Si të shikoni UEFA Champions League Live Online

Botuar: 13 shkurt 2020

Ju mund të shikoni ligën UEFA CHAMPIONS live në internet me PureVPN për vetëm 0,99 dollarë. Ja se si:

1. Merrni PureVPN
2. Lidhuni me serverin e Azisë Jugore
3. Vizitoni në faqen e internetit të SonyLIV
4. Shikoni të gjitha ndeshjet e UCL nga kudo në botë

golf-right-image

Megjithë popullaritetin e tij në mbarë botën, shikimi i Champions League UEFA nuk është aq i lehtë sa mendoni se është. Kjo për shkak të kufizimeve dhe pengesave të shumta, si të paligjshme, plot me transmetime reklamash dhe disponueshmërisë së kanaleve në rajonin tuaj.

Nëse po përballeni me vështirësi në transmetimin e ndeshjeve në Ligën e Kampionëve në UEFA, këtu janë disa hapa për ta shikuar atë live nga kudo me lehtësi të plotë.

Regjistrohu PureVPN

Regjistrohu në PureVPN. Përmes PureVPN, ju mund të ndryshoni adresën tuaj IP në çdo vend nga ku ju lejohet të jetoni në internet UEFA Champions League në internet.

Shkarkoni PureVPN

Regjistrohu në PureVPN dhe shkarkoni aplikacionin e tij ose thjesht vendoseni në pajisjen tuaj në të cilën dëshironi të shihni UEFA Champions League Live Online. PureVPN mbështet pajisje të panumërta duke përfshirë ROKU, KODI, Routers, PC, Celularë, Tableta, PS / Xbox, Smart TV, etj.

Shikoni falas UEFA Champions League

Transmetoni UEFA Champions League drejtpërdrejt në internet me komentin anglez falas në SonyLiv. Shkarkoni PureVPN në shtrirje të kromit dhe lidheni me ndonjë nga serverët e vendit të Azisë Jugore (Indi, Pakistan, Bangladesh, Sri Lanka). Vizitoni faqen e internetit të SonyLiv dhe transmetoni të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve në internet falas!

Lista e Kanaleve TV [Ku të shikoni ligën e kampionëve]

Ka disa kanale të tjera që transmetojnë drejtpërdrejt në internet Champions League. Kontrolloni listën e kanaleve televizive të UEFA Champions League për kanalet që transmetojnë ndeshjet UEFA jetojnë drejtpërdrejt në internet dhe vendet në të cilat ato janë në dispozicion. Nëse doni të përdorni ndonjë prej kanalit më poshtë, thjesht ndiqni hapat e mësipërm dhe në hapin 3 lidheni me vendi përkatës për të hyrë në faqen e internetit të kanalit.

Kanalet transmetuese të disponueshme në
BT SportBritani e Madhe
Sporte RMCFrancë
Univision (Pa pagesë)SHBA
PPTVKinë
SonyLivRajoni i Azisë Jugore
Sky DeutschlandGjermani
Sport BeinSpanjë
Ndesh TV (Falas)Rusi

Shikoni UEFA Champions League në BT Sport

Shijoni rrjedhën e përsosur të Champions League në BT Sport duke ndjekur këto hapa të thjeshtë:

 1. Merrni pajtimin PureVPN .
 2. Klikoni në Tab faqen e internetit popullore dhe zgjidhni BT Sport OSE thjesht lidheni me serverin në Mbretërinë e Bashkuar.
 3. Shijoni UEFA Champions League pa asnjë telashe.

Shikoni Champions League në iPhone

Nëse zotëroni një iPhone dhe preferoni të transmetoni veprimin live në smartphone tuaj, lehtë mund ta bëni këtë me PureVPN. Thjesht ndiqni hapat e dhënë më poshtë dhe lidheni me PureVPN. Pasi të jeni lidhur, transmetimi i drejtpërdrejtë i UEFA-s është ecja me tortë.

 1. Regjistrohu për PureVPN
 2. Merrni aplikacionin PureVPN nga App Store
 3. Identifikohu dhe lidhesh me serverin e MB
 4. Vizitoni BT Sports dhe filloni transmetimin

Shikoni Champions League në BR Report

Mënyra më e lirë për të parë UEFA në SH.B.A. është duke akorduar në BR Report. Do të jetë një ngjarje PPV për 2,99 $, ose mund të merrni një kalim prej një muaji me 9,99 dollarë. Nëse jetoni jashtë SH.B.A.-së, nuk do të keni mundësi të përdorni shërbimin, për shkak të kufizimeve rajonale. Nëse tashmë keni një kalim loje ose një kalim mujor, dhe dëshironi ta përdorni atë për të parë UEFA drejtpërdrejt në internet, merrni PureVPN. Ja se si mund ta shikoni UEFA Champions League drejtpërdrejt:

 1. Merrni PureVPN për pajisjen tuaj dhe regjistrohuni
 2. Identifikohu dhe lidhesh me një server në SH.B.A.
 3. Vizitoni Raportin BR dhe filloni transmetimin

Shikoni Champions League në Apple TV

Prerësit e kordonit preferojnë të transmetojnë sporte në internet sesa t’i shikojnë ato në TV kabllor. Prandaj, ata që përdorin Apple TV preferojnë të transmetojnë shërbimin në platformë. Ne ju rekomandojmë që të ndiqni hapat e dhënë më poshtë për të parë Ligën e Kampionëve drejtpërdrejt në internet në Apple TV:

 1. Vendosni PureVPN në Apple TV..
 2. Përdorni mjetin Zgjedhja me qëllim të zgjuar për të zgjedhur protokollin e kriptimit.
 3. Zgjidhni vendndodhjen e serverit nga ku dëshironi të shikoni Champions League.
 4. Zgjidhni kanalin tuaj të dëshiruar të transmetimit në internet.
 5. Goditi butonin Lidhu.

