Si të shikoni TV live në Kodi?

Përditësuar: 31 Tetor 2019

Dëshironi të shikoni TV Live në Kodi? Pastaj përdorni PureVPN në pajisjen tuaj, IOS, Android, PC ose Amazon Fire TV. PureVPN po ofron një provë 7-ditore të zbritur me vetëm 0,99 dollarë për herë të parë për t’ju ndihmuar të përdorni TV live në Kodi nga kudo. Me këtë, ju mund të parandaloni stresin e bllokimit dhe të merrni qasje në Live TV sot në Kodi.

Kodi është adhuruar nga miliona streamers në të gjithë globin. Mbi të gjitha, ajo hap dyert për përmbajtje të pakufizuar, përfshirë transmetimet e drejtpërdrejta të TV gjithashtu.

Ekzistojnë disa arsye pse njerëzit zgjedhin Kodin edhe kur kanë rrjete televizive kabllore në dispozicion të tyre. Për fillestarët, ata janë të mërzitur me numrin e kufizuar të kanaleve në dispozicion në rrjetin e tyre. Përveç kësaj, ata gjithashtu e kuptojnë faktin se kur ata mund të hyjnë në 1000+ kanale lokale dhe ndërkombëtare pa kollitur një pasuri të madhe, pse duhet të rrinë në rrjetet e tyre kabllovike TV?

Pra, nëse jeni edhe dikush që planifikoni të kaloni në Internet TV, ky blog është për ju. Në këtë udhëzues, ju do të mësoni se si të shikoni TV Live në Kodi, si dhe disa prej shtesave më të mira që ofrojnë përvojë seamless IPTV.

Si të shikoni TV Live në Kodi me një VPN?

Para se të vazhdojmë më tej, ne dëshirojmë të nxjerrim në pah disa çështje të lidhura me Kodi dhe zgjidhjen më të mirë për t’i tejkaluar ato. Edhe pse Kodi është një aplikacion me burim të hapur dhe ofron shtesa falas, ju mund të mos jeni në gjendje të përdorni disa shtesa për shkak të kufizimeve rajonale. Plus, ju mund të dëshironi të mbani kokën poshtë kur përdorni Kodi pasi disa shtesa janë inatosur nga ISP dhe transmetuesit zyrtarë.

Sidoqoftë, këto probleme mund t’i merrni me lehtësi kur të keni të instaluar në pajisjen tuaj shtesa PureVPN Kodi. Për fillestarët, ju mund të prishni vendndodhjen tuaj me IP të vendit sipas zgjedhjes tuaj për të hyrë në shtesat e bllokuara nga vendndodhja. Së dyti, ju mund të mbani lidhjen tuaj si dhe aktivitetet tuaja anonime për shkak të një adrese IP të mashtruar.

Ja se si mund të filloni:

 1. Regjistrohu në PureVPN
 2. Shkarkoni aplikacionin për pajisjen tuaj
 3. Nisni aplikacionin dhe zgjidhni modalitetin Stream
 4. Lidhu me vendndodhjen e zgjedhjes suaj
 5. Shijoni TV Live në Kodi nga kudo

Si ta përdorni Kodi për të parë TV Live?

Ekzistojnë një numër shtesash në dispozicion për të hyrë dhe shikuar TV Live në Kodi. Në mënyrë të veçantë, ju duhen shtesa që ofrojnë shtesa IPTV për Kodi për transmetime të drejtpërdrejta në TV. Në këtë udhëzues, ne do të përdorim shtesën Ultimate IPTV për instalim. Këtu, shkojmë:

