që janë vetëm në dispozicion në Gjermani.

Thjesht ndiqni hapat më poshtë:

 • Regjistrohu për një VPN
 • Identifikohu me emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tënd
 • Lidhu me një server gjerman
 • Vizitoni faqen e internetit të ZDF dhe filloni transmetimin

Si të shikoni ZDF në MB?

Edhe pse ZDF transmeton në shumë vende të Evropës, Mbretëria e Bashkuar nuk është në listë. Nëse jetoni në Mbretërinë e Bashkuar dhe doni të transmetoni shfaqjet tuaja të preferuara televizive në ZDF, mund ta bëni këtë lehtësisht duke u lidhur me një VPN. Thjesht ndiqni udhëzimet e dhëna më poshtë dhe merrni hyrjen në ZDF nga Mbretëria e Bashkuar.

 • Regjistrohu për një VPN
 • Identifikohu me emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tënd
 • Lidhu me një server gjerman
 • Vizitoni faqen e internetit të ZDF dhe filloni transmetimin

Shikoni ZDF Live në Kodi

Lajm i mirë për fansat e Kodit është se ata mund të shikojnë kanalin e tyre të preferuar gjerman, ZDF, nga kudo në Kodi.

Qendra argëtuese është platforma e parë dhe më e rëndësishmja për të transmetuar përmbajtje në lëvizje. Mbi të gjitha, Kodi ofron një aplikim të pajtueshëm për një larmi pajisjesh.

Sidoqoftë, nëse jeni të interesuar të luani ZDF në Kodi, mund të shikoni udhëzuesin e instalimit të shtesave Kodi. Ja çfarë duhet të bëni për të instaluar shtesën ZDF në Kodi.

 1. Para së gjithash, filloni aplikacionin Kodi
 2. Tani, shkoni te Shtesat dhe pastaj Instaluesi i Paketave
 3. Klikoni Install nga Repository dhe më pas shkoni te Rezervimi i Shtesave Kodi
 4. Klikoni dhe shkoni te Shtesat Video
 5. Shkoni poshtë dhe gjeni ZDF Mediathek 2016
 6. Klikoni Instalo dhe prisni që të shfaqet një shfaqje e njoftimit
 7. Kthehu përsëri në ekranin fillestar Kodi
 8. Tani, zgjidhni Shtesa dhe pastaj Shtesa Video
 9. Klikoni për të hapur ZDF Mediathek 2016

Shijoni ZDF live online nga kudo në Kodi!

Arsyet kryesore që do të keni dëshirë të shikoni ZDF nga jashtë me një VPN

Një VPN ju lejon të zgjidhni nga 140 vende, duke përfshirë Gjermaninë, dhe të merrni një adresë IP lokale në mënyrë që të mund të merrni qasje në përmbajtjen e zgjedhjes suaj nga kudo.

Për më tepër, ju jeni të sigurt me shpejtësi të lartë në çdo kohë për shkak të serverëve të dedikuar streaming që kemi në rrjetin tonë gjithnjë e në zgjerim. Dhe, ju mund të shikoni titujt tuaj të preferuar për përmbajtjen e zemrës suaj dhe pa u shqetësuar aspak për goditjen e ISP-së.

Kapërcimi i kufizimeve rajonale dhe marrja e shpejtësisë më të shpejtë të transmetimit përmes serverëve VPN të Gjermanisë nuk janë përfitimet e vetme që merrni me një VPN. Në fakt, ju duhet të mbani trafikun tuaj të internetit të fshehur kundër syve të çmendur. Lessshtë e panevojshme të thuhet, trafiku juaj i rrjetit është i koduar i cili ju siguron integritet të të dhënave pa prova.

Në përgjithësi, PureVPN ju ofron zgjidhjen e plotë kur bëhet fjalë për sigurinë e internetit, privatësinë e të dhënave, aksesin universal dhe më shumë. Pra, përdorni atë tani për të transmetuar përmbajtjen tuaj të preferuar në ZDF, si dhe kanale të tjera transmetuese!

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map