Si të Transmetoni UEFA Champions League në Xbox?

Ka tastierë të shumta nga ku mund të transmetoni Ligën e Kampionëve drejtpërdrejt në internet. Shikimi i Champions League në Xbox One është i lehtë. Thjesht duhet të ndiqni hapat e dhënë më poshtë:

 1. Vendosni PureVPN në Xbox..
 2. Zgjidhni vendndodhjen e serverit nga ku dëshironi të shikoni Champions League.
 3. Zgjidhni kanalin tuaj të dëshiruar të transmetimit në internet.
 4. Takoni butonin Lidhu.

Shikoni Champions League live në PS4

PS4 është një tjetër platformë nga ku telat e hapjes së telave transmetojnë përmbajtje në internet. Për të parë Champions League në PS4, thjesht ndiqni hapat e dhënë më poshtë:

 1. Merrni PureVPN në PS4.
 2. Zgjidhni vendndodhjen e serverit nga ku dëshironi të shikoni Champions League.
 3. Zgjidhni kanalin tuaj të dëshiruar të transmetimit në internet.
 4. Takoni butonin Lidhu.

Shikoni Champions League live në SHBA

Nëse jeni duke kërkuar një mënyrë të shkëlqyeshme për të parë UEFA live online pa shpenzuar shumë, BT Sports është mënyra. Ky kanal sportiv është në dispozicion vetëm në Mbretërinë e Bashkuar. Sidoqoftë, me PureVPN të lidhur në pajisjen tuaj, mund ta qasni atë nga SH.B.A., ose kudo tjetër në botë. Ndiqni udhëzimet më poshtë për të hyrë në UEFA drejtpërdrejt në internet në sportet BT në SH.B.A..

 1. Regjistrohu për PureVPN
 2. Merrni PureVPN për pajisjen tuaj
 3. Identifikohu me emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin tënd
 4. Lidhu me një server në MB
 5. Vizitoni BT Sport, regjistrohuni dhe filloni transmetimin

Shikoni Champions League live në Kanada

Nëse jetoni në Kanada ose po udhëtoni për në Kanada gjatë kohës kur UEFA do të vazhdojë, ju mund të humbisni të gjitha veprimet live. Kjo është për shkak të kufizimeve rajonale dhe kufizimeve në internet që mbizotërojnë në Kanada. Për shkak të politikave të tilla në vend, ka shumë në internet që mbetet i paarritshëm në Kanada, përfshirë UEFA.

Për të hyrë në UEFA nga Kanada, do t’ju duhet një VPN premium streaming. Ja se si mund të jetoni ndeshjet e UEFA-s nga Kanada.

 1. Merrni PureVPN për pajisjen tuaj dhe regjistrohuni
 2. Identifikohu dhe lidhesh me një server në MB
 3. Vizitoni BT Sports dhe filloni transmetimin

Shikoni Champions League live në Australi

Australia ka një nga ligjet më të rrepta në internet, duke e bërë të pamundur për përdoruesit të transmetojnë UEFA, një sport që është kryesisht në dispozicion në Evropë. Për të parë ndeshjet e UEFA-s live online, ju duhet një VPN premium streaming që mund t’ju lejojë të ndryshoni vendndodhjen tuaj në një rajon të preferencës tuaj, ku UEFA është në dispozicion për transmetim të drejtpërdrejtë. Ja se si mund ta bëni atë.

 1. Merrni PureVPN për pajisjen tuaj dhe regjistrohuni
 2. Identifikohu dhe lidhesh me një server në MB
 3. Pasi të jeni lidhur, vizitoni BT Sports dhe filloni transmetimin

Shikoni Champions League live në Gjermani

Deri vitin e kaluar, Sky Deutschland kishte të drejtat e transmetimit për UEFA. Megjithatë, gjërat ndryshuan këtë vit, pasi Sky Deutschland nuk do të transmetojë kampionatin UEFA këtë vit. Nëse jetoni në Gjermani dhe keni përdorur çdo vit Sky Deutschland për të parë UEFA live online, ju do të duhet të bëni ndryshime këtë herë. Thjesht merrni PureVPN dhe bëni jetën tuaj të lehtë.

 1. Merrni PureVPN për pajisjen tuaj dhe regjistrohuni
 2. Identifikohu dhe lidhesh me një server në MB
 3. Vizitoni BT Sports dhe filloni transmetimin UEFA live online

UEFA Champions League ndër vite

Real Madrid gjithmonë ka mbizotëruar garën më premierë në të gjithë Evropën. Ata kanë fituar titullin e Kupës Evropiane një rekord 13 herë, përfshirë 4 herë në 6 vitet e fundit.

Milani renditet i dyti me 7 trofe të Champions League. Ata, megjithatë, nuk janë më në nivelin ku dikur ishin.

Barcelona, ​​Bayern Munich dhe drejtuesit e Premier League Liverpool (6 tani) secili e ka fituar garën 5 herë, që është një sukses i konsiderueshëm që ia vlen të mburremi.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me