Si të shikoni Sportet Kayo Jashtë Australisë

Botuar: 02 korrik 2019

Për të parë Kayo Sports jashtë SHBA, përdorni një VPN në pajisjen tuaj. Merrni PureVPN për vetëm 0,99 dollarë për të hyrë në Kayo Sports kudo dhe de-stresoni trurin tuaj gjatë mbylljes.

IMG

I quajtur si “Netflix i Sportit”, Kayo Sports është opsioni i duhur për të transmetuar drejtpërdrejtë më shumë se 50 sporte të ndryshme në Australi. Ajo ofron përmbajtje video nga Fox Sports, ESPN, dhe madje edhe BEIN Sports, duke e bërë atë shërbimin më të mirë të transmetimit sportiv në dispozicion në internet. Sidoqoftë, ka një kapje.

Kayo Sports dhe të gjitha shërbimet e tij janë të kufizuara vetëm në Australi. Kjo do të thotë nëse jetoni kudo tjetër në botë, nuk do të keni mundësinë ta përdorni atë. Mos u shqetësoni, pasi ne do t’ju tregojmë se si ta bëni shikojnë Kayo Sports jashtë Australisë.

Pse keni nevojë për një VPN për të parë Sportet Kayo Jashtë Australisë ?

Për të hyrë në Kayo Sports kudo tjetër në botë, do t’ju duhet të merrni duart tuaja në një VPN. Kjo është mënyra më e lehtë për të parë Kayo Sports nga jashtë. Sidoqoftë, nuk mund të mbështeteni në VPN të lira, pasi ato kanë serverë të kufizuar, veçori dhe gjerësi bandë.

Me mbi 2000 servera të shpërndarë në të gjithë globin, përfshirë Australinë, PureVPN është VPN perfekte për punën. Ajo gjithashtu vjen e mbushur me një mori karakteristikash që përmirësojnë përvojën tuaj në internet. Për të mësuar më shumë rreth VPN, shikoni lidhjen këtu.

Si të shikoni Kayo Sports Jashtë Australisë me një VPN

Për të parë Kayo Sports jashtë Australisë, thjesht duhet të ndiqni disa hapa të thjeshtë. Pas përfundimit të të gjitha, ju mund të shikoni sportet tuaja të preferuara në Kayo Sports nga kudo në botë, dhe kjo gjithashtu me shpejtësi të lartë!

Sidoqoftë, për të thjeshtuar procesin më tej, ne kemi ndarë udhëzuesin e instalimit sipas shumë platformave të ndryshme të disponueshme. Pra, nëse jeni duke kërkuar të transmetoni Kodi Sports në pajisjen tuaj Android ose PC-në tuaj Windows, ne ju kemi mbuluar:

Si të konfiguroni Kayo Sports për Windows

Për të parë Kayo Sports në Windows, ju lutemi ndiqni udhëzimet hap pas hapi të listuara më poshtë:

 • Regjistrohu në PureVPN
 • Shkarkoni dhe instaloni programin Windows
 • Nisja & hyni me kredencialet tuaja
 • Zgjidhni Australinë si rajonin tuaj të preferuar
 • Vizitoni Kayo Sports dhe filloni transmetimin!

Si të vendosni Kayo Sports për Mac

Për të parë Kayo Sports në Mac, ju lutemi ndiqni udhëzimet hap pas hapi të listuara më poshtë:

 • Shkarkoni dhe instaloni klientin Mac PureVPN
 • Lëshoni dhe regjistrohuni me kredencialet tuaja
 • Lidhu me një server Australian
 • Vizitoni Kayo Sports dhe filloni transmetimin!

Si të vendosni Kayo Sports për Android

Nëse jeni një përdorues i Android, ju lutemi ndiqni udhëzimet hap pas hapi të listuara më poshtë:

 • Shkarkoni dhe instaloni PureVPN për Android
 • Lëshoni dhe regjistrohuni me kredencialet tuaja
 • Lidhu me një server Australian
 • Vizitoni Kayo Sports dhe filloni transmetimin!

Si të shikoni Kayo Sports në Zelandën e Re

Nëse jeni duke jetuar ose duke udhëtuar në Zelandën e Re dhe dëshironi të shikoni Kayo Sports në NZ, mos u shqetësoni. Ndërsa shërbimi i transmetimit nuk është i disponueshëm askund përveç Australisë, ju ende mund të përdorni atë përmes përdorimit të një VPN. Pra, për ata që jetojnë në Zelandën e Re që duan të shikojnë Kayo Sports, referojuni udhëzuesve të listuar më lart. Shkarkoni dhe ekzekutoni PureVPN në pajisjen tuaj të preferuar për transmetim dhe merrni shikimin.

Si të shikoni Kayo Sports në Mbretërinë e Bashkuar

Ata që jetojnë në Mbretërinë e Bashkuar gjithashtu mund të hyjnë në Kayo Sports me ndihmën e një shërbimi VPN si PureVPN. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të abonoheni, të shkarkoni aplikacionin në pajisjen tuaj të preferuar të transmetimit (Windows, Mac, Android, etj.) Dhe të lidheni me një server Australian. Më pas mund ta shikoni Kayo Sports nga Mbretëria e Bashkuar me lehtësi. Referojuni udhëzuesve të përmendur më lart për më shumë informacion.

Cilat pajisje janë kompatibile me Kayo Sports?

Për shkak të përparimeve të shumta teknologjike, përmbajtja e transmetimit të videos nuk është më e kufizuar në ekranin e TV-së. Përdoruesit tani kanë shumë pajisje në të cilat transmetojnë shfaqjet, filmat dhe sportet e tyre të preferuara. Thënë kështu, Kayo Sports mund të shijohet në pajisjet e mëposhtme:

 • android
 • iPhone
 • iPad
 • PC
 • mushama
 • Chromecast

Whatfarë sportesh janë në dispozicion në Sportet Kayo?

Arsyeja pse Kayo Sports quhet “Netflix e Sportit”, është për shkak të larmisë masive që ai ka për sportet e ndryshme në dispozicion, duke përfshirë por jo kufizuar në:

 • AFL
 • futboll
 • kriket
 • Tenis
 • NRL
 • NFL
 • NBL
 • Formula 1
 • Supercars
 • golf
 • Unioni Rugby
 • surfing

Drejtohuni tek faqja zyrtare e internetit Kayo Sports për një listë të plotë të sporteve në dispozicion.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me