 1. Nisni aplikacionin Kodi në pajisjen tuaj
 2. Drejtohuni drejt Cilësimet e sistemit dhe pastaj Add-ons
 3. Ndrysho në Burime të panjohura opsion dhe kliko Po nëse shfaqet një shfaqje
 4. Kthehu përsëri në Ekran në shtëpi
 5. Përsëri, klikoni për të shkuar te sistem Cilësimet
 6. Kliko Menaxher i Dosjeve dhe pastaj Shto Burimin
 7. lloj http://srp.nu/ në fushën e zbrazët
 8. lloj Superrepo për ta përmendur emrin dhe pastaj klikoni Ne rregull
 9. Shko tek Add-ons nga Ekran në shtëpi
 10. Tani shkoni tek Instaluesi i paketave (ikona e kutisë së hapur)
 11. Kliko Instaloni nga skedari Zip
 12. Gjeni dhe klikoni Super repo, atëherë kripton dhe të gjithë
 13. Klikoni për të instaluar kodi.krypton.all-x.x.x.zip
 14. Pasi instalimi dhe aktivizimi i repos, shkoni te Instaloni nga depoja
 15. Kliko Superrepo Të Gjithë [Krypton] [v7] dhe pastaj Shtesa të videos
 16. Klikoni për të instaluar IPTV Ultimate
 17. Shko tek Add-ons nga Ekran në shtëpi
 18. Hapni shtesën Ultimate IPTV dhe kënaquni

Shtesa më të mira të TV Kodi – Më të njohurat

Siç kemi përmendur edhe më parë, Kodi nuk ka asnjë mungesë të shtesave. Në fakt, ajo ka shtesa në dispozicion në çdo kategori specifike të ngrohtë dhe të gjerë. Po kështu, ajo ka një inventar të madh të shtesave të drejtpërdrejta të TV. Sigurisht, i gjithë inventari i shtesave nuk mund të mbulohet në vetëm një udhëzues. Prandaj, kemi shtuar vetëm shtesa të besueshme që kanë oferta më të gjera.

Listat e listave të listave turke në Mbretërinë e Bashkuar

Asnjë listë nuk është e plotë nëse nuk ka listat më të preferuara të të gjithëve, Listat playlist në Turk. Sidoqoftë, nëse kërkon një kod PIN, mos u shqetësoni. Vetëm Google atë dhe ju do të gjeni shumë faqe në internet që lidhen me listën e gjeneratorëve të kodit PIN.

Sidoqoftë, listat dëgjuese të listave të muzikës në Mbretërinë e Bashkuar është një nga shtesat më të gjithanshme të Kodit me oferta të përmbajtjes në kategori të shumta si Koncerte, Filma, Radio, Dokumentarë, Karikaturat, Shfaqjet e TV dhe Live TV.

Pra, nëse doni argëtim të pakufizuar, kjo është shtesa që duhet të shikoni.

Mobdro

Mobdro mund të jetë një emër më pak i njohur në komunitetin Kodi, por është një aplikacion mjaft i popullarizuar i TV live në komunitetin e përdoruesve Android. Në fakt, mbi 70% e tifozëve Android përdorin Mobdro si zgjedhjen e tyre kryesore për të parë TV live në pajisjet e tyre.

Shtesa jo vetëm që ka një inventar të madh të 1.300+ kanaleve televizive, por gjithashtu disponon me përmbajtje specifike për rajonin. Pra, shikoni shtesën dhe shikoni nëse i përshtatet nevojave tuaja apo jo.

TV cCloud

Nëse jeni adhurues i Premier League English (EPL), me siguri do të dëshironit të përdorni shtesën e TV cCloud. Ngjarje e drejtpërdrejtë EPL mënjanë, ju gjithashtu mund të keni qasje në një numër të mirë të kanaleve të tjera televizive të drejtpërdrejta, si dhe përmbajtje të tjera përmes shtesës.

Chronos

Chronos është një nga shtesat më të vjetra por një nga shtesat më të mira në komunitetin Kodi. Ajo ofron një kombinim të fuqishëm të shërbimeve të ndryshme televizive të njohura nën një çati. Si rezultat, mund të mos ju duhet të instaloni shtesa të ndryshme sepse mund t’i gjeni të gjitha këtu.

USTVnow Plus

Nuk është vetëm një shtesë, në të vërtetë, është një shërbim IPTV me bazë abonimi që vepron në Shtetet e Bashkuara. Për më tepër, ajo është përdorur nga mbi 90% e përdoruesve të Kodi për të parë kanale televizive në internet në pajisjet e tyre me mundësi Kodi. Ju mund të shikoni sporte të drejtpërdrejta dhe shfaqje të tjera përmes kësaj shtese.

SportsDevil

Nëse jeni një tifoz sportiv i ngordhur, shtesa më e rëndësishme që duhet të keni në pajisjen tuaj është SportsDevil. Shtesat renditen në krye kur bëhet fjalë për shtesat sportive në Kodi. Në fakt, është Grali i Shenjtë për adhuruesit e sporteve sepse ofron sport live dhe pikat kryesore në mesin e kanaleve të tjera live. Pra, nëse sporti është arsyeja e vetme që ju dëshironi një shtesë të drejtpërdrejtë të TV, atëherë shkarkoni dhe instaloni SportsDevil në Kodi.

Rrjedhat e furishme

Nëse jeni një përdorues i Kodi në SH.B.A. dhe me qendër në Mbretërinë e Bashkuar dhe kërkoni një shtesë shtesë të TV-ve, shikoni shtesat Furious Streams. Ka një numër të madh të kanaleve televizive të njohura, përfshirë kanalet për sport dhe përmbajtje të tjera argëtuese.

Shtesa më të mira të IPTV-së më të mira për Kodi – The Smaller-njohur

IPTV Ultimate

Ultimate IPTV është një nga grumbulluesit më të mirë të kanaleve IPTV në Internet, veçanërisht Kodi. Ajo grumbullon përmbajtje nga një gamë e gjerë shërbimesh IPTV, duke lejuar përdoruesit të transmetojnë kanalet drejtpërdrejt. Për më tepër, shtesa është në dispozicion në shumë gjuhë të ndryshme, duke ofruar një shtresë shtesë të komoditetit për përdoruesit e Kodi.

IPTV Bonanza

Megjithatë, një shtesë IPTV që është shtëpi e qindra kanaleve satelitore kryesisht nga SH.B.A. dhe MB. Shtesa mund të instalohet nga depoja Maniac. Sigurisht, ju nuk do të gjeni të gjitha lidhjet që funksionojnë siç duhet. Sidoqoftë, një numër i mirë i lidhjeve ofrojnë transmetim live.

Ultra IPTV

Shtesa Ultra IPTV u krijua nga Cazlo dhe, kështu, mund të gjendet në depo me të njëjtin emër. Shtesa përdor skriptet për të copëtuar përmbajtjen ose kanalet nga burime të ndryshme të IPTV. Si rezultat, ju jeni në gjendje të merrni duart tuaja në sporte të drejtpërdrejta, kanale lajmesh dhe madje edhe ngjarje PPV.

SGTV

Nëse jeni duke kërkuar për një shtesë që ofron të njëjtën përmbajtje dhe përvojë si USTV tani, duhet të shikoni shtesën SGTV Kodi. Mund të keni qasje në një gjerësi të gjerë kanalesh nga SH.B.A. dhe MB.

Phoenix Reborn IPTV

Mos e ngatërroni shtesën me shtesën popullore me të njëjtin emër. Phoenix Reborn IPTV, siç sugjeron emri, është i dedikuar për të transmetuar vetëm përmbajtje IPTV, d.m.th., kanale televizive të drejtpërdrejta. Problemi i vetëm me këtë shtesë është se ai është në dispozicion në një gjuhë jo-angleze. Prapëseprapë, lehtë mund të lundroni në kanalet e zgjedhjes suaj pa shqetësime. Ju mund ta gjeni këtë shtesë në depo Tojelko.

Shijoni kanalet tuaja të preferuara me shtesat më të mira të TV / IPTV Kodi më të mira

Kodi ju jep një platformë të përsosur të rrjedhës që mund t’ju ndihmojë të shkurtoni litarët, të kurseni kosto dhe të përdorni kanale televizive live të pakufizuara. Kështu që, zgjidhni shtesën e duhur Live TV / IPTV Kodi dhe transmetoni kanalet tuaja të preferuara në internet me PureVPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me